Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Открадната снимка на колега
Автор: deathzone   
Дата:   24-10-14 23:40

Ето това е открадната снимка на колега от фото-форума.
http://www.dnes.bg/mish-mash/2014/10/24/da-jiveesh-bez-sysedi.243144,image4#photo

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: vAnko0   
Дата:   24-10-14 23:59

Всъщност снимката обикаля целият свят по десетки сайтове с различни статии, страниците в google край нямат..
Все пак можеше да го попиташ на ЛС дали е открадната или не :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: sherbit   
Дата:   24-05-16 10:07

Национални медии ползват без да питат:
http://www.img-share.eu/f/images/206/Screenshot-from-2016-05-24-09-53-44sK78B0M.png



Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: dorascal18   
Дата:   28-05-16 00:42

Искам само да добавя,че снимки се взимат и използват без питане на автора ,когато отразяват важни житейски събития ,катастрофи,катаклизми и т,н.Това дори в закона за авторското право го пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: piknik   
Дата:   28-05-16 02:06

Който Фотограф иска - се защитава, друг не му пука, или не ще...
Откраднаха 4 МИЛИАРДА ОТ БАНКА !!!! И никой не каза нищо....
Дедо Мраз - успокой се...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: lamerko   
Дата:   28-05-16 02:15

piknik: процедурата е много тромава. Е пресен пример с фотографката, която трябваше да доказва, че тя самата е на снимката (беше загубила първото дело, понеже нямало доказателства че тя е тя) - минаха 2 или 3 години в дела, докато накрая спечели. На запад има специална форма за малки и бързи дела - насрочват ги за след седмица или две и всичко свършва за половин-един час, ако няма усложнения. Там дори не е нужно да имаш адвокат... а тук няколко инстанции с години и десетки заседания, както и достатъчно много пари за адвокати. Медиите просто се възползват от "правовата" ни система и правят каквото си искат, понеже шанса наякой да си търси правата в тези условия е минимален.

dorascal18: снимката горе е изцяло художествена и очевадно не е обект под въпросната алинея. Друг е въпроса, че е цитиран публичен източник, който (може би) ще цитира друг подобен и т.н. докато се загубят следите до автора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: colorphoto   
Дата:   28-05-16 02:30

Тук съдебните процедури са нарочно така нагласени от лобито на юристите в парламента още от деветдесетте години че да има най-голяма облага за адвокати и магистрати.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: piknik   
Дата:   28-05-16 02:44

Той и Царя залагаше на жени и юристи и си взе каквото му трябваше... съжалявам, че гласувах за него...

Във "Всяка Неделя" по Канал 1 Кеворк Кеворкян го пита: " Имате ли претенции към България? " "Царя" гледа в тавана и мига като плъх - "Опазил ме господ..." или нещо подобно....
Нарочно е в кавички... "Царя" Д%%БА...[smilie23]



Публикацията е редактирана (28-05-16 02:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: colorphoto   
Дата:   28-05-16 02:50

Деветдесета година в интервюто на Кево царчето твърдо декларира че няма имотни претенции към България......

В последните години води дело след дело против държавата и различни институции и се жалва най-нагло че ако му забраняват да сече дедовите си гори нямало как да се издържа горкия!

Аз за него се усетих и не гласувах макар в началото на промените да мислех че е вариант някакъв,но докато се домъкне тука страхливеца го усетих че е използвач и ментарджия.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: piknik   
Дата:   28-05-16 03:15

"colorphoto" Много си прав ! И си плащаме данъците и си гледаме реклами по телевизията..."и с масло..." и ужким забелязваме нещо, но нали сме си купили 37 инчов Плазмен с Кредит за 24 месеца.... и 2 години не забелязваме нищо, освен вноските..., после миялна - щот девойката не може да измие 2 чинии и 2 вилици - трябва миялна за това, да изразходва 65 литра вода и препарати, за ток не говорим - той е от Волтаиците на които плащаме също май...

е писна ми да пиша...

https://www.youtube.com/watch?v=LA8lyQoxGgw



Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-16 07:35

Автор: dorascal18
Дата: 28-05-16 00:42
"Искам само да добавя,че снимки се взимат и използват без питане на автора ,когато отразяват важни житейски събития ,катастрофи,катаклизми и т,н.Това дори в закона за авторското право го пише."


Вземи да прочетеш закона преди да дрънкаш измишльотини!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-05-16 12:45

Заложено е в консуматорството, такива сме си ние, алчнеем, а света все повече ни предлага, щом го изискваме... Говоря за техно джаджите, "удобствата" и продуктите с които постоянно ни облъчват. За съжаление процеса е необратим, а даже и тия дето са се светнали пак не се отказват и не правят нищо. Защо народа не се върне на село, защо не живее природо-съобразно, като амишите, без ток, без технологии, без иновации и нововъведения... Съвремие му викам аз, болно, криворазбрано, без стойности, цел и посока, но такова е.... Яд ме е че света поне по-лесно си го позволява, пък ние като нация хем искаме, изискваме, пък си нямаме и се свиваме... За да си го позволим, това съвремие...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-16 12:53

Автор: PhotoBo
Дата: 28-05-16 12:45
"Защо народа не се върне на село, защо не живее природо-съобразно..."


Остави го народа! Защо ти не се върнеш? Пълно е с празни, евтини къщи по селата. И земеделската земя, все още не е безумно скъпа. Пък и може да се вземе под аренда.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-05-16 13:41

Е-мил, няма нужда да ме упрекваш за живота, който живея! Не съм първа младост, знам от какво имам нужда и аз и децата ми и като цяло семейството ми! Всички сме в кюпа, не съм аз срещу народа, държа да го уточня! Говоря глобално и аз съм част от това консуматорство, не го отричам и в същото време виждам и правя разлика къде е тънката граница и гледам да не прекаляеам! Има хора, които никога не го осъзнават, но и осъзналите се ... пак нищо не правят, просто живота си тече и няма връщане назад! Понякога ми се иска и на мен да пусна брада и да отсвиря всичко съвременно, но не мога - част съм вече от системата и не е толкова лесно, колкото звучи на приказки [smilie3] Поне за мен не е!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: compur   
Дата:   28-05-16 14:07

ще бъде интересно - фотографи-земеделци... ще се снимат предимно пейзажи... но не градски [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-05-16 14:23

И не с фотоапарат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: e-mil   
Дата:   28-05-16 14:26

Автор: PhotoBo
Дата: 28-05-16 13:41
"Не съм първа младост, знам от какво имам нужда и аз и децата ми..."


Ами ето ти го отговора на въпроса: "Защо народа не се върне на село?". Съвремието не е криворазбрано, защото градовете не са от този век, нито от предното хилядолетие. В момента, в който се е появило разделението на труда нещата са станали необратими. Станало е възможно да правиш нещата, в които си добър, а не да ореш нивата като дедите си. Примерно от един момент нататък децата са започнали да мрат по-рядко, защото някои хора са станали лекари или учени вместо земеделци или скотовъди.
Затова не можем да обобщаваме и да съдим хората на едро - всеки си има някаква причина, независимо дали на нас ни изглежда уважителна.

Аз например съм роден на село и част от детството ми е минало там. И почти всички летни ваканции съм изкарал там - през ръцете ми са минали тонове плодове, зеленчуци и фураж. В последните дни преди казармата, докато съучениците ми правеха прощални купони аз ходих с баща ми да оберем царевицата. Много отдавна съм разбрал, че съм негоден за земеделец. Просто не ми е в кръвта, точно както не беше в кръвта на майка ми. Е, защо трябва да правя нещо, в което ще съм некадърен и ще изляза на загуба?
Докато брат ми, който е инженер и почти цял живот се е занимавал с високи технологии на него му е в кръвта, макар че сме родени от едни и същи родители. Затова един ден той ще се върне на село, а аз ще му ходя на гости да пълня багажника на колата с щайги домати. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-05-16 15:18

E-mil, предполагам осъзнаваш какъв късмет си имал да преживееш, играеш, растеж и се докоснеж то всичко онова, което си преживял и изпитал на село!? Аз почти съм го изпуснал, за което мога само да съжалявам в момента! Това, което пък голяма част от нашите деца няма да изпитат и преживеят дори за малко! Не катекоризирам народа, но кажи, че масово не може да бъде категоризиран точно с консуматорско поведение, цивилицован живот и технологии! Много си прав с разсъжденията си, всичко което казвам аз е, че макар и тъжно - това е естествения ход на нещата за повечето съвременни хора в днешния живот! А докато има изисквания, желания и търсене - ще има все повече предлагане и задоволяване на потребности от всякакъв вид! Всеки сам решава от там нататък от какво има нужда и как да си го набави! Ех, живот... [smilie7]
Язък за "откраднатата" снимка на колегата и на много други! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: compur   
Дата:   28-05-16 21:41

PhotoBo има еко-туризъм... може да се включиш и да видиш как се живее и работи на село

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-05-16 23:30

И ако можех да върна времето назад и сега да съм на 4-5 години, ама уви... късно е вече либе за китка [smilie3]
Аз съм видял и знам какво е, макар и не особено детайлно, стаеаше въпрос за масите, консуматорството, съвремието, а не за личен избор и опит. То едно ти дава, друго ти взима... За всичко и навсякъде е така! А човека се стреми все повече към урбанизация и се води според обществените нагласи и гледа да е приобщен към масите, да не е аутсайдер и закърнял...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: profi_   
Дата:   29-05-16 17:51

И при мен се случи същото http://www.bulnews.bg/article/259697 без никой да ме пита взимат..[smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната снимка на колега
Автор: nikon7   
Дата:   31-05-16 11:44

Взимат, ама като трябва да ползваш ти че и с писмено разрешение пак не искат да дават нищо, че си на загуба.[smilie22]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »