Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: mediac   
Дата:   13-09-14 12:25

Фотографката Ребека Личфилд е включила паметника на Бузлуджа в поредицата си "Soviet Ghosts" , показваща постапокалиптични сцени след разпадането на Съветския съюз. Българският паметник е сложен на корицата на изданието


Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: golded   
Дата:   13-09-14 13:08

Много непрофесионално от нейна страна, трябваше да включи цялата
ни държава в тази поредица!


Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   13-09-14 13:21

[smilie18] golded[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: DonBasilio   
Дата:   13-09-14 14:52

И трябва да се радваме за този факт или какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: batsali   
Дата:   13-09-14 14:56

Каквито и да са ви политическите убеждения, тая сграда е срамота да се остави да се разпадне. Уникална е, на планински връх е, може да се направи на музей или планетариум. Толкова много потенциал има.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: allyx   
Дата:   13-09-14 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: SIMfoncho   
Дата:   13-09-14 16:00

golded [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: Vizov   
Дата:   13-09-14 17:38

Да бе, само [smilie24]

Не че нещо, ама като се имат предвид такива граждани като вас сме си направо добре [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-14 17:57

Проблема с соц паметниците е, че още не гледаме на тях като паметници.

Има хора дето ги мислят за живи....още не сме разбрали, че фашизма отмина. Дори съществуват хора, коиот все още не смятат управлението преди 10-ти Нември 1989-а за фашистка диктатура....те все още с умиление си спомнят за тоя период

Иначе аз съм 100% за всички паметници от тая епоха да се запазят максимално близо до автентичното за да предават на поколенията абсурдите на фашисктото управление.



Публикацията е редактирана (13-09-14 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: allyx   
Дата:   13-09-14 18:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в
Автор: mmjm   
Дата:   13-09-14 18:16

Ще си позволя да те поправя.
1) Проблемът със соц.....
2) Има разлика между фашизмъм, националсоциализъм и комунизъм, като идеологии, като начин на управление поощрения и репресивен апарат, може и да си прав.
3) Паметниците, независимо от коя епоха са част от историята такава каквато са я възприемали, нещо което трябва да се пази за да се гордеем с постиженията си и да не повтаряме грешките от миналото.



Публикацията е редактирана (13-09-14 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-14 18:34

mmjm за 1 и 3 благодаря и няма как да съм по-съгласен с теб.

За 2 управлението в България преди 1990-а и уравлението в Германия преди Май 1945-а са еднакви. "фашизмъм, националсоциализъм и комунизъм" са етикети. Ако погледнеш идеологии, послания, методи, практики и т.н. няма разлика почти никаква. Архитектурите на сградите да гледаш, речите на вождовете ако четеш, методите за управление, униформите на учениците, учебните програми, отношението към изкуството, отношението към свободата, отношението към различните, евгениката, окултизма всичко е като две капки вода.

Както забелязваш аз дори не ща да наричам това социализъм. Това си е фашизъм. Копие с много грешки на това, дето се е случвало в хитлеристка Германия и сталинова Русия.

Мисля, че Желю Желев беше сложил някакво сносно от научна гледна точка име във Фашизма на подобен тип обществено устройство.



Публикацията е редактирана (13-09-14 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: foreigner   
Дата:   13-09-14 19:11

Батсали, ти какво предлагаш? Държвата да я подържа с парите от данъците ни ли?
Аз не съм съгласен парите от данъците ми да отиват за това.
Тая сграда е частна собственост, на БСП е, да си я ремонтират. Що аз да им я ремонтирам? Те ремонтират ли ми моята къща?
Моника изкраде толкова милиони, да вложи част от тах в тая сграда. Ами Р.Овч., Курумбашев и останалите крадци.
Ти като смяташ че цялото общество трябва да плати ремонта, открий банкова сметка и пусни подписка.
Или не мислиш че трябва да е доброволно. Може би трябва направо от заплатите ни да удържат парите, за да се накефат такива като теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-09-14 19:26

[smilie21]
Всчико добре, ама и иронията и, че това е headquarters of KGB....

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: piknik   
Дата:   13-09-14 19:38

Забравил съм вече, но има някакъв спор за Бузлуджа.
Тя е собственост на някаква община, или окръг и се карат, кой да я стопанисва - те, или Държвата...
Някаква заплетена история беше.... не ми се търсят подробности...

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-09-14 19:43

Ми до колкото си спомням я върнаха на БСП, ама те хем си я взеха, хем не, защото реиновирането и са си няколко милиона. А общината я тропоса, че охраната на обекта и тежеше и то с право. Та накрая ни така ни иначе :-) Дет се вика и за катинар пари нема кой да даде...

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: batsali   
Дата:   13-09-14 19:47

foreigner, жалко е, че предположи куп неща за мене и си разказа урока толкова отработено.

Къде съм писал, че искам да я плащаш ти или пък дружно народа? Да я купи някой и да я развие. Може да я направят на храм на капитализма... за максимален кеф.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: camelasign   
Дата:   13-09-14 20:49

трябва да се пази историята, а не да се руши

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: Seifi   
Дата:   14-09-14 01:13

В България само се руши , мен още ме яд за мавзолеят, колко държави си имаха препариран политик за показ, можеше туристите да го зяпат и да плащат ама не седераста(родил се кумунист) може да руши а не да прави пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: BOZO   
Дата:   14-09-14 02:38

От мавзолея можеше да стане бахти култовото кафене без да вадят препарирания политик.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: BOZO   
Дата:   14-09-14 02:43

А летящата чиния трябва да се разкара от Бузлуджа, защото загрозява природата и се е превърнала в грамаден кенеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: TheBossBG   
Дата:   14-09-14 08:58

BOZO, и как точно се е превърнала? Сама ли? Или някакви имагинерни същества са минали и са я превърнали? Нали същите, дето ревете за защита на природата, ходите там, горе. Аз не съм стъпвал на планина има-няма десет години и няма как да я осера. Ама вие, редовноходещите по-може да сте я остали. Па сега: оле, майко, грамаден кенеф!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: BOZO   
Дата:   14-09-14 10:04

ДъБос, насират я червените симпатизанти, които сектантски се събират горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: allyx   
Дата:   14-09-14 11:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: nikton1954   
Дата:   14-09-14 11:48

golded [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: DonBasilio   
Дата:   14-09-14 12:34

Състоянието в което се намира сградата показва падението на един народ. Като застанах преди време пред нея видях състоянието на цяла България. Цялата страна изглежда, като нея. Само ние сме способни да рушим, като варварите и монголците (исторически от къде сме дошли?)

Няма такъв филм, била частна.
Няма такъв филм, че била на БСП.
Няма такъв филм, че била ничия.

Я да иде някои да се настани или да реши да я купи. От кой ще я купи от БСП или от Държавата. Веднага ще наскачат собствници. ГАброво и Стара Загора. (Между другото на две години сградата е собственост на едната или другата община)

Ще дойде времето в главите ни да уври това, което правят гърците и турците - пари от един камък и една колона. Това ще е когато от сградата останат два камъка. Ама за да останат два камъка от нея ще минат не по малко от 100 - 200 години. Защото здраво е строена.

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в
Автор: DonBasilio   
Дата:   14-09-14 13:02





Публикацията е редактирана (14-09-14 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в
Автор: DonBasilio   
Дата:   14-09-14 13:16


http://nauka.bg/forum/uploads/monthly_10_2011/post-2642-057798500%201317797703.jpg



Май този надпис е в сила и днес.

а ето и едно видео



Публикацията е редактирана (14-09-14 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-14 13:27

Да тази демагогия винаги е актуална сред по слабоумните в обществото.

Няма лесен път другари :-) няма революция след която да е дошъл мигновен просперитет.



Публикацията е редактирана (14-09-14 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: Seifi   
Дата:   14-09-14 14:53

Автор: hotsnail
Дата: 14-09-14 13:27

Да тази демагогия винаги е актуална сред по слабоумните в обществото.

Няма лесен път другари :-) няма революция след която да е дошъл мигновен просперитет.


Само където Чехия е на светлини години от България, а старта бе почти равен. Една кирлива полша гоби от Руското ембарго 500 милиона а демократична България 10милиона защото е толкова зле че произвежда прекалено малко.

hotsnail - ЗАЩО ПРИЗОВАВАШ КЪМ СЛАБОУМИЕ И ТЪРПЕНИЕ КЪМ НОВОТО РОБСТВО

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-14 15:08

не съм призовал никой към търпение. Просто не става с революции.

Има си нормални начини да се оправи едно общество. Минава през работещи медии, работещ съд, работеща изборна система, работеща пряка демокрация. Да, не става лесно защото шмекерите постоянно ще търсят пролуки в системата, за да припечелят на гърба на обществото. Общестовото трябва да е достатъчно силно, да се справи с подобни предизвикателства.

Ситуацията в България не е нещо кой знае колко различно, от това дето се е случвало във Англия, САЩ, Франция или Германия последните 300 години. Задачата ни е доста по-лесна, защото там са пробвали доста неща за тия 300 години и можем да използваме техния опит, за да избегнем някои проблеми....за сега това дето виждам е как копираме проблемите с които западните демокрации са се преборили преди време. Например фалита на банките 90-те години и пирамидите са схема, която на запад се е вихрила началото на 20-ти век. Някъде 30-те години законите и институциите в САЩ са спрели тия глупости. Същото е с рекета, дето беше широко разпространен през 90-те. Същото става и с държавните поръчки, монополите, картелите, назначенията на държавни служби, лицензите и т.н. и т.н. Имаме си и уникални неща за България - например данъчните ни закони и институции действат по някакъв уникално неефективен сталинистки подход - хем не събират достатъчно много пари, хем пречат на всички.

Ако наистина някои от политиците ни историци (станишев и първанов) беше достатъчно начетен и добронамерен тия проблеми можеше, да ги прескочим.... както май правят чехите и други страни в източна Европа.

Има и хубави неща. Последните 4 години се развива добре гражданското общество. ГЕРБ по един начин го провокираха и отглеждаха - да това правеха, колкото и странно да звучи. Правителството на Орешарски помогна много неща да ферментират по-бързо в обществото и сега се надявам да имаме по-силно общество.

ПП Кое е фотографското в тая тема

ППП Част от изводите са че г-н- Първанов и Станишев не заслужават дипломите си.



Публикацията е редактирана (14-09-14 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: mmjm   
Дата:   14-09-14 15:18

Ето това е фотографското в темата.


Отговори на това съобщение
 Re: Паметникът на Бузлуджа влезе в "Съветските призраци"
Автор: batsali   
Дата:   14-09-14 19:25

"Задачата ни е доста по-лесна, защото там са пробвали доста неща за тия 300 години и можем да използваме техния опит, за да избегнем някои проблеми....за сега това дето виждам е как копираме проблемите с които западните демокрации са се преборили преди време."

[smilie24]


За съжаление у нас се развиваме по задължение, а не по убеждение. Главна причина за промени е аргументът "Така се прави в [бяла държава]" Докато я караме все така, винаги всичко каквото ни се случва, и добро, и лошо, ще ни се вижда натрапено.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »