Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: aldygreen   
Дата:   21-10-14 01:18

@Altrntv
Абе DxO твоят 30D и моят 600D ги изкарват на кантар по ISO възможности. А 60D е почти на същото ниво като 600D, защото са с еднакви матрици. Та моята препоръка е, ако не ползваш RAW за снимките, започни да го използваш и се ориентирай в постобработката.
Не си казал какви обекти снимаш, статични или в движение. Стабилизираният китак ти дава около 3 стопа от стабилизацията, които трудно можеш да компенсираш със светло стъкло, защото ще ти дойде скъпичко.

[beer]



Публикацията е редактирана (21-10-14 02:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: AseasRoa   
Дата:   21-10-14 05:14

Ново тяло! Ти имаш 8 годишна баба с 8.2MP и никакво видео, не се знае дори до кога ще издържи. Ако зяпаш тоя обектив дето е за 1700лв, то за тия пари има Sony RX10 - може да не е DSLR, ама е интересна машинка. И ако наистина става въпрос за кеф, както си писал, не е ли по-добре някоя безогледалка? Ако ти е все тая за видеото, доста достъпен става X-A1 на Fuji. Или някой Olympus, те също като Fuji се славят с добър JPG.

Аз с идеята да направя нещата по-светли си взех Sony NEX-5T като компромис, иначе бях хвърлил око на a7 или a7s. После добавих десетина ретро обектива - забавни са, имат широка бленда, обаче не бих ги препоръчал на никой за снимки. С много отворена бленда се снима трудно дори през деня, какво остава за мрак и тъмно. Фокуса става толкова плитък, че можеш да го измериш в пръсти. Не че съм пробвал с достатъчно широкоъгълен обектив дето да е аналогичен на китовия, но един от обективите ми е близо до това.
Извода ми е, че да се търси повече светлина с обектив на APS е по-скоро неприложимо. По-добре нов апарат, особено ако стария е на 8 години и рони крокодилски сълзи за нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: DX   
Дата:   21-10-14 17:50

Ново тяло и снимки в RAW! След това и обектива ще си дойде на мястото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-10-14 17:55

Ново тяло и светлосилен обектив заедно [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   02-02-16 16:43

В крайна сметка 30D-то умря, смених го с 40D, започнах да снимам RAW и ще си купувам ветроходна лодка :) Толкоз от мен, благодаря на всички за мненията!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »