Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Най-острият Canon EF-S обектив
Автор: aldygreen   
Дата:   20-09-14 13:12

Canon се сети и за "бедните" роднини с кроп тела, като пуска палачинката EF-S 24mm f/2.8 STM на невероятно ниската цена от $150. Появяването й на пазара се очаква през ноември 1014г.

EF-S 24mm f/2.8 STM


Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: axlastro   
Дата:   20-09-14 13:20

Цена 500 лв. в бг магазините за Коледа. Много добро обективче се очертава. Може да махна eos-m заради него.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-14 13:23

180 паунда е вече. През ноември идва. Интересен, лек и удобен. ТРябва да направят един 20 или 16мм например или нещо 60-80мм, за да се запълни колекцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-09-14 13:36

24 2.8 за кропка... мен ми е безкрайно никакъв този обектив. Ако беше поне 2.0...

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: axlastro   
Дата:   20-09-14 15:37

Според мен идеята е да имаш някакъв обектив за щракане на почти всичко, нещо като мини китак и да ти е лека чантата. Ако беше 2.0 щеше да е върха, но щеше съвсем да им лъсне неточната автофокусна система на 650D и 700D. Май и нещо физиката не им позволява бързи и широки палачинки като е толкова далече сензора. За теб е още по-скучен, защото не става с турбо-то.



Публикацията е редактирана (20-09-14 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-09-14 16:19

Ми и канон да имах.. това е всичкоснимащ обхват - 35мм на ФФ, но това 2.8 го прави нито светлосилен, нито интересен като визия. Кропските им тела под 70д не са върха на аф ама надали това е било причината да го направят. По-скоро, ако беше 24 2.0 щеше да е двойно по-голям(пак доста компактен) и според мен по-смислен за дслр. Иначе трябваше да е за безогледалката им в този му вид ама там има вече 22 2.0... абе не го схващам. И 40ката им не я схванах... компактни обективи в днешно време не виждам защо да се правят при условие че телата са кютуци. Ако е за безогледалка - да. Ако беше ФФ можеби щеше да е малко по-интересен - малък пейзажист. Просто в този му вид аз лично не го виждам с какво е интересен. Някой да каже, ако вижда смисъла щото аз не го виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: realnoncho   
Дата:   20-09-14 17:34

На мен също не ми е много интересен, може би ако нямах 22 2.0 за М щеше да е друго. За кроп вместо да се взима 20, 24, 28 и 35 май Sigma 18-35 1.8 приключва въпроса със светлите широки обективи.

И това защото Canon не изкараха нищо малко, евтино и светло под F2 за кроп.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: aldygreen   
Дата:   20-09-14 17:52

Ако съм на кроп и не предвиждам ФФ, какъв е смисълът да дам 4 пъти повече за EF 24mm f/2.8 IS USM вместо палачинката, само заради едната стабилизация? Като им гледам MTF графиките, не виждам причина за притеснение.

EF 24mm f/2.8 IS USM


Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: allyx   
Дата:   20-09-14 18:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: axlastro   
Дата:   20-09-14 18:43

Добре са си направили сметката от Канон. Не вървят безогледалките като цяло в Щатите и се опитват да спечелят част от клиентите с изисквания за малък фотоапарат с тези обективи. Ако някой е пипал 100D ще ме разбере - не е компактен като безогледалка, но с палачинката ще се окаже съизмерим със Сони А3000 примерно. Ако беше 24/2 вече безогледалката щеше да е в базара (то аз и сега се колебая), но явно не искат да изгубят и малкото си клиенти в този сегмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-09-14 21:24

Тъпня е тва стъкло....

За кроп аз повече безмислени праймове не купувам. Един ден 24/1.4 и 50/1.4 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: aldygreen   
Дата:   21-09-14 01:19

Ами това си е за "бедни роднини". Ако картинката не е значително по-добра от 24mm на 18-55 IS STM, който още на F4 е достатъчно остър, пък и стабилизиран, смисълът на "палачинката" е най-вече в размера.
[smilie7]



Публикацията е редактирана (21-09-14 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: valen_tin   
Дата:   24-09-14 08:20

ако има остротата на 40/2.8 ще стане супер лек и компактен комплект за пейзажи със 100Д [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: Kalimas   
Дата:   18-03-15 15:31

Обектива ми е интересен и искам да попитам, някой дали вече е снимал с него и какви са му наблюденията. Ясно е че целта му е евтино,твърдо и близко до човешкия поглед. Както и положителните ревюта в нета. Но ще се радвам на мнение от човек, който го е тествал.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: kvakioh   
Дата:   18-03-15 17:05

Чакам да купят готините неща, които продавам тук в базара и го купувам веднага.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: piknik   
Дата:   18-03-15 21:26

За разведряване на темата.., много гот се получи..

Неволната грешка на "aldygreen" в 1-я пост ме развесели много...[smilie5]

"Появяването й на пазара се очаква през ноември 1014г."
[smilie5]
[smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: aldygreen   
Дата:   18-03-15 21:40

Ще чакаме, има време... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-15 22:27

Обектива го пробвах в един магазин. За това, което представлява мисля, че е отличен и ако ти трябва точно тази дължина си е екстра. Аз не бих го купил на тази цена обаче, а бих изчакал да се появи на "старо" - т.е. някой да си го купи и след 2 седмици да реши да го продаде щото няма зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: Pavlov   
Дата:   18-03-15 22:35

Автор: axlastro
Дата: 18-03-15 22:27
Обектива го пробвах в един магазин.

И аз така. И като видях резултатите - май предпочитам да продължа да си снимам с китака [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-15 22:48

Ами той китака на 24 мм сигурно е на F4, че и стабилизиран и току виж се оказал и по-прав :) Аз като се замисля, тоя китак ще взема и аз да си го купя накрая.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-15 23:10

Ако беше на F2.0 можеше и да го загледам, в случая не толкова. Особено като имам EF-M 22 2.0

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: aldygreen   
Дата:   18-03-15 23:19

Последният китов обектив EF-S 18-55/3.5-5.6 IS STM на 24mm и f/4 има много прилична рязкост и по краищата на кадъра, а разликата с "палачинката" е само 1 стоп. (Бленда f/4 се запазва до фокусна дължина 32мм, пак при много прилична рязкост.) Геометричните изкривявания на двата обектива са еднакви и доста ниски - само 0.863% за китовия и 0.893% за "палачинката" и са най-ниски от другите 24мм праймове на Canon, без L-ките. По останалите параметри са много близки, а теглото и на двата е пренебрежимо малко. За китовия имам повече от достатъчни лични впечатления. Затова предпочитам да си ползвам рационално наличните обективи, вместо да добавя в шкафа още един "специализиран" такъв. До този извод стигнах след "изтрезвителни" разсъждения, когато бях почти готов да си го поръчам.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: vuvi   
Дата:   18-03-15 23:23

Жалко ,че не става за ФФ както 40-ката.Нямаше как да се минат втори път от Канон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: satyno   
Дата:   19-03-15 09:11

off topic предизвикан от коментара aldygreen:
"EF-S 18-55/3.5-5.6 IS STM на 24mm и f/4 има много прилична рязкост и по краищата на кадъра, а разликата с "палачинката" е само 1 стоп."
Интересен ми е следния експеримент:
Ако се направят 2 снимки с горния зум и твърдия обектив при еднакво осветление в ръчен режим примерно на ИСО 200, 1/250, ф4 дали хистограмата на от двата кадъра ще бъде еднаква. Моите очаквания са, че тази от 24/2.8 ще бъде изместена по-вдясно, т.е., че реално през него ще преминава повече светлина. Правил съм този опит с друга комбинация от твърд и зум в полза на твърдия обектив.


Отговори на това съобщение
 Re: Новата палачинка Canon EF-S 24mm f/2.8 STM
Автор: axlastro   
Дата:   19-03-15 13:38

Може и да е така, но не се знае колко ще изгубиш от винетирането. Например палачинката EF-M 22/2 доста винетира.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »