Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 19:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 19:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: burnmaster   
Дата:   02-09-14 21:55

Давам положителен за marves , че от него най-много неща съм купил[cool]

Който купува от него, може да е спокоен.

Не съм поставено лице, да не си помислите нещо.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: lorddemonic   
Дата:   02-09-14 22:11

Твърде субективно ...
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 22:13

Аз толкова неща съм купил и продал...нито един път съм нямал пробем. Дано да нямам.[beer]
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: JoeSatriani   
Дата:   02-09-14 22:21

Хахахаха... "Твърде субективно ...
Мда... добра логика. Мхм. Брао! Разбираш ги нещата. Аз пък мисля, че не е много "арт" темата.. мхм.. простее ми нещо.

marves, не исках да ти развалям темата, но... още на третото мнение се заформя поредното мазало.

Такива теми има по всички НОРМАЛНИ форуми и вършат работа. Какво му е "субективното"?
Като се замисля, я по-добре не ми казвай.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   09-09-14 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Pac   
Дата:   09-09-14 13:41

От мен един плюс за didodsd7128. Много точен човек, а стоката беше като нова.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: deerstalker   
Дата:   09-09-14 14:13

marves



Публикацията е редактирана (26-09-14 18:49)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: allyx   
Дата:   09-09-14 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: juslen   
Дата:   10-09-14 19:53

От много хора тук съм купил и на много съм продал, принципно досега проблем не съм имал-едно 95% от хората тук са коректни и точни, има колегиалност и това е много хубаво.

Но все пак да сложа някой плюс

marves-голям +, много точен и свестен човек, много малко останаха като него напоследък за жалост [smilie24]

PStoychev (Петко Стойчев) за него няма да ми стигне страницата да поставя плюсове, изключителен продавач и човек, винаги любезен и коректен, винаги става приказка с него и прави отстъпки и дава бонус по някое аксесоарче-да ти е кеф да си купуваш от него [smile]
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: fafcho   
Дата:   10-09-14 20:21

ojo --- > Аз съм доволен от този съфорумец! Купих за мен и за един приятел карти памет и човека е много коректен! :)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   25-09-14 18:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: iliyanb   
Дата:   25-09-14 19:42

Още един + за slav61
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: митко   
Дата:   26-09-14 01:47

Аз купувах и купувах от съфорумци, всички бяха коректни, ма не им помня имената. Ако те помнят моето, да се похвалят сами, давам +++ за мненията им.

За слав61 поисках и получих оферта, поръчах от 買的傢伙 и получих каквото исках на половин цена, затова - да живее 買的傢伙, а и Слав да е жив и здрав (и синът ми се казва Слав)

 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-09-14 17:09

Основните продавачи, от които пазарувам, са:
1. Фотосинтезис
2. Сони Център
3. Фотопавилион

Подреждането е според честотата на пазаруване, а не по някакъв друг критерий.

Много точни и много коректни /всичките/ [smilie24]

 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: j_mironski   
Дата:   28-09-14 23:49

showtime - Всичко което съм купил от него е перфектно
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: _dim   
Дата:   29-09-14 08:51

marves- много коректен. Браво. Благодаря.
sabin- и той.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   29-09-14 08:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Nazarov   
Дата:   12-10-14 13:57

+3 за marves - коректен, добра стока, добри цени. [smilie24]
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-10-14 14:14

+ за marves :) отлични цени и много коректен!
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-14 15:41

+ 1 за slav61
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: geod   
Дата:   13-10-14 07:21

+++ за marves и от мен !!!
Супер цени , супер коректност!
Удоволствие да правиш сделка с него.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   13-10-14 11:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Idoru   
Дата:   22-10-14 16:00

Прави впечатление, че този обектив в базара се продава по-скъпо отколкото струва купен от ибей , откъдето (пре)продавачът явно го е взел?

Такива търговци можем ли да ги пускаме в тази тема, или са за друга?
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   22-10-14 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: idoru   
Дата:   22-10-14 16:59

Твърде вероятно е да е така, аз исках да използвам случая да питам дали този тип прекупвачи са за тази тема, понеже в раздела GSM е пълно с хора продаващи Леновота с около 200 лева по-скъпо отколкото са ги взели от сайта minideal, откъдето доставката (до адрес в България) е безплатна.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   22-10-14 20:22

в раздела GSM е пълно с хора продаващи Леновота с около 200 лева по-скъпо отколкото са ги взели от сайта minideal, откъдето доставката (до адрес в България) е безплатна

Теб всъщност какво точно те мъчи? Че някой продава на по-висока цена от най-ниската, която си открил в нета? Или че някой продава с цел печалба?
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: idoru   
Дата:   22-10-14 20:34

Нищо не ме мъчи :) Просто не обичам дребни тарикатчета, разчитащи да изкарат пари на гърба на чуждото незнание :) Например като теб? Интересно теб какво те мъчи, за да се намесиш тъй, нещо да не те жегна? Ще ти отрежат процент от пазара? [smilie8]



Публикацията е редактирана (22-10-14 20:35)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: tocheto   
Дата:   22-10-14 23:26

gmg571208 и djfroggy - много коректни.
От gmg571208 съм купувала много неща - освен за коректността и отличното качество искам да му благодаря и за доверието, което в днешно време не се дава така лесно...
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: k7   
Дата:   22-10-14 23:53

Автор: Idoru
Дата: 22-10-14 16:00

Прави впечатление, че този обектив в базара се продава по-скъпо отколкото струва купен от ибей , откъдето (пре)продавачът явно го е взел?

Такива търговци можем ли да ги пускаме в тази тема, или са за друга?

Продава го само с около 8 лева повече. Няма драма ;-)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   23-10-14 00:34

Автор: idoru
Просто не обичам дребни тарикатчета, разчитащи да изкарат пари на гърба на чуждото незнание :)


Да те открехна за една малка тайна - във всички магазини, където пазаруваш, стоките се продават с надценка. Търговците ги купуват евтино, и ти ги продават скъпо, като печелят на твой гръб.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: idoru   
Дата:   23-10-14 07:28

GenaDP не ми казваш нищо ново, но все пак благодаря :) Не беше там въпроса :) Хайде успешен ден на всички :)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Poki213   
Дата:   24-10-14 06:59

Има обаче един тънък нюанс. Все пак идеята на подобен базар е не реклама и търговия все пак това не е магазин, а продажба на ненужни и предимно ползвани неща. т.е другото подлежи на данъци и гаранции и прочее неща.
Нали така? :) От известно време се е завъдила гилдия която си прави бизнес тука, купува евтино от Китай или Англия и продава скъпо тука, без данъци и прочее. Няма лошо ако беше в полза, но продавайки скъпо просто прекаляват ;)



Публикацията е редактирана (24-10-14 08:19)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-14 12:08

От известно време се е завъдила гилдия която си прави бизнес тука, купува евтино от Китай или Англия и продава скъпо тука, без данъци и прочее. Няма лошо ако беше в полза, но продавайки скъпо просто прекаляват ;)

Предполагам същите си предлагат стоката не само тук, а и във всички подобни сайтове, плюс ОЛХ и подобните. Но ти явно не виждаш лошо в това, че не плащат данъци, а те яде фактът, че продават скъпо, а? Гушат се яко, а твойта паничка празна...
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Poki213   
Дата:   24-10-14 13:20

Излагаш се :)
Никаква паничка не ми е празна, просто е извън всякаква логика неща купувани от евро-битаци и събирани по кофите да се предлагат на тукашния пазар на подобни цени и да мислят хората за тъпи. Не че българина е много умен, но е грозно. И да, същите продават е ОЛХ-а с "завиден" успех, понеже от няколко години следя за да си събирам техника, някой неща седят буквално с месеци и години. Найс , а ? ;)

Слава богу че поне онлайн пазара живна много сериозно и вече може да си поръча стока с безплатна доставка или за 5 лв от Амазон или ибей та тарикатията им ще умре най после.
Иначе за мен коректен продавач е този, кой не само продава, описва и изпраща без скрити изненади нещо, ами и този който продава на цена която да съответства на това което продава!!
Има няколко такива от които съм вземал неща, и използвам темата да им благодаря!!
За да не е офф топик – Iguasu +1, PStoychev +1 [beer]



Публикацията е редактирана (24-10-14 13:23)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: analogsa   
Дата:   24-10-14 14:33

написа:


> Иначе за мен коректен продавач е
> този, кой не само продава, описва и
> изпраща без скрити изненади нещо,
> ами и този който продава на цена
> която да съответства на това което
> продава!!


Tая дефиниция е дълбоко покъртителна. А и нещо от времето на соца има в нея [smilie18]
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   24-10-14 14:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Poki213   
Дата:   24-10-14 14:39

И к'во?
МАрвес, що не се пробваш да им пробуташ някой "боклук изваден от кофата" на техните цени като си голям отворко, ама тука може щото матряла е прос ... [smile] [smilie3]

Иначе моментално ти вадя пресен и топъл случай.
Грип за Никон(китайски 1:1) който купих от Амазон за 48 лв с доставката до тук, наоколо или в ОЛХ( не помня точно) се продаваше за 100лв [smilie3]



Публикацията е редактирана (24-10-14 14:49)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-14 15:47

@Poki213:

Явно за теб всеки, който не купува на най-ниските цени в познатата вселена, е извънредно прост. Следващият път, като си купиш банани, замисли се колко струват те в Еквадор, и колко си прост, че си ги купил на петорна цена... [smilie18]
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: upravitelq   
Дата:   24-10-14 15:54

+2 за marves и +1 за PStoychev само толкова съм взимал от тях ама и трите пъти се чувствах като най-големия късметлия!
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: HP   
Дата:   24-10-14 16:31

Изумявам се всеки път, когато някой обвини някого, че купувал от някъде евтино и продавал тук скъпо. Умът ми не го побира. Всеки може да продава на каквато си цена иска. Купувачите имат глави на раменете. Никой никого не кара насила да купува каквото и да е. Ако аз искам на Н- нещо си 5000 лв. и го продам за толкова, значи толкова струва. Ако съм го взел за 2 лева, значи печалбата ми е 4 998 лв. Ако Иванчо е решил да си купи нещо си, ама не знае точно какво, няма си на идея колко струва и го е купил, аз ли съм виновен? Или Иванчо, дето не си е направил труда да потърси адекватна цена? В Китай били по 5 лв. , в Австралия били по един лев-някой да те спира? Никой , ама трябва да се ровиш из интернет, да търсиш, да ходиш по митници, да се разправяш...
Пак повтарям, имате глави на раменете си, освен да пазите равновесие , ползвайте ги и за други важни неща.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Poki213   
Дата:   24-10-14 16:49

Браво "Иванчо", ти концентрира един кратък курс по мениджмънт в три изречения :)
Иначе за съжаление е всеки който купува неща без да се замисли, че те реално са надути с цената както почти всичко тук м/у другото.
Не един и два, а 10ки са примерите в които стоки тука са с по високи цени, някой пъти кратно. Но не ми се спори с "капацитети" по икономика и мениджмънт :) Купувайте си евтините неща от тукашните търгаши и амбуланти. Слава богу стените и ограниченията в ЕС паднаха [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-10-14 16:53)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-14 17:45

Автор: Poki213
Иначе за съжаление е всеки който купува неща без да се замисли, че те реално са надути с цената както почти всичко тук м/у другото.


Изводът е - не купувай нищо, щото винаги си прекаран (гадният търговец не пропуска да слага надценка). Снабдявай се от казаните за отпадъци - там е напълно безплатно.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Idoru   
Дата:   24-10-14 19:56

Аз имам един технически въпрос :) Какво ТОЧНО ви бърка в задниците това, че аз и още някой се опитваме да предупредим другите да не купуват двойно по-скъпо, след като има евтина алтернатива, може ли да разясните? Ето на - всички двусимови телефони продавани тук в базара могат да се намерят на 1/3 или половин цена от сайта www.minideal.net, с БЕЗПЛАТНА доставка до България. Плаща се чрез пейпал, т.е. дори да не дойде телефона защото е загубен или дойде счупен (настъпан) - можете да си оттеглите плащането до стотинка. Кажете сега, какво на вас ви пречи това, та реагирате тъй бурно и ни обяснявате да ходим да ровим по кофите? [beer]

ПП - Защото моята логика е - нямам нищо против да ме цакат с 10-50% надценка, но 200% каквато се шири тук е малко повечко от търговската :)



Публикацията е редактирана (24-10-14 19:57)
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-14 20:58

Idoru
Какво ТОЧНО ви бърка в задниците това, че аз и още някой се опитваме да предупредим другите да не купуват двойно по-скъпо, след като има евтина алтернатива, може ли да разясните?


И аз се опитвам да ви предупредя, че даже при евтините търговци цените са пак надути, и пак сте прекарани. И ви соча най-добрата (и при това съвсем безплатна) алтернатива. А ти вместо да си благодарен се зъбиш... [smilie5]
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: nqkojsitam   
Дата:   24-10-14 21:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: satansho   
Дата:   24-10-14 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: marves   
Дата:   24-10-14 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   24-10-14 21:49

Автор: satansho
всеки имал право да си продава както си иска, има ама ако е на битака или в собствтвения си магазин. Тоя базар това ли е?


Май бъркаш базара с кухня за бедни. Като нямаш пари или цената не ти отърва - не купуваш. Или си намираш по-евтино хоби - например можеш да колекционираш употребявани дъвки.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: nqkojsitam   
Дата:   24-10-14 21:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: trace   
Дата:   26-10-14 08:04

nqkojsitam ,ти говориш несериозни истории!
Че какво и е специалното на тази техника?Тяло за 1500лв.Да не купуваш самолет?!

От къде на къде,ще задължаваш,някой на лична среща?!
Та на теб ти се предлага такава в Еконт със самия продукт за оглед и тест.
Представи си,че си ми неприятен,защо ми е да те виждам?!
Че той човека,даже може и да не е в БГ!
По несериозно твърдение не бях чел!
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: peter73   
Дата:   26-10-14 11:25

Явно не всички правим разликата между "не ми харесва" и "нарушава правилата". Да лъжеш в описанието на това, което продаваш, нарушава правилата. Да си слагаш цена, каквато искаш - не. Никой никого не принуждава за нищо - всичко е въпрос на съвпадение на волите на продавача и купувача. По-рано тази година Фейсбук купиха една мижава чат апликация, която се разработва и поддържа от няколко човека, за 19 000 000 000 (мириарда) долара. По същото време държавата Украйна с население над 45 милиона души имаше нужда от 30 и няколко миларда долара хуманитарна помощ. И на мен много неща не ми харесват, но на света не му дреме. Не знам до кога ще живеете с илюзиите на соца.
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Poki213   
Дата:   26-10-14 17:16

Така е, не се нарушават правилата просто някой се прави на голям тарикат, което както някъде назад пишеше не коректно. Аз лично предпочитам да контактувам с коректни хора, а не с такива които ми "вдигат" стандарта опитвайки се да ми продадат нещо на супер висока цена убеждавайки ме, че защото видели в ибей тази цена трябва да ми го продаде на нея.
И едно правило старо като света (в полза на пишман икономистите и меринджеите тука :) ) цената на едно нещо е тази на която се продаде. Ако стои седмици или месеци, сами се сещате...
Аре.. [smilie7]
 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: GenaDP   
Дата:   26-10-14 17:32

Poki213
Аз лично предпочитам да контактувам с коректни хора, а не с такива които ми "вдигат" стандарта опитвайки се да ми продадат нещо на супер висока цена убеждавайки ме, че защото видели в ибей тази цена трябва да ми го продаде на нея.


Е, доста хора пък предпочитат да не контактуват с тарикати, опитващи се да свалят цената на нещо, щото са го видели да се продава по света за по-малко пари.


Poki213
И едно правило старо като света (в полза на пишман икономистите и меринджеите тука :) ) цената на едно нещо е тази на която се продаде. Ако стои седмици или месеци, сами се сещате...


Явно не си забелязал, пишман разбирачо, че тук не се продават банички, и продавачите нямат зор да разтикат стоката до края на деня, щото утре ще е вече стара.

 Re: Тема за похвали и оплаквания от продавачи/купувачи
Автор: Poki213   
Дата:   26-10-14 20:52

генчо ти изглежда сои баш разбирача явно, тикай си стоката с месеци и години тогава [smile]
 

 Тази тема е затворена