Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Кой друг си мечтае за кръгъл сензор?
Автор: da.fo   
Дата:   19-09-14 11:48

Aз искам квадратен, чве няма да се налага да въртя апарата и светкавицата ще бъде винаги отгоре а не както сега да и въртя главата насам/натам/. А и кеф ти хоризонтален кадър, кеф ти вертикален - като едно време с Pentacon-a 6/6. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой друг си мечтае за кръгъл сензор?
Автор: steffo   
Дата:   22-09-14 10:14

Аз съм ЗА. Преди време се питах за квадратен, което е подобно.
За мен ще е нещо много удобно, да избегна въртенето на камерата и неудобниат вертикален захват, без грип. Вижда ми се удобно превключване на вертикален към хоризонтален кадър, само с копче. Обаче защо не го прави никой - хабер си нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой друг си мечтае за кръгъл сензор?
Автор: Лидия   
Дата:   24-09-14 05:37

Подкрепям мечтата за кръгъл сензор.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой друг си мечтае за кръгъл сензор?
Автор: penman   
Дата:   24-09-14 08:26

По-малоумна идея не бях чувал! Вероятно и прозорците в къщи също са Ви кръгли. Така поне ще си мислите, че летите в самолет! Що не предложите и вестниците, списанията, книгите, да са кръгли! А, забравих, ТВ излъчването и то да е в този формат!


Отговори на това съобщение
 Re: Кой друг си мечтае за кръгъл сензор?
Автор: bairi100   
Дата:   24-09-14 08:54

https://photo-forum.net/i/1209176 виж коментар 20 отпреди 5г. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой друг си мечтае за кръгъл сензор?
Автор: rimohit   
Дата:   24-09-14 09:00

Penman ...най лесно е да плюеш без да мислиш [beer]
А за вестниците... ами може да се окажеш прав.... .Например замисли се , че някога си бърсал кръгла дупка с правоъгълен вестник ....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой друг си мечтае за кръгъл сензор?
Автор: ludiakolio   
Дата:   24-09-14 09:07

Оптимален вариант би било всеки обектив да си върви със сензора,който е кръгъл,квадратен или правоъгълен,а заоблянето му да е проектирано според оптиката,така че оптимално да обира пречупената светлина в полезния диапазон.Отделно всеки обектив да си има матрица с различна разделителна способност според нуждите на потребителя.
Това може да премахне физически огледалото,но може би е до време контрастния фокус да достигне и надмина предимствата на фазовия.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »