Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: a6000 vs d5300
Автор: pmartinov   
Дата:   24-10-14 21:18

Водим преговори с дядо Коледa.

Нямaл излишно място в чувaлa...

Посъветвa ме дa съм по-компaктен в изборa :)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: marves   
Дата:   24-10-14 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   24-10-14 21:49

@marves Първоначално мислех да взема a6000 със сигмите 19 и 30 ама фокуса е проблем. Не търся супер качествен китако-образен обектив на достъпна цена - знам че няма. А с 35/1.8 и 20/2.8 надвишавам бюджета. И пак сигмата 19 я дават по добра от сони 20.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-14 22:01

Виж тука. Човека е нещо като Кен Рокуел за Сони обективи. Дори прави по-хубави ревюта. Слага примерни снимки. Оценява доста по широко от повечето сайтове представянето на обективите.

Ще видиш и наяве оптичните дефекти на Сигмите. Далеко от перфектни са.

Виж 50/1.8 хем е по-евтин хем и доста добър и смислен.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   24-10-14 22:19

От сигмите губя само следящия фокус нали? Иначе си фокусира еднакво със сони обективите?

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-14 22:23

Ти и следящ ще имаш просто няма да е това което ще имаш с китака или друг сони обектив. Ако можеш вземи китака и една сигма.

Ако не взимай сигмата и дерзай. Щом товяа ти е на сърце.

Не знам колко пари идва китака ама ако не е нещо супер скъпо...удобство е.

ПП С А6000 има един момент, че с китака и следящия фокус и разпознаването на лица често няма нужда да правиш нищо друго освен да натискаш затвора. Апарата сам си намира основния обект на снимката. Това е нещото дето губиш релано. На предните модели я няма тая екстра. На другите апарати освен май никоните и скъпите канони пак няма подобни екстри.



Публикацията е редактирана (24-10-14 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-10-14 22:46

Че и на некса има фейс детекшън, даже може да снима при усмивка, да му се регистрират точно определени лица и т.н.... до колко работи - никога не пробвах. Следящ фокус... това е което липсваше.
ПС едно посещение до магазин с налични въпросните обективи може да покаже какво ще липсва от функциите.

Никоните и каноните отдавна имат фейсдетекшън на лайфвю, но доста сапунеки имат по-бързо лайфвю от ДСЛР-ите все още. Там си има фазов фокус и дефакто никога друго не ми е трябвало. Фейсдетекшъна е глезотийка, но често фокусира където не искам и дефакто рано или късно го махах минавайки на режим на фокус като за ДСЛР с избираеми точки, а в такъв режим ДСЛР-а е по-добър.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-14 23:57

Еми а6000 е еволюция на предните екстри. Сега са по мощни. Нещо от типа на 3д тракинга на никон с 50те зони но тук са 175 и са от край до край на кадъра. На статични обекти се представя добре. Може би и на подвижни ама нямам аф телеобектив да експериментирам :-)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »