Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:28

Искам да ви споделя една случка, която завърши с неприятен край за мен. Преди около 4 седмици пускам обектив Никон 18-105VR до Профайлд ООД за проблем в автофокуса на 105 мм. Отидох в офиса на фирма "Еконт" в Пловдив, след обстойно оглеждане от страна на служителят обектива беше изпратен на фирма "Профайлд". Не знам, защо след като обективът е бил приет от фирмата не са ми звънали да ме уведомят, че е счупен. Един след това аз се обаждам и ми казват, че обективът е пристигнал със счупена бленда в резултат, на което няма да бъде отремонтиран гаранционно, защото както се сещате това не се покрива от гаранцията.
След това пуснах една жалба до фирма "Еконт" да ги уведомя, че обектива е получен със счупена бленда. И както се сещате започна едно мотане, едни чудесии докато най-накрая ще се окаже, че едва ли не аз съм го бил изпратил счупен. Във фирмата куриер има видеозапис, в който се вижда, че обективът се разпъва без проблем до 105 и след щателно преглеждане от страна на техният служител обективът не лопчи, здрав е и е приет за изпращане. След няколко обаждания във фирма "Профайлд" ме информираха, че при тях обективът е пристигнал в състояние, в което не може да се разпъне повече от 24 мм, тоест на видео записа се вижда, че такъв проблем не е имал при самото изпращане.
В разговор със служителият на фирма "Еконт", той също потвърди пред мен, а и се надявам, че и пред неговите висшестоящи е потвърдил, че в момента на получаване на пратката не е имало такъв проблем. Аз лично за първи път изпращам обектив по куриер и досега не ми се е налагало да ползвам такъв вид услуга. Предложиха ми застраховка, застраховав го, но се оказа, че това, на което викат застраховка всъщност не е застраховка. Това е просто допълнителна услуга към самата фирма един вид по-отговорно пазене.
И резултат е следният: изпратен здрав обектив с проблем във фокуса и застрахован, накрая върнат счупен без покриване на щетата. Такава случка според мен е възможно да се случи само в нашата държава. Искам всички колеги да бъдат много внимателни, защото КОЛЕКТИВНАТА ОТГОВОРНОСТ, води до КОЛЕКТИВНА БЕЗОТГОВОРНОСТ!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: xfs   
Дата:   15-10-14 14:36

Здравей,

мнго неприятна случка за съжаление да тук е така, но аз не бих оставил нещата така, веднага при адвокат и една нотариална покана към Еконт да се разберете как точно ще ти платят обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:44

Тази случка е повече от неприятна. Нямам думи прости. На всичкото отгоре фирма "Профайлд" го върнаха обратно на адреса без да ме уведомят и сега не мога да го взема, защото не съм в града.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: lorddemonic   
Дата:   15-10-14 14:45

Еконт да го платят! Не се отказвай ама грам!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:48

Еми не съм се отказал, но продължават да ме мотат ужасно много и не намирам никакво решение на проблема до момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Pif   
Дата:   15-10-14 14:49

От изпращането има записи. А от получаването? Кое те кара да вярваш на думите на получателя, че обектива си е бил така като са го получили а не са го стчупили те?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: ZED   
Дата:   15-10-14 14:52

Не защитавам еконт, но малко странно ми звучи как докато е опакован ще му се счупи блендата. Често пращам техника с Еконт и когато това са обективи, винаги ги поставям в картонена кутия с доста уплътнители вътре, така че дори при сътресение да няма проблем.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 14:59

Нямам идея, не съм взел още обектива, защото не съм в града, но факта е налице. Обективът е външно здрав, без никакви проблеми и следи от удар, но е със счупена бленда. Какво точно е счупено не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 15:04

Искам да разбера дали и други колеги са пострадали от куриери?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: kaci   
Дата:   15-10-14 15:24

Изпратил съм, а и съм получавал доста неща(обективи, тела...) през Еконт и проблеми не съм имал.
Винаги обаче съм ги опаковал като за пътуване до космоса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: mbtutu   
Дата:   15-10-14 15:25

Всички работят така. Мога да ти покажа снимка да видиш как е пристигнала метална (подчертавам дебело МЕТАЛНА) конструкция. Със застраховки и ала бала. И понеже при нас видимо е хвърляна стоката или не знам какво точно са я правили, обяснението беше че опаковката ни била такава че не покривала застраховката. Иначе кинтите си ги взеха за застраховката. Не че искам да те отчайвам ама по-добре не се занимавай. Ще загубиш още повече време, пари и нерви. Ааа забравил съм да спомена че в нашия случай убавците са Спиди.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: moto12   
Дата:   15-10-14 15:28

Имал съм случка с Еконт, но с изпратени фарове - получателя ги преглежда, но отказва стоката като преждевременно краде цокъла с крушката на единия мигач. Явно без да види служителя там - съответно от Еконт ми намериха цокъл с крушка (незнам как, явно от морга тъй като не се продава отделно).
пс Все още имам и едно безплатно изпращане, като извинение.
И още нещо, търси си правата. Ако получат писмо от адвокат ще се размърдат много бързо.



Публикацията е редактирана (15-10-14 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: ishootraw   
Дата:   15-10-14 15:49

Ако Еконт са сериозни, би трябвало да имат застраховка за такива неща, да платят на клиентите си и да си вземат парите от застрахователите. DHL в нормалните държави например застраховат всяка пратка.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: аляска   
Дата:   15-10-14 16:09

Друга интересна случка - изпраща се фотоапарат зенит - в чудесно състояние, опакован да издържи падане от два метра.
Получават фотоапарат със счупена призма - следи от лепило вътре, обектив с развити задни три болта, и още някоя и друга забележка за която сега не се сещам. При еконт това е нормално - да правят клиентите на балами. Друго не мога да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: аляска   
Дата:   15-10-14 16:14

kaci е напълно прав, че трябва да се опакова до такава степен - да издържи пътуване до космоса.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Alsand   
Дата:   15-10-14 16:29

аляска, Да, обаче цената на Зенита е съпоставима с цената на куриерската услуга :))

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-14 16:35

За сумата,на която си го застраховал,трябва Еконт да ти го платят. По принцип е така. те какво точно ти отговориха,ама в писмен вид,а не някакви обаждания от служители по телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 17:35

Утре ще отида да взема двустранен протокол. Тъпото в случая е, че всички лъжат. Най-вероятно е счупено лостчето на блендата. Аз съм убеден, че това може да стане и не при удар, а с леко натискане.



Публикацията е редактирана (15-10-14 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-14 17:39

Гледай само да не подпишеш нещо,че до там.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: HIT   
Дата:   15-10-14 18:11

От опита ми с Еконт и една счупена машина - имат един месец срок да отговорят не рекламацията. През този месец - то не бяха телефонни обаждания, викане на експерти за оценка и какво ли не, и от много хитруване в крайна сметка - ремонтираха машината във фирмения сервиз на марката и ми я предадоха в работещ вид.


Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 19:39

Ами иделията приключи, Еконт не били отговорни за причинени вътрешни дефекти.[smilie10] От това, което успях да разбера е, че лостчето вътре на обектива за смяна на блендите е счупено.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Sentel   
Дата:   15-10-14 19:41

E как така приключи??? Толкова лесно ли се отказвате? Е после как искате да се случват нещата? Обясниха ти колегите - адвокат и действаш. А може първо и с КЗП да опиташ.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-14 19:46

[smilie18] КЗП ,недей,моля ти се... Тези работят ЗА големите фирми,а не за потребителите

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   15-10-14 22:37

Да, приключи за съжаление сагата вече 4 седмици. Какъв е смисълт да взема адвокат и да платя 500 лева за хонорар, като обектива струва толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: sirkhann   
Дата:   15-10-14 22:55

Но за пореден път си проличава как и на Профайлд им е през байонета и си гледат работата през куп за грош [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   15-10-14 23:19

По принцип съм подозрителен към Еконт и подобните им, но досега съм пращал доста обективи насам натам из страната и съм получавал такива от чужбина. Според мен е възможно да са го строшили от сервиза и да са си избърсали ръцете с Еконт. Ако не е бил добре опакован си е Ваш проблем, защото може шофьора да не е бил на кеф и да е метнал кутията със все сила на земята. Затова тъпча с вестници, парцали и каквото се сетиш друго. А може и в сервиза да е строшен - на сервизите съвсем им нямам вяра, особено "фирмените".

Аз все пак бих пуснал една жалба до КЗП. Освен това си пазете бележките от Еконт. Аз лично бих заложил на тезата, че Еконт са си свършили работата и е счупен в сервиза, просто имам чувството, че юредически са си изпипали по-добре нещата Еконт в общите условия. Те и това ще твърдят - че всичко при тях е наред и са го строшили в сервиза. Подайте жалба и нека видим какво ще стане.

Има и едно друго нещо - при предаване на такава техника се попълва един опис, това става от онлайн профила Ви в еконт - там може да се опише много подробно състоянието на техниката, която се предава. Те да си я инспектират спрямо протокола - примерно разпъва се на еди си колко си и т.н. Ама кой да ти знае, че може да стане такъв сакатлък.



Публикацията е редактирана (15-10-14 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: cicomanco   
Дата:   16-10-14 00:05

И как по-точно разбра че именно блендата е счупена, след като по обясненията ти човек може да си направи извода че е сгъната гривната регулираща зума? Ако е бленда, какво общо би имала с разпъване само до 24мм.?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: vladimir_dl   
Дата:   16-10-14 00:08

Преди време изпратих фотоапарат с Еконт, който при пристигането се оказа със счупено стъкло на окуляра и без картина във визиора. Получателят ми го върна, като веднага заведох рекламация. Те я уважиха и изпратиха фотоапарата на сервиз, който не се справи с отстраняването на проблема и от Еконт ми изплатиха фотоапарата на обявената стойност, като той самият остана за тях. В доклада пишеше, че е нанесена повреда при транспортирането по тяхна вина, видна на видеозапис.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Петрос   
Дата:   16-10-14 02:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: nemchev   
Дата:   16-10-14 13:25

Те от Профайлд са много готини. Един път ми изпратиха чужд апарат и аз докат се кефя, че са го направили като съвсем новичък, те се обадиха, че са се объркали[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axtom   
Дата:   16-10-14 13:53

Чисто законово:

Вие предавате пратката на Еконт и ако няма възражения се счита ,че те са я приели без констатиране на проблеми. От тук нататък до предаването и на получателя, отговорноста е само и единствено на Еконт.

Ако при предаването на пратката няма възражения от страна на Профайлд, значи те се съгласяват ,че пратката е доставена коректно и няма проблеми възникнали при транспортирането. С подписа си те декларират точно това и освобождават от отговорност Еконт.


За мен проблем има и той е при Профайлд. Ако при оглед на пратката са имали съмнения да са я върнали незабавно. Има лепенки , стикери за сигурност, стикери "Чупливо" и т.н. Профайлд са толкова некоректни ,че няма накъде повече. Направо го чувам Ваньов как те убеждава,че си идиот и Никон не носят отговорност за това.

Масларов да каже ,защо политиката на Никон България е такава. Амперел, Профайлд, (Никон Сервиз) , (Фотосинтезис). Навързани като свински Гръцки черва.

Наскоро се потвърди една моя теория ,че в България цялата техника на Никон е със съмнително качество. Върнати неща от интернет търговия, отремонтирани и такива неотговарящи на качеството на други пазари.

Гледам пуска се нова камера, фирмите наредили по 20-30 бройки на куп. При нас има интерес към 50 те внасят по 2 на седмица . По един за Варна и София.

Не се отказвайте и си търсете правата. Сигурен съм ,че всичко е във ваша полза. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Slav61   
Дата:   16-10-14 15:53

нищо от маханизма за блендата на никон не може да се порази с удар (само може да се изкриви палеца, но това не е фатално)
за хода на вариото да - от челен удар


Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 16:57

Колеги взех си обектива. Единият ламел вътре е счупен и се търкаля в обектива. Какво мога да направя?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: radikyokushin   
Дата:   16-10-14 18:14

написа:

> Колеги взех си обектива. Единият
> ламел вътре е счупен и се търкаля в
> обектива. Какво мога да направя?

Ами това е единственото издържано мнение в темата -

Автор: axtom
Дата: 16-10-14 13:53

Чисто законово:

Вие предавате пратката на Еконт и ако няма възражения се счита ,че те са я приели без констатиране на проблеми. От тук нататък до предаването и на получателя, отговорноста е само и единствено на Еконт.

Ако при предаването на пратката няма възражения от страна на Профайлд, значи те се съгласяват ,че пратката е доставена коректно и няма проблеми възникнали при транспортирането. С подписа си те декларират точно това и освобождават от отговорност Еконт.


За мен проблем има и той е при Профайлд. Ако при оглед на пратката са имали съмнения да са я върнали незабавно. Има лепенки , стикери за сигурност, стикери "Чупливо" и т.н. Профайлд са толкова некоректни ,че няма накъде повече. Направо го чувам Ваньов как те убеждава,че си идиот и Никон не носят отговорност за това.

Масларов да каже ,защо политиката на Никон България е такава. Амперел, Профайлд, (Никон Сервиз) , (Фотосинтезис). Навързани като свински Гръцки черва.

Наскоро се потвърди една моя теория ,че в България цялата техника на Никон е със съмнително качество. Върнати неща от интернет търговия, отремонтирани и такива неотговарящи на качеството на други пазари.

Гледам пуска се нова камера, фирмите наредили по 20-30 бройки на куп. При нас има интерес към 50 те внасят по 2 на седмица . По един за Варна и София.

Не се отказвайте и си търсете правата. Сигурен съм ,че всичко е във ваша полза. Успех!

Дори и да са виновни от Еконт, в което аз лично в конкретния случай се съмнявам, отговорността им е приключила в момента, в който получателят е сложил подписа си, че приема пратката. Така че отивай в Профайлд!


Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: MikeDimit   
Дата:   16-10-14 18:20

Щом си се разписал за получената пратка всичко е бегало. Ако не си се разписъл и не си взел апарата имаш позиция за започване на успешни правни действия.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: красис   
Дата:   16-10-14 20:03

От прочетеното по горе се убеждавам че Еконт не е виновен,бутна ли са го в сервиза и охооо беля,набеждават Еконт и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: marves   
Дата:   16-10-14 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 22:03

Да отварян е обектива със сигурност. В него вътре се вижда, че един ламел обикаля тоест той е изскочил. Дали може да се оправи изобщо? В никон ми казаха, че ремонтът ще струва над 500 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: marves   
Дата:   16-10-14 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 22:26

Че бил счупен. Това е мотива, те даже не ми се обадиха, а направо го върнаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Sentel   
Дата:   16-10-14 22:44

Тия от Профайлд са те взели за канарче.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   16-10-14 22:51

Eми това е официалното обслужване на Никон България. Подигравка с хората. На всичкото отгоре няма никъде следи от удар.[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   16-10-14 23:20

Човече. Направо се учудвам как толкова лесно се отказваш. Уведоми КЗП веднага пък каквото стане - има си и онлайн форма там. И на 99% съм сигурен, че еконт не са виновни, познавайки манталитета на сервизите ни.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Петрос   
Дата:   17-10-14 16:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   17-10-14 16:35

Колеги какво да направя? Всички се изкриха като мишки....Едни обещават едно, Профайлд се покриха в дън земя да давам пари за адвокати, че те ще ми вземат повече от 500 лева. АЗ се чудя дали не може да се оправи този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: marves   
Дата:   17-10-14 16:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   17-10-14 17:01

Не съм подписал протокола...

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: moto12   
Дата:   17-10-14 17:06

Има места в нета от където може да получиш безплатна правна консултация (порови с Гугъл).

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: peter73   
Дата:   17-10-14 18:12

Лостчето на блендата не може да се счупи, ако има задна капачка и тя е здрава. Според мен проблемът е в Профайлд - пиши директно на никон, Аз така на правих с мото Пфое преди време и проблемът ми се реши за половин час.



Публикацията е редактирана (17-10-14 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: dibat   
Дата:   17-10-14 18:58

deathzone написа:
"Един след това аз се обаждам и ми казват, че обективът е пристигнал със счупена бленда в резултат, на което няма да бъде отремонтиран гаранционно, защото както се сещате това не се покрива от гаранцията."

deathzone написа:
"Колеги взех си обектива. Единият ламел вътре е счупен и се търкаля в обектива. Какво мога да направя?"

Как така откачен ламел не се ремонтира гаранционно?
Че то причината може да е производствен дефект!?!?!?!?!

Не снимам с Никон, но последно помагах на колега да си избере такъв, Nikon 5300 с 18-140мм, на 5-я ден, установих че има зверски фронт фокус при фокусиране в безкрайността, особенно изразен над 80-100мм, занесохме и оставихме в сервиза, ден след това ни бе обяснено че обектива няма такъв проблем. Отидохме на място за да ни бъде доказано, бил тестван на статив с принтирана фокус диаграма от ~2 метра:-) (очахвах да имат станд/машина някаква за тази цел) а и описания дефект бе описан като проявяващ се при фокусиране близко до безкрайността, едвам ги склоних да отворят прозореца и снимат отсрещния блок (е те си избраха дървото:_)), с половин уста проблемът бе констатиран. Обещаха на другия ден да бъде повтроно тестван, сигурно са го направили :-), но едва ли, отново заявиха че няма проблем, но въпреки това (мисля благодарение на това, че 2 пъти лично аз настоявах за разрешаване на този проблем, независимо с какви средства) ни поканиха на 3-я ден да тестваме друга бройка от този обектив, е още с 1-вия кадър се видя разликата, взехме работещата бройка. Спестих много подробности от тази история, останах разочарован от сервиза 1-во защото нямат професионални инструменти и апаратура за подобни случаи (толкова ли са малко клиентите на Никон в България, че да няма диагностициращо устройство за коректност на автофокуса?, до колкото знам вносителите на Сигма са отговорили на тази потребност)
2-ро, ако не беше граничещото ми до крайно нахалство настояване за разрешаване на проблема колегата ми все още щеше да снима пейзажи със фокус на 2 метра пред него!
Съветът ми е, отиди на място, и не си тръгвай докато не получиш съгласие за ремонт. Ако обектива няма следи от удар или други физически посегателства и повредата не е описана като изключение в гаранционните условия са длъжни да ти го отремонтират в рамките на гаранционния срок.

Не се предавай, ще спечелиш, стига да си на 100% убеден!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: radikyokushin   
Дата:   17-10-14 19:53

Напълно съм съгласен с последното мнение.
Не ги оставяй, толкова лесно да се измъкнат. Дори обектива да е счупен в Еконт, тия от Профайлд да не получават за първи път пратки със скъпи неща.
След като са подписали, че са приели пратката без проблеми, вече от Еконт не можеш да търсиш никаква отговорност, така че да си я поемат от Профайлд.
Що за безотговорност е това [smilie23] [smilie23] [smilie23] !?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   21-10-14 23:28

Здравейте, колеги. Получих страшно много писма да ме питат какво се случва с моят проблем.
Така искам да ви уверя, че от фирма "Еконт Експрес" ООД са ужасно некоректни. След като бях уверен от (мениджъра качествен контрол) че проблемът се разглежда и анализирва, че всички аспекти на въпроса ще бъдат обмислени и ако се докаже, че вината е тяхна, то да не се притеснявам обективът е застрахован.
Извинявам се на фирма "Профайлд" ООД, но още на 6.10.2014 от фирмата са изпратили протокол да фирма "Еконт Експрес" ООД, в който става ясно, че обективът е повреден в следствие на транспортната услуга.
До този момент (вчера 20.10.2014) аз не бях известен за съществуването на такъв протокол, независимо, че се бях чул с менидоъра им качествен контрол 3-4 пъти. Нещо повече от фирма "Профайлд" ООД твърдят, че такъв протокол е бил изпратен с връщането на пратката. Лично аз такъв не намерих, но пък за сметка на това от фирма "Еконт" ми бяха приготвели протокол, че няма да предявявам претенции към тях относно обектива.

Искам всички колеги да прочетат бавно следното изречение: "Услугата на фирма "Еконт", в която вие плащате допълнително няколко лева с мотива, че пратката ви е застрахована, то това не означава, че непременно е застрахована по смисъла на закона за общото застраховане. Тези 2 лева, които аз съм платил са всъщност отговорно пазене, каквото и да значи това, защото в моят случай, обективът има нараняване по горната част на капака на оригиналната опакова, най-вероятно в следствие на удара, може би е изпуснат на земята и е паднал на стълбите (примерно). До момента са известните следните неща:
1. Пратката е приета от от фирма "Профайлд" ООД със забележки нещо, което "Еконт" до този момент криеха от мен и е отворена без присъствието на куриера. Тука има нарушение на техните процедури.
2. Фирма "Еконт" и по-точно служителката по качествен контрол абсолютно съзнателно, умишлено е скрила документа от фирма "Профайлд", в който става достатъчно ясно, че обективът е счупен в следствие на куриерската услуга. Нещо повече предложиха ми в четвъртък да подпиша споразумение, че нямам финансови претенции.
3. Дал съм им срок 24 часа "Еконт" да мислят по моят въпрос, чакам ги от 25.09.2014. Мисля, че един месец е достатъчен срок.
4. Ако утре няма развитие и не бъда компенсиран за сумата на нов обектив ще пусна жалба до комисията за защита на потребителите.
5. Колеги внимавайте когато изпращате обективи с тази фирма. Това, че е „застрахован“, не значи, че е така на истина. И това, че има удар по кутията, не означава нищо. Тука на акъла ми идва старият виц с Иванчо за деюре и дефакто.
Тепърва историята започва. Лека вечер на всички!



Публикацията е редактирана (21-10-14 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: filipovv   
Дата:   22-10-14 03:31

[smilie24] Е@ати хората - успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: falcon   
Дата:   22-10-14 05:31

Много неприятна случка. Често работя с Еконт и пращам какво ли не, не съм имал такъв проблем до сега, но ако пращам нещо с размер на 5 стотинки, то ще е в кутия от цигари със всякакви дунапрени и какви ли не омекотяващи материали.....Винаги си опаковам пратките сам и по начин, предполагащ че ще издържи дори еконци да играят мач с пратката ми. Дано си възстановиш щетите от Еконт.



Публикацията е редактирана (22-10-14 05:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: МС   
Дата:   22-10-14 16:45

A аз винаги съм се чудила, като се праща техника за препродажба, как изпращача е спокоен, че пратката му ще стигне в такъв вид в какъвто е пратена? Особено ако кандидат купувача я разгледа, не я хареса, върне я ,/ след като я е гледал пред транспортната фирма/ но техниката се върне при изпращача повредена....Тогава всички влизат в кюпа....кой носи отговорност? В случая има протокол, а когато се гледа пратката от кандидат купувач протокол няма...
Пожелавам успех и колегата да си получи обещетението!

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Mogila   
Дата:   22-10-14 19:13

Как може да заплатиш за услуга "Застраховка" и това да не е застраховка?

Сервиза като е констатирал повреда при транспорт защо го е отварял?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   22-10-14 22:17

Ами не се знаели какви са пораженията, как да кажат какво се случва нали е гаранционен все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   23-10-14 13:25

Така какво се случи до момента:
Жалбата ми до фирма "Еконт Експрес" ООД беше най-демонстративно отказана при условие, че са длъжни да я приемат.
Пуснах жалба със всички документи до КЗП, после ще ги дам в "Господари на Ефира" и накрая на съд. Веселбата ще бъде много яка.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: realnoncho   
Дата:   23-10-14 14:48

Когато всички започнат така да се борят за правата си ще имаме напредък [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   23-10-14 14:50

Не знам дали ще имам напредък, въпросът е, че аз не съм идиот, не съм олигофрен и никой няма право да не прави на луд. Вече даже не търся финансово обезщетение, искам морално. Искам всички хора да знаят, че фирма "Еконт" заблуждават свойте клиенти като им предлагат услуги, които нямат покритие![smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   23-10-14 15:18

Колега успех и стискам палци не се давай и се бори докрай. Пиши навсякъде, където се сетиш. Имаше и някаква европейска комисия за защита на потребителите. Регистрирай се и в lex.bg и там има свестни хора ще те посъветват. Няма значение за какво е - обслужването по "официалните" сервизи у нас е под всякаква критика, за куриерите не искам да коментирам. Един съвет - жалбата до еконт я пусни като препоръчано писмо. После след 1-2 седмици - нотариална покана им прати. Същото направи и със сервиза. Натискай ги и ги тормози и се надявай да не се стигне до съд, а да ти предложат поне някаква компенсация.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   28-10-14 08:24

Пуснах писмена жалба до директора на фирма Еконт Лора Събева сега чакам писмен отговор от нея. После ще викам Господари на Ефира поне да се видият всички колко са нещастни и измамни, защото лично за мен е трябвало "Профайлд" да си говорят с "Еконт", а не аз да се разправям със всичките.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   28-10-14 09:25

А КЗП сезира ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: mimko7   
Дата:   28-10-14 15:07

Куриерите играят в далаверата с мошенниците . Аз получих така счупен диск ( несъм ползвал опцията тест ) . Веднага уведомих полицията като им казах , че на другия ден в едикой си офис човека ще вземе парите . Полицая се почеса по врата и ми дръпна една лекция как да си поръчвам с преглед . Обадих се в офиса от където беше изпратен диска с молба като дойде човека да ми се обадят . Обещаха на драго сърце , ама той дошъл точно като обядвал управителя .... взел си парите и си заминал .

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: mitkomk   
Дата:   28-10-14 17:29

deathzone има нещо което не мога да разбера:
"1. Пратката е приета от от фирма "Профайлд" ООД със
забележки нещо, което "Еконт" до този момент криеха от
мен и е отворена без присъствието на куриера. Тука има
нарушение на техните процедури."
Как и пред кого е била приета с забележки щом като е отваряна без
присъствието на куриера?Пред кого е направена "забележката" и как и кога е
съставен протокол без присъствието на куриера,при положение ,че пратката е приета вече?
Защо е отварян изобщо при положение,че случилото се вече не се
покрива от гаранцията?Ти самия установяваш,че не е наред и без да го отваряш.
За мен и двете страни не са читави от това което чета.
Сервиза и куриера дълго време ще си прехвърлят топката един на друг като
ощитения с време и нерви ще си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   29-10-14 08:31

Пиши до кзп и говори с някоя фирнщма за събиране на вземания.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: deathzone   
Дата:   29-11-14 11:58

Така казусът е решен с любезното съдействие на г-н Ивайло Ваньов управител във фирма "Профайлд" ООД. След като се разбра, че служителят на фирма "Еконт" е ходил да моли фирма "Профайлд" да фалшифицира снимките със задна дата, за да покажат, че обективът е бил изпратен счупен казусът се разплете. Фирма "Профайлд" и в лицето на г-н Ваньов се застъпиха за мен и ме обезщиетиха с нов обектив, а фирма "Профайлд" ще си търси парите от куриерската фирма. Още веднъж благодаря за любезното и търпеливо отношение от страна на служителите на фирма "Профайлд" в лицето на г-н Ваньво. Пожелавам им Весели Празници и много щастливи моменти, които да бъдат запечатани с марката Никон![shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-14 18:20

Браво за настойчивостта! Честит нов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: Pavlov   
Дата:   29-11-14 18:28

Еконт - [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: penco   
Дата:   01-12-14 13:08

В крайна сметка се оказва, че хората в сервиза са си съвсем на мястото и помията върху тях е съвсем неоснователна, но никой гледам не се извини.

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-12-14 14:13

Потресаваща история...
ЕКОНТ ми паднаха много в очите. Преди година и половина, ми потрошиха един статив - все едно през него беше минавал влак - извадиха ми го от разкъсан плик в насипно състояние. Проблемът тогава беше, че пратката не беше застрахована, а въпросният статив, аз го забравих в една черква и един колега от форума успя да го издири и да ми го изпрати. Не зная в какво състояние той го е взел, но със сигурност, служителите в черквата не са играли футбол с него.
Предполагам, че заради този факт (че някой техен служител го е потрошил), служителите в ЕКОНТ се опитаха да ме преметнат, че такава пратка не са получавали. Била изпратена от Казанлък, но "най-вероятно някъде се и изгубила по пътя". Заключението им беше, че щом не е застрахована, значи не е нещо скъпо и няма за какво да съжалявам. Изпаднах в потрес. След няколко телефонни разговора, се оказа, че статива на 100000% е в техният офис, след което те "случайно" го откриха в склада. Неведнъж тук съм писал и за случая, в който се опитаха умишлено да ме изпържат с 50лв.
Взимах парите от наложен платеж и служителката брои пред мен 3 пъти, банкнота по банкнота цялата сума - бавно, спокойно, на глас. Остави парите пред мен и ме моли да се подпиша на някакво листче, че съм получил сумата. Аз ударих бърз подпис и взех да си броя парите - вместо 18 банкноти по 50лв, аз имах 17. В този момент, виждам как из под бюрото, служителката вади 50лв банкнота и ми я подава с думите - и тези са твои. [smilie23]
Стари селски трикове!
Последната по тегава случка е от преди две седмици, когато трябваше да си пращам принтера на диагностика и ми казаха:
"Принтер, няма как да струва толкова пари, отказваме да го застраховаме, защото той така или иначе е счупен и отива на ремонт".
АЗ им обясних, че принтера е читав и отива за диагностика, и че фактурата в кашона, отговаря на цената, на която аз искам да го застраховам. След сума обяснения и увещавания от мая страна, го застраховаха.
Предвид това, че повечето офиси са франчайз, май на никой не му пука какво всъщност се случва в тях.
В офисът на ЕКОНТ, който е най-близко до мен, правят застраховки "гражданска отговорност", плаща се ток, вода, интернет, телефон, плаща се чрез ePay и понеже не им се плаща на повече персонал, се чака по 15-20 минути да те обслужат. Винаги вътре има димна завеса от цигари, защото служителите без притеснения си пушат, докато приемат стоките. Тая WEB камера, която са я закачили за респект, имам чувството, че даже и не работи.
Някой наля много пари в тоя ЕКОНТ и успяха много да дръпнат. Има куриерски фирми, чиито цени за дадени услуги са два пъти по-ниски, но все още не са си изградили добра мрежа в страната. Когато това стане, ЕКОНТ просто ще лапнат дръвцето...

Отговори на това съобщение
 Re: Имаш обектив нямаш обектив.
Автор: johnny_fx   
Дата:   01-12-14 14:26

"Предвид това, че повечето офиси са франчайз, май на никой не му пука какво всъщност се случва в тях."

Именно това е същината на проблема.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »