Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой от двата?
Автор: Salvi   
Дата:   02-09-14 18:12

Здравейте! Харесала съм си два фотоапарата и се чудя кой да избера:Fuji X-M или Canon EOS 650D.
Ще правя основно семейни снимки и пейзажи. До този момент съм снимала със "сапунерки" на Канон и Олимпус.Ще съм ви благодарна да споделите мнения за тези апарати!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: Emoxide   
Дата:   02-09-14 18:22

PEUGEOT 206 или VW Golf III [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: nevermess   
Дата:   02-09-14 18:35

Fuji X-M ми харесва повече, като картинка, но е доста по-скъпа система от Канона... Канона има приемливи като качество евтини обективи.
Jpega на Fuji X-M е доста добър и определено е сериозно предимство ако ен ти се занимава с RAW. За да изкараш всичко от Канона ще трябва да си играеш с RAW...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 19:38

Точно защото идваш от сапунерки една подсказка - много важно е да помислиш за това какви обективи ще използваш, ако ще взимаш само тяло с китак по-добре пропусни сменяемите обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: Sentel   
Дата:   03-09-14 10:50

И аз идвам от сапунерка и си взех DSLR. Само с китак и един 35 1.8 правиш снимки с качество и възможности, които никоя сапунерка няма да ти даде, особено ако държиш на боке (дефокусиран фон).
А от тези двете - знам само, че на Fuji обективите са много качествени, но и много скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: marves   
Дата:   03-09-14 11:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: Salvi   
Дата:   16-10-14 20:51

Благодарности към marves и останалите за полезните мнения.Трябваше ми доста време, за да се реша какво точно искам.... и в крайна сметка не избрах нито един от двата. Като поразгледах малко снимки и различни коментари се спрях на Fuji X-A1. На външен вид-красавец, за друго още нямам мнение-опознаваме се...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: mmjm   
Дата:   16-10-14 21:05

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: Lycan   
Дата:   16-10-14 21:26

поздравления за избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: namm   
Дата:   17-10-14 00:42

поздравления и от мен добър избор!


Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-10-14 01:35

Поздравления за избора и честито за придобивката! [smitten]
Аз по финансови причини взех X-A1 пред X-M1 (и от части исках да избегна X-trans-а, заради спорните мнения в интернет), мога да те уверя, че дори с китовия 16-50 тази малка машинка е уникален боец! Не тръгвам на екскурзия без него и определено за тази цел ми служи чудесно, както вярвам ще бъде и за теб! Безаварийно снимане и много радващи кадри ти желая! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: Chipsy   
Дата:   17-10-14 03:03

Взимай и двата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: peter73   
Дата:   17-10-14 08:15

Понеже пишете "семейни сними" - ако имате деца, които тичат наоколо и се надявате да ги снимате с X-A1, забравете.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой от двата?
Автор: Salvi   
Дата:   17-10-14 22:47

Благодаря!
Първи впечатления....много различно от това, което съм имала и...много по-сложно. Надявам се да успея да измъкна максимума от възможностите му.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »