Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой принтер ?????
Автор: snim4o   
Дата:   21-10-14 18:36

Търся го за да си разпечатвам снимките.

За сега забелязах Epson:

1500в с китайско мастило ~800лв

л1800 с мастилото на л800 ~1200лв

р2000 с китайско мастило ~1300лв


Като се замисля ако ще се ползва китайско мастило по-добре по-евтиния защото ще е без гаранция, освен ако няма някаква значителна разлика в качеството.

Остава въпроса колко пада качеството със заместителите и дали си струва да се доплатят 400лв (+50%!) за да се ползват епсон мастилата на л1800.

Проблема е че не мога да намеря някакви тестове със заместителите, затова моля ако някой може да ме светне каква е разликата в качеството при фото печат.

А също и ако може някакви отзиви колко е дълготрайно.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: didesignbg   
Дата:   21-10-14 19:26

Не разбирам каква е тази разлика от 400 лева между китайски мастила и тези от л800/л1800, като искаш да ползваш мастилата от л800 просто си купуваш тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   21-10-14 20:59

без колебание L1800
/имам опит с допълнителна система с китайски мастила и сега с L800/


Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: snim4o   
Дата:   21-10-14 22:50

Хмм, ами аз не съм сигурен дали мастилата от л800 стават за 1500в. Затова си мисля че за да ползвам епсон мастила трябва да си купя л1800.

От друга страна ако мастилата от л800 стават на 1500в тогава не виждам смисъл да се купува л1800... интересно

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: victory13   
Дата:   22-10-14 04:57

, Мастилата на л800 може да се ползват на рефила на 1500вв

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: snim4o   
Дата:   22-10-14 11:19

Това е добра новина:) Значи почвам да мисля за 1500в + рефил.

А може ли все пак някой с опит да каже дали 1500в + рефил + мастила от л800 ще дава добри фото разпечатки или с този рефил си има някои мааалки особености... ?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: prisonbreak   
Дата:   22-10-14 11:49

Да се включа и аз :)

Кое е по-добре. R3000 или L1800?

Отговорих си на въпроса... [beer] [shtrak]
R3000 е моята машина.



Публикацията е редактирана (22-10-14 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: da.fo   
Дата:   22-10-14 21:13

Замислям да продам едната си машинка(принтер) R 2400 със СНПМ(в идеално работещо състояние). Причнината е , че си купих R 3000. Ако някой има интерес да пише на лични.

R 2400 - 8 мастила , перефктно качество!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: sirkhann   
Дата:   22-10-14 21:58

Как е R3000? Отдавна ме тормози този принтер, ама все не мога да се реша на подобна инвестиция. С неоригинално мастило ли го ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: da.fo   
Дата:   22-10-14 22:23

Да, сложиха му в Прокарт една СНПМ и като взеха тук , че наскачаха - как може на Ламборджини да слагаш газова и тем подобни. Ами как японците сложиха на L 800 и на Л 1800 - след някоя и друга година ще ложат и на R 3000 ako искат да са в "джаза". Качеството е идеално [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: snim4o   
Дата:   22-10-14 22:28

А правил ли си някакво сравнение как са цветовете с китайското и епсон мастилото?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: da.fo   
Дата:   22-10-14 22:41

Видимо не направих разлика ...може и да има но окото не я усеща.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: snim4o   
Дата:   22-10-14 23:31

А какво мастило ползваш? На водна основа или пигментно... А също от прокарт ли си го купуваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: da.fo   
Дата:   23-10-14 09:43

За R 3000 на пигментна основа, също от Прокарт. За R 285 на водна(6 цвята) - него го ползвам за разпечатване на документи а R 2400 и R 3000 за снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-14 10:28

имам Epson L1800 и съм хепи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: Frenchev   
Дата:   23-10-14 10:57

Голяма ли е разликата в качеството на печата между l1800 и r3000? Тъй като и аз се чудя между двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: factor.bg   
Дата:   23-10-14 10:58

snim4o
Има подробна тема по въпроса, повечето участници са същите...
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1663617&i=1663617&offset=0

Ако Ви трябва принтер за печат на документи, некролози и т.н., по-добре са пигментни мастила, защото на обикновена хартия не се размазват от вода. Ако е за фотография - НИКОГА не можете да получите качествени цветове, ако сложите мастила от един принтер на друг, поне не и без задълбочени познания по управление на цвета, скъп софтуер и измервателни уреди.

Едно важно уточнение - L800 и L1800 ползват еднакви мастила по принцип, т.е. без значение кой принтер си купите, ще ползвате едни мастила.

И накрая един морален казус - ако печатате снимки за себе си и имате желание да се занимавате с технически експерименти с неясен резултат - може да ползвате каквото и както Ви харесва. Но ако продавате разпечатките под формата на фотопродукти, добре е да изберете това, което е с гаранция и не Ви създава усложнения - това за да върви работата и да не се занимавате с глупости ежедневно. Ако използвате китайски мастила за да печатате за продажба - това също е ОК, стига да Ви харесва резултата, да можете да се справяте с цветовете в разумно време, за да не се обезсмисля поръчката и най-важното - да обявявате на клиентите си, че използвате именно китайски мастила и че даже и Господ не може да им даде гаранция колко време ще издържат разпечатките, и дали следващият път, когато донесат същия файл, ще получат същия резултат.

Хората печатат снимки, защото спомените, свързани със снимките, са важни. Затова, ако Вие използвате китайски мастила, морално (не по закон) сте длъжен да им обясните какво те да очакват от Вас - нещо с гаранция или нещо, което е направено с най-евтините материали, за да спечелите повече. Когато те са информирани, всичко е ОК, те могат вече да направят своя избор. А когато фотографът каже на клиента "Аз печатам на Epson!", но премълчи, че всъщност използва китайски мастила и хартии, това си е чиста проба въвеждане в заблуждение, чрез използването на имиджа на марката, като символ на висококачествен и дълготраен фотографски печат.

Бързам да уточня, че аз съм собственикът на FACTOR.BG, и че ние сме официалния търговски и сервизен партньор на Epson в България - казвам го, не за да се рекламирам, а за да не изглежда, че подмолно Ви агитирам за нещо. [smile]

И още нещо, просто за Ваша информация - моделът Stylus Photo 1500W НЕ СЕ ПРЕДЛАГА от Epson в България - ако някой Ви го продава, това значи, че той е внесен неофициално, което не е кой знае какъв проблем, но по-лошото е, че няма да можете да получите сервизно обслужване, гаранция и резервни чести за него от официалните канали на Epson, независимо какви обещания Ви дават, за да вземат парите Ви.

С уважение:
Георги Чакъров
WWW.FACTOR.BG


Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-14 11:00

има осезаема разлика когато се печата черно бяла фотография или на матова хартия (заради матовото мастило)

при цветно не виждам осезаема а и гледам стойността на едно копие без да се занимавам с измекярщини

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: Frenchev   
Дата:   23-10-14 11:09

А как стои въпроса за цветно върху матова хартия. Тъй като масово печатам на матова хартия.

Толкова ли е зле черно бялото на L1800.

A как стои въпроса с канавата?

Търся решение като залагам първо на качеството и после на цената. Китайските мастила ги изключвам като вариант. Имам едно офисно канонче ip4000 с китайски мастила което ползвам за лични нужди. Правил съм си опити и знам какво да очаквам от там.

Много ли е голяма разликата в себестойността на разпечатката на L1800 и R3000.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-14 11:36

на матова хартия съм печатал само с R3000 и то черно бяло
разликата с Л1800 е осезаема... не му е сила на Л1800/800 да печата черно бяло (не че не може, но... не е истинско)

R3000 има прав път и минават без проблем всякакви артмедии (пробвах няколко като го тествах за ревю и мммммммммм кеф) включая и канава, за Л800/1800 мисля има само един тип канава като възможност за опция, но тук Жоро от Фактор може да каже подробно

За себестойности също той [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: factor.bg   
Дата:   23-10-14 12:38

Frenchev

Ако става въпрос за приоритет на качеството, горещо препоръчвам R3000 или от Про серията StylusPro3880, заради по-големия формат и по-изгодната цена на мастилата, ако ще се печата по-често. Принтерите от L - серията не са добри за печат на черно-бяло, макар за цветно да са перфектни (цена/качество). Проблемът с черно бялото е, че те нямат лайтове на черното, докато Stylus Photo R3000 и Stylus Pro 3880 имат стандартното черно (в два варианта - мат МК и фото/гланц PK), после имат средно черно (LK) и светло черно (LLK). Това са две комбинации - за матова медия - например арт картони и повечето канави - MK, LK, LL; и за гланцови/фото медии - PK, LK, LLK. Така се получава неутрално черно/сиво по цялата скала.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой принтер ?????
Автор: snim4o   
Дата:   23-10-14 17:41

Интересен въпрос е китайските пигментни мастила дали ще са по-дълготрайни от епсон мастилата на водна основа?

Доколкото разбирам може да се ползват китайски пигментни мастила и на епсон принтери като 1500в.

На въпроса колко се различават цветовете с китайско водно/пигментно и оригинално мастило май няма еднозначен отговор. Тъй като и дълготрайността е под въпрос може би идеята за ползване на мастило от л800 не е лоша.

Чета в мрежата че освен рефил системи има и презареждаеми касети, което ако се ползва би трябвало да премахне потенциални проблеми с рефил системата.

Май вариант на 1500в с презареждащи се касети и мастило от л800 (вероятно ше го хареса) изглежда добре откъм цена/качество... знам ли?

л1800 премахва нуждата от тези касети и щуротии но пък цената му е почти х2 на 1500в и доколкото разбирам не може да печата в/у ЦД-та (не че много ми трябва но е странно да му изрежат тази опция).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »