Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 екшън камера
Автор: sigmadelta   
Дата:   09-09-14 14:53

Решил съм да си купя от така наречените " екшън камери", но не знам на кой модел да се спра. Цената не е от значение, важно е да прави качествено видео и да търпи грубо отношение. Благодаря за помощта!

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: langel   
Дата:   09-09-14 15:36

GoPro

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: joyride   
Дата:   09-09-14 15:55

AS100V


Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: Tenev   
Дата:   09-09-14 15:58

Sony HDR AS-100V
Дистанционно, стабилизация, GPS, XAVC S 50 mbps, splash-proof, по-добър звук

Еdit - забравих time-lapse [smile]



Публикацията е редактирана (09-09-14 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: Kpuc5000   
Дата:   09-09-14 17:13

Sony-то наистина е Най-добрата екран камера, която съм виждал..
Един приятел я има от известно време и й се възхищавам на качеството което записва.
Единственият недостатък, поне според мен е че няма достатъчно аксесоари за модела.
Най-много аксесоари има за камерите на GoPro hero1/2/3...
Предполагам сам трябва да решил дали искаш по-добре видео, или повече аксесоари към камерата.
Успех в избора и много забавни моменти с която и да избереш!

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: bormata   
Дата:   09-09-14 18:22

GoPro има няколко дребни предимства, които за мен го правят идеално. Екранчето е отпред, видимо, четливо, бутоните са отпред и отгоре. За самоснимащи се със сопа е незаменимо. Изкарал съм доста пари с него. Както обичам да казвам:
-GoPro or go home...

https://www.facebook.com/paraplaner.bg

https://www.youtube.com/user/bgparaplaner/videos

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: marrio31   
Дата:   09-09-14 20:50

Тук отговора е лесен,Gopro black edition[smile] не е нещо кой-знае какво..но за размера си няма по-добро,а и за него има невероятно много аксесоари,което е много важно[smilie24]



Публикацията е редактирана (09-09-14 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: Tenev   
Дата:   10-09-14 10:35

marrio31, такова беше положението преди 100V. Още нещо за 100V - стандартно захващане за статив, burst mode за снимки (10 fps), управление през тел и дистанционното, gps data overlay, NFC. Аксесоарите също има каквито се сетите. Дори и live stream в нета през телефона [smilie5]. Но най-важното си остава по-доброто качество на видеото и по-дългия живот на батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: hose   
Дата:   10-09-14 12:02

Tenev - последнто GoPro e 4К

вярно че не е "реално", но резултатите са им впечатляващи
има режими и за 2К и тн
всичко описано го имат също - апсове, лайв вюта, дистанционни и тн… плюс много други
стандартния винт за статив имат ВСИЧКИ ?!

на мен лично сони формата AVCHD ми къса нервите малко… но това вече е въпрос на лично мнение

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: Tenev   
Дата:   10-09-14 13:33

Форматът не е AVCHD, повече инфо тук


Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-09-14 14:20

Аксесоарите за GoPro наистина са много, но се чупят отвратително лесно - особено т.нар. "щипки".
Sony HDR AS-100V има много по-добър сензор, по-ефективен кодек, стабилизация на изображението, тайм лапс и т.н. Освен това има и качествен сервиз в София, което никак не е за пренебрегване.

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: sigmadelta   
Дата:   11-09-14 08:53

Аз също се спрях на тези модели , но ми е трудно да избера, дори GoPro e малко по- скъпо от SONY 100V. Нямам никакъв опит с такива камери .

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: Emoxide   
Дата:   11-09-14 09:49

Sony HDR AS-100V 18.9MP 1/2.3” (7,76 мм) Exmor R® BSI-CMOS [smilie23] [smilie23] [smilie23]
точно същия като в най-скапаните им сапунерки!

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: Kpuc5000   
Дата:   11-09-14 09:49

Може би, ако ги намериш в наличност двете камери, да ги погледнеш и решиш коя ти е по-удобна и коя ти е по на сърце...
GoPro според мен е по удобна, но от това което съм виждал в slow MO Sony-то прави по доброто видео...

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: Emoxide   
Дата:   11-09-14 10:00

помоему и 2-те са гадни;
докога производителие ще ни пробутват боклуци?
екшън камера с 1" и 8Мpix за 4К би било нещо съвсем лесно за производство и даващо превъзходно качество! Да, ама не! таквази матрица само в профи камери биха сложили.

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: siluet   
Дата:   11-09-14 21:05

Сонито AS 100V е избора[smilie24] снима без никакви проблеми с часове много стабилно. Цената е 2/3 от Gopro black 3+ [smilie10]
Имам го от доста време, преди това имах и AS15, никакви проблеми и с двете. За разлика от другата марка които забиват, неработят стабилно, обектива не е фокусиран на безкрайност, добро видео правят в "про тюнс режм" с допълнителна обработка...Неможеш да разчиташ на потдръжка и сервиз даже при цена 470 CAD +13% данък. По последни данни фирмата им е на загуба и не се знае [smilie23]

Ето няколко клипа с AS 100V и снимки, директно от камерата, в стандартния режим.

http://youtu.be/qLxEf9nTs9Y?list=UUsPj30Pt-QMkurkpIHcQlEA


http://youtu.be/cAZpJC39fG4


https://www.flickr.com/photos/20758819@N00/sets/72157646971583780/



Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: siluet   
Дата:   11-09-14 21:32

Ако те интересува нещо по евтино ~ 100$ е това е камерката SJ4000 HD Action Camera, само шарпнеса и е объркан малко трябва да се снима на "висока" с хдр активиран за най-добър резултат.

http://youtu.be/xnHDu-oW7_Y




Публикацията е редактирана (11-09-14 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: ixus   
Дата:   11-09-14 23:38

SJ4000 HD[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: kimi   
Дата:   11-09-14 23:45

http://driftinnovation.com/
от тази съм много впечатлен.


Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-09-14 01:52

Emoxide,
Що се обаждаш, като не разбираш нищо от видеокамери?! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: dilomski   
Дата:   12-09-14 09:28

SJ4000 HD един приятел си взе и за 150 кинта тая камера е перфе, хубаво качество и всички екстри на gopro като аксесоари са достъпни.

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: vga   
Дата:   12-09-14 09:28

Аз си купих SJ4000 заради цената и това, че качеството на изображението е идентично с GoPro. Изработката е добра, камерата снима, но липсата на стабилизация я прави невъзможна за активна употреба. Става за статични кадри, но за екшън.... просто не. Силен rolling shutter ефект и не успява да запазва детайли при по-висока скорост на движение. Под вода снима 4 пъти по-добре отколкото над вода [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: AMSALAC   
Дата:   21-08-16 19:49

каква камера да си взема до 200 250 лева

Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: stillen   
Дата:   21-08-16 20:19

Eken H9/H9R Ultra HD 4K не е лоша камера за парите си.


Отговори на това съобщение
 Re: екшън камера
Автор: lord_kik   
Дата:   21-08-16 22:21

Sony HDR AS30 няма да съжаляваш,цена качечество супер и най важното е нещо с име, а не е някое китайче.Има и доста качествени китайски камерки,но там всичко е на риск и трябва да правиш молебен и да се молиш за качествена бройка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »