Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-10-14 03:25

Попаднах на тази статия от CameraEgg - Best Telephoto Lenses for Nikon DSLRs

*взаймствано и съобразено с резултатите от DxOMark. Става въпрос за твърди и за варио обективи.

Има доста интересни попадения [smilie3] Разбрах, че и моя Nikkor 105/2.8G VR за нищо не става от праймовете е на последно място, ще го сменям с първенеца... оффф той пък 4500 доларес... ами тогава с два пъти по-евтиния 85/1.8G и ще съм в челната тройка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: Pink_Kong   
Дата:   25-10-14 08:13

Всеки си е добър за нещо. Твоят, например, е макро обектив и е по-добър в макрото от 200/2[smilie5]
Ти си правиш сметка, дали ще снимаш патки на езерото, футбол, буболечки, или портрет.
Няма най-добро по принцип.



Публикацията е редактирана (25-10-14 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-10-14 11:46

Никаква смислена информация, само сайт за конвертиране... такива има милиони в нета.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: snim4o   
Дата:   25-10-14 16:11

Отиваш на дхо.цом и пиеш вода от извора. Освен това теб те интересува как се справят обективите с твоя сензор/апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: DX   
Дата:   25-10-14 16:30

За мен лиинка е полезен, хората са си направили труда да съберат, синтезират и класифицират обективите на едно място, като това е съобразено с представянето им DxO, друг е въпроса до колко може да им се довери човек напълно. Аз добих по-ясна представа, дория видях в класацията обективи, които никога не съм виждал на живо, така, че все файда [smile]
Simbon4o, казваш, че има милиони сайтове с подобна информация базирани на тестовете на сериозни тестери, каквито се водят DxO. Може ли линк с подобна класация за нормалните и ултра-широките варио обективи за Никон (дх и фх), тогава? Не се заяждам, просто такава информация ще ми е от полза - всичко на едно място с цени, линкове, точки от представянето и подредени според тях. Благодаря предварително! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   25-10-14 17:41

Спокоен съм пък аз :)
Имам си едно обективче ...гледам че е на първо място :)
Наздраве :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: kvakioh   
Дата:   25-10-14 18:55

Явно Никон 105 и 135 DC са вече за кофите...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-10-14 19:49

DX казвам, че има много сайтове които казват много неща и единствената им цел е не да помогнат на хората, а да продават нещата през амазон/ВиН и др. магазини срещу комисион [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-14 00:27

Квако хубави са си обективите ама за 1995-а, а сега сме 2014. Тия нано покрития, тия страшни стъкла, тия бързи и тихи мотори, стабилизации ми липсват при DC серията. Пък цените им не са ниски, та да го преглътнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-10-14 03:06

Аз иронично го казах, не възнамерявам да заменям 105-цата си за 85, по-скоро ще си добавя и 85-ца :) Просто ми направи впечатление класацията им, иначе е вярно това, че според зависи какво и как ще се снима обектива от тяхната 1-ва позиция може за някой да е на последна в личната му такава и обратно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: fotorafi   
Дата:   26-10-14 08:58

Подобни класации да не се приемат 100% за сериозни. Щом има цени и магазини, започва да ми мирише на скрита реклама. С една дума:"Това са най-добрите обективи-купувайте от тях.." Защо не цитиран и великолепния 2,8/80-200 AF-S ??? Разговарял съм с един от най-добрите техници на Адорама, Ню Йорк. Той е категоричен, че механиката, оптиката, изпълнението на този обектив е по-добро от AF-S 2,8/70-200. Пускат на пазара един нов обектив, малко преработен с повече пластмаса и цената му скача. Доказателство е и цената на "стария" 2,8/80-200 рядко пада под 1200-1400 $...Преживе и големия техник Наско твърдеше същото..

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрите телеобективи за Nikon (кроп и фф)
Автор: pmartinov   
Дата:   26-10-14 09:05

Рафи [smilie24]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »