Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   20-10-14 11:26

Здравейте,
по настоящем снимам с Canon 30D + кита и евтината 50-ка.
Проблемът ми е, че за някои ситуации китовият идва тъмен, а 50ката не достатъчно широка. Тялото от друга страна е старичко и започва да шуми на по-високо ISO. Тъй като не ми се дават два чувала пари - един за по-ново тяло и един за светъл зуум, моля дайте съвет. Да комбинирам 30D-то с нещо като 17-55/2.8 или да сменя тялото с нещо по-ново с по-малко шум на високо ISO (примерно 60D или 70D)?

p.s. снимам за кеф. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: axlastro   
Дата:   20-10-14 11:38

Помослил ли си за светкавица? Yongnuo 560 III е 100 лева в ebay, а за 160 има ttl на динафос. Купи си една светкавица и си вземи единтамрон 17-50.

Иначе забрави за кропка и снимане на високо исо над 3200...



Публикацията е редактирана (20-10-14 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   20-10-14 11:40

Ако мина на ФФ ще трябва трети чувал пари :) Вариант е, но тогава трябва да сменя и обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: axlastro   
Дата:   20-10-14 11:42

2500 лв. за тяло не е малко... 50-ката и кита ги махаш и слагаш един 40 2.8 или си вземи светкавица както ти казах.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   20-10-14 11:47

А, редактирал си :D

Пропуснал съм най-важното - не искам да снимам със светкавица :)
Като чета ревюта на 60-70D-тата и примери на високо ISO не изглежда зле...

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-14 11:57

Кой е китовия?
30Д логично отива поне на 50Д, 60Д е доста над, но още по-добре.
Китовия ако е този III без стабилизация и той ще се наложи да се сменя, най-добре със STM варианта.
17-50/2.8 Тамрон е добра алтернатива на 17-55, като цена е супер.
60Д+17-50/2.8 Тамрон и може и 50/1.8 да си замине, защото добре се покрива. Така че може директно да се махне всичко и да се вземе само 60Д+17-50 или 60Д+18-55 STM+ 50/1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   20-10-14 12:04

Първият 18-55 IS. kvakioh - много жълтици ще идат за нова система, няма да ми останат за яхта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: asahi   
Дата:   20-10-14 12:05

Ти не искаш да снимаш със светкавица, ама светлина винаги си трябва. Ако няма налична по-добре е да си носиш. Дали ще е монтирана на тялото и как ще е насочена е индивидуално решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   20-10-14 12:08

asahi - преценил съм, че не ми трябва светкавица. имам нужда или от по-малко шум (т.е. по-нова матрица) или от нещо широко и по-светло от бленда 3 :) За двете нямам пари :) А светкавиците ме дразнят.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-14 12:11

Светкавици много се учат. Или пък наслуки. Аз лично си признавам, че след ползване и собственост на много(4бр.) или само 1 от доста време не знам почти нищо или нещо липсва яката. Чадъри, рефлектори, как да не насочваме в определени моменти, какво да купим като батерии, какво да е като рефлектор отпред да няма отблясъци с 1 светкавица...Става мазало. Но все пак, една светкавица оправя нещата, и не ги оправя. А и най-евтината читава е към 150лв, че и нагоре. А и за батерии със зарядното трябва да се помисли.
Тялото- по-ново, това е решението тогава. И да се оставят китовия и 50/1.8. Или един светъл обектив 17-50./2.8 Тамрон, тогава пък ще останат $$ за екстри...Светлосилата ще компенсира донякъде за 30Д, че не става много-много на ИСО1600.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: J0R0   
Дата:   20-10-14 13:00

2.8 не е кой знае колко светлосилен. Разликата от тъмния 3.5 е около половин бленда.
Аз бих предпочел по-съвременно тяло, защото с всеки тъмен обектив ще имаш същото, че и по-добро качество, отколкото иначе с единствения "светъл".

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-14 13:07

Това е и правилното решение. Наистина светлия само ще реши само част от нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: IDA   
Дата:   20-10-14 13:47

Дилемата, която си си поставил, по никакъв начин не ти решава проблема с шума. По-горе са ти казали защо. Ако искаш да снимаш на тъмно без светкавица или трябва да ползваш статив (само за неподвижни обекти) или да направиш много сериозна инвестиция в съвременно пълноформатно тяло, например 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: v100ev   
Дата:   20-10-14 14:05

Относно шума - аз имам 1100d(кой-то го продавам, ама никой не го ще :) ) и 600d (по шум е примерно като 60d). Та не бих казал, че има сериозна разлика в шумовете. А смятам, че 30d-то не би трябвало да вади много по-лоша картинка от 1100. Единствен въпрос е детализацията, ама в тая тема става дума за светлина май. Със малка инвестиция не виждам как ще стане. 2.8 бленда не е супер светла, пък новите кропки няма да дадът някакъв супер резултат относно шум.. Може да се потърси втора ръка 5d (първия), там относно шум има повече шанс, но това си е ФФ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   20-10-14 14:16

Благодаря на всички, ще си купувам яхта значи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Pac   
Дата:   20-10-14 18:08

50-ката си те е екстра. Добавяш една Сигма 18-35 ф/1.8 и си в джаза.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: daniil-k   
Дата:   20-10-14 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   20-10-14 18:40

Много хубаво снима 50ката, но идва дълга на кроп :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-10-14 19:07

Като JORO, всички канони с 18мп матрица шумят еднакво. По-добре е от 30Д, но не е нещо ултра хипер... по-скоро по-съвременно и приемливо. Стават и за снимане на тъмно, но с определени граници. Тези стари зумове за хиляди левове или тъмни палачинки за нищо не стават на тъмно.

Канон не е върха като система в този ценови сегмент. Липсват някои ключови твърди обективи сравнено с конкуренцията като 35 1.8 и 50 1.8(този канонския е най-гадния от всички системи и не го броя изобщо).
Подчертавам - ЛИПСВАТ НА ЦЕНАТА НА КОНКУРЕНТНИТЕ, 35ци и 50ки си има ама са маса пари.

Аз лично, ако е за бюджетна система бих минал на никон в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-10-14 19:45

Simbon4o написа:

> Като JORO, всички канони с 18мп
> матрица шумят еднакво. По-добре е
> от 30Д, но не е нещо ултра хипер...
> по-скоро по-съвременно и
> приемливо.

Шумят, шумят. А като приведеш картинките към еднаква резолюция, примерно 10Mpx за 30D, ще излезе, че май шумят далече по-малко.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-10-14 19:53

Аз не съм казал, че ще шуми повече. Просто скока не е чак феноменален. Иначе между обектив и тяло в случая тяло е по-добрия избор. Дори като знам цената на 17-55 2.8 ще останат пари за тяло и ъпгрейд на 50 1.8 до 50 1.4.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: aldygreen   
Дата:   20-10-14 21:32

Altrntv написа:

> имам нужда или от
> по-малко шум (т.е. по-нова матрица)
> или от нещо широко и по-светло от
> бленда 3

Широко и светло, ама на бленда 1.4 ще има да си скубеш косите заради плиткия DOF и пропадналия фокус.
Ако снимаш в RAW, научил си се да прилагаш читави шумоподтискащи програми и пак не ти става работата, тогава наистина едно ново тяло ще ти свърши работа. Но ако праскаш в jpg, без много-много да му мислиш, и новото тяло може да не те очарова много.
Защо не покажеш достатъчно едри картинки, илюстриращи оплакванията ти? Все пак сме фото форум, а не литературен кръжок...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: IDA   
Дата:   20-10-14 23:13

"Благодаря на всички, ще си купувам яхта значи"

Един курс по фотография е далеч по-добра инвестиция!

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   21-10-14 00:05

aldygreen - никъде не съм споменавал 1.4 - на 1,8 ме устройва, стига да е достатъчно широко. По-нагоре някой от колегите препоръча АРТ серията на Сигма.
Между другото 30D-то е на 8mp. Нямам възможност да пипам и пробвам всички неща, които излизат през няколко месеца. Нали за това е форум - да се споделят мнения на хора с опит. Имам възможност да чета ревюта в нета. Нали няма кой да ме убеди, че на 3200 исо 30ката ще изкара по-добра картинка от 60д-то? Също така няма и кой да ме убеди, че на 1/60-та върху матрицата ще попадне повече светлина на бленда 3.5, от колкото на 1.8, нали? Това ми беше въпросът :) И в този ред на мисли IDA - това за курсовете е шега, нали? Щото е по-добре да е тъпа шега, от колкото да е тъпо и да не е шега ;)
На който не го домързя да ми напише отговор на литературния въпрос благодаря :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: ivjordan   
Дата:   21-10-14 00:15

Ми, то спомена се нагоре за Никон-ска система. Какво ти трябва - Д5100 и 35/1.8Г и някакво варио. Тамрончето пак е вариант. А колегата IDA отново не е в час, да сравнява яхта и курс...

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: aldygreen   
Дата:   21-10-14 01:18

@Altrntv
Абе DxO твоят 30D и моят 600D ги изкарват на кантар по ISO възможности. А 60D е почти на същото ниво като 600D, защото са с еднакви матрици. Та моята препоръка е, ако не ползваш RAW за снимките, започни да го използваш и се ориентирай в постобработката.
Не си казал какви обекти снимаш, статични или в движение. Стабилизираният китак ти дава около 3 стопа от стабилизацията, които трудно можеш да компенсираш със светло стъкло, защото ще ти дойде скъпичко.

[beer]



Публикацията е редактирана (21-10-14 02:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: AseasRoa   
Дата:   21-10-14 05:14

Ново тяло! Ти имаш 8 годишна баба с 8.2MP и никакво видео, не се знае дори до кога ще издържи. Ако зяпаш тоя обектив дето е за 1700лв, то за тия пари има Sony RX10 - може да не е DSLR, ама е интересна машинка. И ако наистина става въпрос за кеф, както си писал, не е ли по-добре някоя безогледалка? Ако ти е все тая за видеото, доста достъпен става X-A1 на Fuji. Или някой Olympus, те също като Fuji се славят с добър JPG.

Аз с идеята да направя нещата по-светли си взех Sony NEX-5T като компромис, иначе бях хвърлил око на a7 или a7s. После добавих десетина ретро обектива - забавни са, имат широка бленда, обаче не бих ги препоръчал на никой за снимки. С много отворена бленда се снима трудно дори през деня, какво остава за мрак и тъмно. Фокуса става толкова плитък, че можеш да го измериш в пръсти. Не че съм пробвал с достатъчно широкоъгълен обектив дето да е аналогичен на китовия, но един от обективите ми е близо до това.
Извода ми е, че да се търси повече светлина с обектив на APS е по-скоро неприложимо. По-добре нов апарат, особено ако стария е на 8 години и рони крокодилски сълзи за нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: DX   
Дата:   21-10-14 17:50

Ново тяло и снимки в RAW! След това и обектива ще си дойде на мястото [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: pmartinov   
Дата:   21-10-14 17:55

Ново тяло и светлосилен обектив заедно [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Светлосилен зуум или ново тяло?
Автор: Altrntv   
Дата:   02-02-16 16:43

В крайна сметка 30D-то умря, смених го с 40D, започнах да снимам RAW и ще си купувам ветроходна лодка :) Толкоз от мен, благодаря на всички за мненията!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »