Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   22-10-14 21:52

Имам тази чуденка дали a6000 със sigma 19mm 2.8 ще дава същата картина както при d5300 с tamron 17-50/2.8 с мотор без VC?

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-14 22:03

няма да е толкоз шширок като 17мм нито толкоз дълъг като 50мм. Няма да става за портрет.

Сигмата е минавка голяма с А6000 - фокуса не работи пълноценно със сигма обективи - вероятно щото софтуера не подържа хибриден фокус (както бяха и първите обективи на сони, после им смениха софтуера).

По-добре си вземи Сони 20/2.8 хем е и по-малък, че вероятно и пъти по добър като оптика. А АФ със 20/2.8 ще е много пъти по-бърз от Никонския.

ПП Китака 16-50 е доста поносим обектив за много неща. Въпроса е какво целиш.

ППП Основния въпрос е към теб - какво искаш. Като начало Д5300 е фира - виж Д7100. Д5300 се купува ако си добър фотограф и нямаш пари или са те излъгали познати с никон.

А6000 е по-малък основно предимство му е размера. Обективите с АФ са по-тъмни за да са по-малки. Обективите за А6000 са по-скъпи, защото са малки и ползват много висок клас задвижваща система - много пъти по-скъпа от тия дето се ползват в ДСЛР-ите, съответно пъти по-бърза и тиха. Избора обективи за А6000 е относително по-малък ако не ползваш адаптери към други системи. Най-кофти е че за доста обективи има само 1 вариант - няма скъп и хубав и евтин компромисен обектив. Примерно 10-18 е единствения широк зум и е 1500 лева - хубав е ама е скъп. Има вариант да купиш Канонския 10-18 и да снимаш с адаптер - обевкитв аи адаптера са под 1000 лева заедно...

Д7000/Д7100 от друга страна са по-големи, което за някои хора и случаи е по-хубаво. Има възможност да сложиш обективи от типа на 300/4 и те да седят добре. Друга ергономия. Аз лично предпочитам по-голямо тяло като Д7000 когато снимам портрети. На моя А7 му купих грип за да е малко по-едър понякога. Обективи за Никон има мнго и се намират и някои на добри цени. Тия на добри цени обикновено не са особено хубави, но все пак имаш избор колко пари да дадеш.

Според мен ако се насочваш към диви животни като сегмент по-добре вземи Канон ДСЛР или в краен случай Никон. За всичко друго А6000 е по-добре - дори репортажи, спорт и подобни неща. Nikon DSLR купуваш ако държиш да е ДСЛР е така щото е ДСЛР, нищо че е технология на 30 години, ама нямаш хабер какво ще снимаш. В бощия случаи са по-добре от Канон в момента (след 6 месеца може да е друго).

Ето ти едно видео дето известен фотограф е зарязал Никон след 7 години снимане с Д3, Д4, Д700, Д800 заради А6000 и сега си е взел и А7s.

https://www.youtube.com/watch?v=7wM_5nROeaw




Публикацията е редактирана (22-10-14 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: kvakioh   
Дата:   22-10-14 22:10

Сигма отдавна показваха, че нямат голямо намерение да инвестират в безогледални обективи, камо ли да правят такива апарати. "Случайните" 19 и 60mm са може би последните в близките 3-4 години.
Както и човекът със Сони е казал- 20мм палачинката е достатъчна.
ЗА 5300- естествено, че със 17-50/2.8, дори и без стабилизация е в повече от Сонито.
А и има още много фактори. Но не задълбавам, защото отговорих на въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   22-10-14 22:27

За сигма обективите съм чувал че не могат да ползват всички фокусни точки. Някак не ми се иска да давам толкова пари и да снимам с кит-ленс. А за никона - наистина само заради тамрона го гледам. Мислех за a6000 и сигмите 19mm и 30mm от базара..

Едит: Не мисля да снимам диви животни с a6000. Нито да купувам скъпи обективи.



Публикацията е редактирана (22-10-14 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: kvakioh   
Дата:   22-10-14 22:31

А6000 с 20 и 50мм Сонита, това е по-доброто решение. Обективите са по-важни от тялото. Може и по-евтино от А6000 и 20/50/30 макро. Така бих направил аз.
При Никона ще се покрият нещата изцяло със 17-50, но ще е по-мързелешката система.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-14 22:36

Всички точки можеш да избереш. Ама следящия фокус ще е пъти по бавен от китака.

17-50/2,8 е хубав светлосилен обектив. За съжаление за а6000 е много голям. Тука сделката е размер или светлосила. Няма как и двете. Със 17-50 можеш и портрети да правиш.

Ако е за спестяване на пари китаците нито на никон нито на Сони са лоши.

Е сега ще има разни промоции на Сони виж дали нещо ще ти допадне

А58 е Сони версия на д5300. Ако искаш виж го

Има и А3000 за под 600 лева нов

аз бих ти предложил А6000 с китака (имам го и си го харесвам) и да вземеш някой ръчно фокусен обектив с по-голяма светлосила - 50/1.4 или 100/2.5 нещо такова. Може малко поскъпо 50/1.8 да вземеш - страхотно обективче е за портрети.

Ако ти е пръв апарат със сменяеми обективи мисля че ще те изкефи доста. По нятам ще видиш какво те влече. За широко има фишове на самянг ръчнофокусни ама много добри (нямам такъв ама де що видя някой с такъв се е зомбирал по тоя обектив). Има 35 и 50мм АФ обективи на Сони ако тях успееш да вземеш. Те са хубави щото са доста по светлосилни от какъв да е зум и дават повечко интересни опции.



Публикацията е редактирана (22-10-14 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   22-10-14 22:47

Е то с китака не отиваме ли направо на rx100iii...

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-14 23:02

ако ще седиш с един обектив да по-добре е RX100 който си харесаш, не е нужно да е най-скъпия. Много по-малък и по-лесен за позлване. Вероятно ще е по-добър и от тамрона и от китака.

Понеже предлагаш средна ръка апарати мислих че искаш да се захванеш с по-сериозно хоби. В смисъл доста четене, експерименти, проби, грешки и инвестиции по натам. Ако няма да инвестираш време, енергия и дори пари... по-добре RX100 за любителско снимане и някой друг трик. Дори доста интересни неща можеш с RX-а да направиш. Не е скопена камера.

Просто А6000 дава възможности да пробваш много неща. Да направиш някои по-странни неща. Примерно макро фотография с големи увеличения. Портрети с плитък фокус. Разни размазани арт снимки. Снимки на тъмно. Много широки обективи - фиш например. Мнгоо дълги обективи за животни и спорт....такива неща.

Аз имам доста приятели дето оставиха апарати подобни на А6000 и минаха на RX100 - 1-ва версия - най-евтиния. За снимки основно на семейството и от екскурзии е повече от достатъчен. Пък размера и удобството са несравними. Седи в джоба. Вадиш и снимаш веднага. Качеството е на нивото на ДСЛР и понякога отгоре. Д5300 или друг ДСЛР означава задължително раница само за апарата със съвсем малко място за други неща. А6000 е по-добре ама пак е голям сравнително - поне чанта диагоналка. С китака може и в джоб на яке ама....

Иначе ти предлагам китака като универсална опция и за никона важи. Ако запишеш курс по фотография примерно тоя на Фото Форум - китака ще ти е перфектен (независимо Сони или Никон). За семейни снимки и екскурзии китаците са супер добри - те за това са направени и са мнгоо точно измислени. Не се води че тука майсторите ги плюят. Във сони форума имахме един спор и се оказа че 16-50 често е най-добрия вариант. Единствен той влиза в джоб на яке. A от китака после можеш да пробваш разни неща. Те вероятно ще са си твои експерименти. Ще видиш кое те кефи. След време ще се отървеш от китака = ще го подариш, щото пари не можеш да му вземеш, нали е китак.

Имам познати дето само с ръчни обективи снимат и се кефят. Апарати имат за по 2 бона и обективи по 2 бона ама са ръчно фокусни.

Други хора снимат портрети. Трети ходят по планините снимат звезди и пейзажи. Има някои се радват на фотография при пътувания и правят страхотни неща. Други снимат диви животни (това ми е неразбираемо като рибарството - седиш часове наред да чакш някоя патка да кацне да я снимаш) и т.н. и т.н. Ти ще си видиш на къде те влече. Сигурно и апарата и обективите ще смениш много пъти. Д7000 или А6000 поне за две годинки, мисля ще ти предложат повече от достатъчно.



Публикацията е редактирана (22-10-14 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-10-14 23:23

Не мисля, че сонешкия 20 2.8 е по-добър от сигма 19 2.8 [smilie5]

И Киро трябва да призная, по-голяма глупост не бях виждал от това А58 бил сони версията на Д5300 [smilie18] [smilie18] [smilie18] днеска просто си във вихъра си [smilie5]

Фактите са такива - няма много обективи с аф като хората, които да дават добро качество на а6000 както има такива за д5300. Просто на никона можеш да купиш никонски, сигменски, токински и тамронски стъкла и др... На а6000 с аф имаш само сонските, а те не са съвсем перфектни.

а6000 е приятна камерка, но все още е далеч от следящия фокус на ДСЛР дори такъв като д5300(ако е калибриран). Към момента а6000 е приятна играчка. Единствения плюс на а6000 обаче е компактноста и теглото, ако става дума за аф система.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-14 23:30

Симо колко време снима със А6000 на следящ фокус? Не казвам че е перфектен, но е по-добър от повечето безогледални, а със 19-ката просто няма да работи. Тоя пък следящ фокус е голямото предимство на А6000 - дори за статични обекти със А6000 се снима по друг начин просто. Пускаш на следящ фокус и в повечето случаи той познава, какво искаш да ти е на фокус...странно нали? Работи се много по-мързеливо. Има ги и другите режими ама следящия фокус кефи - заключва обекта дето искаш да снимаш и го държи - дори да янам много движение пак е по-готино.

А за обективите по добре да видим някое ревю цялостно вместо да мислим....и факт 19-ката има доста дефекти оптични....


ХАйде ти ни светни А58 и Д5300 не са ли в един клас? Едното е 24МП браво ама може да използва 1/3-та от обективите на никон и то предимно тия по-скъпите...ми сори ама това си е прецакване.



Публикацията е редактирана (22-10-14 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   22-10-14 23:38

Сигма 19ката може да има дефекти, но сони палачинката изобщо не е цвете. Погледа ми върху резултати с а6000 от следящ фокус е от всички ревюта в нета. Като цяло май не е чак толкова добър, колкото се опитва сони пропагандата да го изкара. Но да добър е като за безогледалка в този им етап на развитие. Нормално е ДСЛР-ите да са по-добри в това обаче, все пак никон имат тази екстра от години и я развиват... сони изведнъж не могат да наваксат и все пак резултатите им са много добри. Но идва следващия проблем - кои обективи си заслужават да се ползват на а6000, колко от тях ще работят добре на следящ фокус и колко струват? Струва ми се, че на Е байонета няма много възможности сравнено със никон или канон или коя да е марка чиито байонет е по-отдавна на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   22-10-14 23:39

Колко време снима със 20-ката?

За какво да имат шанс? Аз няма никакъв шанс да купя ДСЛР ако ще 300 години да е на пазара. Мисля, че не съм единствен. Това че има много видове камшици още от римско време няма да ме накара да се возя на каруца. За любител да купи ДСЛР е набутване. За чии да мъкнеш раница с апарат за семейни снимки?

Кажи какви са точно великите снимки които А6000 не може да направи, а великия Д5300 ще направи. Покажи примери ако може. Със LA-EA4 мисля че Аф ще е точно еднакъв.



Публикацията е редактирана (22-10-14 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-14 00:11

Пропускаш факта, че адаптера ЕА4 струва само 700лв, нима е нужен за да може а6000 да се конкурира с почти най-нисък клас ДСЛР? [smilie5] И притежава аф от SLT както и огледалото. Бива да знае питащия в какво го набутваш :). Адаптер за стотици левове с по-стар аф модул от камерата на която ще го слага, по-стар от този на д5300 и огледало през което се снима от което пада качеството на картината(ако не друго поне шума е повече).

Да за любител не винаги е подходящо да мъкне по-голяма раница - това обаче сам трябва да си го реши и няма нужда от нас. Като иде в магазина ще ги види и прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-14 00:18

A да човек сам трябва да си реши. Прав си.

Дори не ми е ясно дали му трябва на човека подобен апарат. Виж сам си стигна до извода за RX100 или друг подобен апарат. Това не е лош избор.

Ако сме помогнали да си спести парите и да си купи нещо дето ще го кефи и него, приятелите и фамилията....[beer]



Публикацията е редактирана (23-10-14 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: muzicantini   
Дата:   23-10-14 00:25

Аз не разбирам защо винаги приписвате на любителите свойства, които незадължително са им присъщи. Например какъв е проблемът човекът да си мъкне раница цяла? И защо да е раница, като може да е чантичка, ако обективите са 18-55 (18-140) + 50 1.8 (1.4) или 85 1.8. Може би размерът не е водещ при някои хора а удобството на работа и качеството на картинката.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   23-10-14 00:28

Гледам a6000 с кит и 35/1.8 но бюджета до никъде не стига. За статив и филтри или раница съвсем. За rx-то споменах защото във всички ревюта и коментари китака го дават доста зле, че един инчов сензор с фиксиран обектив го минава. Говоря за изходния материал.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-14 00:37

Mmmm какво да кажа. а6000 дори с китака ще дава достатъчно добра картина за обща употреба като гледане на монитор и телевизор(да китака и единия и другия са... обаче, правят някакви снимки все пак). Ако ще се принтят кадрите - да тогава рх100 ще даде повече детайл най-вероятно, но и по-лоши цветове и други слабости на малкия сензор. Всичко е много относително и зависи от целите на занятието.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   23-10-14 00:49

Имал съм тамрон 17-50/2.8 на сони а350 и после на а580. Имал съм и сигма 19/2.8 на некс 6 и мога да кажа, че това което прави сигмата е недостижимо за този тамрон дори и на 1/4 от нея, въпреки, че е много добър. Просто тая сигма е мамата си тракала !!!

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   23-10-14 00:50

В ebay uk не намирам нито 35/1.8 втора ръка нито a6000... В базара почти няма шанс да се намерят

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-14 00:51

ми музикантини за мен не е оправдано да мъкна раница с тежки обективи ако ходя на разходка или нещо такова. Да ако ще снимам и това ми е основната цел си имам раница. Трябва ли за ДСЛР-а раница...ми може и тия чанти фотографските отстрани дето са ама пак са големи. Не може да се сравни с джобен апарат като RX100.

Не знам какви са целите на човека. Писах и по-горе от това зависи. ЩЕ се ходи ли на курсове, ще се чете ли за фотография. Има ли някаква подготовка и очаквания. Примерно аз 2006-а си взех ДСЛР щото чтох книжки за фотография и установих че с моя сапунер дори на макс зум и макс отворена бленда (тя имаше две позиции) и фокус на почти макро - фона ми седи остър общо взето. Реално шума не беше проблем за снимките ми ама исках малко повече дефокус. Взех си минолтичка след като гледах 350Д и ми се стори невероятна пръчка (по-зле от сапунера ми - пак минолтичка), пък Никон Д70 и дори Д50 беше по-скъп. Пентакса както и сега не беше нещо особено, Олимпуса изглеждаше като китайска реплика на канона дето въобще не ми хареса. Та така. Ама вече си бях накупил купчина книжки за фотография и си купих накрая ДСЛР. Няколко месеца го избирах и четох ревюта.

Оня ден пък един познат каза че си взел 7Д със 17-55/2.8 да си снима хлапето....преди 2 години....ми добре ама....едно RX100 щеше да свърши в пъти по-добра работа за тая цел. Най-вероятно щеше да има и снимки.

Та така де това не знам как седи при човека.



Публикацията е редактирана (23-10-14 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: hotsnail   
Дата:   23-10-14 00:55

е а6000 излезе преди 5-6 месеца. Април, Май дойдоха първите бройки масово. Мя го взех малко с клизма Юни. Имаше Март месец тук там по някоя бройка. Как очакваш да има много бройки 2-ра ръка през Октомври? Излизат де ама по рядко.

Ако искаш нещо по-евтинко NEX-6. Няма тоя бърз следящ фокус, но е доста приличен. Симо снима с такъв.

Д5300 има ли много предлагане 2-ра ръка? Това не е стар модел също и ако са мног офертите, може ида е индикатор за нещо.



Публикацията е редактирана (23-10-14 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: nouon   
Дата:   23-10-14 01:04

@hotsnail Имам някаква подготовка и очаквания. Целите ми са фотографиране. Не снимки на приятели,семейство.

Нещата пак стигат до сигмите защото всичко друго е скъпо или не толкова добро.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: danielp   
Дата:   23-10-14 03:01

никонннннн форевърррр!!
освен ако не прибегнеш до карл цаиз[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: Pavlov   
Дата:   23-10-14 07:40

Не се смятам за фен нито на Sony, нито на Nikon.
Система се избира, като се почне от обективите, и след това се решава кое е подходящото тяло за тях.
Имал съм Tamron 17-50/2.8 . Не е лош, но не е кой знае какво. За целите на автора на темата бих препоръчал един 35/1.8, заедно с китов обектив - 18- 105VR, или новият 18-55VR II. Тогава тялото ще е D5300, като може да се помисли и за по-старите от D5xxx серията, или за по-висок клас. Ако се търси по-малко тяло - добра алтернатива е Canon 100D + 18-55 (18-135) IS STM - 40/2.8 STM.
Със Sony също може да се сглоби нещо подобно, но според мен по-малкият избор на сравнително евтини и качествени обективи може да е пречка за в бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: a6000 vs d5300
Автор: Simbon4o   
Дата:   23-10-14 08:21

Автор: hotsnail
Дата: 23-10-14 00:55

е а6000 излезе преди 5-6 месеца. Април, Май дойдоха първите бройки масово. Мя го взех малко с клизма Юни. Имаше Март месец тук там по някоя бройка. Как очакваш да има много бройки 2-ра ръка през Октомври? Излизат де ама по рядко.

Ако искаш нещо по-евтинко NEX-6. Няма тоя бърз следящ фокус, но е доста приличен. Симо снима с такъв.

Д5300 има ли много предлагане 2-ра ръка? Това не е стар модел също и ако са мног офертите, може ида е индикатор за нещо.


Абсолютно не е масово продаван модел. Д5300 също е скорошен и се продава втора ръка колкото и сонито...

И да Симо снима с некс 6 :). Като цяло забавях покупката на 6цата понеже исках да видя какво ще предложи а6000 и след като не ме впечатли си взех по-стария. 6цата излиза на по 600 или малко повече лева с оставаща гаранция и за тия пари е чудна камерка. НО лично аз нито един аф обектив нямам за некс понеже харесвам повече аф и обективите с аф на никон и затова имам и никон и некс - за мен е най-добрата комбинация. Така извличам ползи и от двете системи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »