Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-14 20:30

Ами то заглавието си го казва

http://www.phaseone.com/en/Imaging-Software/Capture-One-for-Sony.aspx

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: nsirakov   
Дата:   16-09-14 20:32

не че нещо ама ползвам Capture One Pro за Канон също напълно безплатно...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: hotsnail   
Дата:   16-09-14 20:36

ами Супер! Гледам че е 229 Евро за повечето простосмъртни дето не са болни от клептомания.

Между другого на Про верисята upgrade-a e 23 Euro ако е за Сони. Пък е 206 ако е за Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: nsirakov   
Дата:   16-09-14 20:51

клептомания?

съвсем законно си се ползва!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: s_l   
Дата:   19-09-14 09:53

Би ли споделил как се ползва законно Про версията, че да спестя няколкото долара за ъпгрейд към 8

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: jivkojj   
Дата:   19-09-14 10:42

И на мен ми е интересно за про-версията безплатно, ако може повече инфо [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   19-09-14 10:46

Ники Сираков - сподели как и ние да ползваме Capture One Pro за Канон също напълно безплатно... и съвсем законно !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-09-14 10:50

ВИждам, че е 60 дневен трайъл, никъде не пише, че е безплатен.Или нещо аз недовиждам?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: 798099   
Дата:   19-09-14 11:30

И при мен така пише![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: compur   
Дата:   19-09-14 11:33

CaptureOne за Canon? DPP не върши ли работа? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: marto   
Дата:   19-09-14 11:36

Не го слушайте... не е законно...
След изтичане на 60 дневния пробен период (може и по-рано) се трие един ред в регистъра и започва да тече нов 60 дневен период...
Има го и в готов файл който върши точно това...


Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: toc   
Дата:   19-09-14 11:59

Ако сте избрали версия различна от - Express - при първоначалното стартиране, е нормално да ви е trial.
Аз цъкнах на Express и всичко се и ок - никъде не пише, че е пробна версия. Само Express версията е безплатна.



Публикацията е редактирана (19-09-14 11:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: nsirakov   
Дата:   19-09-14 23:58

60 дневсен трайл период... в края на който има ъпдейт... ( правят ги почти всеки месец.. и пак имате 60 дена... не се трие нищо в регистрите... просто си ъпдейтват нещата достатъчно често, че да ползвам трайл версията... вече 5та година... напълно законно - а трайл версията е напълно функционална

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-09-14 01:15

При мен си е express версията е trial, като никога не съм избирал различна от express [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-09-14 01:39

Първият път, като я изтеглих и инсталирах нямаше опция за express sony, а само trial(60 days), pro(serial number),pro(buy). При второто изтегляне и инсталация се появи и опцията express(sony) между горните. Мисля, че направих всичко както и първия път, но може все пак нещо да съм се объркал.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: marves   
Дата:   21-09-14 17:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: nyamago   
Дата:   21-09-14 18:26

marves написа:

> И проблема е, как сега да се върна...

Няма нужда да се връщаш, има просто решение на твоя проблем: купуваш си Сони и е ти работи 'като по мярка' [smilie5]
= = = =

И сериозно за програмата: преди време пак имаше някаква промоция, инсталирах я и работеше добре - като софтуер. Но не ми работеше като помагало за редактиране на снимки - поне на мен. Положих усилия да свикна с техния модел, но не го намерих интуитивен. Освен това някои функции даваха незадоволителни резултати, други липсваха - и се върнах в 'робството' на Adobe [smilie8] И всички други опити за превключване на алтернативи така са завършвали: или недоизпипано програмиране та не работи, или разочароващо качество и функционалност. Държа 1-2 алтернативи за някои много специфични функции, но и те не са незаменими, та рядко прибягвам.

Но щом имате време и ви е забавно - на слука! [smilie24]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: джъмбо   
Дата:   21-09-14 18:30

LR си е истината...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: marves   
Дата:   21-09-14 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-14 00:33

Не знам какво сте праивли ама Сони Express версията е съвсем безплатна и си работи добре.

За 23 Евро се дига на Pro версия за Сони!

Мене друго не ми трябва, дето се вика.

Про версията имала слоеве и локални корекции. Също и корекции на перспективата (това в лайтрум е безподобна пръчка. В ДхО е супер, ама там фул фрейм версията струва колкото малка кола...)

[beer] [beer]

За това много добре са се договорили Сони и PhaseOne!

Ще е супер ако сменят РОУ конвертора си с този Capture One. Вместо да разпространяват оная безподобна пръчка - IDC.



Публикацията е редактирана (25-09-14 00:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: nyamago   
Дата:   25-09-14 01:54

Тези 'слоеве' май не са същото като във ФШ, а специфични за технните си корекции и не вършат същата работа. Локалните корекции също не е ясно колко струват.

Не знам как определи перепктивната корекция на ЛР чак като 'безподобна пръчка' - върти по две оси с достатъчна прецизност, намирам я напълно използваема. Как разбра, че на CaptureOne е по-добра - и с какво точно?

За втори път го инсталирах (след като се бях разочарвал веднъж) и отново не успява да ме заплени [smilie2].
- Много от иначе аналогичните с ЛР функции са с по-малка прецизност на контрол (по-малко деления на плъзгачите и по-едри стъпки).
- Не разпознвва нито камерата, нито обектива автоматично от метаданните, а иска да ги въвеждаш ръчно (?!?). Моделът 5R напълно отсъства от списъците и менютата (трябва да лъжа софта с 'аналози' като 5N или 6), както и някои обективи - а уж е сециално за Сони издание?!
- Прехвалените цветни корекции не са изобщо нито толкова многобройни, нито прецизни или интересни. И напълно ЛИПСВАТ стандартните камера-профили на СОНИ, няма и стандартен начин за въвеждане на допълнитени такива от 3-ти източници както в ЛР
- Не позволява временно излизане във външен редактор за някоя функция, нито никакви стандартни плъгин-и (Дори само тая невъзможност вече ме губи като клиент). Изобщо с нищо не се интегрира.
- Опитва се да бъде едновременно и ЛР и ФШ, но не е пълноценно нито едното, нито другото.
- А рекламираните (и от потребители, освен от фирмата) предимства като прецизност и по-високо качество никъде не се проявиха и качеството на крайния резултат с нищо не ме впечатлява (спрямо това на ЛР и ФШ)
- Маркетинг твърдението, че бил 'предпочитаният конвертор/редактор на професионалистите' е безмерно преувеличено. Може би някъде по света могат да се намерят 2-3ма професионалисти, които да го предпочитат и ползват като основен/единствен софт. Масата останали си стоят в кошарата на Adobe, явно има защо.

Гореизброените неща са недостатъци лично за мен, за други може да не са. Спиъкът изобо не е пълен, защото при втората инсталация съм тествал само с 2 снимки (при първата само с една и го изтрих). Ще му дам още шанс и ще се помъча с още кадри - може на някои проблеми да открия скрити решения (споменах ли, че не е много интуитивен?). А може и още проблеми да открия - да нямам съмнение, че правилно го деинсталирам. Дори ще взема и платената версия, за да е още по-сигурно, че не струва [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   25-09-14 01:55

Разкарах я, LR ми е по-приятна, свикнал съм й

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: nsirakov   
Дата:   25-09-14 06:29

Амин :) стигна до истината :)

Цитирам asahi

"Най-добрия rаw конвертор е този, с който си свикнал да работиш!"

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: hotsnail   
Дата:   25-09-14 08:28

Nyamago аз го сравнявам по скоро с ИДЦ и гледам експрес версията. С А7 и 55-цата и 135-цата съм извадил късмет явно и всичко тръгна без да пипам настройки никакви.

Видно че не е нито лайтрум нито ФШ. Какво изобщо има от ФШ? Това е РОУ редактор поне експреса няма никакви други функции. Аз бавно работя и с 2-3 снимки си поиграх.

Шума на исо 4000 и 6400 според мен по-добре го бори от ФШ и ЛР. Обаче там аз ползвам Nik DFine и резултата крайния ми се вижда сходен. Едната снимка стана като че ли по ясна с DFine а другата с Capture-a.

Гледам че мога да пиша стойности директно както и в лайтрум за настройките. Честно казано не виждам голяма разлика с лайтрум в тая област. Има интересен редактор за цветове. Сега дали е по хубав от ЛР не знам. Направих си два три опита и ако цвета е сравнително добре изолиран може би е една идея по-хубав от Лайтрум. реално за тия цели аз пак ползвам на Ник Viveza и там имам много по-добра селекция на обекти, когато искам корекция на цветовете (същата като в прехваления РОУ редактор на никон). Тия неща на Ник като цяло работят по-добре с Фотошоп. Та в общи линии в момента ЛР го използвам повече за подготовка на образа за ФШ ако има нужда от повече корекции. Ако снимката си е хубава, както си излиза от апарата в ЛР само редактирам - цвете баланс малко кроп изправяне.

Тула за перспективата на тоя Caoture One не съм го виждал и нямам идея колко е добър. Тоя на Лайтрум не струва сравнен с ДхО поне за мен. DxO даваше доста свобода, при корекциите на геометрията и с некс-7 работеше супер. DxO не работи с А7 на цена дето ме устройва и не го използвам. При DxO. Ми липсваха локални корекции и затуй минах на ЛР с тия леки локални корекции често не стигам до ФШ. Дори преди да си взема нещата на Ник беше изключение да пусна ФШ.

Не знам защо изписах толкоз глупости. В общи линии мисля да м у дам един шанс на тоя тул да видим. Цената му е поносима за експеримент.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One Express for Sony безплатно!
Автор: джъмбо   
Дата:   25-09-14 08:54

шум борят тези които не печатат и гледат на 200% на монитора... аз не чистя шум от нито една моя снимка
единствено ако много ме подразни чистя цветния но не и останалия зърнист черно бял...

на принт А3 после снимка с "шум" седи съвсем нормално...

ако си фен на порцелана то... няма спасение
за всеки активно снимал на филм, думата шум е леко смешна[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »