Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: i.k   
Дата:   25-10-14 12:46

Здравейте!
Вече 4та(или 5та) година ползвам пентакс,първо беше K20D а сега K-5,но май всичко ще приключи и с него след като в България няма адекватна поддръжка на тази марка.... и друг път съм писал по темата, но не и тук в този форум но ето я и темата Pentaxfanclub!: за мое съжаление съм си преписал на мен вината ... а то просто сервиза не може да си свърши работата както трябва!!!
Относно K-5 проблемите започнаха когато след дълги експозиции апарата при приключване на снимката забиваше ! случайно или не същият проблем се появи и при колегата Sanitus! След разговор по телефона с човека от сервиза стана ясно ,че трябва да се смени някакво моторче ....и така на 11.05.2014 апаратите още в гаранция ги опаковах и пратих в сервиза,след което си ги взех на 30.05.14 като в гаранцията пишеше "Exchange motor" при което апарата на PlamenDobrev365 беше с неработещ автофокус ..... което било грешка при сглобяването и щяло да се оправи за минутки според сервиза ! но ядец той чака още 2 седмици :) (ЧОВЕКА ПРОСТО Е ПРОПУСНАЛ ДА ВЪРЖЕ АВТОФОКУСА)
А моят апарат пристигна във вид в който имах чувството,че лично бях обидил майстора в сервиза.(вижте снимките)
Естествено пръстовият отпечатък беше първото нещо което забелязах, а това нещо стърчащо от светкавицата и липсващото болтче малко по-напред във времето, тъй като ползва външна светкавица ... и кой гледа дали му липсва болтче след сервиз :cry: :?
И така с моят малък франкенщайнски фотоапарат си снимах няколко месеца докато на 5.10.14 не ми се развали врътката за смяна на режимите ... просто започна да се върти безконечно и да не сменя режимите(Av,Tv,M..) на фотоапарата. Нa 6ти отидох до Photopavillion като място от което е купен фотоапарата и им обясних за какво става въпрос те описаха всичко надлежно и ЯСНО!
– Развален бутон(врътка) за смяна на режимите
- Отпелена гума под спусъка на фотоапарата
Забележка: При предишен ремонт - липсващ болт от тялото, отпечатък на огледалото и стърчащ кабел от светкавицата.
и така от 6ти до 23.10.14г си чаках апарата --- и отивайки да си го взема ... какво да видя гумата не беше залепена врътката беше нещо пипната - не знам как точно беше оправено,но пак се въртеше без да прещраква и без да сменя режимите!!!!!

И тъй като вече не смятам че този сервиз е кадърен да си върши работата не смятам да го пращам повече при тях(даже и апарата не искам да ползвам ....)( а и днес е събота няма как да говоря с ВипТрейдинг и КЗП) се чудя дали има друго решение на проблема ? ако някой има подобен казус ще съм благодарен за съвет !

Поздрави !!!

http://pentaxfanclub.com/forum/download/file.php?id=28436

http://pentaxfanclub.com/forum/download/file.php?id=28435

http://pentaxfanclub.com/forum/download/file.php?id=28439

http://pentaxfanclub.com/forum/download/file.php?id=28434

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: boxer   
Дата:   25-10-14 13:02

Извинявай колега, но от снимките които показваш, този апарат изглежда много занемарен, очукан, олющен и зле подържан, за което заслугата едва ли е само на сервиза.
Тези спорове между фирма и клиент се решават в съответните институции, КЗП, съд и т.н. а не по форумите.
Ти какво очакваш да се случи тук, освен "да си го върнеш" на техника и на фирмата, като още сто човека ги наплюят и разкажат истории с други техници и други фирми?

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: i.k   
Дата:   25-10-14 13:13

Да, боята е олющена защото може би не снимам в студио,а и вече е на над 70кадъра (апарата НЕ е изпускан,ритан,хвърлян или каквото и да се опитваш да кажеш, не съм си го разглобявал сам за да си извадя лентовият кабел или да си махна болтчето .....) и не очаквам някой да ги наплюе, ами някой който е минал по този път да удари едно рамо къде,какво и как да направя в понеделник за да се стигне до хепи енд!

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-10-14 13:21

Аз също имах премеждия с въпросния сервиз. Явно обаче проблемите се задълбочават. Не помня писах ли по въпроса тук, но имаше проблем с чисто новия ми К30 и след като аз, хората от фотосинтезис и всичките ми познати, които пробваха камерата видяха проблема го пратихме в сервиза където отново след голямото чакане дойде вест, че апарата е изряден и ми го върнаха.
За щастие избегнахме скандалите и допълнителните разправии след като се намесиха хората от фотосинтезис, говориха с вносителя вип трейдинг и ми смениха камерата въпреки, че по правилата не бяха длъжни.

Още един досег имах с Хепи фото след това, когато пращах новия К30 да му се сменят два панела и байонет, след като ги пукнах от едно падане. Върна ми се камерата отново след огромно чакане и въпреки външно оправен се оказа, че сервиза не е проверил все пак какво е направил и байонета не беше нивелиран(снимките бяха с изкривена фокусна равнина). Предпочетох да си го оправя сам и съответно - стана перфектно. След това го продадох на колега, който вероятно още го ползва и нищо не е казал... явно съм се справил. Сещам се за още една случка - имаше прах зад защитното стъкло на дисплея на херметизирания ми К30, беше скупчено в левия ъгъл сякаш от там влиза. След разговор със сервиза ме убедиха, че съм отварял камерата в запрашена среда въпреки, че им обясних че съм провел тест с 18-135 обектив и съм сигурен, че при зумиране въпросния ъгъл на камерата диша. Обяснението беше, че праха се е набил през капака за мемори карти(нищо че въпросния е в другия край на камерата) докато съм ги сменял.

Понеже с автора на темата сме познати и често ходим да снимаме мога да кажа, че не е палачор а просто няма късмет. Проблемите с пентакс сервиза при него са доста по-сериозни и това още от К20ката.

Това е изключително непрофесионално и некъдърно сервизно обслужване и мисля, че трябва да се знае!

ПС относно външния вид на камерата - така изглеждат камери на 70000к, ако се снима с тях. Ако се снимаш с тях е друго :). Гумата се отлепя от ползване - нормален ефект при всички камери без значение марката!



Публикацията е редактирана (25-10-14 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: asahi   
Дата:   25-10-14 13:26

Кое му е официалното на този сервиз? Щото и аз мога да съм официален сервиз на Space Shuttle за Румъния, България и Гърция.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: buktop   
Дата:   25-10-14 14:29

До колкото разбирам става въпрос за гаранционно обслужване. Сервиза са приели апарата и са го "ремонтирали" гаранционно. Отново някой не си е свършил работата и съвсем нормално човека си търси правата.

Очевидно това не е единичен случай и в този сервиз имат проблеми. Не е нормално да липсват крепежни елементи и да стърчат кабели.

Моят съвет е да го занесеш във Фото Павилион. Помоли ги да ударят едно рамо, да говорят с въпросния сервиз. Все пак от тях си го купил и техният печат седи на гаранцията.

КЗП и търсене на права по съдебен път са сложни и дълги процедури без гаранция за успех.

Ако и от магазина не помогнат, по-добре се обърни директно към Пентакс. Те са издали сертификат на въпросния сервиз да ги представлява.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: i.k   
Дата:   25-10-14 20:58

Asahi ами според VipTrading хората които внасят техниката .... :(

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: deerstalker   
Дата:   25-10-14 21:59

Понеже много спорите, ще изтъкна мнение.
Подобна техника трябва да се пази, изпадала боя и други подобни неща - определено са проблем - поне така е за един друг сервиз (не за въпросния) и директно ти отказват гаранция.
Виждал съм апарати с много повече кадри - снимано е само навън - апарата е като нов.
Относно сервиз Happy - преди време имах запитване към тях по телефона - хората въпреки, че не бяха длъжни да дават информация - помогнаха със съвет.
Преди две години отново помогнаха много без да искат нищо в замяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: asahi   
Дата:   25-10-14 22:25

i.k написа:

> Asahi ами според VipTrading хората които
> внасят техниката .... :(

Дали вносителят на Пентакс оторизора сервиза?
Отговорът на Гугъл

И примери с
Nikon
Canon

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: DonBasilio   
Дата:   26-10-14 10:54

На последното изложение Copis дето завърши преди две седмици питах представителите на Pentax. Ако ми се строши апарата, къде е сервиз? И ме пратиха в този горе посочен сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: sirkhann   
Дата:   26-10-14 11:25

Много тъжно, че в БГ явно не можем да разчитаме на сервиз за скъпата ни техника. Май не остана марка, която да има сервиз, на който човек да повярва. Вече ме е страх да си купа техника [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-10-14 12:29

sirkhann
На сони сервиза Стемарк - удоволствие е да ти се развали камерата! Супер професионализъм и страхотно отношение към клиента. От личен опит го казвам и бях просто шаштисан, в никой сервиз за каквото и да е не съм получавал такова обслужване. Значи може, просто зависи кой го прави.

В пентакс форума един колега се оплака, че цитирам
"Един 17-70 му сменях SDM-a три пъти. Два от тях гаранционно.
Взимам обектива, тествам го в магазина. Работи.
След седмица вече е умрял двигателя.

Не знам от сервиза ли е, от конкретната бройка на обектива ли, но ми се струва много странно 4 (четири!) двигателя да се повредят за 3 и половина години."


Призовавам всеки имал проблем с конкретния сервиз да драсне по два реда, за да се направи нещо по въпроса най-накрая.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: ZENON   
Дата:   26-10-14 16:38

Аз пък от друга страна, не съм имал проблеми нито със сервиза, нито с Вип Трейдинг.
Имах един К5 с бесен фронт фокус - смениха го хората без много приказки (като преди това имаше опити да се коригира проблема). Преди това имах един К-Х с не помня какъв точно проблем - него го фикснаха за няколко дена.


С което обаче не искам да кажа, че винаги всичко е ОК. Може аз да съм късметлия, не знам, но до сега не съм имал грижи с нито един сервиз, където съм оставял техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: IvanChohadjiev   
Дата:   27-10-14 00:28

И аз навремето имах един К5, който даде дефект с фокуса 15 дни!!! преди изтичане на гаранцията, за мое щастие, тялото беше сменено с ново!!! и ми дадоха още 1 г. гаранция!!!

Здраве и щастие на всички по веригата, които са отговорни за вноса, продажбите и сервиза на Пентакс в България! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: snim4o   
Дата:   27-10-14 11:17

Рибата се вмирисва откъм главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: satansho   
Дата:   28-10-14 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: snim4o   
Дата:   28-10-14 15:42

Много добре казано:) Точно такава е ужасната реалност в България. Когато човек си купува нещо трябва да има едно наум че прежалва парите. За сметка на това цените са високи като тези в западна Европа. Нищо че там доходите са няколко пъти по-високи, има сервиз и добро отношение.
Именно заради тази ужасна ситуация аз от години си купувам всичко от чужбина, откъдето намеря най-ниска цена. Като се прежалват парите поне цената да е ниска.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: Tuborg   
Дата:   28-10-14 16:45

Ходил съм два пъти в този сервиз. Веднъж за ремонт на Тамрон 17-50...ремонтираха го, работи си супер. Втори път за калибриране на обектив към тяло в гаранция.

Мога да кажа само добри неща за сервиза. Изненадан съм от посочените мнения по горе. В същото време и на мен ми се струва че от показаните снимки на К5 се вижда че апарата не е много пазен.

Което не значи че трябва да има подобно отношение, липсващ болт, стърчащ кабел? направо не е за вярване!

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: i.k   
Дата:   28-10-14 18:47

Говорих с ВипТрейдинг пичовете казаха че до петък ще ми дадът отговор за нещата които се случват!
Относно изтърканата боя ... да изтъркана е, не отричам! НО пък да падне гаранцията защото външно не е в перфектен вид апарата звучи меко казано смешно :)
Това че сте си олющили боята на колата означава ли,че майстора който е пропуснал да ви завие всички болтове на гумите е невинен ?!?
Като цяло исках съвет как да постъпя пред Фотопавилион,Вип Трейдинг и КЗП ...

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: snim4o   
Дата:   29-10-14 12:04

Ще напиша накратко защо КЗП е въздух под налягане и не си струва да се занимаваш с тях.
Това т.нар. КЗП няма права за реални действия или санкции. Единственото което могат да правят е да пращат проверки дали на хартия магазина или сервиза работят правилно (смешно но е факт!), което е излишно да казвам че е напълно безсмислено.
Великото постижение на КЗП е да организират среща м/у продавача и купувача и с тяхно участие в срещата да се потърси решение.
Отново е излишно да казвам че след като нищо не заплашва продавача той дори не е длъжен да се яви на срещата.
Това КЗП не помага на хората. Те просто отчитат дейност и усвояват едни пари. Напълно безполезни са.
За сметка на това за да работи машината разкарват хората по всички правила на администрацията. Подават се молби чакат се писма, привикват се хората при тях и т.н. простотии.
Резултата от опит с КЗП е само загуба на време, през което може да изтече гаранцията или да излезе нов по-добър модел на Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: Sentel   
Дата:   29-10-14 12:54

КЗП е помогнала на много хора. Нейната роля и на всяка подобна комисия не е да глобява. Много ясно, че не става така, това да не е съд? Но нейното становище ще ти послужи после пред съда, ако заведеш дело, като експертно такова.
Иначе точно това мислене е причината за това отношение - не се занимавай, няма смисъл....



Публикацията е редактирана (29-10-14 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: Tuborg   
Дата:   29-10-14 13:22

Подкрепям snim4o, КЗП нищо няма да направи. Имам личен опит с тях. Само имитират дейност.

Единствения начин е да се направи рекламация при продавача. При нормални отношения на подавача ще му пука какво мислят клиентите му. i.k Правилно си се обърнал към ВипТрейдинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: buktop   
Дата:   29-10-14 13:29

Познавам хора, който с помощта на КЗП са им изплащали цялата сума за не ремонтираната техника, но това е по-скоро изключение отколкото правило. Писнало ми е да слушам глупости от рода "Ние не сме експерти, нищо не можем да направим" или "Пусни една молба и ще ти върнем отговор до месец". [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: snim4o   
Дата:   29-10-14 16:16

хехе, Сентел спомеава съд... значи нещата стават сериозни! Я да видим сега до къде бихме могли да стигнем?
В никакъв случай не се занимавай със съд. Нямаш представа в какво ще се оплетеш. Ще те викат да присъстваш, ще те занимават с техните пълни глупости и въздухарски и неясни становища, ще се точат с години, после може да има обжалвания и за целия този цирк ти ще трябва да платиш! Плаща се с пари, нерви и време. И дори накрая да си вземеш парите, нервите и времето остават за твоя сметка.
Съдът е за големи случаи и истински разбойници, каквито ти пожелавам никога да не срещаш, защото попаднеш ли в такава ситуация си загубил дори и да излезеш с победа на хартия. С дребните мошеници трябва да се научиш да се справяш сам. Да, в началото ще те излъжат един-два пъти но после ще ги разпознаваш отдалеч. Така е по нашите географски ширини че и отвъд тях.

И не се хващай на въдицата че не се оплакваме и не водим дела и затова нещата не вървят. Прекия път към решаване на твоя проблем минава единствено през компетентен сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Happy Photo-Официален сервиз(разрушител) на Пентакс техника
Автор: i.k   
Дата:   08-11-14 10:25

След 2 седмици чакане на "Досието" на фотоапарата от сервиза .... Вип Трейдинг взе решение и каза "изпратете фотоапарата отново в сервиза"
също така моята версия за случилото се и тази на сервиза се разминавали! (Много странно защо :?)

Ама така ще е в България, докато вносителя и сервиза си пият биричка в Римска баня .... няма какво друго да се очаква ....

Имайте едно на ум като си купувате Пентакс Рико-Хоя и не знам си още колко пъти ще си сменят собственика [smilie9]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »