Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 08:28

Кои международни дестинации са подходящи за Wildlife според вас? Става дума за климат ,който ще позволява преспиване на открито, да не са прекалено екстремни условия и каква екипировка бихте взели?

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: localhost   
Дата:   09-10-14 08:37

Африка, Америка, Европа, Австралия. На полюсите не става - много е студено.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-10-14 08:38

Това може да ти е полезно ...
http://www.euro-t-guide.com/See_Type/Zoo_1.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 08:50

Африка ми е първа в списъка но все още се замислям, трябва да проверя какви ваксини и противоотрови са необходими, а и как да си ги набавя.
LorDDemoniC мерси за линка[smilie24]
Имам няколко месеца за подготовка.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-10-14 09:07

С мойта си ограничена логика аз бих се подготвил по следния начин.
Дестинация, вид животни, хабитат, навици и дали не са в разможителен период - аз не бих пречил на каквото и да е животно. Изучаване до максимум как може да заснема дадено животно без то да разбере в най-добрия случай ... Най-добре според мен е , човек да се довери на водачи или фотографи, които организират обиколка на укрития, наблюдателни кули и други.



Публикацията е редактирана (09-10-14 09:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 09:12

Ами принципно, за мен имаш право но от друга страна, не искам да е прекалено организирано и цивилизовано но все пак трябва да се вслушам и в разума. ..

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: dilomski   
Дата:   09-10-14 10:03

Тук съм съгласен, и аз не съм особен фен на групите от по 6/10 човека, наредени един до друг със стативите и големите обективи.Не го намирам за много уайлд, не може да ме убедят, че тоя групов метод носи същото удовлетворение от връзката с природата, както ако отидеш сам, или макс с още 1 човек.Но пък идва скъпо ако си в друга държава на екскурзия или прочие и имаш ограничено време и финанси да заснемеш всичко, каквото искаш.Просто гидовете са доста по-наясно с местните видове и условия и реално си плащаш за прекия път до хубавите кадри.Това е, но пък е хубаво, че винаги имаш избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 10:11

dilomski точно това ми е голямата дилема, как да балансирам и организирам между тези две крайности[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: IDA   
Дата:   09-10-14 10:24

"точно това ми е голямата дилема ..."

Снимай в България - мечки, вълци, лисици, сърни, елени, диви кози, птици. Само слонове и лъвове няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 10:37

В момента съм на 30 км. от Мадрид след няколко месеца вероятно се местякъм Лондон и искам да направя това пътуване в паузата, нещо като време за прочистване на разума с опция снимане на диви животни и пейзажи.
Иначе да, и в България а и тук има какво да се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 11:43

Препоръки за обектив, чудя се на коя дължина да се спра.Мисля си за 70 200l 2.8 is който да навия на 70d, засега имам само 17 40l f4 със 70d сигурно ще помъкна и asahi pentax kx с 50мм 1.4f.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: realnoncho   
Дата:   09-10-14 11:52

Струва ми се късо 70-200 за wildlife, доста хора са доволни от 70-300L за сравнително лек телеобектив. Нагоре става дебело и тежко :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 12:13

realnoncho, и аз така мисля пък и не съм ползвал за да имам преки впечатления. Предполагам говориш за 70-300 4-5.6 is, като гледам и като цена е по поносим само ще се разровя после за снимки в комбинация с моя модел камера[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   09-10-14 12:26

Говори за този .


Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 12:32

Да, разбрах тука го има по евтин

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: v100ev   
Дата:   09-10-14 13:11

Притежавам 70-300L is. Имах 70-200 F4 lis, но ми се стори късичък. Пък и 70-300 е по-удобен (по-къс) и е по-лек от 70-200 f2.8. Относно светилината да - тъмничък е, но е по-дълъг и по качество 100% е по-добър вариант от 70-200 2.8 + х1.4. Но това си е мое мнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 13:36

v100ev, благодаря за мнението. Както споменах не съм снимал с тази дължина освен ако броя снимките с един никон ф50 2х конвертор и тамрон 70-300аф. Предполагам, че на кропка има много плитък доф в дългия край, ако фокусира бързо[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: BOZO   
Дата:   09-10-14 13:36

За Африка и самостоятелно wild приключение май ще ти трябва нещо по-дълго от 300...

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 13:42

Bozo ще го закачам на кропка но ако имаш предложение за друг [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   09-10-14 13:45

Един 300mm f4L Is/400mm f5.6L (малко е тъмен,ама не е много тежък и не много скъп) и един 70-200 f4L или този на 2.8 биха ти свършили идеална работа според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: BOZO   
Дата:   09-10-14 13:55

Принципно по Кения и подобни страни с резервати тълпите снимачи ги водят организирано на определени места да щрапат, като до известна степен животните там са свикнали с туристите. Не знам каква ти е точно идеята, ама да се навираш сам в хабитат на определено хищни и едри животни е малко авантюра без гид с пушка. Разправят, че по африканските държави е много лошо черна котка да ти пресече път, щото там единствените черни котки са пантерите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 14:01

Който го естрах от мечки, да не ходи в гората[smilie5]
Ще реализирам мечтата си да се забутам дето не ми е работа. Имам застраховка живот на името на партньорката, така че може и да я подпомогна финансово без да искам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: R.Kaymakanov   
Дата:   09-10-14 14:04

Просто си повтаряш ,,Мечка страх,мен не страх" и това е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: kefalcho   
Дата:   09-10-14 14:08

Винаги ми е било зор докато тръгна, после се получава някак си а и знам, че не го ли направя, ще съжалявам до края на живота си.

Отговори на това съобщение
 Re: Дестинации за Wildlife
Автор: v100ev   
Дата:   09-10-14 14:09

Фокусира доста бързо. Относно Доф - трябва да потърся снимки на 5.6 и 300 мм със по-големи обекти.. Ето една(без ресайз). 300mm, f 5.6, iso 400, 1/250 sec. Canon 1100d + 70-300l.
Мога да потърся довечера още снимки с подобен параметър, ако е важно.
http://v100ev.com/pics/VIMG_4100.jpg




Публикацията е редактирана (09-10-14 14:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »