Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 17:27

Nixanbal
Gizmodo

Джаджата се обзаведе с e-mount и apc-s... Аз лично не съм очарован от цялостната идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 17:32

Мен ме кефи идеята

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 17:33

Мен не. С тоя малък обектив седи като на прасе звънче, а ако сложиш по-голям не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: vanquished   
Дата:   02-09-14 17:42


http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/image1_zps5ebaeac4.jpg



Можете да си снимате от разстояние, цъкайки на таблет, кво лошо?


Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 17:47

Сони отвориха фабриката за мечти!


Ако е с новия 24МП сензор със бързия фоксу и оправят малко АПИ-то....

Значи да напиша за какви дивотии се сещам:

1. Капани за диви животни. Това го слагаш с един акумулатор и един телефон в кутия и в гората. Телефона е бъкан с датчици и като засече движение снима.

2. 3Д студио ако искаш да правиш мега яки 3Д игри. Сони имат една лаборатория със около 200 А99 апарата с 24-70 обективи разположени в една клетка. Е там фирмите за игри свалят текстури от реални хора, за да правят игрите от ново поколение. Вижте trailer-а на Uncharted 4 за какви графики иде реч напоследък.....

3. Може да се качва лесно във всякакви летателни апарати и дронове. Сега слагат някакви тъпи камерки дето едвам доклатват до полуразмацан ХД запис. Представете си това от един хеликоптер какво ще прави със качествен обектив дори сигма 30/2.8

4. Може да се вземат две за стерео снимки

5. Може да се вземат 30-тина за ефекти тип матрицата (при положение че са програмируеми, е мнго по-лесно от постановка със 30-тина Канонски ДСЛР-а каквито ползват филмовите студия)

6. Тамлайпсове и подобни неща ще са супер удобни с подобно у-во

7. Може да се използва и за фотоапарат


Това определено променя правилата на играта. Ще има да видим тепърва разни креативни неща дето дори не подозираме че могат да се правят с фотография

ПП Заглавието на темат е не много подходящо. Това не е джа джа за смартфон. Може да се управлява от всякакво у-во което има WiFi - таблет, телефон, компютър, домашен рутър и т.н.



ППП Ако има навитаци може да пратим едно във стратосферата :-)



Публикацията е редактирана (02-09-14 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 17:54

Hotsnail, заглавието е такова, защото все пак това е основната насока на устройството. Това, че ти се сети за доста интересни предложения за използването му е друг въпрос вече. Но да, определено поне така казано приложението му може да скочи на едно доста по- високо ниво, но повече ме съмнява, че ще използва вече познат сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: joyride   
Дата:   02-09-14 18:02

За точка 5 на hotsnail: Ей това например беше с 30 некса с китаците:

http://newstar.bg/gallery

:)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: joyride   
Дата:   02-09-14 18:02

http://newstar.bg/gallery

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: vga   
Дата:   02-09-14 18:30

Новия Андроид поддържа и RAW, джаджата е фамозна, като не ми се мъкне дслр-а!

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 18:34

Точно се ндявам да ползват всичко от А5100 и въобще да не се занимват с иновации. Просто всички чаркове от А5100 ги слагат в нова кутия без бутони и това е.


Въпроса ми за АПИ-то е, че в момент аиа тъпи ограничения: белия баланс се настройва само температура и няма тинт, няма как да се сваля РОУ файл веднага след като снимаш, няма контрол в-ху меренето и още няколко подобни нещица....които вероятно ще оправят скоро. До сега направиха 4-5 обновявания и повечето проблеми деот имаше в началото ги решиха.

Ето тука е сайта за хакери на джаджи

https://developer.sony.com/develop/cameras/


А това дето писах е съвсем одраскване на повърхноста. Има сигурно стотици идеи....

Например това е идеална приставка за телескоп или микроскоп....

Ако направиш микроскоп евтин сравнитлено с тая джаджа може да спасиш сигурно стотици хиляди хора. Щото правиш снимки на кръвна проба и дори на телефона си може да пуснеш програмка да брои разни типове клетки. Представи си колко по-бърза диагностика за хора дето не живеят в големи градове и не могат да идат до специализирана лаборатория дето да им снимат кръвта на микроскоп на Олимпус или Никон.....(това го правят някои хора със камерите на телефоните, но предполгам качествения 24МП АПС-Ц сензор ще даде много повече опции)



Публикацията е редактирана (02-09-14 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 18:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 18:44

За другото не знам, но специално за Роуа не би трябвало да е проблем веднага да ги прехвърля. Тъй като моята алфа не поддържа стандартните дистанционни, а не ми се дават 60 долара за такова, свалих дистанционно приложение от gplay, но това, което лично мен ме подразни в приложението е, че след като направя снимката тя автоматично се записва в телефона, била тя Роу или jpeg.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 18:50

allyx за това говоря! Тия цени дето са сега на медицинската техника са уникално високи, а подобни масови продукти като тая джаджа просто отварят нови възможности.


Оня ден слушах един човек дето беше направил система за протези със 3Д принтер...една протеза излиза 100-тина долара! Сравнено с няколко хиляди или десетки хиляди за сегашните технологии.....



Публикацията е редактирана (02-09-14 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 18:55

Аз си купих 40д за 400лв.... [smilie18] Ще видите къде ще влезе в приложение ако не го напрая тотал щета преди 1-рвия кадър.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 18:57

Това ново ще е около 600 кинта!

ПД ако оцелее 40Д-то да направи хубав кадър пусни да се порадваме

ПП PD ти намери ли как да управляваш камера от много далеко? Сещам се че с 3G-то на телефона може това да се реши може би.



Публикацията е редактирана (02-09-14 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 19:53

Май ще е базиран на а5000. Няма да има светкавичен Аф тип а6000

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: mugen   
Дата:   02-09-14 20:35


http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/QX1_zps42af7971.jpg



[smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 20:46

И какво сега? Истинското а5000 ти излиза по- евтино от "съкратеното" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-09-14 21:21

Познавайки сони, чак версия III ще става за ентусиасти имайки повечето нужни неща за повечето типове снимане, до тогава ще изкарат много пари продавайки все една и съща камера на висока цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 21:46

Прав си симо! Това е 3-тата версия на QX

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: mugen   
Дата:   02-09-14 21:50

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 22:18

hotsnail

Има подобрение но не търсенето. В момента имам лайф вю и ремоут от 100 метра. Със пълен контрол до 20-30 метра с 70д и телефончето ми. Прекрасен аф и пълен контрол за 70д
За сега ми е достатъчно липсват умения :)

40д-то не го мисля какво ще му се случи...нещо като краш тест ще е ... [smilie10]

Експериментите продължават...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната
Автор: Sentel   
Дата:   03-09-14 10:41

@hotsnail
Като те чете човек и има чувството, че оргазъм получаваш като чуеш кодовата дума "Сони". [smilie5]

Та неразбрах за домашната лаборатория - АКО имаш такъв евтин микроскоп, с евтин ДСЛР няма ли да можеш да си снимаш кръвта и после да я метнеш снимката на телефона? [smilie5]
Та да спасиш милиони хора?
Чак някакви утопии говориш.
По вероятно е да пуснат машинки, където капваш капка кръв и тя ти я анализира. Ама да я снимаш, че нещо да брои клетки... [smilie8]
Или пък онова с капана за диви животни... [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-09-14 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Поредната "фото джаджа" за смартфон или Sony QX1
Автор: marrio31   
Дата:   03-09-14 11:46

Аха,охлюва доста приложения му намери[smile] Тая джаджа отдавна си я има,но не се сменяха обективите и за коптер..кое му е толкова хубавото,то едно нексче почти толкова ще тежи,или ти се надяваш да се управлява през wifi обективчето[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »