Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: Omnia   
Дата:   09-10-14 19:23

Здравейте, вчера си строших лаптопа.. сега се налага или да си закупя нов лаптоп или настолен компютър.
Колебая се между http://www.technopolis.bg/b2c/details/512234/P11010101/Prenosim-kompyutar-TOSHIBA-L50-B-1K4


Или монитор http://www.technopolis.bg/b2c/details/512773/P11010301/Monitor-DELL-UZ2315H-B-IPS


и някаква кутия за 900-1000 лв.

Кой е по-добрият вариант?

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: Twingo   
Дата:   09-10-14 19:40

Настолен, разбира се. Настолния е много по-удобен (като размер на екрана), а и излиза много по-евтино от лаптопа.

А за какво ще се ползва основно?

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: Omnia   
Дата:   09-10-14 19:40

Основно и на 90% за обработка на снимки. И двата монитора са ISP, въпроса ми е дали ще е голяма разлика в качеството на картинките?!

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: muzicantini   
Дата:   09-10-14 19:45

Не виждам разумна причина да си вземеш евтин лаптоп с компромисен хардуер, ако не тие критично важно да пътуваш с него. Един добър процесор, ССД, 8 РАМ поне за начало в някаква сносна кутия и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: Omnia   
Дата:   09-10-14 19:47

Този монитор който съм показал, добър ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: Twingo   
Дата:   09-10-14 19:57

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON
I5-4690K /3.5G/6MB/BOX/LGA1150
ASROCK Z87 PRO3 LGA1150
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Обща стойност - 1 028.59 лв. с ДДС

Количка.


Процесора е с отключен множител, можеш спокойно да го клокнеш с Z87 дъното:) Хард с 3 години гаранция, захранване с бронзов сертификат, просторна кутия и рам в двуканален режим:) Доставката ще е към 15 лв., предлагат безплатно сглобяване. С един добър монитор става супер конфигурация!

ПП: Евентуално, може да се направи компромис с кутията и захранването, за да вземеш ССД, но може и да го добавиш по-късно.



Публикацията е редактирана (09-10-14 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: axlastro   
Дата:   09-10-14 20:21

Тези сглобените... По-добре вземи нещо професионално втора ръка - има фирми, които ги внасят.

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: BOZO   
Дата:   09-10-14 20:48

PC

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   09-10-14 23:35

PC е по-производително.
Лаптопът е по-удобен. Ако не работя професионално и много бих избрал лаптоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: v100ev   
Дата:   10-10-14 02:12

Според мен въпроса е бая странен. PC-то и лаптопа по начало са за различни неща. Ако ще сиди вкъщи компютъра и си има място за него, то тогава това ТРЯБВА да е PC. То лесно се ъпгрейдва, ако потрябва, монитора може да се смени.. а бе много по-удобно за вкъщи е (и има по-сериозен потенциал в производителноста).
Ако компютъра трябва да пътува, или за него няма място вкъщи(бюро), то тук варианта си е лаптоп. Не знам, какво да се чуди човек :)
Важното е, че ако се избира първия вариант, то не само монитора трябва да се гледа, но и "кутията" да не е "някаква". Конфигурацията от Twingo си е много добра, хващате познат компютъджия и той ви помага да си я сглобите (5-10 минути работа).

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-10-14 09:18

Има и среден вариант.
Аз например от няколко години ползвам вкъщи, една графична станция Dell Precision M6600, монтирана на докинг станция с външни - 23 инчов IPS монитор, мишка и клавиатура.
По отношение на удобството няма никаква разлика с PC, по отношение на производителността - точно този лаптоп ме задоволява, като възможности, поне досега. По отношение на мобилността - то е ясно - свалям от докинг стацията, което става за секунди, слагам в раницата и заминавам, където и да е. А това ми се налага доста често (случва се и по няколко пъти в седмицата), заради което и избрах този вариант.


Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: IshootPeople   
Дата:   10-10-14 10:52

Абсолютно съм съгласен с предния пост .Аз съм така от години само че без докинг станция вързал съм си лаптопа с монитора който е хубав подобен ДЕЛЛ на този който си показал .Имам бюро за ПЦ долу съм сложил на охладител лаптопа и съм вързал един външен хард .Задължително трябва да има SSD независимо дали е лаптоп или ПЦ .Отделно сега има доста силни лаптопи които стават и за профи работа .Аз съм с слабичък мак но това не ми пречи за обработка на видео и снимки .Реално ако бачкам само като фотограф или снимаш видео или си натоварен сватбен фотограф тогава съм твърдо за настолен комп.Но ако си ентусиаст няма смисъл .



Публикацията е редактирана (10-10-14 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Настолно ПС срещу Лаптоп
Автор: axlastro   
Дата:   10-10-14 11:45

Аз също ползвам лаптоп + външен екран, без докинг станция. Ползвам двата монитора едновременно - на лаптопа и 24" DELL. Освен това, лаптопа ми е с два дигитални изгода - HDMI и Display Port, така че мога да сложа и още един монитор. Ако обаче искаш наистина мощна машина - работна станция втора ръка с два XEON-а , 32 GB ECC RAM и SSD + рапторите, с които обикновено идват + quadro видео карта. За моите нужди I7 лаптоп с 8 или 16 рам и SSD стига.

Принципно съм сравнявал i7 3610 (Ivy Bridge) срещу i5 настолен (Sandy Bridge), като i5 беше леко клокнат и двата с 8 гб рам и лаптопа беше по-бърз при реални работни тестове на аутокад и на Cinebench. Моят съвет е да се помисли дали ще е по-удобно с лаптоп и да се вземе нещо качествено, от фирмите които внасят висок клас техника. Тези лаптопи от техно-та та не знам... по-добре не.
Тези ASROCK простотии - също не, освен ако не е само да цъкаш игри. Работна настолна машина се прави с Xeon + съответното дъно + ECC памет. Всичко друго е компромис.

Например в Crash-bg
За 1200 лв. взимаш това:
Процесор: 2x Xeon Quad core 2.4GHz E5530
Дъно: Intel 5520 Express
HDD: 500GB Sata
Оперативна памет: 12288MB DDR3 ECC
Видео карта: 1024MB nVidia Quadro FX3800
Други: DVDRW, LAN, звук , Fire Wire 1394...

за 1100лв.
HP Elitebook 8540w
ЛАПТОП ВТОРА УПОТРЕБА
Процесор: Intel Core i7-620M 2.27GHz
HDD: 500 GB SATA
Оперативна памет: 8192 MB DDR 3
Видео карта: 1024MB Quadro FX1800M ddr5
Други: DVDRW, мрежа, звук, DP, Webcam...
Матрица: 15.6" FHD LED , с рез. 1920х1080

Или пък това : http://www.rmania.net/kompyutri-hp--compaq-xw9400-2x-opteron-32gb-ddr2-ecc-quadro-fx5600-1352.html
Нищо, че не е интел. Opteon-a е много стабилен процесор.



Публикацията е редактирана (10-10-14 12:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »