Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Снимане на диапозитив към днешна дата?
Автор: hose   
Дата:   18-10-14 15:51

sirkhann [smilie24] аз последно взимах пролетта и ги държаха в шкафа

Агфата се носят слухове че е Провия, и на опаковката пише че се прави в Япония

batsali - и да и не, по принцип лентата е много стабилна технология, но към днешна дата неизвестните са доста… ето една тема която пуснах наскоро, тъй като се удивих колко различни резултати може да се получат при два различни филма - същите светлинни условия, напълно идентична техника и същото място на проявяване… между другото при проявяването бяха и два филма едновременно - единия беше перфектен, другия не точно… дали има разлика във филмите, дали в процеса на проявяване нещо е мръднало, дали това че престояха близо месец тези кадри в апарата… никой не знае… http://photo.net/film-and-processing-forum/00cq92



Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на диапозитив към днешна дата?
Автор: Prakticar   
Дата:   01-11-14 18:13

Моите пет стотинки по темата:
Между проявяването на диапозитив и на негатив има разлика.
Не съм съгласен с тезата, че за любителите критериите за качество са по-ниски. Да не говорим, че плащат същите цени.
В София Деков проявява за 8 лева, мисля, че и Гребенаров иска толква. Един съфорумец от Павликени също проявяваше, не знам актуални цени.
Ясно е, че като изснимаш филма, не можеш да го дадеш на минутата за проявка. Та ако постои няколко дена в хладилника никак не му вреди. Вечни неща няма, но замразяването силно забавя стареенето.
Мисля, че в сайта на Фуджи имаше добра статия за държането във фризер.
За мен сегашната "Агфа" няма нищо общо с едновремешната Агфа. Един път се излъгах и не мисля да повтарям.
Преди време (диапозитивите не бяха още екзотика) си харесах един диапозитив във Фотосинтезис, отивам там и смело си искам 10 бройки. И почна едно търсене, едно ровене по шкафове и чекмеджета, едно чесане дет' не ги сърби. Накрая гордо ми извадиха две бройки. Явно не държат големи количества.
А онази цена от 36лв за лайка филмче ми напомня един стар виц, ама не е за тука.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на диапозитив към днешна дата?
Автор: 3DF   
Дата:   01-11-14 19:43

Една дребна неточност - във Фотосинтезис държат филмите в хладилник. На витрина са само празни опаковки [smilie3]

тц държат ги в шкафа срещу касиерката. Поне днес ми извадиха филм от там -шкафа срещу касиерката де.
Е да филма е с годност до 2017 година.

Но от там ми го извадиха.
ПС Фотосинтезис на В.Левски и Графа, София.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на диапозитив към днешна дата?
Автор: hose   
Дата:   01-11-14 23:00

нормално е да не държат големи наличности… ще им мине срока докато ги продадат
само да вземат един хладилник

към днешна дата цената на велвия 50 в павилиона е дори 39лв… но са в хладилник и в срок [smilie24]

за съжаление това са цените в европа

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »