Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 09:40

Здравейте, ще поръчвам един статив от Корея и се чудя дали ще го задържат на митница. Струва към 80 лв., но ще помоля продавача да го маркира като по-малко - примерно 20$. Въпроса е, че е обемист и се чудя дали няма да го задържат. Какъв е вашият опит по въпроса?

http://www.ebay.co.uk/itm/301148282939?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 09:50

те миничарите трева пасат....

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 09:56

Може да се прати на адреса в ЮК на някоя куриерска фирма, примерно Габко, ама дали си струва всичката врътня?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   02-09-14 09:59

В най-лошия случай ще платиш 20 лв. допълнително- мито с ддс на 80 лв. Не е чак толкова фатално

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: kvakioh   
Дата:   02-09-14 09:59

еФФтиното излиза скъпо, няма смисъл.
Вярно, може да е прилично добър статива, но не си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: fafcho   
Дата:   02-09-14 10:06

Ако всичко с доставката е точно поръчай ми и на мен един :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Giorgio.K   
Дата:   02-09-14 10:07

Не разчитай на ниска фактурна стойност - може да ти поискат документа за плащане. Според мен ще ти вземат ДДС-то без да се замислят + ядовете на митницата...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Nazarov   
Дата:   02-09-14 10:09

Моят пристигна директно в пощенския ми клон и не съм плащал нищо. Мисля, че ЕС има някаква митническа спогодба с Корея и затова така.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 10:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 11:16

Аз си взех малко по-хубав от Китай, имай предвид че всичко над 2кг минава на митница. За тези пари има подобни и в амазон.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: deerstalker   
Дата:   02-09-14 11:43

Нищо не губиш като опиташ, единствено някакви ви си 28% митнически и държавни такси - вземай го.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: vanquished   
Дата:   02-09-14 11:47

На 30 паунда какво мито??? Едно ДДС 6 паунда и готово.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: fotorafi   
Дата:   02-09-14 11:48

Митничарят на обектив от САЩ въобще не реагира, че пишеше "подарък". Много просто откриха плащането по Пей пал и омитиха платената стока+ ДДС 20%. Но доколкото знам, до 100 $ не се омитяват покупките, само 20% ДДС
Късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 11:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Seifi   
Дата:   02-09-14 12:35

Автор: fotorafi
Дата: 02-09-14 11:48

Митничарят на обектив от САЩ въобще не реагира, че пишеше "подарък". Много просто откриха плащането по Пей пал и омитиха платената стока+ ДДС 20%. Но доколкото знам, до 100 $ не се омитяват покупките, само 20% ДДС


е много прав!

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 12:38

A каква е причината да бъде задържан на митница? Питам като човек, който не знае. Често поръчвам всякакви глупости от Китай и другите около нея, но обикновено са дребни и евтини неща. Никога не съм плащал нищо повече от това, което е обявено в сайта. Питането ми донякъде също е свързано със статив, защото видях днес един в allyexpress и се чудя дали да го поръчвам. Около 100лв е.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 12:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 12:56

Всяка стока, която идва в България от страна извън ЕС и е на стойност над 30 лева би трябвало да й бъде начислен ДДС за плащане. За някои стоки и над определена сума се плаща и мито.
На мен доста стоки от Китай за около 50-100 лева са ми идвали директно до пощенския клон. Но това си е до късмет.
От ЕС за каквато и сума да поръчате няма да платите нищо. Но и цените не могат да се сравняват с тези в Китай.



Публикацията е редактирана (02-09-14 12:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 12:56

Ами да Ви кажа - не ми пречи да си платя митото или ДДС-то каквото е там. Мога да пратя в UK, доколкото знам там мито-то се плаща след като получиш стоката и не се виси по митници. Има ли някъде написано до каква стойност може да е без мито/ДДС. Не ми пречи, даже с удоволствие ще си платя ДДС-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 12:58

За този статив ще платиш 20% ДДС + 3.50 лв. митническа такса.

А стативът изглежда много приличен, чак малко ме е яд, че си взех моя SLIK от Павилиона за 110 лв. [smilie5]



Публикацията е редактирана (02-09-14 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 13:06

Бре. Това не го бях намерил. Намерих все положителни ... Ами добре, препоръчайте нещо друго тогава...

Първо се бях насочил към Velbon - моделите с видео глава, която може и да се сваля, но нещо и за тях четох, че имат проблеми. Харесват ми стативите, които се разгъват с една ръка, затова се насочих към този.



Публикацията е редактирана (02-09-14 13:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 13:23

За да си го вземеш от митница ти трябва ЕОРИ номер и малко попълване на документи. Трябва да си много голям карък за това нещо да те викат за освобождаване. В PayPal няма как да ти влязат за да проверят колко реално си платил за стоката, но могат да поискат линк към обявата, примерно. Ако накараш продавача да пише, че е употребяван и по-ниска стойност няма да имаш проблем, казваш че си го играл на търг, твой познат е платил и нямаш идея кое как се случва. [cool] Освен това шипинга е free и няма да плащаш ДДС върху стойността на доставката. [smile]
Съвет - ако мито и ДДС е под 20лв. плащаш си по надлежен ред, ако е над 20 лв - пъхаш една банкнота под балатума :D

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 13:31

Трябва ти ЕОРИ само ако ще плащаш мито, т.е. над 150Е. Случая не е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: pmartinov   
Дата:   02-09-14 13:48

100$ е долната граница под която качествен статив няма !

Статив 950грама не може да носи 8кг!

Ако ги удържа някак си тези 8кг това не значи,че изобщо става за снимане.

Насочи се към сериозен производител ако искаш статива наистина да отговоря на параметрите които са дадени.

Световно неизвестна фирма може да произведе само статив със съмнителни възможности.

Качествен статив не може да се направи от фалшиви-евтини материали.

Ниските цени са капана в който задължително влизат хората без опит и знания .

Като купиш два пъти такива ментета и след три месеца ти се разпаднат в ръцете ще разбереш защо качеството и цената имат много пряка връзка .


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 14:08

Аууу попита за статив във форума? Лошо.... [smilie5]
Приготви си 500 лева за компромисен вариант. [cool]

Иначе аз купих ето този.
1.1 кг тежи, носи до 2 кг. и минималната височина е 18 см.
Макс 162 см.
Изглежда много добре и качествено направен, стои стабилно. НО, почти не съм го ползвал все още, така че не мога да дам мнение колко ще е надежден в по-дългосрочен план.
Има и с въртяща глава.

P.S.
Аз също знам, че статив от 500 лева е по-добър от такъв за 100. В случай, че някой реши да ми напомни. [smilie3]



Публикацията е редактирана (02-09-14 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 14:17

Мисля, че човек трябва да е малоумен за да не е наясно, че статив за 500 лв е по-добре. В момента ползвам лека техника - тялото ми е 450 грама и най-тежкия обектив - пак толкова. Вярно, че след време мога да увелича теглото, но не се знае кога. В момента ползвам ужасен статив и не смея да си сложа фотоапарата на него. Benro световно известа марка ли е. Velbon? А Slik? Гледах и стативи на Manfrotto за по 150 лв и не се очаровах, там наистина нормалните са над 300 лв краката. Benro не ме очароваха особено, но горе долу за по 200 лв. имаше сносни. Velbon ми допаднаха моделите за видео - DV 6000 или 7000 май бяха, хубаво е че слизат ниско, но пак са с разпънка и краката се освобождават трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 14:35

Виж стаива, за който имах предвид във въпроса ми. Всъщност е комплект с монопод. Беше публикувано сутринта в една групичка за фотография във FB от явно доволен клиент.Цък

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   02-09-14 17:41

Тези Beike ме заинтригуваха. Имат и панорамни глави с регулиране на паралакса - нещо, което ми трябва много. Малко се измени посоката на темата но...

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 17:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Nazarov   
Дата:   03-09-14 03:43

Аз вече писах по-нагоре, ама явно веднъж не е достатъчно.

За разлика от всички колеги, които до момента са изказали различни предположения и спекулации по темата, аз точно този статив вече съм го поръчал и получил преди няколко месеца от същия търговец от Корея. Затова мога да споделя следния конкретен личен опит, ако случайно някой се интересува от реални факти:

По отношение на доставката, статива пристигна директно в пощенския ми клон и не съм плащал нито, мито нито ДДС. Това се дължи на обстоятелството, че ЕС има специална митническа спогодба с Южна Корея.

По отношение на самия статив, ползвам го вече няколко месеца и съм много доволен от него. Няма проблем да държи 8 кг. стабилно, особено ако са с добре балансиран център на тежестта спрямо главата. При силно дисбалансиран товар, например много дълъг и тежък обектив, главата започва да става нестабилна, но за тези пари друго няма как да се очаква. Единствената критика, която мога да направя за статива е, че не става на монопод, както рекламират в описанието. За мен това не е проблем, защото нямам нужда от монопод. Качеството на материалите и изработката е доста високо - със сигурност доста над цената. Притежавам и един Velbon Videomate 638, който по всички показатели е много по-зле като сравнение.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-09-14 05:37

Статив, който тежи 1 кг. и е с ябълковидна глава да носи 8 кг. е смешно. Само, който не е снимал видео при различни атмосферни условия може да се хване на тази въдица. Вятърът просто ще го издуха, а даже и при по-спокойно време ще е невъзможно да стабилизираш картината при фокусно над 50мм. За фотография също няма да е лесно, ако правиш по-дълги експонации.
Всичко това казвам от личен опит с един Силк за 80лв., който даже беше около 1.5 кила. От 3 години снимам с Velbon DV7000, който тежи 3.5 кг. и носи "само" 4.5 кг. , но е с флуидна глава, която е незаменима за снимане на видео.

Разбира се , че за тази цена стативчето изглежда прилично, но не трябва да се надценява.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: exobexo   
Дата:   03-09-14 08:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Nazarov   
Дата:   03-09-14 09:25

Видео не съм снимал и определено не изглежда подходяща главата за видео.

По отношение на дългите експозиции, има в профила ми няколко нощни снимки, които съм снимал с този статив.



Публикацията е редактирана (03-09-14 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-09-14 11:47

Nazarov, опитай да снимаш развълнувано море с вятър на 2-3 метра от брега на дълги експозиции с този статив и ще видиш, че не става. Същото важи и за планински такива, когато има вятър. Не говоря за буря, а за нормален вятър.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   04-09-14 12:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   04-09-14 12:45

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-09-14 13:14

allyx, колко часа видео с ДСЛР си заснел? Разбира , че не е удобен за носене, но е незаменим за качествена професионална работа. При вятър раницата дава още по-голяма площ и тресе здраво. Статива нарочно е тежък, но с възможно най-тънки профили за да се намали площта и повиши аеродинамиката. При дълги експозиции при фотозаснемане важи същото. Не отричам, че може да се експериментира с "ташаци" или раници, но не е същото. [smile]

И на този колега не му е лесно, но няма как :


http://www.enriquepacheco.com/wp-content/uploads/2011/11/FOTO-7.jpg




http://www.enriquepacheco.com/wp-content/uploads/2011/11/FOTO-5.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   04-09-14 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: джъмбо   
Дата:   04-09-14 14:28

най ме кефи как сульо и пульо взели преди ден фото камера се изтърсват във фотограски форум и започват да се правят на великите познавачи...

не съм забелязал фотографи да киснат в програмистки форуми да речем и да съветват как се пише код....


в този форум има фотографи с дълга практика които казват неща от години опит а не са чели брошури за фототехника... та уважавайте съветите им

ако нямаше нужда от тежки стативи а всичко се решаваше с една кука и закачена чанта на нея то щеше да има само един статив и толкова....

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Nazarov   
Дата:   04-09-14 15:35

Колеги,

Идеята да се купи статив за $50 очевидно не включва използването му за всички възможни професионални цели и ситуации. Този статив не е подходящ кинематографски цели, но за аматьор с безогледалка е перфектен като за цената си.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: realnoncho   
Дата:   04-09-14 16:27

Мен по ме кефи(по е превъзходна форма на предното най) като човек пита за статив компактен статив за малко пари веднага да се намира някой да му обясни да си вземе поне двойно по-голям на поне тройна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: allyx   
Дата:   04-09-14 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: realnoncho   
Дата:   04-09-14 16:39

ТР не ходи ли да снима без гащи? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Sentel   
Дата:   04-09-14 16:47

Аз затова побързах да уточня, че е безмислено да ни се напомня, че статив от 500 лева е по-добър от статив за 100 ама не хвана този мой призив. [smilie18]

Сигурно има хора, които слагат джанти от 5000 лева на коли от 1000, но повечето не са такива.
И изведнъж всички снимаме в центъра на торнадо дълги, нощни експозиции... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   04-09-14 18:57

Да Ви кажа истината е, че нямам желание да мъкна 5 кила желязо. В момента снимам с един ужасен статив, но поне е лек. Искам да си взема пак лек, но по-малко ужасен. Вероятно, ще поръчам този от Корея или евентуално този, който си е взел Нончо. Евентуално мога да помисля и за Velbon Sherpa но трябва да е на старо - или от ebay или от тук. Общо взето ми допаднаха, въпреки че и на този който пробвах в павильона имаше доста сериозен луфт в краката. DV-6000 ми направи по-добро впечатление, но системата му за освобождаване на главата е отвратителна. На ми харесва и при техните модели, че сгъването на краката е с щипки. По-удобно е със завъртане - става и с една ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Twingo   
Дата:   04-09-14 19:06

Един странен въпрос - на някого намират ли му се 3 щипки за крака? Ако не, мога ли да си купя отнякъде?

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-09-14 22:54

Sentel, много елементарно изказване, явно не четеш постовете ми. С ограничено мислене не се прави добра фотография.
Даже при лек ветрец със статив от 1кг. и безогледалка около 500гр. ще трепти при дълги експозиции, достатъчно да се скапят кадрите.Оставям настрана проблема от много по-лесното падане на статива заедно с апарата от незначително побутване,порив на вятър или по-дългофокусен обектив. Опитвам се да наливам с фунията, но явно не става. Изобщо не говоря за цена от 500лв., а за по-стабилен статив, например цитирания от axlastro DV-6000 е 200лв.

Всичко, което казах е от личен опит, а не от ревюта, но явно Джъмбо е прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Тед   
Дата:   04-09-14 23:34

На някои хора само главата на статива тежи над 0.8 кг. ( weight: 0,84 kg), за да държи м/у 20 и 30 кг. :)

Серозно - хубаво е да притежавате повече от един -> за различни нужди, които имате.

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: Sentel   
Дата:   05-09-14 00:27

написа:

> Sentel, много елементарно изказване,
> явно не четеш постовете ми. С
> ограничено мислене не се прави
> добра фотография.

Е не, добрата фотография е привилегия на шепа богопамазани, които някак си съдбата е събрала до един в този форум. [smilie24] [smilie24] [smilie24]
С велики виртуози като вас никой не може да се мери, затова е безсмислено да купуваме скъпи стативи. [shtrak]



Публикацията е редактирана (05-09-14 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Поръчка на статив от Корея
Автор: axlastro   
Дата:   05-09-14 14:36

Май започнах да се замислям за концепцията си. Малък и лек статив имам, макар и да е гаден върши работа за безогледалката. Според вас Manfrotto 055A за около 100 лв. само краката заслужава ли си или може да се вземе и нещо по-добро. За глава мисля да взема 128RC. В ebay има и търг за 190B + 128RC.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »