Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Синхронизиране на светкавица Никон Д5100
Автор: ishootraw   
Дата:   20-10-14 16:35

Здравейте,

искам да си взема светкавица, която ще ползвам на Д5100 (първоначално) като идеята ми е да е основно отделена от тялото, навън. Спрял съм се на Nissin i40, компактна е, а и има добри отзиви за нея. Поддържа TTL, high sync, има и безжична слейв опция като (wireless remote flash system as a slave unit).

Знам, че не мога да я синхронизирам директно от моя Д5100 (нямам друга светкавица като master), и че трябва синхронизатор, кабел или да се пуска от светкавицата на тялото като optical slave (за последното не съм сидурен дали става с д5100).

Гледам, че има синхронизатори за 100-200лв,кабелите са и те към 100лв (Никонски) или варианта optical slave (но трябва да пускам малката светкавица на тялото).

Има ли смисъл да инветирам в синхронизатори след като и без това планирам да взимам малко по-натам D7100, който има CMD mode на светкавицата му?

Мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизиране на светкавица Никон Д5100
Автор: AsenRangelov   
Дата:   20-10-14 17:02

Зависи на какво разстояние от тялото и при колко силна околна светлина ще ползваш отделените от тялото свекавица/ци . Ако си в затворено помещение без прегради между светкавиците - нямаш нужда от синхронизатор. Навън при светло време - синхронизатори!

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизиране на светкавица Никон Д5100
Автор: jingov   
Дата:   20-10-14 17:02

Аз не бих , по скоро след като се вземе новото тяло да се избере нова светка, по читава , защото сега едни 100-200, това си е 1/3 от новата светка.
Nissin Di866 MARK II или Metz 52 AF-1 в обратен порядък.Като при Метца имаш синхронизация с тялото без всякакви кабели и прочие допълнителни разходи.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизиране на светкавица Никон Д5100
Автор: quazimodo   
Дата:   20-10-14 17:04

Не съм от вашия отбор, но не бих взел точно тази светкавица, най-малкото защото няма движение на главата по вертикала. Водещото число също е скромно. Като сложиш чадър на просвет или софтбокс ще е като свещичка. По отношение на синхронизацията, един комплект елементарен приемник и предавател е 60-тина лева и винаги може да ти послужи за някоя допълнителна изцяло ръчна светкавица.


Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизиране на светкавица Никон Д5100
Автор: ishootraw   
Дата:   20-10-14 18:22

Благодатя ви, хубаво е човек да чуе малко мнения.

quazimodo, Nissin i40 ли имаш предвид? Тя се върти по хоризонтала на 180 градуса. Както и нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизиране на светкавица Никон Д5100
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-10-14 18:55

Аз съм доволен от йонгнуо светките и предавателите. Там ще минеш най-тънко дори с ТТЛ предаватели.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизиране на светкавица Никон Д5100
Автор: quazimodo   
Дата:   20-10-14 22:18

ishootraw написа:

> Благодатя ви, хубаво е човек да чуе
> малко мнения.
>
> quazimodo, Nissin i40 ли имаш предвид? Тя се
> върти по хоризонтала на 180 градуса.
> Както и нагоре.

Прав си! Не съм го догледал в описанието.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »