Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   24-10-14 21:04

mirmiracle

Моля те спри да се излагаш. Чета ти глупостите и понеже познавам Симо( simbon4o) и знам,че освен добър колега фотограф е и достатъчно компетентен,моля те просто не говори глупости. Погледни добре примерите на Симо!!! На Бони бокето е нормално,а прецаканото е наполовина излязло.

И без лоши думи момчета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: mirmiracle   
Дата:   24-10-14 21:36

Съгласен съм напълно. Просто не харесвам говоренето наизуст. А под добър колега фотограф, предполагам имаш предвид като характер. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: mirmiracle   
Дата:   24-10-14 22:30

Лично съм изпробвал от каква скорост нагоре а3000 прецаква бокето. Имам я тази камера вкъщи - от 1/3000 скорост. Под нея бокето си е наред. Ако някой много настоява мога да публикувам примери с EXIF. A3000 e по-нова камера от НЕКС 5R и най-вероятно са коригирали някои неща,a и колко често един любител използва скорости над 1/3000.
Просто нека някои хора се въздържат от съвети за които не са сигурни, защото могат да подведат други.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   25-10-14 00:48

Странно как не качи снимки от твоята камера за пример ,а даваш за пример снимка на Бони???

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: mirmiracle   
Дата:   25-10-14 01:20

Както и да е. Дано си разбрал какво искам да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: Emoxide   
Дата:   29-10-14 20:47

за Samsung NX засега няма Lens Turbo и/или Speed Booster, понеже самите самсунгери са лакоми гъзове и искат всичко по системата си сами да контролират. Не биха допуснали проектиране на оптика за телата си от друг производител, поне на този етап.
Пускат телата си първоначално на неадекватно високи цени, а в момента на излизането им са леко изоставащи, нещо не смогват в догонването на SONY продуктите. Общо взето каквото пуснат то е реално конкурен на модел SONY от предходна генерация. Верно Samsung-моделите са по-добри от старите на SONY. Пример NX30, макар и малко по-друг тип тяло е конкурент на NEX-6, докато една а6000 го издухва по редица показатели - качество на изображението и резолюция, АФ-скорост и следене, опресняване на визьора, брой кадри в секунда и големина на буфера, брой снимки с един заряд на батерията и прочее. И при все това NX30 е по-обмислен в някои аспекти.

За работа с ръчнофокусни обективи вече има адаптери, но както се уточни не и от телеметрични апарати.

Симо(sayman) апаратчето NX3000 си го взел на няма и 2000кадъра, така изречено втора ръка, прозвуча леко стряскащо... [smilie3]
А и както разбра аз го купих кит с 16-50PZ с друга умисъл и дори изначално бях замислил да го продам, без да снимам с него.

Аз заедно с Тихомир (rimohit) се срещнахме и пробвахме на неговия преходник и двата апарата NX30 и NX3000. Ползването на ръчнофокусни обективи не бе никакъв проблем. При NX3000 няма фокус пийкинг, но увеличаването на фокус зоната до 8х е предостатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-10-14 21:37

Автор: mirmiracle
Дата: 24-10-14 22:30

Лично съм изпробвал от каква скорост нагоре а3000 прецаква бокето. Имам я тази камера вкъщи - от 1/3000 скорост. Под нея бокето си е наред. Ако някой много настоява мога да публикувам примери с EXIF. A3000 e по-нова камера от НЕКС 5R и най-вероятно са коригирали някои неща,a и колко често един любител използва скорости над 1/3000.
Просто нека някои хора се въздържат от съвети за които не са сигурни, защото могат да подведат други.


Mда настоявам да публикуваш тест с а3000 на скорости 1/1000 до 1/4000 и не ме карай да ходя до синтезиса и да пробвам аз(без чиитване) [smilie5] . Относно ползването на скорости според мен над 1/1000 - нон стоп се ползват с обективи на 1.8 на слънце. С китака - никакъв проблем.
Примерите, които аз пубилкувах са на макс скорост с цел да се види един вид максимума на проблема. Същия проблем го има със всички сони камери, включително SLT моделите и развитие няма, просто всички имат две механични пердета и като се ползват няма и проблем.
Но основния проблем според мен повтарям за ползването на а3000 за ръчнофокусни обективи е отвратителния дисплей и визьор. Това с пердето да кажем може да се избягва с филтри и др хватки...
Дисплея е с два пъти по-малко пиксели от колкото на най-евтиния некс 3та серия и 4-5 пъти по-малко от всички останали нексове. Визьора е с резолюция QVGA(320x240) за сравнение повечето сапунерки на сони ползват поне SVGA(800x600), по-добрите са дори с XGA 1024х768...
Толкова за камера ползваша пълнеж от некс и корпус на турбосапунерка X300, можеше поне чупещия дисплей да ползват. Минал съм през цялата линия некс камери и не ползвам АФ обективи на тях. Това мисля - това казвам.

Както и да е, форумите се за това - да се прочетат мнения и моето е това. Всеки може да иде да пробва камерите в магазина и след като изчете всичко ще знае какво да им гледа. Избора е въпрос на вкус, аз не бих се мъчил с тази камера за ръчнофокусни обективи ако ще да ми я подарят.


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: mirmiracle   
Дата:   29-10-14 22:29


https://farm8.staticflickr.com/7482/15475429897_0a3968dcca_c.jpg


1/1600


https://farm6.staticflickr.com/5608/15041264813_8d3a39fa39_c.jpg


1/2500


https://farm4.staticflickr.com/3935/15475251938_a2f418799b_c.jpg


1/3200



Снимките са тук : https://www.flickr.com/photos/mirmiracle/



Публикацията е редактирана (29-10-14 22:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: mirmiracle   
Дата:   29-10-14 22:42


https://farm8.staticflickr.com/7448/13074088794_13cca12308_c.jpg



Тази е 1/4000 но не изглежда да е толкова прецакана, може би защото е снимана на ф2.8, а другите са на 1.4.



Публикацията е редактирана (29-10-14 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-10-14 00:09

Блендата няма общо с проблема. Само скороста има значение, дори на 8 бленда можеш да имаш отсечено боке, ако скороста е висока. И както се вижда, като на некса проблема започва след 1/1000(да почти не личи, но го има и лично мен ме дразни). Има някакво значение и причинителя на бокето какъв е и разстоянието до обекта(размера на бокето в кадъра можеби). Забелязал съм, че някой отблясъци по-малко се отсичат от други. Не съм задълбавал чааак толкова, но от както го знам това нещо си снимам само на включени механични пердета.
До колкото съм чел проблема е с матрицата. И е половинчат(само половината боке се засяга) понеже има задно механично перде, което винаги работи, но е едно и на високите скорости има нужда от помощ за останалата част от кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: Emoxide   
Дата:   30-10-14 00:59

...в такъв случай, ако и предно и задно бяха електронни , изобщо няма да имаш боке [smilie11] така ли излиза [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: hotsnail   
Дата:   30-10-14 01:18

Emoxide написа:

> ...в такъв случай, ако и предно и
> задно бяха електронни , изобщо
> няма да имаш боке [smilie11] така ли
> излиза [smilie10]

Хубав въпрос ама само някой с много нов апарат като А7s (може и други марки да имат подобни просто не следя всички) може да го пробва. Сигурно имат боке, ама сигурно има и уловки с безшумния затвор. Ако ми падне шанс да пробвам А7s ще цъкна някое високо скоростно боке със 105-цата да видим как идва.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: marves   
Дата:   30-10-14 08:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-10-14 08:28

Видеото е друга бира :). А електронен шътър сложиха на Х-Т1, панасониците имат от доста време, А7с да...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: marves   
Дата:   30-10-14 08:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: ilcoin   
Дата:   30-10-14 10:04

Темата гледам е станала огромна, но аз преди всичко останало бих сменил фокусният екран на 5д-то с такъв с клин. Според мен ще реши проблема в голяма степен. Особенно ако се работи бавно и внимателно (то и няма как иначе с ръчни обективи).

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: ludiakolio   
Дата:   30-10-14 12:13

Аз лично така заради РФ обективите и стабилизацията в тялото си взех пентакс и хич не мисля да го сменям.

Av,M режим работят,задаваш фокалното разстояние на обектива от менюто,меренето пушка си работи,потвърждава фокуса в средата(като свикнеш и забравяш),стабилизиране от матрицата,огледалцето си пляка и влагозащитено здраво телце - пълно густо[smitten]

Едно достъпно ФФ-че им липсва,въпрос на време е, за да хване целия кръг на проекцията и да заспи работата.[beer]

Относно безогледалките-въпрос на вкус.На мен лично не го ли видя през мерника,нещо ми липсва.

Иначе тази тема пак редовните "е..чи" я налазиха,дето всичко са прекарали и всичко знаят.
Единият това му криво,на другия това....

Успех с избора.



Публикацията е редактирана (30-10-14 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   30-10-14 18:03

Fotodiox адапторите са ми супер на Фуджито. Днес получих за Канон и Никон. ЗА никон даже има отделен ринг за контрол на блендата. Всичко останало е ръчно, отлична изработка също така.
Кофтито е, че нямат с контрол на бленда за Канон.
ЗА Нексове имат също варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв апарат да избера като ще го ползвам за снимане само с ръчнофокусни обектив
Автор: muzicantini   
Дата:   30-10-14 21:42

При пентакс на птвърждението при отвореи бленди въобще не може да му се вярва, казвам от опит с а50 ф1.7

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »