Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 17:34

Днес бях свидетел на доста неприятна гледка.На плажа в Албена момче с костюм на Мики Маус и изрусено черно момиче обикаляха и търсеха клиенти за снимки.Едно дете русначе се загледа в тях и те започнаха да го снимат-ха така, после така -сам, с Мики Маус(между другото много често ги снимаше срещу слънцето).После дойдоха и възрастни рускини-майката и бабата, после извикаха и братчето Артьом, който не искаше да се снима, но фотографката го викаше много настоятелно и Артьом накрая дойде да се снимат всичките.Направиха поне 15 снимки.Не чух да говорят за цена.След не повече от половин час дойде фотографката и донесе снимките.Разбрах за това , когато бабата рускиня повиши тон възмутена-как може 10лв на снимка!Мики Маус й обясняваше как снимките в Италия, Гърция и други държави срували даже по 8 , 10 и 15 евро.Тя каза , че не харесва снимките, но накрая взе ключа и вероятно тръгна към от стаята си.Не разбрах дали плати.Но тази случка породи много въпроси: 1-Имат ли лиценз такива плажни фотографи?2-Какъв данък плащат? 3-наистина ли една такава снимка ще струва 5 евро?( 15 снимки-150лв за половин час само от едни балами)4.не беше ли редно предварително да обявят цената?5.Не е ли и това начин да се гонят туристите от България?


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: CaracolStudio   
Дата:   13-09-14 17:37

Колко процента от сватбарите ,от тия дето снимат по училищата и папараците по сватбите или по дискотеките плащат данък ?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 17:41

Сватбарските фотографи предварително си уговарят цената с клиента, а тези започнаха да снимат без да питат.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Vizov   
Дата:   13-09-14 17:41

Трябва да се напляскат, значи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-09-14 17:41

То завист, то чудо... А интересуват ли те проблемите им как преживяват?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Sentel   
Дата:   13-09-14 17:50

Айде айде - как преживявали. Сигурно по-добре от тези, които са оборудвали студио, плащат заплати и взимат 2 лева за подобна снимка.
И на мен скоро ми показаха снимка на дете, само на плажа, цената е била 10 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 17:56

Доста хора в България преживяват трудно, но тези не бяха честни с клиентите.Или по български : Кьорав карти не играе.Дай да ги излъжем тези, да им вземем колкото можем сега, че сезонът свършва. Само, че този начин на мислене е като бумеранг-следващият сезон ще е по-слаб и няма да можеш да измамиш толкова хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   13-09-14 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 18:05

То затова България е на това дередже, щото са много тарикатите майhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/original/A8.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: guciguci   
Дата:   13-09-14 18:14

"Или по български : Кьорав карти не играе.Дай да ги излъжем тези, да им вземем колкото можем сега, че сезонът свършва"
alex1954 ,защо си мислиш,че само в България е така!?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: vkk1   
Дата:   13-09-14 18:16

Ако мислите, че тези не плащат "данък" - плащат - ама на концесионерите на плажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: vicking   
Дата:   13-09-14 19:03

Аз пък не разбирам "третата" страна по сделката.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: nakata211   
Дата:   13-09-14 19:14

тези същите(фотографчета) в Албена бяха хванати от улицата...ама не е луд този ,който яде баницата...... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: se80   
Дата:   13-09-14 19:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Slivenski   
Дата:   13-09-14 19:29

Поредният пример за липса на правила и държава като цяло.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-09-14 21:45

Темата е поредния пример, че повечето хора ще се наачкат от яд, защото този и онзи могат да изкарат пари за преживяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: mmjm   
Дата:   13-09-14 21:48

Разплака ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Sentel   
Дата:   13-09-14 21:48

Ми то значи и на "ало" измамниците не трябва да им се сърдим, даже трябва да им се радваме. Горките изкарват некой лев за преживяване. Стойков, да не снимаш на плажа и ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: hebros   
Дата:   13-09-14 22:09

В Италия по аквапаркове и др подобни е 10 евро снимката. Но няма как да те накарат да я вземеш ако не искаш

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: jingov   
Дата:   13-09-14 23:13

След като т.н. пазар го позволява, значи може. То щото в аквапарка ви взимат по малко , а са на договор...
Друг е въпроса , дали на някой му харесва или не ми харесва/лично не одобрявам/.
Доста неща в нашата мила родина си приличат , по тази схема или начин на изкарване на финикийски знаци...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Dessisslawa   
Дата:   13-09-14 23:29

Алекс, много си прав, че повдигаш темата.

Преди години в Албена и аз изпаднах в подобна ситуация.

Къпех се в морето, а детето беше на плажа и пазеше багажа. През това време му се лепна един Мики Мас и някакъв хитрец започна да снима.

Стана разправия, детето се разстрои и, за да него разочаровам платих снимките, макар, че си беше чисто изнудване.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: tttodorov   
Дата:   13-09-14 23:34

В Испания снимките по-паркове ( зоо и водо ) минават през касата с касова бележка !!!
Снимките се вадят и след като клиента си тръгне от парка минава през определен вход където са му снимките и не е задължен да си ги взима ... ако му харесат тогава , цената на една снимка 10х15 беше 10 евро и снимката е правена със канон еос 1100д на автоматичен режим :)
Но никой не те задължава да си плащаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: qavkata   
Дата:   14-09-14 00:02

Ама нали в крайна сметка никой не ви кара да си взимате снимки? Дай да осъдим и концесионерите на плажа щот слагат чадъри и шезлонги и децата и жената ревът и видиш ли нямам избор и пладнишки ме ограбват. Хахаха честно смешни сте. Хората си снимат, пък къто нещете или си стойте до децата или просто не си взимайте снимка. А между другото това е същото и със сладкарниците и магазините за играчки.....децата пак ревът и се разтройват. А вас като ри е страх да йм се скарате или да им кажите че сега няма да им купите еди коеси (за да не ви опрекнат хората) , ами купувайте им.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: LinkBeat   
Дата:   14-09-14 00:13

На Златните Пясъци ги виждам всяка година и това, което е неприятно е, че нахалството им оствя горчив привкус. Нямам против да се търсят клиенти, но едни и същи костюми(избелял Мики Маус и т.н.)всяка година и похвати описани по-горе, просто са ЕДИН ВИД РЕКЕТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Kpuc5000   
Дата:   14-09-14 00:35

Да Ви кажа, че и аз съм против тези снимки! Проблема е, че не само на плажа можеш да се натъкнеш на подобни "фотографи"...
Като се замисля в този костюм, било то Мики Маус, Спонджбоб или друг... Не е лесно в жегите да обикалят с часове в него, но решили са се - работят го....
пс. Знам, че не му е тук мястото, но въпреки всичко, мисля че най-голям проблем създават продавачите на плодове , плъзнали из целия Слънчев Бряг... Бъркат в портмонетата на туристите, лъжат ги колко пари струва шепа череши и какво ли още не...
Също има много ченджаджии по улиците, джипчии, а вечерно време каки, които ти бъркат по джобовете докато си свалиш панталони за "разпускане"...
После туризма ни умира, та тя цялата държава ни е такава...



Публикацията е редактирана (14-09-14 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   14-09-14 00:50

Това стана своеобразна анкета.Ами като гледам 50% разсъждават като Андрешко, и 50% като честни данъкоплатци. Скоро няма да станем нормална държава.Ще има да се оплакваме от лошо здравеопазване, лошо образование, подкупна полиция и подкупна администрация, където също е пълно с хора, които гледат да завъртят далаверката. Народът го е казал: волът като рине, хвърля по главата си.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Seifi   
Дата:   14-09-14 00:55

Гадното е че такива хайвани използват децата за да изнудват родителите по супер гаден начин и могат да ти развалят настроението за цял ден.
Когато искам да си почина не искам да ми се мотат някакви наглеци и тарикати из краката.
От 2006 не съм стъпвал на българското черноморие, а и скоро едва ли ще стъпя, още се чудя за какво руснаците идват в България след като има Гърция

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Bess_bg   
Дата:   14-09-14 06:34

Да, който не е имал дете не знае какво означава да продават балони и рдуги простотии до детските площадки, на касите да има сладки неща или да дойде мръсен Мики Маус да се снима с детето ти. Пожелавам им с най-добри чувства да го разберат, преди да се палят. Иначе Албена, Созопол... Гърция е толкова близо. Там са доста по-глупави и не са разбрали, че плажът би могъл да е пълен с тълпа Мики Маусовци и чадърите да са набучени на 30 см. един от друг по целия плаж и да са на цена по 30 евро бройката с два шезлонга... От тамошното море се връщаш само с тен, а не с въшки, дрисък и куп други екстри. Пазарна икономика. Пазарът е свободен да избираме.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: imitev   
Дата:   14-09-14 07:59

Хайде стига глупости!

В гърция като поиска детето сладолед се ръсваш 3 евракис, а като поиска снимка а мики маус в Бг 10 леа са много...

Голяма работа че някой правел снимки - като не ги искаш му теглиш една майна и си отива. Не ти е извадил парите от портмонето насила...

Аз затова не ходя в бг на море - писнала ми е простотията както на почиващите, така и на обслужващия персонал. В чужбинско се уважава клиента, но и клиента има уважение, докато у нас всеки вика "е.ал съм го в тъпия турист/сервитьор" и се опитва да ме занимава с проблемите си. А и много се краде по плажовете. Трябва да ти едното око на багажите... отврат...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: burningice   
Дата:   14-09-14 08:21

Гръцкото море е гадно, защото е зарибяващо. Веднъж отишъл там, не стъпва на нашето.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: pif   
Дата:   14-09-14 08:31

Върви си мики-маус из плажа и гледа. Я, какво симпатично детенце. Я да се снимам с него. Отива и водейки личния си фотограф се снима със симпатичното детенце. За да са напълно честни нещата - детенцето водейки си личния фотограф (мама или тати със сапунерката) също снима култовата комбинация красиво детенце миризлив и потен мики-маус. До тук не забелязвам никакъв проблем.
След има-няма половин-един час се връща мики-маус и носи снимка на красивото детенце. То детенцето е искало да се снима с мики-мауса за самото преживяване от снимката а не защото много държи на такава снимка в албума си. А и личният му фотограф (на детенцето) също е направил такава снимка за фейсбук. И до тук не забелязвам проблем.

Проблема идва малко по-късно когато родителя откаже да плати снимките. Тук се намесва мутренско и кавгаджийско поведение и родителя бива заплашван и рекетиран по всякакъв начин. В крайна сметка предпочита да плати рекета и да го оставят на мира само и само да си почине и да не прави циркове заради едни 10 лева.

Има места по нашето черноморие където тая работа става културно. Снимат се с мики-маус и ти казват - ако си искате снимките ще бъдат там на централният вход на плажа. И тръгвайки си от плажа гледаш една кака стои пред табло с 1000 снимки и ако някоя снимка ти хареса - плащаш и си тръгваш. Няма рекет, няма изнудване, няма простотия.
Дали снимката струва 5, 50 или 500 лева няма никакво значение. Все пак и родителя е можел да си направи снимка на комбинацията красиво детенце - мръсен мишок.
Всичко е от манталитета и мутренския подход за събиране на парите, който все повече хора смятат за нормален и естествен.
Материала ни е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   14-09-14 09:12

"Кой ме вика, кой ми чука, фото Мексико е тука."

Старият Фото Мексико, с примитивния си телеметричен фотоапарат, снимаше по много по-интелигентен начин - само онези, които го повикат, т.е. които желаят да се снимат. И винаги имаше предостатъчно клиенти. Днес просто обществото ни е болно. Няма вече уважение и добронамереност между хората и никой не зачита труда на другия. Затова, навремето Фото Мексико се превърна в жива легенда. А днес, миризливият Мики Маус живее ден за ден и на принципа - ден година храни.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: BOZO   
Дата:   14-09-14 10:22

Не е само Мики Маус-мангусти с гевреци, царевица и диня обикалят пренаселени мръсни плажове. Пясъка е тъпкан с фасове и кюспе. Крайбрежието е септична яма, буквално. Недоклатени надрусани тийнове от всякакви народности лефтват и драйфат където дойде. Яко чалга замърсяване, тотално мърсотия от всякъде. За презастрояването да не говорим.Къде по бг черноморие може да починеш без всичката тази цигания?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: idoru   
Дата:   14-09-14 11:00

Преди можеше на север, но вече не... Всичките наркомани от Карадере и Градина се преместиха в Крапец, сега е все едно си в Люлин в някое кафенце...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 11:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: idoru   
Дата:   14-09-14 11:07

За съжаление да - от самото начало на плажа има две "кафенца" в които киснат "почиващи" тревоманчета по цял ден, отделно от това има сергия-каравана с кебапчета и бира, както и паркирани около 10 каравани и коли почти директно на плажа.

Ако покараш нататък през паркинга в който са се превърнали поляните може и да се добереш до по-празно място, но плажа е доста засран с боклуци. Направихме грешката да тръгнем пеша по пътя край плажа и почти веднага се нарязахме на стъклария в пясъка - ама какви сме тъпаци, да ходим боси в българия... малката буква е умишлена.

Това беше ПРЕДИ да започне сезона, в средата-края на юли, така че направо не ми се мисли август какво е било...

Остава Шабленска тузла, и следващото село, ама май трябва да го пиша с по-малки букви, щото и там ще налазят [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 11:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Dessisslawa   
Дата:   14-09-14 13:33

Съгласна съм с ИДА.

Едно е родителят да повика Мики мауса и да поиска снимка, друго е микимаусът да дебне в засада кога родителят се е разсеял и да се лепне до детето.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   14-09-14 14:17

"Просто говедо е българина..."

А ти да не би да си мексиканец бе, смешник? И ти като ходиш там, да не би да не ядеш, да не сереш и да не пикаеш? Или може би го правиш в найлоново пликче, което след това си го връщаш в София?

А къде беше, когато протестирахме против застрояването на Черноморието, когато се опитвахме да спасим Иракли, Камчийски пясъци, Яйлата и Странджа? Къде си и сега, когато алчни фермери заливат цяла България с отровите на Монсанто, за да тъпчат гушите с ГМО, докато гинат лозята, пчелите и традиционните български селскостопански култури и докато хората по селата наоколо мрат като мухи от рак на белия дроб и стомаха? И къде ще бъдеш утре, когато сондите на Шеврон започнат да вилнеят за шистов газ? И кой ще ти е виновен, когато превърнат в лунен пейзаж и последния метър обработваема земя от Житницата на България и отровят и последната капка от питейната и вода?

Аман от жалки чужденеещи се нещастници, на които все някой друг им е виновен за всички безумия, които със собственото си безхаберие и безразличие допуснаха да се случат и да продължават да се случват в страната ни. Докато си седите в лъскавите офиси, плюете по народа си и хулите всичко българско, вечно си търсите виновници и очаквате някой друг да свърши вашата работа и да ви реши проблемите, все ще е така. И ще става с всеки изминат ден все по-лошо!



Публикацията е редактирана (14-09-14 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: nikolayvarna   
Дата:   14-09-14 14:17

Фото Мексико...си е класика в жанра :)

Аз също съм леко....имам странни чувства към НЯКОИ такива "фотографи-печалбари", но реално те не са фотографи, а работник с фотоапарат в ръка.
Вървиш си с детето, хора много, загледа детето костюмирания герой минаващ до него, при което идва още един герой, хваща детето за ръката, другия герой ти играе "едно костюмирано дупе" и изведнъж пред теб двама памучни герои, а детето ти само пред тях, и някакъв "идиот" удря 2-3 кадъра на ужасено и търсещо родителите си с поглед дете, което логично почва да реве. И тъкмо да им теглиш един бой, виждат друго "не толкова шашнато дете" и му се нахвърлят на момента, защото са усетили, че дето няма да платиш, ами може и да го отнесат. И иди му обяснявай на детето, защо Мики Маус така го е грабнал....

Наистина това не е начина, утре както си вървиш един "хитър продавач" ще вади сладоледа от фризера, пъха го в ръцете на детето и казва "ааааа, плащай сладоледа"....

Излагаме се с циганските номера пред туристите, които ще започнат както туристите в Мароко да си стоят само в затворения комплекс, където е рай и се охранява, но знаят, че зад портата....е страшно.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 14:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Dessisslawa   
Дата:   14-09-14 15:15

Аликс, прав си.

Просто около Мики Маус витае романтика в сърцата на децата. А около шоколада романтиката не е кой знае каква. Не исках да развалям романтичните представи на детето за живота и да му обяснявам какъв простак е този Мики Маус.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: asahi   
Дата:   14-09-14 15:22

Работил съм като плажен фотограф преди двайсетина години. Всичко беше културно. Идва детенце, казва искаааааам!, мама и тати чуват цената и условията, съгласяват се и си снимат детенцето, фамилията, каквото дойде. После се навъдиха яките печелбари и бизнесът стана кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Daniel_P   
Дата:   14-09-14 18:13

Работил съм на Албена 3 години знам как действат!Фотографа и мики-мауса са са ученици в повечето случай който работят лятото! Взимат ги научават ги какво трябва да правят и ги пускат! На децата не им е лесно хич цял ден бръмчат по жегата! А на всичкото отгоре трябва да са нахални и да продават иначе шефа ще ги махне, а и кинти няма да изкарват! Има един базар там се намира реално студиото кадето ги вадят! Шефа плаща доста кинти на Албена за тази деиност, а относно данъците вече няма как да сме сигурни кво плаща и дали въобще плаща!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Dessisslawa   
Дата:   14-09-14 18:22

Нашият Мики Маус не беше ученик. Но това беше преди години.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: BOZO   
Дата:   14-09-14 18:30

IDA,
Аман от екоталибани. Подобна паплач се изсипва на мястото Х, било то море, река или нейде в планината, палят коз след коз, серат и опикават всичко обилно наоколо (еко), ама като си бършат екопърдялниците не си събират хартията и салфетките, оставят няколко огнища и в най-добрият случай палят на място боклука, който са генерирали. Естествено, alu кенчета от бира и безалкохолно като негорими оставят в наследство за поколенията, както и натрошени стъкла. В другия случай оставят купища боклуци и си заминават е така екологично да пърдят в градовете.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   14-09-14 18:59

"Аман от екоталибани."

Хайде сега пък екоталибаните ви виновни. До скоро бяха комунистите, КГБ и агентите на ДС, сега пък екоталибаните. Защо не се запитате:

КАКВО НАПРАВИХТЕ ВИЕ И КАКВО ВСЕ ОЩЕ МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ, ЗА ДА СПАСИТЕ БЪЛГАРСКОТО ЧЕРНОМОРИЕ?


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 19:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: BOZO   
Дата:   14-09-14 19:49

IDA,
Aз в джипката си нося по 20 чувала за отпадъци някъде и преди да правя каквото и да е събирам остатъците от предишните "еко" привърженици за да ми е чисто, както и моите, които после изхвърлям в града. А вие, като хабихте кислорода в центъра на София по мостовете какво направихте? Ами нищо, само запълнихте новинарските емисии с талибанщина.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: EvaJor   
Дата:   14-09-14 20:19

Иракли / зимата/:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10603581_819724998047835_82724352541...


Лефкада /отпреди няколко дена/:
https://www.flickr.com/photos/125837209@N03/15050945548/



Ако за това, на което прилича Иракли протестират еколозите....де да знам, наистина няма какво повече да се направи за Черноморието...Впрочем, аз лично, на гръцкия плаж не видях нито кошче за боклук, нито еколози, нито боклук.



Публикацията е редактирана (14-09-14 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 20:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: asahi   
Дата:   14-09-14 21:14

И в Гърция съм събирал фасове по плажа, че и друг боклук.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   14-09-14 23:31

"А ти за какъв се смяташ, че мислиш, че нещо зависи от тебе? Нещата зависят от хората с парите. Ти къде се буташ?"

Ако съм сам или сме само една шепа единомишленици, така е, от нас действително нищо не зависи. Но дали ще е така, ако половин София излезе по площадите и стотици хиляди от цялата страна се вдигнат и подкрепят протестите?

Когато участвах в природозащитните протести в София, най-голямото ми разочарование беше, че протестиращите бяха на средна възраст над 50 години. Младите хора се брояха на пръсти. За мен е трудно обяснима такава незаинтересованост от тяхна страна, при положение че бъдещето е изцяло в техни, т.е. във ваши ръце.

Ние от нашето поколение направихме, каквото можахме. Благодарение на нашите усилия бяха например въведени мораториуми против добива на шистов газ и отглеждането на ГМО култури в България. Без тях, България може би вече щеше да бъде непоправимо отровена, а част от териториите и щяха да бъдат превърнати в лунен пейзаж. Успяхме да спасим и малкото, което все още го има. Сега дори и да искаме да направим още нещо добро за спасението на българската природа, нас вече няма кой да ни чуе. От тук нататък, нещата са изцяло във ваши ръце!

Опазването на природата и националното богатство на една страна е ОБЩОНАЦИОНАЛНА КАУЗА !!! След като една Германия можа да каже "Не на ядрената енергетика", а нейни граждани да легнат върху релсите пред влаковете с ядрени отпадъци, и България би трябвало да е в състояние да каже "Не на шистовия газ и на ГМО". И там и тук има хора с много пари и ненаситни интереси, но когато обществото каже "НЕ", на тях не им остава нищо друго друго, освен да си налягат парцалите и да действат според Закона и обществения интерес. А дали това ще се случи, зависи само и изцяло от ВАС.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: BOZO   
Дата:   14-09-14 23:35

IDA,
Колко дървета си засадил в живота си? Качвал ли си се зимъска в планината с буци сол и кочани царевица?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 23:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Lycan   
Дата:   15-09-14 00:35

Това го има тук и в турция заради тумбите народ събрани на едно място.
В Гърция не върви, там все още е рехаво

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   15-09-14 00:37

BOZO,

Лично аз съм засадил не малко дръвчета в живота си, но ти определено нито разбираш написаното от нен, нито имаш визия, как могат да се оправят нещата.

Не разбираш например, че докато ти се опитваш да нахраниш две сърнички в гората, дърводобивните фирми на ДПС вилнеят из цяла Странджа, изсичайки последните остатъци от вековните гори, а колони с тирове изнасят ежедневно хиляди кубически метри висококачествена дървесина за турските и гръцки дървообработващи предприятия, които никнат като гъби само на няколко километра от границата. Процесът тече вече с пълна сила и в Рила, където мутрите първо палят гората, а после изсичат 200-годишни дървета под предлог, че иначе щял да се развъди червей дървояд. И цялата тази съсипия на българската природа се прави, за да могат една шепа приближени до местната власт мутри да натъпчат гушите, обричайки на мизерия десетки хиляди български граждани от съответните региони.

Не разбираш също така, че истинската причина за опустошителните бедствия и наводнения, които сполетяха България през последните месеци не са дъждовете, а безумното и "напълно законно" изсичане на българските гори.

Най-страшното обаче, което по никакъв начин нито ти, нито младите хора в този форум не разбирате и не желаете да разберете е, че единственият начин да бъде спряно цялото това безумие е, да се вдигне на протест цялото население от засегнатите райони и да защитити обществения си интерес. Това може да се случи само, ако някой събуди хората там и ги убеди да спрат да си разпродават земите, горите и пасищата за жълти стотинки на мутраджийски фирми. Единствените хора, които можете да направите това сте вие - младите и мислещи хора на България. Събудете се и го направете. Направи го и ти, Бозо, вместо да се заяждаш и да си търсиш виновници.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   15-09-14 00:54

"нали май месец цяла софия "протестира"

Ха-ха, ти явно не си стъпвал на нито един протест - типично за хората с твоето мислене. Иначе щеше да видиш всяка вечер не повече от 30-40 дъртака на по 50-60 годишна възраст да викат "Оставка" пред парламента.

Когато "цяла София" протестира, правителствата падат не за дни, а за броени часове. Така паднаха правителствата на П. Младенов, Ж. Виденов и Б. Борисов.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: BOZO   
Дата:   15-09-14 01:00

IDA,
Не търся виновници. Далеч съм от идеята, че ще се "оправим". С нас 5 века турчоляците не са могли да се справят, та сега ли. Дървета се секат, така е. Но не е чак толкова страшно. Съгласен съм, че покрай регламентираната сеч има много бракониерска.
В тая държава всеки е недооценен експерт по нещо и разбира от всичко, което не му е работа.
Започва се от частното към общото.
Изборите трябва да са задължителни, като право на глас да има всеки пълнолетен български гражданин, завършил средно образование и пребивавал в страната последната една година. И те така. Не искам да политизирам темата.
И понеже IDA вашето поколение не е дало и не може да даде пример как се променят нещата - младите стигат до Т1 и отиват да живеят на променено вече място. С всичките последствия от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   15-09-14 01:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: DeDomus   
Дата:   15-09-14 01:35

Сега, възмущението от действията на Мики-Маусовците ли идва, или от това, че изкарва повече пари на снимка от разни "утвърдени автори" и "корифеи"?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   15-09-14 01:57

Аликс и Бозо,

Понеже темата е за българското черноморие, ще ви кажа още нещо, което не разбирате. В момента то може да ви прозвучи налудничаво, но ви е бедна фантазията, колко е реалистично като възможен сценарий.

В момента руските граждани закупили недвижими имоти по морето са около половин милион и броят им расте с всеки изминат ден, заедно със земите, които изкупуват за бъдещо строителство. Такъв е и случаят с красивите поляни над "Корабите" в Синеморец, които са изцяло закупени от крупен руски олигарх с грандиозни планове за строеж на свръхлуксозни спортни комплекси за богати руснаци.

Когато броят на тези руски собственици достигне един милион, по всички международни правови норми, тези хора ще имат право да претендират за автономия. Тогава, какво би попречило на Путин тутакси да обяви референдум за присъединяване на българското черноморие към Русия? А знаете ли, какво ще направят българските пенсионери, живеещи там, когато Путин им обещае 600% увеличение на пенсиите и безплатно здравеопазване и образование за децата и внуците им? С две ръце ще подкрепят референдума! И мислите ли, че НАТО и ЕС ще ни защитят тогава? Дръжки! Ще ни защитят точно толкова, колкото защитиха Украйна, когато Русия анексира Крим. Просто любезно ще ни кажат - ами вие българите винаги сте били сателит на постсъветска Русия. Това си е ваш проблем, оправяйте се. И тогава, драги ми Аликс, на теб ще ти е нужна руска виза, за да отидеш до плажа на Шкорпиловци.

Може ли все още да се избегне този сценарий? Може и пътят за това е само един:

Хората трябва незабавно да спрат да разпродават своите земи, гори и недвижима собственост, тъй като много скоро след това тя ще бъде закупена от чужденци. Случи ли се това, живот за българите там повече няма. А за да не се случи, хората трябва да бъдат убеждавани да не си разпродават собствеността. Това е най-важната задача и най-голямото предизвикателство за вас, младите и мислещи българи, тъй като става въпрос за съхранение на жизненото пространство, което обитавате в момента. Провалите ли се, допуснете ли България да бъде разпродадена на чужденците, тежко и горко и на вас и на децата ви!


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   15-09-14 02:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: BOZO   
Дата:   15-09-14 02:10

IDA,
Това е прекалено нереален сценарий. Колкото и грубо да звучи по нашето черноморие почиват предимно чужденци с нисък доход и социален статус. Хората с възможности и инвестиционни виждания почиват на по-човечни места. От близо две години руските инвестиции в областта на туризма и застрояването са замразени в Банско и някои други курорти - това са лични наблюдения. Ако все пак по черноморието се заселят 1 000 000 руснаци и осъществят своите инвестиционни намерения горката ни София ще опустее - всичкото бачкатори ще се изнесе по морето.
Аз имам визия как може да се оправят нещата, но подобни методи отдавна са осъдени като геноцид.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   15-09-14 02:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: IDA   
Дата:   15-09-14 02:30

"Пък и нека не се самозалъгваме - за какво по дяволите им е на руснаците България?! Слушал съм такива сценарии за автономии и отцепване към Русия, към Турция... тия държави като ни гледат сеира съм абсолютно убеден, че пари да им даваме няма да ни искат :) За какво сме им?"

Боже, колко си наивен! Не е истина, направо! Като не ни искат, защо ни изкупуват земите тогава? И точно на теб ли трябва да ти припомням за вековните геополитически и стратегически стремежи на Русия за експанзия в черноморския регион и на Балканите? А не беше ли точно ти този, който преди малко описа, какво райско кътче е българското черноморие? А да ти припомням ли за апетитите на Турция за Странджа, Сакар и Родопите, а на Гърция за Пиринския край, а на Румъния за Южна Добруджа, а на Сърбия за Западните покрайнини? Ами апетитите на американците за територии за шистов газ и ГМО?

Опичайте си акъла, ей! И големият Николай Хайтов, малко преди да си отиде от този свят, и той ви го каза:

ЗАГУБИМ ЛИ БЪЛГАРИЯ, ГУБИМ ВСИЧКО !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   15-09-14 03:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: e-mil   
Дата:   15-09-14 04:59

Автор: IDA
Дата: 15-09-14 01:57
"В момента руските граждани закупили недвижими имоти по морето са около половин милион... Когато броят на тези руски собственици достигне един милион, по всички международни правови норми, тези хора ще имат право да претендират за автономия."


Само дето филмът не бил шведски и не се казвал "Бабата на войника".
Половин милион не са руснаците, ами броят на имотите закупени от тях. И данните не бяха само за морето ами за цялата територия на руския консулски окръг в Източна България. Това са Шуменска, Добричка, Варненска, Бургаска, Сливенска и Ямболска област, в които постоянно живеят около 6 000 руснаци. Естествено, повечето имоти са по морето, но колко точно вероятно и ти не знаеш.
И никъде не се твърди, че има само по 1 имот на руснак. Дори за децата е ясно, че по-богатите са купили по няколко имота.
Хеле пък купуването на имот в друга държава не те прави автоматично неин гражданин, нито получаваш каквито и да било политически права.

И няма никакви международни норми които да уреждат право на автономия. То ако ставаше така Квебек и Каталуня отдавна да са получили самостоятелност, щото там са по над 7 млн, а не един. И Тибет нямаше сега да е китайски, и кюрдска държава щеше да има, и въобще примерите са много.
При държавите има едно нещо наречено суверенитет, за което многознайковците поне от обща култура трябва да са чували. За сравнение - членките на ЕС частично сме се отказали от суверенитета си в името на общите действия, но още не можем да се разберем дори за обща външна политика, а ти говориш за намеса във вътрешните работи на някоя от страните.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: EvaJor   
Дата:   15-09-14 09:26

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: EvaJor   
Дата:   15-09-14 09:30

Интересно, как би обяснил, че е лошо това "600% увеличение на пенсиите и безплатно здравеопазване и образование" на майка ми, която взима 100 евро пенсия. Например.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: EvaJor   
Дата:   15-09-14 09:46

И освен това, всичките тези имоти не са закупени само от руски граждани, а и от юридически лица - а последните малко трудно ще искат/ получат суверенитет...[smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »