Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-09-14 22:44

Приблизителният среден разход на мастило при пълноцветен печат на 1 снимка А4 е около 1 милилитър /сумарно от всички мастилници/. Правете си сметките на тази основа. Сумарният обем на всички мастилници,които участвуват във формирането на цветното изображение в милилитри дава приблизителния брой на фотографиите А4. Естествено трябва да ги намалите, защото не всички мастила се изразходват пропорционално, и някои ще свършат по-рано. Още трябва да намалите броя на фотографиите, които ще се отпечатат и с количеството мастило за чистене на дюзите. Т.е. накратко казано: теоретичният брой снимки, умножени по някакъв коефициент - примерно 0.7 или 0.8 може би...

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: B_Dimitrov   
Дата:   22-09-14 10:36

EPSON L 800 Това е правилният избор [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: cameraman   
Дата:   22-09-14 11:00

Айде стига сте предлагали на човека да си даде 800 лева за домашен принтер... Това е необоснован разход за непрофесионални нужди. Аз му предложих Epson Expression XP-610 Inkjet Multifunctional, защото за 250 лева ще има почти същото качество на печат+ печат върху ДВД+ скенер... общо взето.. за дома е много по-обоснован и разумен разход. Освен това има и СНПМ за него и просто не зная къде е драмата за тия 800 лева. Не казвам че L800 не е хубав. Просто твърдя, че за домашни нужди не може да му се осигури натоварване, което да обоснове първоначалния разход... Все пак... това са почти 4 пъти разлика в цената.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: nikidinov   
Дата:   23-09-14 14:17

Epson R3000 - перфектен домашен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: патаран   
Дата:   23-09-14 15:30

Epson L800 или1800, има в базара Л800 за 450 лв взимай го

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mitakabs   
Дата:   23-09-14 16:40

Абе не е като хич да не се запушват Епсъна - включая и новите им модели със системата за подаване..През седмица две трябва да се пусне екстендет теста за да се отпуши някой ред от главата! Иначе да, за икономия май L800 си е далавера. Аз бих заложил на някой Селфи ако ще печата до 10/15 термосублимация, ама ако е А4 Кириле, зимай тоя Епсън и тва е..[smilie3] То като сметнеш за 3 смени на главите накой Канон с по 5-6 мастила А4 и си му избил парите на Епсъна - говоря като количество на мастилата и цена!

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: Vanquished   
Дата:   23-09-14 17:19

Каква е тази форма на глагола "печатам" - печати? Това е множествено число на печат. Принтерът печата.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-14 00:18

Благодаря за съветите. Явно ще е този Епсън.

Вчера обаче почистих Канончо малко и сега щастливо печати или поне за 2-3 снимки не се прецака. Дори му взех мастилници малко. Намерих сгодно 3-те цветни. Ама сгодно сгодно....колко да е сгодно 9мл е едната мастилница т.е. реално ако една снимка е 1мл и се харчат равномерно фотомастилниците - 4 * 9 = 36. 4 по 20 лева са 80. 80 / 36 = 2.22 на снимка! Отделно е хартията. Бая скъпа работа мама му...

То и 800 кинта не са малко ако и да дават малко хартия бонус. 800 кинта. 6-те мастилници да ги напълниш по 19 кинта парчето = 114 лева ама са 70мл (не 9). По горната сметка с един консуматив 420 снимки т.е. 27 стотинки.

Ако продължа по тая сметка и предположа, че Канона ми е безплатен (вече е на бюрото и си седи там 7-ма година сигурно) то след 410 снимки ще съм фитка със Епсъна!

По друг начин казано като източа първите шишенца, ще мина на келепир

Това не е толкова зле ама трябва да намеря на кого да подаря снимките [smilie18] [smilie18] [smilie18] бабите обичат снимки ама 410.....бая албуми ще натрупат



Публикацията е редактирана (24-09-14 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mmjm   
Дата:   24-09-14 00:50

Сега върви някаква промоция, и е малко под 700, което пак не е никак малко. http://factor.bg/epson_photo.php
Собственика е много точен, не се притеснявай да го питаш всичко каквото се сетиш, било за медии, мастила, други модели с две думи всичко което ти дойде на ум.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: yochcovpn   
Дата:   25-09-14 15:53

669 е цена за фирми, за физическо лице е 769 за тези пари ще купиш 5 бр. Canon IP7250. Като ще имаш същото качество на печат. А ефтини рефили и мастила, а и CISS системи колкото и каквито искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mitakabs   
Дата:   25-09-14 17:11

написа:

> 669 е цена за фирми, за физическо
> лице е 769 за тези пари ще купиш 5 бр.
> Canon IP7250. Като ще имаш същото
> качество на печат. А ефтини рефили
> и мастила, а и CISS системи колкото и
> каквито искаш.
Той фирма ще намери, ама на Канон като не уцелиш правилния патрон - комбинация , после кихаш здраво за нова глава. Ако не си запознат! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: cameraman   
Дата:   25-09-14 17:33

Глупости... Китайците произвеждат досущ като истинските оригинални пълнители... Намираш си един читав английски търговец, който да ти гарантира доставките... оттам нататък караш с едни и същи мастилници, купени от него.... Стария IP4300 ми вършеше много добра работа почти без пари малко по-малко от 10 години... Миналата година го поизоставих за 4 месеца и се спомина.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mmjm   
Дата:   26-09-14 00:01

10 години без да сменяш абсорбери и да ресетваш броячи??? Колкото до IP 7250 този принтер дори не се доближава до 4ХХХ серията. Просто нема такъв боклук.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой ?
Автор: langel   
Дата:   26-09-14 00:05

Точно така. От английския ибей можеш да си поръчаш качествени мастилници на три пъти по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: langel   
Дата:   26-09-14 00:07

mmjm, бръщолевиш простотии, но това си е твой проблем, де

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: angelovgros   
Дата:   26-09-14 00:21

EPSON L800

-6 цвята х 15,67лв./бр.-брз ДДС =......ОРИГИНАЛНИ
-дават го за 1800 бр.-формат 10х15/и си ги изкарва/
-реални цветове
-не ми е засъхвал
-
Само за домашни цели-1 година.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mmjm   
Дата:   26-09-14 00:26

За кое точно говоря простотии? За това че 7250 е силно осакатено недоносче спрямо предните версии? Говоря от опит. А ако не знаеш какво е абсорбер, къде се намира и за кво аджеба са го турили там си е твой проблем.
Използвал съм и оригинални мастила и рефили и определено рефилите пълнят памперса доста по-бързо, но това е бял кахър в сравнение с проблемите, които създаваха в миналото.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: yochcovpn   
Дата:   26-09-14 10:16

Колеги Вие май започвате да се заяждате да вадите топ характеристики и т. н.
Човека ви е задал прост въпрос добре е да се придържате към него. Аз съм посочил Канон защото имам личен опит с няколко модела, а и също с няколко модела HP, а това е фирмата която в момента доколкото съм запознат работи с Канон. Дилемата на колегата който зададе въпроса е много проста като в народната мъдрост: -и вълкът сит и агнето цяло. Но както в тази мъдрост така и в действителност отговора е един. Купуваш скъп принтер и имаш евтин оригинален консуматив, купуваш евтин принтер и имаш скъп оригинален консуматив. Другия вариант да избягаш от тази дилема е евтин принтер и неоригинален евтин консуматив. Тъй като колегата твърди, че рядко ползва принтера не му предлагайте скъп принтер, защото е безмислено да дава много пари. А всички принтери са добри и нека той сам си прецени доколко добър трябва да е принтера. Да отиде в магазина да види как печата и сам да прецени. По принцип никой не си купува за лични нужди автобус, а лек автомобил. На когото му харесва L800 да отиде да си го купи, но според мен за лични нужди е голяма и излишна инвестиция. А към колегата който твърди, че гърмят главите на принтерите мога да отговоря да гърмят от претоварване. Защото принтера ти стои 3 месеца бе да го пускаш и изведнъж решаваш да принтираш 100 снимки спешно и проблема се появява. Когато имаш домашен принтер не може да го натоварваш професионално.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mmjm   
Дата:   26-09-14 20:20

Може би не сте ме разбрали правилно. Ползвал съм I865, IP4700, и IP7250. От тях последният е най-зле мастилниците са 2/3 от обема на мастилниците на другите два модела, а разхода на мастило е по-висок (заради непрекъснатото и ненужно самопочистване) качеството е приблизително еднакво и на трите модела, като най-доволен бях от първия и текст и снимки печаташе без забележка, докато 4700 и 7250 имам чувсво, че малко замазват текстовете.
От съветите добре нека не е л800, нецелесъобразно да се купува ако няма да се натоварва, така че да се изплати от ниската цена на мастилата. Бяха предложени други варианти, Epson L100, Epson L300, беше предложен и Epson Expression XP-610. Наистина нека ги види на място и да прецени. Не препоръчвам последната серия на канон, ако успее да възстанови неговия(а предполагам че проблемът е в абсорбер за смяна) предполагам ще се чувства най-комфортно, най-малкото защото го познава добре, ако е решил да сменя, дадохме достатъчносъвети всеки според опита си.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: yochcovpn   
Дата:   27-09-14 13:01

За Канона който посочи 7250 има XL мастилници с около 50% повече обем, неоригинални цената на снимка 10х15 е около 10 ст.,в ибеи цената е 3-4 пъти по-ниска. 25$ 5 комплекта рефили.Или за 9$ ресетвани чипове. Или за 70 лв. CISS система. Впрочем който търси намира. Не се отказвайте толкова лесно. Както споменах всеки принтер е добър, остава да можеш да работиш добре с него. Да не споменавам и Епсън на когото при евтините модели положението не е по-различно от от това на Канон. При HP помня, че отхвърляше мастилницата след като е свършила, затова имах 2 комплекта мастилници и когато след 6 месеца свършваше мастилото аз зареждах старата мастилница, за 6 месеца е "забравил" информацията и я приемаше. Имах служебен Канон 4500, закупчика купуваше от където му скимне рефили и не е имало проблем. Някой от тези рефили бяха отвратителна изработка, но принтера работи. И защо глави като мастилата са едни и същи. Ink Bank твърдят, че мастилата за Канон за последните 7 години са едни и същи. Пише го на офоциалната им страница.
На Канон 4700 съм пълнил главите поне 30 пъти с Ink Bank мастила. Дори при тях няма този силен Канонски червен цвят, който за мен е отвратителен и снимки с Ink Bank и Ink Teck ми харесват повече. Но това е въпрос на вкус.
За мен цветовете на ментетата са по-добри, но както твърдят от Канон тяхните мастила не избледняват на слънце, и с техните хартии резултата е добър, но на каква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: gchokov   
Дата:   27-09-14 13:41

Нещо за Epson L355? То всъщност е мулти-функционално устройство... този уикенд ще проиграя малко печат на него, но като цяло заслужава ли си парите?



Публикацията е редактирана (27-09-14 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: 3DF   
Дата:   28-09-14 07:00

С две ръце ДА[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: mmjm   
Дата:   28-09-14 10:57

yochcovpn, последните години използвам Ink Teck на канончето и съм много доволен. За това, че няма промяна в състава на мастилото също съм съгласен, но обема на XL мастилниците за новия им модел, е колкото на старите мастилници, а от канон ме отблъсква не толкова мастилото, колкото осакатяването на модела, премахването на функции и струва ми се по-слабата механика.

Отговори на това съобщение
 Re: Домашен принтер? Кой?
Автор: langel   
Дата:   28-09-14 11:15

ip4300 изкара 6 години, ip4850 - 2 години.
ip7250 не печата по-зле от предишните, а усещането за по-слаба механика е вероятно защото е малко по-шумен, което е пък заради променената конструкция, която не ми харесва, но си има и своите предимства.
Категорично мога да кажа, че разходът му на мастило не е по-висок от предишните модели.
Цената му обаче е чувствително по-ниска и сравнена с тази на предлагания Epson L800 предпочитам да го сменям на 2 години, вместо на 9.
Все пак говорим за домашен принтер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »