Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Печатане на снимки
Автор: Jeiti   
Дата:   01-09-14 23:33

Здравейте. Ще ви бъда много благодарен ако някой помогне.Проблема е следния.Имах Canon ip7250 и печатеше перфектно с оригиналните патрони но по едно време принтера спря да ги разпознае и тъй като не бях сигурен че ако купя нови патрони дали пак няма да ги разпознае реших и си взех нов принтер.Обаче пък снимките на новия принтер ги печати много назърнесто в смисъл с много малки петънца които правят изображението много неприятно особено по лицата.Принтера е нов и не знам какво да правя за да печати както стария.Забравих да спомена че хартията е от прокарт и е Premium Glossy Photo Paper и съм много доволен от резултатите на хартията но съм сигурен че проблема идва от принтера.Моля ако някой има опит да сподели.Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: jeiti   
Дата:   02-09-14 23:04

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonHelp3.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: GOSPODIN   
Дата:   03-09-14 05:45

А настройките на новия погледна ли ги? Вид на хартията, качество на печата? Модела на принтера същия ли е? Ако е същия извади мастилниците и ги сложи на стария за проба.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: asahi   
Дата:   03-09-14 15:14

Пусни си проверка на дюзите (главите).

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: jeiti   
Дата:   03-09-14 22:52

Всичките настройки и драйвъри от стария са си както трябва става въпрос че новия ги вади много назърнести и не знам на какво се дължи.Може би и се надявам с времето да се пооправи при по често печатане но до тогава не бих искал да ги печати така назърнести така че ако някой знае от какво идва проблема моля да помогне ще съм му много благодарен


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: BOZO   
Дата:   03-09-14 23:07

В упътването не пише ли нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: Jeiti   
Дата:   04-09-14 23:42

Не точно за това не пише


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: asahi   
Дата:   04-09-14 23:48

Пусни ли си проверка на дюзите (главите)?

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: JEITI   
Дата:   06-09-14 23:06

asashi не съм пуснал проверка на дюзите понеже принтера е нов но ще пусна и ще пиша какво е.


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: jeiti   
Дата:   11-09-14 12:04

Всичко си показва че е наред но не мога да разбера от къде идва проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: IDA   
Дата:   11-09-14 12:24

Пусни тест на дюзите върху обикновен бял лист и виж дали картинката е наред. Ако всичко с подаването на мастилото е наред и няма запушени дюзи, единствената причина за грубия печат е неправилно зададеният вид на хартията (печатната медия). Пробвай да печаташ върху твоята хартия с настройки за различни видове медии в принтерския драйвер. Би трябвало да има видима разлика в качеството на печат. Подбери настройката, която дава най-добро печатно качество върху твоята медия.


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: mmjm   
Дата:   11-09-14 12:47

И около 140 лв. заминават само за тестове, ако разбира се мине само с един комплект мастила. По принцип си прав, неправилно зададена медия или менте мастила.
РР Това е може би най-неудачния модел принтер на канон от този клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: BOZO   
Дата:   11-09-14 14:01

Сигурен ли си, че пускаш файл с достатъчна резолюция за печат
??

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: Jeiti   
Дата:   12-09-14 00:30

Убеден съм BOZO.IDA пуснал съм тест всичко е наред и си е както трябва.Пробвал съм всякаква медия тип настройка за печат и единствено на Matte Photo Paper излизат хубави но пък там цветовата гама не е както трябва.Не знам вече какво да направя.Имал съм и старите модели на Canon от серията PIXMA IP
и 4500,4700,3600,4850,4950, и не ми създаваха такива проблеми.Моля помогнете вече се чудя дали да оставя този съвсем нов принтер и да купя друг нов само че друг модел [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: mmjm   
Дата:   12-09-14 00:49

Може да е куца бройката. Пробвай да го замениш, а в по-далечно бъдеще мисли за смяна на марката. Всеки следващ модел на канон, е силно осакатен спрямо предишния прибави и скъпите консумативи и играта става изключително груба.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: 798099   
Дата:   12-09-14 08:28

Ако е в гаранция, носи го в сервиза. Един, два, три пъти. После искай да ти го сменят. Аз имах подобни проблеми с един лазерен НР и го носех през седмица в СТЕМО. Накрая, от "оригинала" остана само захранването и пластмасовия корпус... ама проработи.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: jeiti   
Дата:   12-09-14 22:31

не знам вече какво да направя мисля да си взема някакъв epson но не са ми познати моделите и какво точно да купя но все пак ви благодаря за обърнатото внимание ценя много това коте правите за мен


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: BOZO   
Дата:   12-09-14 22:38

EPSON L800

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: Блясък   
Дата:   13-09-14 08:38

Смени хартията. Напоследък Прокарт имат различни партиди хартия, уш един и същ модел. Разлики - видими. Освен това, на ярка светлина (на слънце) на някои хартии (по-евтинички) се виждат микрокапчиците мастило.
Имах един пакет хартия, която в едни области лилавееше, на други - жълтееше. Като огромни петна по листа. Само че беше от последните доставки в Метро на "Сигма".
Така че може би проблема ти е в хартията...

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: mmjm   
Дата:   13-09-14 09:22

От прокарт бих купил само хартиите на илфорд. С принтера идва тестов пакет PP 201, ако не си го използвал пробвай с него и съответните настройки. Блясък е прав за хартията.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: JEITI   
Дата:   19-09-14 23:49

пробвал съм и с такава хартия никаква промяна


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: domidi   
Дата:   20-09-14 07:33

Намали точките за печат на 100 и виж дали ще има някаква разлика.Ако няма потърси други профили за печат.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: BirdOfPray   
Дата:   20-09-14 11:41

EPSON [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: 3DF   
Дата:   20-09-14 11:45

Така не става.

Вземи едно не добре отпечатано копие на принтера. Снимай го и качи снимката тук да видим за какво става въпрос.

Пусни едно тест копие на дюзите на бяла хартия. снимай и качи снимката.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: JEITI   
Дата:   28-09-14 22:51

Извинявам се че поради някои ангажименти малко закъснях с качването на снимките а ето ги и тях
http://prikachi.com/images.php?images/623/7633623d.jpg


http://prikachi.com/images.php?images/624/7633624P.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: IDA   
Дата:   28-09-14 23:21

Магентовата ти касета не работи. Най-вероятно не е добре уплътнена, засмуква въздух и не пуска достатъчно мастило. Смени я с нова.


Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: asahi   
Дата:   29-09-14 09:20

Авторът, пусни тест на дюзите. Nozzle check на ингилизки. Изглежда нещо такова:


http://cdn.audiencemedia.com/var/photoreview/storage/images/media/images/epson-sp1410-nozzle-check47


И ги четете тези упътвания, бе. Не са направени за уплътнение на кашона.

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: Jeiti   
Дата:   09-10-14 10:41

явно съм закъснял с качването на снимките

Отговори на това съобщение
 Re: Печатане на снимки
Автор: JEITI   
Дата:   30-10-14 22:35

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »