Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сервиз за Обектив Тамрон (за Канон) от прашинки
Автор: crazylegs   
Дата:   15-09-14 10:18

Здравейте, да ви попитам, дали някой знае къде мога да изчистя обектив Тамрон (за Канон) от прашинки, които са между лещите, вътре в обектива? Имам го от 2 години и има доста прашинки, които не могат да бъдат изчистени от апарата дигитално при снимане на видео.. От София съм, пробвах в м-н Photosynthesis, но те не се занимават с такива улсуги.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за Обектив Тамрон (за Канон) от прашинки
Автор: marves   
Дата:   15-09-14 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за Обектив Тамрон (за Канон) от прашинки
Автор: asenvelikov   
Дата:   15-09-14 21:20

В Хепи Фото оставих един Tamron за Nikon декември месец 2013. Повреден елемент от пластмасовия байонет. Казаха: Да, така е, повреден е! 40 лв. за потвърждението. Сега сме септември и още не е дошла частта за подмяна ..... Просто Хепи!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за Обектив Тамрон (за Канон) от прашинки
Автор: axlastro   
Дата:   15-09-14 22:08

А сигурен ли си, че прашинките от обектива се виждат или сензора ти е за чистене? Прашинките как изглеждат точно - ако са на задната леща предполагам е възможно да се виждат разфокусирани на кадъра, но ако се виждат отчетливо може да са на сензора ти. Пробвай на отворена бленда да направиш една дълга експозиция (5-10 секунди) на светло за да се преекспонира кадъра и го пусни да го видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за Обектив Тамрон (за Канон) от прашинки
Автор: crazylegs   
Дата:   19-09-14 12:44

Ами сигурен съм че прашинките са на задната леща, защото когато местя зоом-а се вижда основната праинка че се мести и тя назад.. и е разфокусирана на кадъра. Пробвах сам да го чистя някак, но без успех..
Да пробвам ли във Фото Хепи ? :)

Мерси за информацията :)
Приятен Ден
Цветомир

Отговори на това съобщение
 Re: Сервиз за Обектив Тамрон (за Канон) от прашинки
Автор: bobihot   
Дата:   19-09-14 13:19

Задната леща се чисти по-лесно, но не знам дали се бих пробвал. При Зентекс?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »