Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 17:34

Днес бях свидетел на доста неприятна гледка.На плажа в Албена момче с костюм на Мики Маус и изрусено черно момиче обикаляха и търсеха клиенти за снимки.Едно дете русначе се загледа в тях и те започнаха да го снимат-ха така, после така -сам, с Мики Маус(между другото много често ги снимаше срещу слънцето).После дойдоха и възрастни рускини-майката и бабата, после извикаха и братчето Артьом, който не искаше да се снима, но фотографката го викаше много настоятелно и Артьом накрая дойде да се снимат всичките.Направиха поне 15 снимки.Не чух да говорят за цена.След не повече от половин час дойде фотографката и донесе снимките.Разбрах за това , когато бабата рускиня повиши тон възмутена-как може 10лв на снимка!Мики Маус й обясняваше как снимките в Италия, Гърция и други държави срували даже по 8 , 10 и 15 евро.Тя каза , че не харесва снимките, но накрая взе ключа и вероятно тръгна към от стаята си.Не разбрах дали плати.Но тази случка породи много въпроси: 1-Имат ли лиценз такива плажни фотографи?2-Какъв данък плащат? 3-наистина ли една такава снимка ще струва 5 евро?( 15 снимки-150лв за половин час само от едни балами)4.не беше ли редно предварително да обявят цената?5.Не е ли и това начин да се гонят туристите от България?


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: CaracolStudio   
Дата:   13-09-14 17:37

Колко процента от сватбарите ,от тия дето снимат по училищата и папараците по сватбите или по дискотеките плащат данък ?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 17:41

Сватбарските фотографи предварително си уговарят цената с клиента, а тези започнаха да снимат без да питат.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Vizov   
Дата:   13-09-14 17:41

Трябва да се напляскат, значи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-09-14 17:41

То завист, то чудо... А интересуват ли те проблемите им как преживяват?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Sentel   
Дата:   13-09-14 17:50

Айде айде - как преживявали. Сигурно по-добре от тези, които са оборудвали студио, плащат заплати и взимат 2 лева за подобна снимка.
И на мен скоро ми показаха снимка на дете, само на плажа, цената е била 10 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 17:56

Доста хора в България преживяват трудно, но тези не бяха честни с клиентите.Или по български : Кьорав карти не играе.Дай да ги излъжем тези, да им вземем колкото можем сега, че сезонът свършва. Само, че този начин на мислене е като бумеранг-следващият сезон ще е по-слаб и няма да можеш да измамиш толкова хора.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: allyx   
Дата:   13-09-14 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: alex1954   
Дата:   13-09-14 18:05

То затова България е на това дередже, щото са много тарикатите майhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/original/A8.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: guciguci   
Дата:   13-09-14 18:14

"Или по български : Кьорав карти не играе.Дай да ги излъжем тези, да им вземем колкото можем сега, че сезонът свършва"
alex1954 ,защо си мислиш,че само в България е така!?! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: vkk1   
Дата:   13-09-14 18:16

Ако мислите, че тези не плащат "данък" - плащат - ама на концесионерите на плажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: vicking   
Дата:   13-09-14 19:03

Аз пък не разбирам "третата" страна по сделката.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: nakata211   
Дата:   13-09-14 19:14

тези същите(фотографчета) в Албена бяха хванати от улицата...ама не е луд този ,който яде баницата...... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: se80   
Дата:   13-09-14 19:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Slivenski   
Дата:   13-09-14 19:29

Поредният пример за липса на правила и държава като цяло.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: stoikovv666   
Дата:   13-09-14 21:45

Темата е поредния пример, че повечето хора ще се наачкат от яд, защото този и онзи могат да изкарат пари за преживяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: mmjm   
Дата:   13-09-14 21:48

Разплака ме.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Sentel   
Дата:   13-09-14 21:48

Ми то значи и на "ало" измамниците не трябва да им се сърдим, даже трябва да им се радваме. Горките изкарват некой лев за преживяване. Стойков, да не снимаш на плажа и ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: hebros   
Дата:   13-09-14 22:09

В Италия по аквапаркове и др подобни е 10 евро снимката. Но няма как да те накарат да я вземеш ако не искаш

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: jingov   
Дата:   13-09-14 23:13

След като т.н. пазар го позволява, значи може. То щото в аквапарка ви взимат по малко , а са на договор...
Друг е въпроса , дали на някой му харесва или не ми харесва/лично не одобрявам/.
Доста неща в нашата мила родина си приличат , по тази схема или начин на изкарване на финикийски знаци...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Dessisslawa   
Дата:   13-09-14 23:29

Алекс, много си прав, че повдигаш темата.

Преди години в Албена и аз изпаднах в подобна ситуация.

Къпех се в морето, а детето беше на плажа и пазеше багажа. През това време му се лепна един Мики Мас и някакъв хитрец започна да снима.

Стана разправия, детето се разстрои и, за да него разочаровам платих снимките, макар, че си беше чисто изнудване.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: tttodorov   
Дата:   13-09-14 23:34

В Испания снимките по-паркове ( зоо и водо ) минават през касата с касова бележка !!!
Снимките се вадят и след като клиента си тръгне от парка минава през определен вход където са му снимките и не е задължен да си ги взима ... ако му харесат тогава , цената на една снимка 10х15 беше 10 евро и снимката е правена със канон еос 1100д на автоматичен режим :)
Но никой не те задължава да си плащаш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: qavkata   
Дата:   14-09-14 00:02

Ама нали в крайна сметка никой не ви кара да си взимате снимки? Дай да осъдим и концесионерите на плажа щот слагат чадъри и шезлонги и децата и жената ревът и видиш ли нямам избор и пладнишки ме ограбват. Хахаха честно смешни сте. Хората си снимат, пък къто нещете или си стойте до децата или просто не си взимайте снимка. А между другото това е същото и със сладкарниците и магазините за играчки.....децата пак ревът и се разтройват. А вас като ри е страх да йм се скарате или да им кажите че сега няма да им купите еди коеси (за да не ви опрекнат хората) , ами купувайте им.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: LinkBeat   
Дата:   14-09-14 00:13

На Златните Пясъци ги виждам всяка година и това, което е неприятно е, че нахалството им оствя горчив привкус. Нямам против да се търсят клиенти, но едни и същи костюми(избелял Мики Маус и т.н.)всяка година и похвати описани по-горе, просто са ЕДИН ВИД РЕКЕТ.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко струва снимка на плажа
Автор: Kpuc5000   
Дата:   14-09-14 00:35

Да Ви кажа, че и аз съм против тези снимки! Проблема е, че не само на плажа можеш да се натъкнеш на подобни "фотографи"...
Като се замисля в този костюм, било то Мики Маус, Спонджбоб или друг... Не е лесно в жегите да обикалят с часове в него, но решили са се - работят го....
пс. Знам, че не му е тук мястото, но въпреки всичко, мисля че най-голям проблем създават продавачите на плодове , плъзнали из целия Слънчев Бряг... Бъркат в портмонетата на туристите, лъжат ги колко пари струва шепа череши и какво ли още не...
Също има много ченджаджии по улиците, джипчии, а вечерно време каки, които ти бъркат по джобовете докато си свалиш панталони за "разпускане"...
После туризма ни умира, та тя цялата държава ни е такава...



Публикацията е редактирана (14-09-14 00:41)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »