Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: mustush87   
Дата:   13-09-14 20:54

Здравейте, скоро си купих обектив сигма от един немец. Купуван е през март тази година и има една година европейска гаранция.
Първоначално не забелязах проблема, но тъй като снимам на М, скоро разбрах, че обектива не работи на ф2,8 въпреки че в тялото ми (д90) показва 2,8. След доста тестови кадри забелязях, че обектива работи нормално само един път след като е поставен в тялото, а втората снимка вече е по-тъмна(т.е не е ф2,8) И после поразгледах блендата и видях, че едното парченце от блендата стои криво.. Та въпроса ми е важи ли тази гаранция? И ако не, има ли начин да се ремонтира? Другия вариант е да го върна на продавача?
Благодаря за вниманието
снимка на блендата: http://de.tinypic.com/view.php?pic=11iledh&s=8#.VBSD6sIcTmI

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: h_bio   
Дата:   13-09-14 21:19

"Фотографски системи" ООД
София ПК1360
ул."Обелско шосе"18
тел.02/444 26 61

Това е официалният представител за България на SIGMA


P.S. Значи немците и те ибнелици правят!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: axlastro   
Дата:   13-09-14 21:27

Според мен се консултирай със сервиза, даже ако може ги помоли за официално становище и повдигни Case в ebay. Даже ако мен питаш - веднага повдигни case, за да не изпуснеш сроковете а пък ако решиш да си го запазиш... ти си знаеш. Аз вече тъкмо три обектива си купувам от ebay и досега не съм имал грижи, но като чета напоследък само теми със скапана техника вече се замислям дали да ползвам този начин за покупка...



Публикацията е редактирана (13-09-14 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: mustush87   
Дата:   13-09-14 21:28

Благодаря много!
Мисля, че продавача дори не е съзнавал че има такъв проблем..иначе в началото бях помислил, че просто този обектив е по тъмен от 18-105



Публикацията е редактирана (13-09-14 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: axlastro   
Дата:   13-09-14 22:34

Съзнавал не съзнавал - действай овреме.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: mustush87   
Дата:   13-09-14 23:21

P.S. Значи немците и те ибнелици правят!


Не е бил немец а поляк ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: mustush87   
Дата:   14-09-14 15:47

след доста тест кадри разбрах, че когато снимам на ф2,8 до ф10 някъде след снимане блендата не може да се позиционира на нормалното си място а остава леко затворена, понякога пък снима нормално ... на ф22 блендата успява да се отваря докрай след кадъра..
още нямам отговор от сигма, говорих с продавача и той ме помоли евентуално да използвам гаранцията.. но не ми се ще да върна обектива обратно, искам ако е възмойно да се ремонтира. Tа такива ми ти работи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: jingov   
Дата:   14-09-14 20:24

Вероятно има изкривен байонет, при което лостчето за блендата не се връща. Ако искат ще го признаят, ...Виж на свален обектив дали седвижи свободно...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: axlastro   
Дата:   14-09-14 20:29

Вместо да се чудиш се разходи утре до сервиза на Сигма. Носи си гаранционната карта и документа за покупка (този, с който го е купил продавача първоначално). Има и едни лепенки към гаранционната карта ако не се лъжа.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: marves   
Дата:   14-09-14 20:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: mustush87   
Дата:   14-09-14 21:21

Бих отишъл до сервиза но още не съм в България. Следващата седмица се връщам и то в Пловдив. Ако имах време тук бих се пробвал да го дам тук на сервиз но нямам... Доколкото чета по сайтовете доста срещан проблем е "омазняване на блендата", въпреки че като погледна не се вижда никаква следа, няма следа и от удар, изглежда като нов...

Какво имате предвид документ за покупка? Имам само книжка и гаранционна карта, и нещо като лепенка отгоре пише, че е купуван от амазон, дата, сериен номер ..

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sigma 17-50 f2,8
Автор: axlastro   
Дата:   15-09-14 00:28

Ами май това е достатъчно. Варианти нямаш. Или го пращаш до сервиза на Сигма у нас - не е зле да се обадиш първо да уточниш нещата с тях. Или го пращаш в сервиза на Сигма там, откъдето е купуван (примерно от Англия), като пак се уточняваш с тях по телефона преди да го пратиш. Междувременно - в Ebay има възможност за отваряне на case - т.е. има проблем и искаш да го разрешиш. Имаш определен срок, в който с продавача да си уточните нещата и ако не се разберете кейса се затваря автоматично, което не е добре за теб. Хубаво си прецени времето, така че да не изпуснеш момента, в който можеш да го направиш. Междувременно изпрати обектива до сервиза с всичките документи за да го прегледат и ако могат да го поправят и ако не успеят или ремонта не те задоволява - връщаш го на продавача и толкова. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »