Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 08:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-10-14 08:44

Според мен обратната връзка няма общо ама ок... смея да си позволя съвет: Смени стила и вида на фотографиране, може тръпката пак да дойде...
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 08:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: hebros   
Дата:   16-10-14 09:06

И аз обичам мусака, но като ми я сервират 7 дни в седмицата ми се повръща от вида и. Всички сме пренаситени от всичко, това е истината. Някои не могат да осъзнаят защо на 40 започва да ги гони депресията и всичко им е тъпо и ги дразни. Ами защото сме си изживяли живота на бързи обороти вместо за 80, за 40 години.



Публикацията е редактирана (16-10-14 09:07)
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 09:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: falcon   
Дата:   16-10-14 09:16

Такива драми могат да се получат, когато човек не снима заради самият себе си, а поради други причини- одобрение от други, харесване и т.н. Няма вечни неща, а хобита бол, така че трябва да се намерят други неща, които доставят удоволствие[cool]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: pstoev   
Дата:   16-10-14 09:20

fraction[smilie24] [smilie24]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Marconi   
Дата:   16-10-14 09:23

Промяната е неизбежна, израстването е въпрос на личен избор..[smile]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: джъмбо   
Дата:   16-10-14 09:23

малко нарцистична и комплексарска тема

това е достатъчно
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 09:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: falcon   
Дата:   16-10-14 09:27

Да снимаш за себе си, означава да правиш това, което ти харесва, както ти харесва, когато ти харесва..свобода. Това и е най-хубавото на фотографията, имаш свобода да изразиш своето виждане за нещо. Харесва се, не се харесва са въпроси от друго естество. На всеки му е приятно да получава одобрение, суетата е заложена дълбоко в хората, но не трябва да те променя.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: falcon   
Дата:   16-10-14 09:35

Щом не намираш смисъл, значи нещо се е променило от първата ти качена снимка до настоящия момент. Ако снимаш за себе си, това не би трябвало да се промени[smilie25]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: falcon   
Дата:   16-10-14 10:25

А точен си е, снимаш за себе си, а защо изобщо да качваш- защото човека социално джувотно, има нужда да общува, включително за нещата които вижда, прави, мисли и т.н. Но споделянето на твоето виждане и задължителното очакване да бъдеш харесан са две различни неща[smilie3]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 10:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: rorus   
Дата:   16-10-14 10:33

Интересна тема. Всеки се изморява ако преяде с нещо. Ако фотографията е наистина дълбоко в теб - ще намериш начин да общуваш с другите хора чрез това, което снимаш. Не е задължително да е форум, или точно този форум.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: sky-fan   
Дата:   16-10-14 10:35

Инетереса се губи, защото няма справедливост... Някои автори се толерират пред други и това дразни, подсъзнателно. Отделно няма никаква градивна критика и това води до отлив.

Мои снимки, които тук едвам събират някакви коментари и рейтинг, влизат в изложби на конкурси.



Публикацията е редактирана (16-10-14 10:37)
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 10:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 10:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: alextu   
Дата:   16-10-14 11:06

Така като чета, нормална българска черта - като не ни върви нещо, търсим причините другаде, никога не са в нас. Такова нещо като - спрял съм да се развивам, не показвам нищо ново, тъпча на едно място, българинът не признава. Това да се опита да погледне работата си с очите на околните и да види, че от години не е мръднал - абсурд! Виновна е средата, колегите, новите правила и вселената като цяло.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   16-10-14 11:12

е, айде сега - не е така. поне не винаги.
понякога човек и да се развива - това ще е нещо, което прави наистина само за себе си. и то по една много проста причина - аудиторията, зрителят, изобщо - възприемателят - трудно го усеща, ако не е наистина драстично и много бързо, при това - в посока към напасване с масовия вкус.
не казвам, че тук случаят е именно такъв. просто си приказвам...
най-често масовият вкус и наличието на одобрение не са свързани непременно с "израстване". човек може да постигне съвършенство почти в определена сфера, но то няма никакво значение от един момент нататък, освен за много тесен кръг тесни специалисти [smilie5]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 11:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: langel   
Дата:   16-10-14 11:34

Ако приемем, че пътят към съвършенството в дадена сфера е 100%, то никога не е имало, няма и няма и да има човек, който да изминал повече от 10% от този път.
Аплаузите са до към 5-те%. Ако продължиш нататък, нямат никакво значение нито зрителите, нито специалистите, нито самото споделяне, защото на пътя оставаш само ти.
И тъй като стремежът към съвършенство е типичен за човешката природа, но постигането му е не просто невъзможно, но и абсурдно като идея, повечето се спират много преди достигането на 5-те%, независимо дали осъзнават действителния мотивационен механизъм за това решение.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: turntablism   
Дата:   16-10-14 11:40

"Автор: falcon
Дата: 16-10-14 09:27

Да снимаш за себе си, означава да правиш това, което ти харесва, както ти харесва, когато ти харесва..свобода. Това и е най-хубавото на фотографията, имаш свобода да изразиш своето виждане за нещо. Харесва се, не се харесва са въпроси от друго естество. На всеки му е приятно да получава одобрение, суетата е заложена дълбоко в хората, но не трябва да те променя."

"да правиш това което ти харесва" - ако ти харесва да бъдеш харесван (което може да значи, да ти харесва да успяваш да се докоснеш и до други души чрез същите способи, които докосват и твоята), какво става?

Казваш хубавото на фотографията е да изразиш себе си - изразяването става отново пред някой друг, някой те гледа, слуша, разбира те или не те разбира, осъзнава това, което казваш, харесва го или не. В крайна сметка се изразяваш, и вероятно се изразяваш За себе си, но не го правиш снимайки За себе си, а за да го покажеш.

А ако приемем, че дълбоко във всеки един човек неизбежно седи едно его, при други не толкова дълбоко, защо трябва да се държим, че го няма. Там си е и всеки иска одобрение, едни повече други по-малко, тези с по-малко просто го получават в друга област, но го търсят със сигурност(докато го получат). Това да правиш нещата само и единствено за себе си означава, човек да умее да живее сам и единствен на тази планета, а аз някак съм убеден, че в този си вид той не би се справил чисто психически. Не е толкова срамно да се знае, че хората не творят за да си гледат сами творбите, всеки иска потуване или усмивка, дори критика, иска въздействие и отражение на действията си в лицето на другите, пред които Се Изразява... по какъвто и да е начин... Не знам! :)

fraction, мен ме кефят кадрите ти:) [beer]

falcon - поста ти просто ме накара да размърдам мисленето си, няма общо с теб в никакъв случай! [beer]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 11:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   16-10-14 12:03

langel , малко не съм съгласна с процентите :))))))))) [beer]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 12:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: rimohit   
Дата:   16-10-14 12:11

А обратната връзка не е ли по важна за хората изхранващи се с този занаят ? Когато мен ме вълнува нещо истински , не ме интересува какво мислят околните , защото аз го правя за себе си . Истински се радвам , когато намеря сродни души вълнуваща се от същото , но не ги търся непременно или ако ги търся не очаквам да са много...
Ако пък харесвам даден автор поради различни прчини , и ме интересува неговото мнение не виждам , какво лошо има да го питам за някаква оценка. Правил съм го и в повечето случаи или съм оставал разочарован от безразличието или са ми отговаряли неадекватно....Рядко е имало съвпадение в очакването и резултата но това е нормално. Аз заставам зад тезата , че масата нямаме култура на съзерцаване и сме повече писатели от колкото читатели...
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 12:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-10-14 13:51

fraction и аз съм везни и никога не се предавам ;) До човек си е.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: langel   
Дата:   16-10-14 14:19

Автор: мара
Дата: 16-10-14 12:03
langel , малко не съм съгласна с процентите :))))))))) [beer]

[beer]
Абсолютно съм съгласен с теб.
Цифри, проценти и тям подобни са просто наша си измишльотина, създадена с цел онагледяване на собствените ни абстрактни модели.

В случая смятам, че посочените 10% са силно преувеличени.
Имам предвид, че според нЕкои нАучни схващания човек използва не повече от 10% от капацитета на мозъка си.

На практика обаче всичко това няма абсолютно никакво значение в реалния свят.

[beer]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: philip   
Дата:   16-10-14 14:29

Fraction, от времето ще да е, есенно настроение, просто изчакай да отмине[smilie3]

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: horacio24   
Дата:   16-10-14 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   16-10-14 15:03

аналитично погледнато ако ти работи камерата, обратна връзка няма да ми трябва [smilie5]

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: IsoIv   
Дата:   16-10-14 15:08

Ами снимайте и качвайте на други места.Сайтове бол,но ако не ви се снима,мисля че едва ли форума-а точно е една от причините[shtrak] [shtrak]

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: horacio24   
Дата:   16-10-14 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: falcon   
Дата:   16-10-14 15:16

turntablism, няма лошо невроните да се движат, много е хубаво даже[smilie6]
Казах че всички са суетни, но това не трябва да е водещото. Незнам, може би заради жанра, но колкото и да ми е било приятно дадено харесване, това което помня от снимките е момента на заснемане- емоцията, тръпката,жертвата, умората, пека или студа... действието, красотата, която се е развила пред очите ми...не помня кой кога какво казал.
Това имах предвид за себе си[smile]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: nyamago   
Дата:   16-10-14 15:20

Наистина от есенното време ще трябва да е! [smile]

По парадоксално съвпадение, тези дни се разви много подобна тема в един друг форум - музикантски. Там един добър пианист заяви с отчаяние, че е охладнял към любимата си музика (в случая - джаз), нито му се свири, нито му се слуша [smilie11] [smilie8]

Още по-парадоксално, въпросният музикант е и запален фотограф, присъства в този форум (дано да чете темата!).

Там изказах наблюдението, че явлението е циклично и на всички ни се случва - на някои по-често, на други по-рядко. Никога не е терминално. (Освен ако не е терминално, т.е. да си умрял). Както казва една ширеща се напоследък сентенция из Нета:

"Everyone has ups and downs. If you don't have them, you are probably dead." (Текстът изписан на фона на... кардиограма, завършваща с права линия ; )

Не ви ли се е случвало със секса? Охладнявал съм и към свирене, и към слушане; и към снимане, и към гледане на снимки; към риуване, четене, писане, пътуване из интересни места, към работата си (която е друго хоби, едно от много); дори (о, ужас!) към хубави храни и напитки. Но никога не трае дълго, обещавам!

В оня форум споделих и лекарството: повече от... същото! По възможност заедно с други хора: от разстояние или най-добре - на живо. Намери се с някой друг фотограф ако ще да е с класи под (или над) тебе - и излезте да поснимате. Иди на нови места, снимай нови неснимани досега обекти и сюжети. Поиграй си после с начина, по който можеш да ги покажеш (творческия процес СЛЕД щракването, да не го наричам 'обработка' като дървообработка или 'обработките' на Гестапо и КГБ) ...

За обратната връзка - надникни в някоя друга общност, онлайн или (ако може) в някой клуб на живо. Качи в други сайтове, импровизирай 'изложба' в кварталното ти кафене. Няма начин да не получиш обратна връзка, дори повече отколкото си желал.

Повече от същото му е майката! [smile] (В добрия дух на Швейк: "Я дай още по едно!") [beer]

Наздраве и на слука на всички!
[shtrak]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: falcon   
Дата:   16-10-14 15:23

Има нещо вярно в това- апетита идва с яденето- така че при кризи се насилваш за малко и апетита се връща[cool]

Ако не се насилиш, не можеш да прескочиш моментната бариера и има опасност да изоставиш завинаги това, което ти е харесвало.



Публикацията е редактирана (16-10-14 15:23)
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: jino   
Дата:   16-10-14 15:57

Автор: fraction

Пич и на мен ми харесват кадрите ти.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   16-10-14 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: ZENON   
Дата:   16-10-14 17:52

Това със снимането е деликатна работа.
При мен също се наблюдава една липса на желание (въпраки, че качвам предимно на компютъра си и не показвам), при една позната същото...
Ако приемем, че снимането си е все пак вид изкуство - то може би трябва и муза за тая работа.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: MikeDimit   
Дата:   16-10-14 18:35

Всичко е циклично. Като любител имах дупка от около 15 години. Познавам много добри фотографи и тук с дупки от по няколко месеца до години. Но крастата ръжда не хваща. А и никой не е отменял принципа да се работи за чекмеджето [smile]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Lycan   
Дата:   16-10-14 21:08

мара [smilie24] +1

fraction, твоите снимки/стил ми харесват. Новия регламент ако не друго поне спря пчеличките и котенцата. Твоите не са в тази категория, и ако масата не ги вижда това изобщо не е повод за притеснения :)

[shtrak]

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: vili_anastasova   
Дата:   16-10-14 21:36

fraction, и аз много харесвам твоите снимки![smile] [smile]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: marves   
Дата:   16-10-14 21:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: kukumichin   
Дата:   16-10-14 22:49

Fraction и на мен ми харесват.
Вземи си колело и си продухай малко мирогледа, и пак пипайки фотото ще ти запари пръстите.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fit_ness   
Дата:   16-10-14 22:57

Fraction, направих си труда да видя какъв жанр снимки си коментирал последно. Мисля, че открих отговорът на апатията ти. Смея да мисля, че няма общо с фотографията[smilie3]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: wizarditaly   
Дата:   17-10-14 00:08

Снимките на автора са много хубави, но тъжни.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-10-14 00:40

Автор: sky-fan
Дата: 16-10-14 10:35

Инетереса се губи, защото няма справедливост... Някои автори се толерират пред други и това дразни, подсъзнателно. Отделно няма никаква градивна критика и това води до отлив.

Мои снимки, които тук едвам събират някакви коментари и рейтинг, влизат в изложби на конкурси.



@sky-fan, направи ми впечатление, че и ти си изтрил голяма част от снимките си тук?!? [smilie11]


Снимките на автора ми харесват, не смея да давам ъкъл, но мисля, че първа крачка към обратната връзка е направена. Остава само да се породи желанието за снимане, показване на още добри кадри и смятам обратната връзка няма да закъснее. Относно критиката - това е основното, което всеки иска, но рядко получава...не е само тук - така е и в чуждите сайтове предимно like-ове се дават, позитивни коментари, а критика много рядко, но това не трябва да отказва човек към това, което прави и му доставя удоволствие!

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: MarinY   
Дата:   17-10-14 02:28

Хайде стига с това желание за масова критика. Няма такова нещо, никъде. Харесваш, отбелязваш. Не харесваш, продължаваш напред.
Истинска критика може да има само при личен контакт и запитване. И то към определен автор, на когото ще чуете думите.
На ден тук минават стотици кадри. От тях два - три могат да минат без забележки и то при доста рехаво сито. Композиция, интересна или овладяна светлина, заинтригуващото послание, ... майсторска обработка, позиране - все неща, които трябва да се учат, да се търсят, но от Автора. Когато ги има, а нещо е пропуснато, ще има критика.
В противен случай - само плюсчета или "копи/пейст" на следната актуална критика:
- небалансирана или разпаднала се композиция. Изрежи това, добави онова ...
- има осветление, но няма Светлина ...
- на модела ръката, главата, ракурса ... Мини крачка в ляво/дясно ...
- оправи левелс/кървс, шарп, цвета ...
- хубава мома, дете, цвете ... , но какво искаш да ни кажеш?
[shtrak]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: djSony   
Дата:   17-10-14 06:59

И на мен не ми харесва сайта след последната промяна.. следя го от 2-3г и тъкмо да реша да качвам снимки бум нови недоизмислени Ограничаващи! правила.Относно коментара включващ мусаката като сравнение .. ами спри да ядеш,дишаш да си отваряш очите всяка сутрин... и др подобни коменти с подобно скрито съркастично мнение! С една дума Не оганичавайте свободата на потребителя да харесва и избира.. с изключения при злоупотреба![shtrak]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   17-10-14 08:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   17-10-14 08:46

начи аз може и да не съм забелязала всичките нови промени, но тези, които СЪМ забелязала, определено и недвусмислено МИ харесват.
харесвам буферната зона. независимо, че си вися там с някои кадри, при това - прилични [smilie18]
[smilie18] [smilie18] истина е, че албумът е по-приятно и обрано място.
историята с критиката марин бая добре я изказа.
на мен кадрите на автора на темата ми харесват, преценявам ги като много балансирани, естетски и радващи. чисто и просто идва моментът, в който спирам да гледам подобни неща, щото при цялата ми широкоскроеност ми идват еднообразни. трябва ми да "огладнея" за подобен вид изображение. време на почивка ми трябва. същото се случва със снимките на маса народ - все обичани и оценявани автори. мога при нужда да цитирам имена, хич не се притеснявам.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: lalusha   
Дата:   17-10-14 11:18

На път съм да се съглася с теб, но търпението ми е доста голямо, щото имам опит от форумно общуване.:)
Трябва да си непукист и да си качваш хубавите неща, а хората ще ги забелязват.Може да се ориентираш, ако искаш, към панорамиото, което също е много посещаван сайт.
И на първо четене ще кажа, че едни слънчогледи снимани в най-различен ракурс, прехласваха аудиторията и предполагам, че авторът им е познат.Също забелязах снимки със стихове, които запленяват дамския състав.:)
Изобщо навсякъде има наши и ваши, което си е нещо нормално за форум. Бъди неутрален и си гледай кефа като си щракаш!
Хич да не ти пука![smile]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: serjy   
Дата:   17-10-14 13:26

сегашната буферна зона е по-добрия вариант от представяне, просто и един кадър да качиш като хората, то той ще си влезе в категориите, няма да чакаш 3 кадъра + одобрение + не знам си кво..
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: chukov   
Дата:   17-10-14 13:40

Я тръгвай с мен да те вкарам в пейзажната фотография, че да видиш като се отвори онова ми ти сърце ....
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: philip   
Дата:   17-10-14 16:13

Браво chukov [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Е това е приказка!

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: CDman   
Дата:   17-10-14 18:00

Покрай една друга тема си дадох сметка, че вече 30 години (с 2 годишно прекъсване 87-89) размятам разни фотоапарати.[smilie8] Преглеждайки архива си установих , че най-ценните снимки са тези, които съм правил заради самия кеф. Макар и с никаква художествена стойност те ми връщат приятни спомени.

Не съм спрял да снимам, но спрях да качвам снимки за оценяване в албум защото не смятам, че с подобен род общуване , а именно – гласуване и коментари мога да стана по-добър в снимането.

Познавайки себе си никога няма да започна да снимам голи каки или да си купя техника за 10 бона , което значи, че никога няма да вляза в полезрението на доайените на тукашното общество.

Не, че ми пука.[smilie5]

Наздраве ! [beer]

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: realnoncho   
Дата:   17-10-14 18:48


http://4.bp.blogspot.com/-m5WXufhiBWc/UehUOxTW92I/AAAAAAAAAfM/u9zp0nCNHBM/s1600/proper-amount-beer-d
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   17-10-14 21:32

CDman, има грозно противоречие в изказването ти и твоите кадри, където НЕ липсват ГОЛИ КАКИ. С подобно елементарно твърдение, че едва ли не само голите тела печелят любимите ви точки е опит да се оправдае творческата немощ с форумни проблеми.

Самата тема е странна, но я приемам за нормална , защото таргета на форума, като полифункционален и аматьорски не дава големи възможности за идеи към по-различен арт или особен поглед. Всички приказки, че ако един кадър е добър ще пробие са ГЛУПОСТИ! И тези месеци след "промените" се нагледах на плоски клишета с въздишки , колко е прекрасно кадрото на утвърден точкосъбирач без покритие[smilie5]

Облякъл се Илия, погледнал се пак в тия.

Колега fraction, снимай и не спирай - изкуството няма кепенци. Прави това, което те кефи, въпреки мнението или липсата на такова от другите.
Успех!
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Valdy   
Дата:   17-10-14 21:59

Fraction и аз ти харесвам снимките . Също така мисля , че наистина човек трябва да има настроение , за да снима . Аз също снимам за себе си , но понякога човек има нужда да сподели . Друг е въпросът къде точно може да получи градивна критика.

Послушай съвета на nyamago.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   17-10-14 23:17

Аз уж също съм везна, а пък не мога да разбера терзанията на fraction. Чела съм и самата аз съм забелязала, че много хора са спрели да качват снимки тук по една или друга причина. Но да спреш да снимаш, защото не получаваш необходимото внимание (или обратна връзка) във форума, ми се струва малко крайно. Дали наистина форумът е допринесъл за това?

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: ivjordan   
Дата:   17-10-14 23:43

Верно ли има дори и един човек, който снима, за да получи "обратна връзка" тук или някъде другаде?
Аз па снимам, за да си ги гледам сам. Даже и на приятели не ги показвам. В Сурат тефтеря не качвам. Абе, пълна скука.
Но пък, по този начин съм абсолютно сигурен че зрителят, т.е. аз, ща хареса продукцията на твореца, т.е. аз.
ЯКО!
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: angel.s   
Дата:   18-10-14 08:16

Също и на мен ми харесват кадрите ти.[beer]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: serjy   
Дата:   18-10-14 09:11

качвам, за да видя какво от това, което съм заснел ще се хареса на другите. виждам, че не е много, но защо да не качвам за в бъдеще и да виждам новите ми неща дали ще се харесат? не, че ми е нужно одобрение или нещо друго, но ей така, за инфо. то, от много мислене и категоризиране винаги се стига до задънена улица! [shtrak] [beer]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: mini4iki   
Дата:   18-10-14 10:09

Във форума , както във всяко нещо , има приливи и отливи, имало е моменти в които моя снимка не достига почти никакви гласове, а друга, идентична на предната в друг период се оценява толкова високо , че не мога да повярвам тези точки реални ли са. Т.е да повторим, гласуването е субективен процес. За съжаление обаче, някой път при мен също се появява това нежелание за снимане и качване на снимки, видейки че снимките не се харесват на аудиторията. В такъв момент просто спирам да пускам снимки за известен период и така. Но рядко се гласува и това не е само за твои снимки, такъв момент е просто... Миналата седмица се беше стигнало до там, че моя снимка с 16 точки рейтинг Б, беше на първата страница рейтинг Б за 24 часа. Ужас... :)

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Bumerang   
Дата:   18-10-14 11:19

Просто се чудя защо още се качват безброй снимки ,които почти никой не успява да ги прегледа.Какъв е смисъла?"Вижте ме какъв съм гений с Марк3 ,Никон Д4 и т.н..Цветенца, тревички ,пчелички,кученца, котенца и тук-таме разголени девойки седнали на стол или в ефирно облекло на жп линия или запустяла нива или съборетина преди да рухне.Всичко се е виждало и повторило безброй много пъти.Рядко ,ама много рядко шокиращи кадри.[smilie7]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: something   
Дата:   18-10-14 23:13

Колеги, проблемът е че ставаме все повече консуматори.
Всеки иска да гледа хубава фотография, но някой друг да разглежда, да гласува, да му я отсее и да му я поднесе наготово.
Всеки иска да му коментират снимките, но самия той да не си губи времето да коментира.
Ако може другите да построят готиното, а ние да го ползваме.
Може да, отиваме в Германия, там хората са построили готина държава. Или в чужд фотосайт. Най-добре във Фейсбук, където всичко е само лайкове и се насажда една изкуствено приятелска, но фалшива среда.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Стоев   
Дата:   19-10-14 02:26

fraction написа:

> Здравейте,
> малко нарцистична и комплексарска
> тема, но дано с нея помогна на
> някого по някакъв начин :)
> Имам регистрация тук от много
> време ... качил съм много снимки и
> още повече съм изтрил. Така се
> случи, че напоследък загубих
> желание да снимам - част от
> причините са в обратната връзка,
> която получавам от форума. Преди
> време беше по сериозна, сега клони
> към никаква. На тези, които ще ми
> кажат, че вероятно, просто
> снимките ми, не успяват да
> развълнуват гледащите, за да се
> получи обратна връзка, ще кажа, че
> са прави - да така е :) Просто преди
> време имаше някаква, сега след
> предпоследната и последната
> промяна в регламента просто
> изчезна.
>
> Та така, късмет на всички [shtrak]

Не си първият или последният.. Ще ти мине "болката" , след време :))

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: тьма   
Дата:   19-10-14 22:34

fraction, винаги са ме вълнували твоите кадри, мисля, че проблемът е в малкия размер, който виждаме в албум-предложения и невъзможността бързо да се преминава от снимка в снимка, което е причина повечето потребители да избягват този албум(

Твоите снимки трябва да се видят в голям размер, тогава грабват.

И още нещо - ти си Поет, а поезията тук не е на мода, на нея се гледа като на отживелица, но все пак има хора, на които им пърхат пеперуди в стомаха от твоите кадри[smile]

Админите бяха обещали по-големи размери, какво става?[smile]



Публикацията е редактирана (19-10-14 22:40)
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Liura   
Дата:   20-10-14 00:32

Днес качих нова снимка и установих, че не съм го правила от три месеца. Не че съм спряла да снимам, но покрай други ангажименти се занимавам по-рядко. Както казват колегите по-горе - то си трябва и настроение и муза...
В крайна сметка фотографията е творческо занимание, а всеки съзидателен човек иска да покаже труда си на другите хора - писателят-на читателите, композиторът-на публиката... А когато е на хора, които разбират, на хора съмишленици - още по-добре.
Няма да съм честна, ако не кажа, че първите ми години тук (регстрирах се 2007) ми дадоха много като стимул, като импулс, като желание да снимам, да опитвам, да се уча. Добрите думи, съвети ме насърчаваха неимоверно много. Не ми е било цел и не съм постигнала професионални резултати, но сама за себе си знам, че присъствието ми тук ме "дръпна" напред технически и творчески в моето любителско занимание.
После дойде някаква умора и то най-вече от часовете, отделени в гласуване и коментиране - защото когато го правя, искам да се изкажа, а не да слагам препинателни знаци. Щом спрях да коментирам, спрях да бъда посещавана. Останаха само хората, с които бях направила приятелства през годините.
През последната година основно гласувам, без да коментирам, правя го само когато имам време. И макар и рядко, когато ми дойде музата, качвам по някой кадър, който ме кара да чувствам, че съм се справила добре. Старата любов ръжда не хваща, макар да губи от атрактивността си.
Бъдете вдъхновени!
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: geokar   
Дата:   20-10-14 11:00

Случвало ми се е да се трия (около 400 и кусур снимки), да пускам след време само "без гласуване" и т. н. и имам представа какво е. Сега ми е неудобно да чета коментарите към тези снимки - толкова уважавани от мен хора ме молят да разреша гласуването, пък аз се правя на ощипана госпожица и ръся умнотии... Е, пак ги направих 300, някои от които даже в албума влизат, да не им са уроки. Според мен проблемът на този сайт е, че светоглед и усещане за нещата като тези на автора на темата стоят доста над способностите за възприятие на оценителите, които са склонни да мислят елементарно и през поляризационния филтър на предразсъдъците си - "цветенца, залезчета, клонки" не са сюжети, заслужаващи внимание, независимо от това как са направени, с какво са заредени и какви послания носят, какви чувства могат да събудят в онези, които все още могат да чувстват. От друга страна сюжети като "гола млада мадама сред стари дувари" автоматично означава снимка за оценяване и порой от кръстчета и чуденки под нея, първа страница и т. н. също независимо от това, как авторът е подходил към този свръхоригинален сюжет, какви са му посланията и какви чувства иска да породи у нас. Масовият вкус и диктата на "първа страница" неизбежно насочва начинаещите в тази посока. Най не им върви на абстракционистите - двама много уважавани от мен автори много години не можеха да излязат от "представяне", макар че правеха фотоизложби в столицата, ценени от истински разбиращите. Бих помолил автора на темата да продължава да публикува нещата си, все пак и тук има, макар и малко, люде с чувствителност, позволяваща им входен билет за магическото, които ще изпитат насладата от съзерцанието и ще получат надежда, че не са толкова самотни, колкото им се струва!
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: MikeDimit   
Дата:   20-10-14 11:22

Преоразмеряването мъчи. Съмнявам се, че повечето тук правят копия 800 по дългата. И да седнеш специално да правиш....По-добре да се гледа.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: sherbit   
Дата:   20-10-14 11:34

Аз съм за създаване на отделна категория "Клише" или отделни категории "Завоя", "Мостчето", "Цъквата", "Корабите". [smile]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Liura   
Дата:   20-10-14 12:09

Geokar напълно съм съгласна с теб. И също бих помолила автора на темата да не спира да качва. Има прекрасни и чувствени снимки в профила му. Може да е рядко, но да не се оставя на хорското мнение или липсата му. Действително има един период на "насищане", минах го и аз... Направих почивка, а сега качвам, разглеждам, гласувам и коментирам само по собственото си усещане и за собствена радост, напълно освободена от амбиции, от суета и задължителност. Много е хубаво, Fraction, ще се убедиш [smile]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   20-10-14 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Gravolez   
Дата:   20-10-14 12:36

фото-форум е супер куц сайт със супер куца организация и тъжното е че въпреки това е най-добрият подобен сайт в БГ.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: tonyf   
Дата:   20-10-14 14:40


fraction написа:

> аз съм зодия везни, ние сме склонни
> да се предаваме [smilie5]



Човек, нямам време да чета по-надолу, сигурно са написани много мъдри и важни неща, но, знаеш какво казват, че казват индианците - ако забележиш, че яздиш умрял кон, най-добре е веднага да слезеш от него [smilie5]. Така че, какъв по-добър момент от този, за да смениш коня, да зарежеш (дори и временно) едно вмирисано хоби и да се заемеш с нещо друго.


[beer]

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Marten   
Дата:   20-10-14 14:49

По-горе something написа, че ставаме консуматори и искаме да ни коментират снимките докато в същото време ние не коментираме снимките на другите. И е прав. И не съвсем. В смисъл.. разбира се, че искам градивна критика. Това е най-бързият начин да подобря уменията си. В същото време, осъзнавайки, че съм доста бос във фотографията, не мисля, че мога да дам акъл на някой.. Как да давам съвети на хора, които разбират повече от мен..

Към авторът на темата: Не е страшно в един момент да не ти се снима и да не искаш да качваш тук. С всяко нещо е така. Рано или късно винаги идва момент, в който човек се чувства пренаситен. Да спреш да качваш всъщност е хубаво нещо. След време (вероятно много скоро) пак ще ти се прииска да снимаш и да качваш.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: sky-fan   
Дата:   20-10-14 15:48

За съжаление не е така...Един път като си разочарован едва ли ще се върнеш пак там. Или с други думи, човека ще си качва снимки, но няма да е тук (образно казано). Като си купиш развалено сирене, не отиваш пак от там да пазариш нали?

И за критиката не е вярно. Аз правех критика, колко се харесваше или допадаше на авторите е отделна тема, но получавах блокирване и триене на коментарите. Или с други думи изкуството поражда омраза, а не сплотява, както би трябвало да бъде.



Публикацията е редактирана (20-10-14 15:51)
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   20-10-14 15:49

съобщение:
От дебрите на предразсъдъците - предразсъдника не е дори и на половина пълен.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   20-10-14 18:57

Автор: sherbit
Дата: 20-10-14 11:34

Аз съм за създаване на отделна категория "Клише" или отделни категории "Завоя", "Мостчето", "Цъквата", "Корабите". [smile]



шербет, и аз [beer]

п.п. - всъщност неска видех една снимка на джино тука. после зех, че му влезнах у профила и видех още няколко.
ми ся се чуда - тоя ше ме откаже ли да снимам или ше ме накара да се постарая много повече...
и те на - не знам [smilie18] [smilie18] [smilie18]


п.п.2 - има няколко души - за мен тва са примерно джино, екзистенцията, богданов и май некои други, ама ся не се сещам кои - май никога не са ме разочаровали. тва е щото аз обичам подобна фотография.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: horacio24   
Дата:   20-10-14 21:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: BAT   
Дата:   20-10-14 21:22

Продаваш в аналогова техника един куп дребни джунджурии в една обява, повечето от които са за аксесоари и даже снимки не си им сложил, а заглавието ти е обектив за никон и други неща. Направо върховна обява[smilie18]

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=42858




Публикацията е редактирана (20-10-14 21:24)
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: langel   
Дата:   21-10-14 09:34

Сайтът е сравнително точно огледало на състоянието на обществото ни, във всяка категория, включително и в базара.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   21-10-14 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: mlubomirov   
Дата:   22-10-14 15:43

langel - а ти какво си милиш, че сме нещо по различно ли тук участниците във форума от обществото. :) Така е, и така ще си бъде. Ако искаме повече и по-качествени фотоси и коментари, да "помолим" добрите фотографи да се присъединят към нас. Как? Не мисля, че са правилата във форума, а отношението ни към новите и не само участници.

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: daniil-k   
Дата:   22-10-14 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: jino   
Дата:   22-10-14 18:19

4coolpics
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Refa   
Дата:   22-10-14 23:06

След като взех решението да не качвам повече снимки тук и аз се замислих за 4coolpics, където имам стара регистрация.
Попрегледах сайта отново, видях любимите Автори на Админ и ... се отказах.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: daniil-k   
Дата:   22-10-14 23:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: realnoncho   
Дата:   22-10-14 23:56

Мда, от теб струи едно положително чувство, ама лошите надути хора са виновни [smilie5]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   23-10-14 00:23

fraction, снимките ти ми харесват ,чудесни са!
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: daniil-k   
Дата:   23-10-14 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: vektormen   
Дата:   23-10-14 07:05

daniil-k точно така е не чакай[smilie24] някой да ти каже нещо българина много го е страх някой да не знае повече от него жалка работа[smilie11] : аз сам съм се учил

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: fraction   
Дата:   23-10-14 07:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: jino   
Дата:   23-10-14 08:23

Автор: daniil-k

Пичага, ти не възприемаш никакви съвети [smilie18] .
Като чета постовете ти имам чувството че зад тях стои хлапе което тропа с крак ...
На всичко отгоре не спираш и да се оплакваш .
Казах ти като не ти харесва 4соолпикс е твоето място.
Там ще бъдеш разбран и ще се четкате и ще си мрънкате групово.[smilie18]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: e-mil   
Дата:   23-10-14 09:17

Автор: daniil-k
Дата: 23-10-14 00:48
"До сега от Български форум не съм научил абсолютно нищо..."


Е, сега изпика на всички, които са ти помагали. [smilie23]
Още първите случайно избрани резултати от търсачката те опровергават.

mcnicko Благодаря ти за мнението

didesignbg- прав си

borisu добра идея

Да,прави сте

Благодаря на Нели

... и т.н.

Ми щом не научаваш нищо се разкарай! Що стоиш тук?

 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: Pop-Chop   
Дата:   23-10-14 11:02

Снимките на fraction и на мен ми харесват !:)
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   23-10-14 11:36

аз па сичко съм научила тук.


и мнооо внимавам да не зама да науча повече, че ше ортайм профитата без работа [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   23-10-14 13:51

Мара, забелязал съм покрай моите съученици (живи), че знанието върви с чашката - всички зубари се пропихме.

Преминавайки през различни научни състояния, накрая решихме да сформираме, научна група: "Парпуцо-мобиле".

Групата е отворена и се набират учени.
За повече информация и записване, попиайте в местната кръчма или директно с [beer]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   23-10-14 14:37

ама и двамата пишем кат вече употребили [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: marrio31   
Дата:   24-10-14 01:16

За съжаление вече никой не качва тук,а това с курсовете..наистина е така,няма как да се научиш да снимаш от няколко мнения[smilie24]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   24-10-14 09:33

зависи, зависи...ако имаш усет - ше се научиш и още как!
освен тва аз си напрайх труда да поогледам нещата с години назад - един ден си немах работа...
е па не е толкоз паднало нивото. особено с новата промяна за буферната категория. има си и добри кадри. само дето вече хората не щат да се хабят да пишат.
ма ей ся има една снимка на деми...не знаех, че е на деми, преди да влезнем в дискусията, баси - лелеее....водовъртеж под нея, братче...
и не кадърът - той няма забележителни качества - лакардията отдолу е интересна...е, не съм я чела цялата...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
ама богданов почва с едно доста обосновано и приятелско незаядливо мнение, а нататък маса народ скача насреща му, наричайки го хейтър...
амчи те хората са забрайли отдавна значението на българските думи па и начинът им на употреба.
човек каже нещо - щом не изнася някому (в случая даже не е авторът!!!) ареее - омразителен тип бил [smilie5]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: rimohit   
Дата:   24-10-14 10:06

Ами според мен се получи така , щото ей на и ти мислиш , като него. От една мая сте .Хора на изкуството . Ама Фотографията за това е толкова хубава... Щото може да е изкуство ама може и да не е и пак да е хубава...
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-10-14 10:20

имам идея .. в диктаторски стил. Да разделим сайта на ерогенни зони, после и Света!
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-10-14 10:21

[smilie5]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: мара   
Дата:   24-10-14 13:33

направи проект [smilie5]


rimohit, не бе...човек няма никва нужда да е човек на изкуството...ама никва! фотографията си е фотография. дето вика лалка - едно средно изкуство. ся...КАКВО Е средно изкуство - аз така и не разбрах [smilie18] [smilie18] [smilie18] ма мнооо яко звучи, а?
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: rimohit   
Дата:   24-10-14 13:39

Изкуството на средната земя [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Вярно , яко звучи [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Защо спрях да снимам и качвам тук ?
Автор: nyamago   
Дата:   24-10-14 14:50

> "...КАКВО Е средно изкуство - аз така и не разбрах ... ма мнооо яко звучи, а?.."

Лопе Де Вега! [smilie5]
 

 Авторът е затворил собствената си тема.