Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: prozium   
Дата:   18-09-14 21:12

Здравейте :)

Предстои ми една разходчица в рамките на 6 дни из Кроатия, в събота потеглям, нямам ясен план как ще протече всичко. От Загреб взимам кола под наем и трябва да достигна до Ровини, да взема по-добрата си половинка, а от там нататък идеята ми е да поразгледам около Ровини и да достигна до Плитвишките езера. Сигурен съм обаче, че има много красиви местенца, за които си нямам и понятие. Та ако на някой му се иска да сподели - моля нека го направи :) Приемат се всякакви идеи. За съжаление Дубровник или вече известен като King's Landing ми е малко далеч от обсега - не ми се шофира чак толкова много.

Мерси предварително! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: chovecheto   
Дата:   18-09-14 21:23

Казва се Хърватска:) Ровиньо е чудесно място и за разходки и снимки. Препоръчвам ти Пула, може да се отиде оттам и до Бриони. Остров на който някога имало резиденция на Тито, а в днешно време превърнато в резерват.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: AndreyIst   
Дата:   18-09-14 21:29

Бях в Ровиня 1 седмица - целият полуостров и островите наоколо са уникални за снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: Vanquished   
Дата:   19-09-14 09:37

Човечето, Хърватия е на български ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: realnoncho   
Дата:   19-09-14 09:50

Хубаво е и Адриатическото крайбрежие и разбира се Плитвичките езера. По северният бряг на Хърватия обаче не съм ходил. Аз следващия път бих останал 2 дни на езерата (има такива билети), за да имам достатъчно време. Сигурно леко есенно ще е още по-красиво :)



Публикацията е редактирана (19-09-14 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-09-14 11:23

Е ние да не комуникираме на патагонски тук та забележката, че се казва Хърватия да не е правилна? :)

а моята корекция е ПлитвиЧки езера, а не ПлитвиШки :) :)


Иначе Хърватска е лепо местенце и си заслужава да се поразгледа. Истрия, Далмация, Дуги оток (Дългия остров), Дубровник надолу..

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: jino   
Дата:   19-09-14 11:24

Кроатия [smilie18]
Креватия

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: allyx   
Дата:   19-09-14 11:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-09-14 12:56

Дубровник става ако не си ходил в Италия да видиш италиянски град.

Съгласен съм, че е[smilie5] прескъп и са малко надути там и обслужването не е много любезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: prozium   
Дата:   19-09-14 20:04

Мерси за препоръките.Да, казва се Хърватия :) Само, че по инерция си го пиша Кроатия, главно на английски ще комуникирам там, а ако става и на немски, та затова го написах и Кроатия - смес между Кроатиен и Кроейш/жъ. Дано местните не ме разпънат на кръст за това :P
Някакви идеи как се стига до островите в околността на Ровини и въобще по околните острови като цяло ? Предполагам на място много бързо ще се ориентирам, но ако някой има опит, ще се радвам да сподели!
За момента в списъка са Ровини, Пула, Рийека ( ? нямам идея дали така се пише ), след намесата на Човечето и островът Бриони си намери място сред местата за посещение. Езерата са ясни, ако някой има идеи за още дестинации в района - да стреля смело.
Благодаря предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: allyx   
Дата:   19-09-14 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: Begemot   
Дата:   20-09-14 17:27

Аз бих се разходил до този курорт: http://www.pausethemoment.com/kupari/


Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: hotsnail   
Дата:   21-09-14 09:09

Има още едни езера като плитвице - крка.

По брега места бол за гледане - сплит, дубровник, задар.....

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: kymmerian   
Дата:   21-09-14 12:56

Ако имате време и възможност отидете до Сплит. Уникално място. Почти напълно запазен е дворецът на Диоклетиан в центъра, от там започват венецианската архитектура и съвременният град. Не съм виждал друго такова място където буквално за няколко минути можеш да се разходиш през различни хилядолетия и където всичко да е запазено. Катедралата на Сплит е строена като храм на Диоклетиан, уникално е да се видят езическите символи и как върху тях е надстроявано през вековете. Поздрави и весело изкарване, Хърватска е страхотно място, вече две години ходя през лятото там, но най- на север съдето съм бил е Сплит. Предролагам че ще има фериботи към островите.

Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: alex1954   
Дата:   22-09-14 20:51

Заради това стихотворение на Биньо Иванов, ми се ще да отида до Риекаhttp://liternet.bg/publish10/binio_ivanov/stihotvoreniia/rieka.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Разходка из Кроатия - моля за съвет.
Автор: jino   
Дата:   22-09-14 21:10

Автор: alex1954
Дата: 22-09-14 20:51

Страшно готино!!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »