Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да впечатля журито?
Автор: Reginleif   
Дата:   10-09-14 15:42

Здравейте!

Държа първо да се представя - аз съм 17-годишно момиче от малко градче в югоизточна България. Занимавам се с фотография е силно казано, защото знам, че имам много да уча. Общо взето, преди да се сдобия с DSLR, четох теория приблизително 2 години - по форуми, различни статии и така нататък, така че имам някакви основни познания. Снимам с надеждата да съхраня оптимално добре нещата, които намирам за красиви. За съжаление, не винаги ми се получава :D но мисля, че ако продължа да опитвам, все някой ден ще стане.

Пиша ви тук с надеждата и молбата някой от вас, ако е ходил на интервю, свързано с фотография, а дори и да не е, да ме посъветва как да впечатля журито. Интервюто е по проект 1000 стипендии на фондация „Комунитас“ и ще се проведе утре. Ще е лъжа да кажа, че не се притеснявам :D но наистина страшно много искам да бъда одобрена не само заради самата стипендия, но и защото е някакъв вид стимул, признание.
Така че, моля ви, ако имате някакъв съвет или препоръка, ще се радвам да го чуя.

Благодаря! ^_^

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: allyx   
Дата:   10-09-14 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: rimohit   
Дата:   10-09-14 15:53

Бъди себе си , бъди искрена!
Ако стане -стане. Ако не-изправяш се и пак напред!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: BOZO   
Дата:   10-09-14 15:54

Ще те посъветвам същото - бъди себе си, заеби всички филми и постановки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Admin   
Дата:   10-09-14 15:54

Не флиртувай с журито, все пак не е конкурс за фолк-певици :)
Бъди добронамерена и откровена - тия неща си личат и предразполагат и насреща ти да са добронамерени и откровени.
Ако не знаеш нещо, което те питат, по добре си признай, то така или иначе ще се разбере.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: CDman   
Дата:   10-09-14 16:06

Това ли е ?

http://www.1000stipendii.org/page/4


Ако е това значи си минала първия кръг.

Относно интервюто - нормално е да си притеснена. Би било ненормално (особено на твоята възраст) да не си. [smile]

По напред са ти го казали - бъди максимално откровена и не преигравай.

Между другото провеждал съм подобни интервюта и мога да ти кажа, че за интервюиращия е доста по-отблъскващо ако пред него застане някакъв нахакан до безобразие индивид, който смята, че с него започва и завършва всичко. [smilie3]

Успех ![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Reginleif   
Дата:   10-09-14 16:07

Благодаря много за бързия отговор!
[от страницата на 1000 стипендии]
Поект "1000 стипендии" е национален конкурс за ученици от 6-и до 11-и клас. В него може да се включи всеки ученик в тази възрастова група, като за това е необходимо под формата на есе да представи знанията и разсъжденията си по предмета, в който се чувства най-уверен.
Мисията на проекта е да създаде условия за социална мобилност и „прескачане" на социални граници, което най-ефективно може да стане чрез образованието. За своя водеща ценност „1000 стипендии” издига книгата и четенето и е твърдо срещу плагиатството.
---
Етапът с есето завърши и бяха допуснати 1746 ученици, като 27 от тях са кандидатствали с поле на интерес фотография. Сега предстои събеседване под формата на интервю.
Бих искала да спечеля една от тези стипендии поради четири главни причини: първата е признанието, че все пак върша нещо стойностно, нещо, което някой би оценил, защото за семейството ми фотографията е не повече от хоби и скъпа прищявка; втората е nikkor 50 mm f/1.8 g :D обективът, за който си мечтая вече година и половина; третата е учебник по японски език, чиято стойност в лева не мога да изисквам от родителите си; четвъртата е достъпът до професионални консултации, възможността да правя запитвания, свързани с фотография.
По телефона ми казаха да занеса 5-10 снимки, а допълнително за интервюто в страницата пише:
Интервюто се разгръща в три основни посоки:
въпроси от общ характер, за да разберем повече за теб и интересите ти
въпроси от областта, с която кандидатстваш
защита на есето, с което кандидатстваш
Разбира се, както във всеки разговор, и ти можеш да предложиш тема за обсъждане.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Reginleif   
Дата:   10-09-14 16:12

Благодаря много на всички за съветите и окуражителните думи!!
CDman, да, това е. :]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: yakumo   
Дата:   10-09-14 17:47

Успех! Другото са го казали няколко пъти вече по-горе. Успех! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: philip   
Дата:   10-09-14 17:51

Успех и късмет! И после да разкажеш как е минало!


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Тед   
Дата:   10-09-14 18:11

брбр [smile]



Публикацията е редактирана (10-09-14 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: IDA   
Дата:   10-09-14 19:25

Инициативата на фондация "Комунитас" е може би едно от най-добрите неща, които се случиха на българското образование за последните 25 години. Поздравявам най-сърдечно всички кандидати за куража да участват и за положените усилия да прескочат доста високата летва. От все сърце им пожелавам достойно представяне.

Reginleif,

Да се опитваш да "впечатляваш журито" е едва ли най-удачният път към успеха. Много по-важно е да проявиш уважение, както към него, така и към себе си, а също така да го убедиш в твоите интереси и визията ти за бъдещето. Ето няколко начина, как може да стане това:

1) Говори на правилен български език, "ндей дъ мьекъш и дъ съ прайш нъ интирйеснъ", ползвай правилно пунктуация и избягвай чуждици, особено когато те имат точен еквивалент на български;

2) Убеди журито, че обичаш страната и народа си, че уважаваш неговия език, писменост, история, култура, обичаи и ценностна система, че тачиш националните му герои и се гордееш с неговите постижения през вековете. Покажи, че вярваш в повторното национално възраждане на своя народ и че си готова с личен принос да помогнеш то да се случи. Не се страхувай да защитиш и българската си национална идентичност. Бъди горда и достойна българка, а не жалка чуждопоклонничка!

3) Покажи, че имаш ясна визия за собственото си бъдеще, както в личен, така и в професионален план - че искаш да останеш в България и да изградиш живота и личното си щастие тук. Кажи им, че желаеш да създадеш дом и семейство, да родиш, отгледаш и възпиташ децата си тук, за да получат и те българско възпитание и самосъзнание, че имаш готовност да приложиш знанията и уменията, придобити по време на твоето образование, именно тук в България, в полза на страната и народа си и че пътят към европейското бъдеще на България минава както през добруването и благосъстоянието на теб и твоето бъдещо семейство, така и на твоя народ.

Не се страхувай и притеснявай да им кажеш тези неща. Ако го направиш, вероятността да ги предразположиш положително към себе си е много по-голяма, отколкото ако се опитваш да ги впечатляваш с каквото и да било. Пък и надявам се, сама разбираш, че журито едва ли би предложило стипендия на млад човек, който възнамерява да емигрира и да устройва живота си в чужбина. Целта на фондацията е да стимулира младите хора да остават в България, а не да емигрират.

И още нещо, ако те питат, за какво ти е стипендията, не им казвай, че търсиш признание и себедоказване, още по-малко, че ще си купуваш обектив. Това просто не звучи сериозно. Сипендията се дава за придобиване на знания и умения. В този ред на мисли, ако кажеш, че ще я ползваш, за да посетиш курс по фотография, където ще те обучават опитни професионални фотографи, това ще се възприеме от журито далеч по-положително.

Стискам ти палци и ти пожелавам успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-09-14 19:30

Не ги слушай "бъди себе си,бъди откровена,дрън-дрън".Те едва ли ще са откровени с теб.Събери информация,разучи,ако е възможно,какво ги интересува,какви качества търсят.След това репетирай,като се опиташ да си представиш,какви ще бъдат евентуалните им въпросите,за да дадеш оптимално подходящи отговори.Избери тема,която познаваш добре и ти е комфортно да говориш по нея.Предвид,че си на крехка възраст,няма да те изкарат от зоната ти на комфорт.Бъди ведра,покажи ентусиазъм, но гледай да си контролираш емоциите.И най-важното-слушай внимателно,какво те питат!! Ми това е,късмет! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-09-14 19:31

А пък на ИДА глупостите,да ме прощава,съвсем не ги слушай!!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Reginleif   
Дата:   10-09-14 22:53

Благодаря много, ще взема думите ви предвид. :)
Утре ще разкажа как е минало ^_^


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: A4o90   
Дата:   10-09-14 23:50

Ха, тази инициатива още съществувала.. супер!

И да ти кажа да не се притесняваш (мога на "ти", нали?) знам че няма да има много ефект. Минах по твоя път през 2009г. Даже заради тях за първи път стъпих в София, че иначе и аз съм от град(че) в югоизточна България.

При мен журито/комисията бяха разбрани и мили хора, които ме предразположиха и се поотпуснах. Отнесоха се с внимание към портфолиото, но задаваха всякакви въпроси, не само свързани с фотографията. Ако ТИ вярваш в снимките си, ако покажеш че това наистина те влече и искаш да се развиваш, то тогава съм почти сигурен, че са впечатлени.

PS при мен поне освен сумата имаше още и ваучер към една от нашите книжарници, чрез който си накупих маса книги и учебници, както и имаше възможност да предоставиш творчеството си за последваща критика на експерти :)

Стискам палци! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Reginleif   
Дата:   11-09-14 10:58

Да, разбира се, че може :]
Благодаря много за съвета!
Иначе тази стипендия включва и ваучер за книжарница Хеликон, който възнамерявам да използвам за учебници и помагала, ако бъда одобрена.
Благодаря много отново!


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Gecata   
Дата:   11-09-14 14:53

Снимам с надеждата да съхраня оптимално добре нещата, които намирам за красиви.
А защо си налагаш това ограничение?..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Reginleif   
Дата:   11-09-14 15:58

Защо да е ограничение? Моля, обясни ми какво имаш предвид :]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: Reginleif   
Дата:   11-09-14 18:17

Интервюто мина и беше много страшно. Питаха ме някакви работи, които не знаех, и оттам съвсем се притесних и дори не помня какво съм отговаряла :D но важното е, че мина.
Благодаря много на всички, писали по тази тема, благодаря ви за съветите и милите думи! ^_^

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: asahi   
Дата:   12-09-14 01:06

Натрупала си опит - пак е нещо. Сега трябва да анализираш случката и да извадиш поуки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: imitev   
Дата:   12-09-14 07:23

И вече си разбрала, че журитата търсят конкретни отговори...

Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: IDA   
Дата:   12-09-14 09:16

Няма ли да споделиш все пак, какво те питаха, какво ти казаха, какво стана с фотографията, харесаха ли ти снимките, нещо за дискусията? Мисля, че ще е полезно и за други, които искат да се пробват.


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: CDman   
Дата:   12-09-14 16:43

ГЕЦАТА (поне според мен) иска да каже, че нещата , които в момента намираш за красиви след време може и да не ти се сторят толкова красиви и обратното.

С други думи снимай всичко, което те впечатли независимо от това дали поражда у теб положителна или отрицателна емоция.

Относно комисията – вече са ти казали, че това ще ти донесе опит. Вярно горчив, но все пак опит, който ще ти е нужен за да понасяш по-леко някои несправедливости, които живота така или иначе ще ти поднесе.

Бих ти казал вица как се изпитват наши и не наши хора, но в момента няма да ти е смешен.

Успех за в бъдеще ! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да впечатля журито?
Автор: landstar   
Дата:   12-09-14 18:37

Не е зле да се ориентираш към някоя фотографска тема, която най- ти допада, да имаш собствено мнение един вид. Понаучи нещо за имената и шедьоврите на тая тема. Това ще те открои от другите, на тази възраст повечето нямат все още оформени интереси.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »