Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   06-10-14 13:36

Здравейте,

Заснех първото си 4К RAW видео и естествено, много ми се иска да го погледна в пълен размер. За целта са нужни монитор и видеокарта, които поддържат 3840х2160 пиксела резолюция (за 16:9 формат) и поне 30 Хц. скорост на опресняване, както и мощен компютър с четириядрен процесор (може би и някои двуядрени стават ???). Или пък някакъв телевизор поддържащ 4К резолюция? Дали вече се внасят такива в България и къде?

Въпросът ми е - има ли някъде в София място, където може да се отиде с .mp4 файлчето, записано на една флашка и да се изгледа видеото?

И още един въпрос към всички притежатели на апарати и камери, които снимат 4К видео. На какво, къде и как го гледате това видео?


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-14 13:49

Дойдахме си на думата.

Мисля ,че повечето хора използват 4к за едно по-добро Full HD.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   06-10-14 13:50

Аз засега успвам да изгледам 4К видеото само след като го умаля до FullHD рамер (1920х1080). На 27-инчовия ми монитор (Dell SL2740) качеството е фантастично, по-добро лично аз не съм виждал досега. В пълния 4К-размер обаче, проиграването е възможно само с 4-ядрения ми настолен компютър (Q6600), като процесорът се товари на около 90% от мощността. Пусна ли го на двуядрения ми лаптоп, върви около 1 с. и замръзва. Ако намаля скоростта от 24 к./с. на 10 к./с., лаптопът го проиграва със съвсем леко накъсване. Явно процесорчето му е слабичко - на 7 години е все пак.



Публикацията е редактирана (06-10-14 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   06-10-14 14:08

"Мисля ,че повечето хора използват 4к за едно по-добро Full HD."

Да, така е Pd, нали и аз това правя? Но все пак ми е любопитно да го видя в пълния му размер и блясък. Не съм сигурен обаче, дали това е възможно в България. Някой знае ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-10-14 14:36

Стия цени на Тв-тата от 4к на горе...Скоро нема да го гледам.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: marves   
Дата:   06-10-14 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: da.fo   
Дата:   06-10-14 14:55

Ела на гости в Kаварна и ще си избереш - Philips 50 или на Sony 65(телевизори в инча). Хем ще се запознаем на по [beer]


Автор: prisonbreak
Дата: 06-10-14 14:36

Стия цени на Тв-тата от 4к на горе...Скоро нема да го гледам.



prisonbreak, защо да са с цени над 4К [smilie8]. За стаята на дъщеричката купих Филипса(50) на цена 1799, че даже и на изплащане за 6 месеца с 0% оскъпяване [smilie3]



Публикацията е редактирана (06-10-14 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   06-10-14 15:18

Da.fo,

Благодаря ти за любезното предложение, но скоро не ми се очертава път до Каварна. Пък и в момента съм със счупен крак и доста трудно подвижен. Иначе, с най-голямо удоволствие бих дошъл да пийнем по биричка. [beer]

Да те попитам обаче нещо друго. Ако ти пратя едно 4К-видео файлче в mp4 формат, би ли могъл да го качиш на един 4-ядрен лаптоп с HDMI изход, да го свържеш с кабела към някой от твоите 4К телевизори и да го погледнеш? Ще ми е интересно да споделиш, как изглежда.

Марвес,

Как е възможно един телевизор да струва толкова пари и да не може да проиграва .mp4 файлове? Няма ли модели, които могат?

За съжаление, моето видео е направено по малко по-нетрадиционен начин, с Magic Lantern, не може да се проиграва в апарата. Подробности можеш да прочетеш на 4-та стр. в темата за RAW видеото:

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1637565&t=1637565&phorum_uriauth=



Публикацията е редактирана (06-10-14 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: da.fo   
Дата:   06-10-14 16:39

Няма проблем , но колкото и да ти говоря , че е супер и т н - най добре е ти да го погледнеш. Все едно да ближеш сладолед през стъкло [smilie3]. В прифила си имам скайп - можем там да контактуваме в реално време.


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   06-10-14 17:11

Da.fo,

Чудесно! Много ти благодаря. От тук:

4K RAW видео

можеш да си изтеглиш файлчето (31 МБ). Ограничил съм продължителността му само до около 5 с., тъй като иначе става много голямо и адски бавно се качва. Достатъчно е обаче да добиеш представа за качеството при размер 3840х2160 и 24 к./с.

В момента качвам в транзита и цялото видео, което е с продължителност от малко над 1 минута. То обаче е умалено до размер 1980х1080, за да мога да го гледам на моя компютър. Като се качи, ще ти пратя линк и за него. Така ще можеш да сравниш FullHD (2K) с UHD (4K) видео и да видиш разликите.

Сподели впечатленията си в тази тема. Предполагам, ще е интересно и за останалите.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   06-10-14 17:16

Ето го и цялото видео в размер FullHD:

По здрач

Приятно гледане.


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: prisonbreak   
Дата:   06-10-14 17:19

Ефтинко ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: cameraman   
Дата:   06-10-14 18:36

Данчо, то хубяво, че си купил 50" ТВ, ама сигурен ли си, че е 4к?
Щото и аз купих тв миналия месец, ама 4к бяха над 3500 кинта и се задоволих с 3д full hd за 1800 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: cameraman   
Дата:   06-10-14 19:06

Направих още една проверка... няма такива филми.... 50" и нагоре телевизори много. Малко от тях са 4К. Евалла за стандарта, но е постижим и за безработни халтураджии... 4К е друго нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: da.fo   
Дата:   06-10-14 21:40

Сашо , не искам да влизам в излишни спорове - ето го телевизора 50 инчов : Philips

По горе съм се объркал , че струва 1799 - 1699 е цената , защото като я разделя на 6 месеца се пада по едни 283 лева.

Ето го и Sony-то 65 инча:

Sony

Даже сега е с 300лв по тънкажен.


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: cameraman   
Дата:   06-10-14 22:33

Утре ще проверя всичко за модела и ще имам отношение. не познавам продукцията на тази марка.. Струва ми се като безплатен обяд... пък, знаем, че няма...[thankyou] Впрочем... марката отдавна съм я отписал...



Публикацията е редактирана (06-10-14 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: da.fo   
Дата:   06-10-14 22:43

РЕЗОЛЮЦИЯ 4K ULTRA HD 3840 X 2160

Това пише в характеристиката ... а пък ако нещо от завода лъжат [smilie8] то трябва и на другия дето струва 8к и там да се съмнявам [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: cameraman   
Дата:   06-10-14 22:47

Прав си Данчо.... няма лъжа... Ще чета и английските ревюта, ама пак съм подценил марката... а от друга страна те затова са на половин цена...Така или иначе аз направих друг избор...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   06-10-14 23:31

Какво стана, Da.fo? Погледна ли файлчето, което ти пратих?

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-10-14 23:34

50 инчов : Philips -Без HDMI 2.0 порт и без HEVC декодер за тунера,това прочетох в сетком,според това което прочетох няма да може да възпроизвежда 3д с4к резолюция,няма да поддържа 32-та аудио канала, и няма да възпроизвежда филми директно декодирани в телевизора.Иначе наистина цената е супер ще отида да го видя в технополис ако го има още.
Ипс ли е монитора, не можах това да видя?
С какви плеъри възпроизвеждате 4к,при мен върви с PotPlayer и с плеъра на сони от PlayMemories Home,но накъсва компютъра ми е от преди 8 години?



Публикацията е редактирана (06-10-14 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: vdm57   
Дата:   07-10-14 03:53

Konstantinov: Има ли изобщо стандарт 3D с 4К резолюция? Аз мисля, че не!

Според мен PHILIPS 50PUS6809 нe може да възпроизвежда само Ultra HD резолюции с повече от 30fps (т.е. 50р или 60р), което не е голяма загуба, тъй като засега такъв източник е само декодера на SONY FMP-X5(FMP-X10 за САЩ), който пък не работи (като входящо устройство от NETFLIX) в източна Европа.

Или единственото възможно засега използване на Ultra HD на PHILIPS-а(през HDMI входовете) е от видеокамера с 4К/30fps(4:2:0) (примерно Sony FDR-AX100); смартфони с MHL 3.0 (Sony Xperia Z2, Samsung Galaxy Note 4);
или мощен компютър със софтуерен кодек HEVC(и видеокарта, поддържаща 4К резолюция).

Неудобство е наистина, че тунера му няма Ultra HD(кодек HEVC), въпреки че засега в Европа няма такова ефирно(или DVB-C2) предаване, но в бъдеще...


Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   07-10-14 12:41

Хайде бе колеги, нали си падате по иновациите? Досега никой не можа да ми даде задоволителен отговор на въпроса. Никой ли не се интересува от 4К видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: marves   
Дата:   07-10-14 13:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: marves   
Дата:   07-10-14 13:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как и къде гледате 4К видео?
Автор: IDA   
Дата:   07-10-14 13:41

Marves, благодаря. [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Моето видео е конвертирано именно с H.264, но разбира се на флашката ще кача и кодека. Колко бърза трябва да е една "бързичка флашка" и как мога да проверя, колко бърза е моята, при положение че имам само USB 2.0?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »