Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ при избор на видео камера
Автор: kokermur   
Дата:   25-10-14 07:44

Здравейте, трябва ми помощ при избора на видео камера за около 500 лева. Камерата ще я ползвам за заснемане на видео предимно сред природата през деня или вечер. Моля помогнете ми да направя добър избор за парите, които съм предвидил.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: vga   
Дата:   25-10-14 10:19

GoPro 4 Silver или GoPro 3+. Другия вариант е Sony Z1, Z2 или Google Nexus 4/5

От тези, аз лично съм за GoPro [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: Блясък   
Дата:   25-10-14 11:12

Сони З-1 за 500 лв ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: vga   
Дата:   25-10-14 11:35

Ееми, горе-долу... http://www.mobilebulgaria.com/obiavi/index.php?mobile_id=3659&obiavi_type=1

Но може би си прав, Нексуса е на по-добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: kokermur   
Дата:   25-10-14 12:15

Смартфон не бих използвал за снимка пък, ако ще и най-добрият да е. Иначе екшън камерата не ме устройва зареди това, че няма стабилизация на картината и зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: vga   
Дата:   25-10-14 12:27

Добре, вземи си камера и ме викни да снимам успоредно с теб със смартфона си, а после ще сравняваме. Екшън камерата има различни ъгли на видимост и предоставя невъзможни гледни точки. От 4к можеш да си кропваш фул хд видео, тоест по мое му имаш зуум :-)

Казвам всичките тия неща, защото видео камерите от 500 лв. ми изглеждат като от миналия век, сравнени с новите устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: kokermur   
Дата:   25-10-14 13:57

CANNON LEGRIA HF R 506 -какво мислите за тази камера ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: kokermur   
Дата:   25-10-14 16:20

Sony с вграден проектор HDRPJ240EB, Full HD гледам и тази, коя според вас е по-добра от двете

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: w3q_y2y   
Дата:   26-10-14 18:27

Взимай Канон-а и не му мисли!

Като цяло съм горд собственик на Canon HF M306, но съм снимал доста пъти и със Sony-та преди иии поне за мен Canon-ите са най-добрата марка на пазара сред домашните видео-камери (т.н. "camcorders").
Като гледам ще ги взимаш нови (май им е горе-долу толкова цената в магазина) и съответно се водят от ниския клас.
Ако не държиш да е нова моя съвет е виж в базара, има доста добри модели от високия клас на Canon на половин цена (около 500~800лв.) Работата с камкордерите е, че няма търсене за втора ръка и съответно цените падат драстично. Ако си го плащал ДО 500 лв. нов, след това можеш да му вземеш след това примерно около 60-80% от цената. Ако обаче модела е от високия и по-скъп клас (500-2500лв) обикновенно е много трудно да му вземеш и 50% от цената. Колкото е по-скъпа камерата, толкова повече пада цената ако искаш да я шитнеш на старо след това. Тааа ако не държиш да е нова - порови се из форума, виж какво се предлага, разрови се из нета, виж параметри, оригинална цена и година на пускане и купувай ако е от високия клас и й искат до 500лв.
Ако държиш на нова - пак казвам, взимай Canon-а. Няма място за сравнение.

п.п. Всъщност за какво видео ти трябва точно?! Какво ще снимаш? [smilie11] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: kokermur   
Дата:   27-10-14 13:33

Ами ще снимам като се казва каквото видя интерeсно за канала ми в youtube, живея в близост до река Огоста и тук има интересна природа, водни птици и т.н. Имам и блог за НЛО за това ми е важно да мога да правя видео нощем с добро качество. Миналата година си купих за тази цел един canon 650d, но се оказа че видео да правиш с такъв апарат е сложно защото е тежък и си е предназначен повече за снимки... Така, че тази година преди да купувам, реших да се посъветвам с съфорумците. На базара, поне аз не открих камера, която да си струва да я вземам на старо понеже са стари модели на цена, за която ще купя нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: w3q_y2y   
Дата:   27-10-14 15:38

Ахааа... значи дам, един камкордер ще ти свърши работа за повечко неща.
Само нощем можеш да го отпишеш. За видео нощем на неосветено място ти трябва техника за няколко хиляди (хубав DSLR/безогледалка + хубав обектив, примерно) да не говорим, че самото заснемане на видеото никак не е лесно...
650d ... честно казано нямам идея какво видео ще извади нощем с читав (съответно и скъп де) обектив. Ще се получи нещо, но едва ли ще е задоволително.
Колото до старите модели в базара - погледнах и има два броя HF S100, които са съответно 500 и 750 лв. Както написах по-горе скъпите модели падат повече и съответно модел с цена 2000+ лв е паднал до 1/4 от цената си. Вярно че е стар модел от преди 4 години, но според мен поне си струва и може да се съревновава с модел нисък клас от 2014г., какъвто е R506. Дават, че новите модели на Canon, дори от ниския клас са с подобрения при ниско осветление, стабилизация и екстри (свързване), но това си е чист PR. Кой ще излезе по-добър в едно съревнование м/у нисък модел 2014 и висок от няколко години назад си е чиста мистерия...
Аз поне бих се метнал на стария само и единствено заради пълните ръчни настройки.
Не успях да намеря сравнение на 2-та модела в мрежата, но винаги можеш да изгледаш някакви клипове в YouTube на двата модела и сам да прецениш кои модел е по-добър за теб самият. ;)

П.п. Каквото и да избереш гледай да е Canon и му вземи един статив (ще ти е от полза), дори и евтин китайски да е... ще ти е от полза. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: kokermur   
Дата:   27-10-14 21:04

Направи ми впечатление, че моделите на canon с приблизително една и съща цена с моделите на sony са с няколко пъти по слаба резолюция в пиксели.
технополис:

Видеокамерa CANON HFR-506BK KIT - 479
+ Чанта Canon и 4GB карта с памет в комплекта

ТИП НА КАМЕРАТА : HIGH DEFINITION
РЕЗОЛЮЦИЯ : 3,2 MPX
ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ : 1140x
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 3 "

Видеокамерa SONY HDR-PJ240ES - 549лв
Код: 43205
ТИП НА КАМЕРАТА : FLASH MEMORY
РЕЗОЛЮЦИЯ : 9,2 MPX
ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ : 320x
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 2,7 "


Видеокамерa CANON HFR-36BK -549лв
Подарък чанта, 4GB карта с памет и втора батерия
Код: 41219
ТИП НА КАМЕРАТА : FLASH MEMORY
РЕЗОЛЮЦИЯ : 2,1 MPX
ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ : 1020x
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 3 "


Видеокамерa SONY HDR-CX330EB- 539лв
+ 16GB карта с памет
Код: 43201
ТИП НА КАМЕРАТА : FLASH MEMORY
РЕЗОЛЮЦИЯ : 9,2 MPX
ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ : 350x
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 3 "

Не разбирам при това положение какво може да е превъзходството на canon и защо?

Друг въпрос, който възниква е каква е разликата между CARL ZEISS 29.8ММ към модела SONY HDR-PJ240EB y и G™ ОБЕКТИВ принадлежащ на Sony камерата от SONY HDR-CX330EB 535 лева.
Коя от двете камери, е по-добрата?

Общо взето това са моделите на които съм се спрял, все пак не бих рискувал да купя употребявана камера... ако не е на изключително изгодно и да си струва риска.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: vdm57   
Дата:   28-10-14 03:03

Ако изобщо мога да си позволя съвет за художествено видеозаснемане, той е: Не бързай да даваш пари за видеокамера.

Тъй като си дал вече пари(предполагам немалко) за фотоапарат с възможности за заснемане на видео, като Canon EOS 650D, дай с предимство пари за стабилен статив за видеозасневане, по-светлосилни обективи, и т.н...

Ако си купиш любителска видеокамера(сиреч нова до 500-2000лв.), тя ще покаже своите предимства, само ако искаш да снимаш (БЪРЗО, СПЕШНО, ДИНАМИЧНО) репортажи, за които по-важно е "СЪБИТИЕТО", а не "КАЧЕСТВОТО": документални и градски кадри, мероприятия, спортни събития, екскурзии; както и домашни семейни тържества, видео за децата и т. н.

Сума до 500лв. за която и да е нова видеокамера въобще няма да може да конкурира качеството на видеото, което дава фотоапарат дори от класа на Canon EOS 650D, особено за заснемане в условия на недостатъчна осветеност ("нощно видео") . Просто сензорът на тези видеокамери е до 10 пъти по-малък от този на фотоапарата ти...

Или пък дай тези заделени пари за някакъв курс, който ще те усъвършенствува за настройки и похвати при заснемането, както и при редактирането на заснетото видео; а и да станеш наясно, че въобще не трябва да се интересуваш от "ЦИФРОВО ПРИБЛИЖЕНИЕ"...

( ПП: Купи камера заради "ЦИФРОВО-то ПРИБЛИЖЕНИЕ", ако ТИ ТРЯБВА да убедиш някого, че си заснел https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/forum_simp0129.gif
, но това по-лесно можеш да го постигнеш, без да даваш пари само с последващата снимането обработка)This is joke...



Публикацията е редактирана (28-10-14 23:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: e-mil   
Дата:   28-10-14 06:40

Тази "по-слаба резолюция в пиксели", която гледаш се отнася за фотографските снимки, които прави камерата. Full HD видеото си е 2 мегапиксела при всички - и професионални, и любителски.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: stef7   
Дата:   28-10-14 07:05

За избора на видео камера не мога да помогна,но моето мнение общо взето на 100% съвпада с това на vdm57. Ако искаш да снимаш нощем или при ниска осветеност, твоя Canon 650D с един светъл обектив като примерно нормалния 50мм 1.8 ще се справи много по-добре от видео камера за 500лв.

И въобще при качеството на видеото което вадят днес DSLR камерите и безогледалките, купуването на видео камера е безсмислено за мен. Ако ти липсва добър автофокус при Canon 650D, безогледалките на Panasonic примерно имат отличен такъв и си работят почти като видео камера.

Имах дилемата дали да купувам видео камера отделно от фото такава преди повече от 4 години. И още тогава след много четене го реших в полза на една камера за фото и видео, тъй като качеството и възможностите на DSLR и безогледалките е доста по-напред и при видеото в този ценови клас.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: horacio24   
Дата:   28-10-14 11:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: Stoi2   
Дата:   28-10-14 11:31

Не си уточнил дали търсиш "екшън" камера (то тогава GoPro серията си е класика )или ще снимаш просто пеперуди, цветя и природа ? Ако се насочиш към фотоапарат/камера ( което си има доста предимства) и няма да има "екшън" с нея аз препоръчвам GHx серията на Панасоник. GHx , който след един хак бият доста камери с 4-ри цифрени числа, като цена. Що се отнася до видео Панасоник винаги са били сред най-добрите.



Публикацията е редактирана (28-10-14 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: vga   
Дата:   28-10-14 13:18

Напротив, точно това е уточнил, че не иска екшън камера. Даже е уточнил два конкретни модела, от които се интересува. GH серията на Пана не струва 500 лв. Това, което ее трудно за вярване обаче е, че никой не си е купувал тези модели камери и никой не може да изкаже лично мнение за тях, камо ли да ги сравни и двете [smilie8]

Аз те съветвам, kokermur, просто да си вземеш една от камерките, която ти е най-симпатична, и да си снимаш с нея. Кой знае какви разлики няма да можеш да намериш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: w3q_y2y   
Дата:   28-10-14 14:11

Хора вие прочетохте ли поне, какво търси човека?
Пича е написал ясно, че иска нещо с оптична стабилизация, зуум, лесно за работа и до 500лв. На този принцип всички екшън камери (GoPro), смартфони и обемни и скъпи DSLR-и автоматично отпадат поради липса на един или повече от изброените критерий.
Панасоник GH сериата е малка, лека и с много добро видео, но не са по-лесни за работа от 650d, който му е сложен на човека. Нещо повече, не знам, къде ще го намериш този GH апарат с подходящ обектив, готов за работа за под 500 лв.!

Сега по темата - kokermur, с G се маркират "висококачествените" обективи произвеждани от Sony съгласно техни патенти и технологии, докато CARL ZEISS е утвърдена стара немска марка производител на оптични елементи, която произвежда обективи по поръчка за други компании (като Sony например). Тъй като обаче ползват собствени дизайни и патенти, направените от тях елементи се брандират съответно с тяхното име... Това е разликата. Кой бранд е по-добър обаче няма как да ти кажа защото зависи от доста неща, а и всеки си има някакво различно мнение..
По-горе ти обясниха за малкото пиксели в Canon. При камкордерите броя мегапиксели е без значение. Това, че единия има 3 пъти повече не означава, че видеото му е 3 пъти по-добро. Разликата в качеството е почти незабележима.

Значи ако се разровиш из нета ще видиш, че и други хора са се чудили като теб, коя марка да изберат. Има дори и сравнения м/у точно тези модели, които гледаш. Щом ме питаш, каква е разликата, значи не си си направил труда дори да ме послушаш и да отделиш час в YouTube за клипове. Има достатъчно примери за всеки модел, за да добиеш представа на какво са способни тези камери...
Но окс ще ти кажа разликата - на хартия моделите на Sony бият тези на Canon по повечето параграфи. Имат по-малки размери, повече екстри и възможности, повече пиксели и т.н. Ако гледаш само цифрите, то трябва да избереш Sony без съмнение. Проблема е, че цифрите не са всичко. В тубата ясно се вижда разликата във видеото на двете марки. Камерите на Sony попринцип са с по студен бял баланс (бялото често синее). Освен това редовно цветовете са прекалено наситени по дефоут. Дори и на по-старите камери на Sony до които съм се докосвал съм забелязвал тази особенност.
От друга страна при Canon е точно обратното - техния образ е по-топъл, плосък и повече напомня на т.н. филмов вид, който е най-възприемчив за окото. Дори имат специален Cine mode (или каквото беше кръстено там) който автоматично променя настройките и доближава образа максимално до филмов.
Разбира се можеш да обработиш кадрите от Sony-то след това, но това си е допълнителна мъка, а и пак няма да е напълно същото. Докато в същото време от Canon-четата можеш да променяш образа с две цъквания, без да ти се налага после да седиш пред компа часове наред за оправяне на цветове, бял баланс и т.н.
За това и ти препоръчвам Canon.

П.п. Изгледах няколко клипа в тубата и ми направи впечатление, че тези модели са доста зле при движение на камерата (и двете марки) в сравнение с моя стар и малко по-скъп модел. Уж имат оптична стабилизация пък какво излиза. На старата ми М306 имам специално копче до екрана, което включва стабилизацията и разликата "със/без" е осезаемав сравнение с тези по-горе модели. Нищо общо с клатушкането на някой клипове в тубата, които гледах. Това ме кара да мисля, че или е била изключена от настроиките при заснемането им или ниския клас ползват по-скапана стабилизация. Знам със сигурност, че това е така при Sony, защото високия клас при тях ползва BOSS системата, която е напрактика един гимбъл в който седи сензора и това елиминира всякакви малки клатушкания и движения. Същата е и най-добрата стабилизация в камкордер от всички предлагани на пазара. Ноооо това го имат само високия клас камкордери започващи от ~1000 лв. Ниския клас не ползват тази система.
Подозирам, че високия клас на Canon може също да използва по-добра стабилизация.
За жалост нямам достъп до такива модели за да тествам направо... каквото и да избереш най-добре го виж на място преди да го купиш за да прецениш дали ще задоволи нуждите ти...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: Stoi2   
Дата:   28-10-14 14:31

Vga, w3q_y2y моя GH1 го взех за 350 лв пълен комплект с китов обектив 14-42 и т.н от ebay преди няколко месеца. Има следящ авто-фокус и се снима изключително лесно на iAuto режим.
Не знам..за мен е изключителна оферта GH1 при все това, че след хакване удря в земята 5DII и 7D относно видеото.

автора на темата може да погледне един пример за видео с природа и GH1 https://www.youtube.com/watch?v=GvsOs-HYbI8 ( избирай 1080p HD )

тук едни човек си е направил тест с 100Mbit-ия hack. Може да видиш как стоят нещата с по-бързо движести се обекти.

https://www.youtube.com/watch?v=4p2ar6sb9hA (пак на 1080p HD)

За други примери търси за "GH13" в youtube или vimeo



Публикацията е редактирана (28-10-14 15:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: rapesco   
Дата:   28-10-14 15:00

За истинско видео трябва видеокамера, а не разни варианти с компромиси.
Видеокамерата притежава качества, които липсват при другите варианти.
И с новите камери на Сони, а може би и не само тях, ниското осветление не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: sathv   
Дата:   28-10-14 23:14

A защо пренебрегвате камерите на JVC? При ниско осветление имаха една екстра. Намаляха скоростта на снимане. Изображението беше перфектно. Вярно стробирано, ама не зърнисто и с много шум. Не знам в новите камери това дали го има. Но за 369 лева не е за пренебрегване. И стига сте му пробутвали варианта с фотоапарат. Защо никой не му каже, че фотоапарата особено на слънце много бързо прегрява. Нексовете я изкарат 10 минути я не. Много отворени познати се опитаха да снимат разни кръщенета и детски празници и бързо приключиха със снимането.



Публикацията е редактирана (28-10-14 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: AseasRoa   
Дата:   29-10-14 01:27

Аз си взех преди година една камера JVC колкото да видя дали става за нещо. Честно казано не ме кефи особено що се отнася до дневни клипове, липсва ми детайлност. Но пък на тъмно е добре, понеже е BSI. Колкото да я пробвам снимах танци-манци в ресторанта на сватбата на един приятел, не е зле. Батерията обаче е една малка и бързо свършва. Загрява, ама нямам спомен да ми е изключвала, трябва специално да пробвам. Тъчскрийна е кофти, трябва да се натиска, а и не е с кой знае каква резолюция. Снимките са ужасни, по-добре въобще да не се правят. Готиното обаче е, че може да записва докато й е включено зарядното. Може да сглобява и time lapse клипчета.

Имам и NEX, с него пък снимах пак на затворено рождения ден на един приятел. Амиии... издържа повече от 10 минути преди да изключи от прегряване. 20-тина минути някъде. И той смуче батерия като невидял като записва видео, а кофтито е че после супер бавно се зарежда. Още по-кофтито е, че изисква оригинална батерия (взех му втора китайска, не я ще). Не може да се ползва на зарядно.

Имам и една сапунерка на Sony WX350 - за сапунерка през деня прави страхотни клипчета. На затворено не съм пробвал. Пак смуче батерия, ама не знам колко време държи :)

Между другото, ако някой си търси камера JVC Everio GZ-E305we, можем да измислим нещо. За цяла година съм я ползвал 1-2 пъти и май нямам намерение да я ползвам повече, ама все ме мързи да я пускам да се продава :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: stef7   
Дата:   30-10-14 08:00

Мисля че особенно големи разлики между тези камери за около 500-600 лева които си изброил няма да намериш. Вземи една SD карта и да отиди в някой магазин дето имат поне някоя от въпросните видео камери и да поснимай, разгледай вкъщи видеото и после да реши това устройва ли те или не.

Нямам намерение да споря какво е то „истинска“ видео камера щото няма да ми стигне една страница, но малко факти за размисъл:

Сенсорите на камерите от този ценови диапазон, който колегата си е харесал са с размери от 1/4.8 до 1/5.8 инча. Като площ това дава между 4.5 и 6 кв. мм. Така. Площтта на сенсора на Канон 650Д е 332 кв.м Разликата е между 74 и 54 ПЪТИ ! Спрямо м43 сенсора (225кв.мм) е между 50 и 37 пъти. Дори iPhone и повечето смартфони имат по-големи сенсори (1/3, 1/2.3) и съответно 2-3 пъти по-голяма площ. Е как може да очаквате толкова малък сенсор да се справи при ниска осветеност. Това е проста физика. Така че за нощно или на изкуствено осветление снимане с тези камери просто трябва да забравим. Аз лично не бих дал и лев за камера дето има по-малък сенсор от моя смартфон, но всеки сам си знае.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на видео камера
Автор: kokermur   
Дата:   15-12-14 09:47

Избрах видео камера:PANASONIC HC-V520EP-K, купих я от Технополис за цена от 599 лева.
Предимство на тази камера е хибридното стабилизиране на обектива, зуум оптичен до X50 и стерео микрофон. Аз я взех обаче не зареди тези качества а най-вече зареди минималното осветление от 1Lux, което се изисква за качествено снимане.

Недостатъците на камерата са:
1)Когато камерата работи, в нея има някакво моторче, което се върти и и шуми не силно, но наистина се чува на видеото, особено при фокусировка.
2) Стабилизацията е под това, което очаквах.
3)Тоя 1 lux минимално осветление се оказва, че се включва отделно в ръчен режим на камерата, при което тя започва да снима размазана картина, фокусира се по половин минута на обекта, загрява бързо и въобще е невъзможно да снимаш по този начин.
Тези два клипа са първите клипове, които снимах с тази камера очаквам вашето мнение за качеството:

https://www.youtube.com/watch?v=NR_CvFByj-k

https://www.youtube.com/watch?v=QO0ztUa_JCs&list=UUERCBQZ79ine86QK8I3l12Q



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »