Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   01-09-14 22:37

От близо месец ме обучават в едно студио, в което се обработват и монтират рекламни клипове, клипове на песни и други. Направи ми впечатление, че всички компютри с изключение на тези на шефовете са с Windows. Шефските са с Apple - настолни.
От любопитство попитах какви са параметрите на това чудо, че само шефовете ги ползват и останах много учуден.
Доколкото разбрах, нямат мощна отделна видео карта, ползват вградена ретина (или нещо такова). Рамта е колкото на лаптопа ми - 8гб, процесора i5
На всички останали компютри в офиса процесорите са i7, рамта е 16GB а видео картите са по 2GB. Тъй като съм още нов, ме е срам да се изтъпанча и да попитам - абе пичове, от гъзария ли ползвате тия 21 инчови компютро-монитори, или наистина вършат повече работа от останалите.
Ако някой може да ми обясни, ще му бъда много благодарен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-09-14 22:40

Много по-добра операционна система е IOS и използва много по-добре ресурсите на компа. С по-слаб хардуер върши повече работа. Това е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   01-09-14 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 22:54

^
:D Тея няма ли да ги свалят от ефира най- накрая?

Досега единствените хора, които са се опитвали да ме убедят, че MAC OS е по- добрата система са apple фанатиците... Все пак първото нещо, което предлага MAC OS и първото, което веднага се набива на очи е визуалната шукария на системата им. Но това няма какво да ни учудва. Макар и в преработен вариант американецът залага на зрелището, което и почти винаги се оказва печелившо. Тук става въпрос за дигитално- визуалното зрелище - шукарията за окото. Изглежда по- добре и "се плъзга по- плавно".
За вирусите няма какво да говорим Вярно, доста по- малко са, но се чудя ако се разгледат като процент на базата на разпространението на Mac и се съпоставят с тези от Win какво ли ще е? Тук влиза в сила златното правило на Meчо Пух- "Колкото повече, толкова повече". Има и нещо вярно в това, че изпълняваните задачи на заден фон са по- малко. И другото най- важно: Aйпадът и айфонът се синхронизират много по- добре с MAC, отколкото с WIN PC :D

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: bpavlov   
Дата:   01-09-14 22:56


Е ти сам си си отговорил на въпроса - за тежка работа - PC, за шефска алуминиева гъзария - MAC

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 22:57

+ Terzziev сравнява конфигурации, а не цени [smilie5] Сигурно по- слабата епълска конфигурация е поне двойно по- скъпа от по- силната стандартна.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: juslen   
Дата:   01-09-14 23:06

По-добре е оптимизирана Mac OS защото Apple имат 5-10 компютъра и лаптопа със сходни компоненти, а Windows базираните системи са с хиляди различни компоненти и конфигурации-няма как да има същото ниво на оптимизация.

Същото е и при смартфоните-Apple имат 5-6 смартфона с IOS а с Android има хиляди с различен хардуер-няма как да оптимизираш перфектно операционната система отделно за всяко едно от хилядите устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-14 23:08

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   01-09-14 23:17

Автор: petrov88
Дата: 01-09-14 22:57

+ Terzziev сравнява конфигурации, а не цени [smilie5] Сигурно по- слабата епълска конфигурация е поне двойно по- скъпа от по- силната стандартна.



Точно това не мога да разбера. Защо е нужно да се дадат 2500 лв за компютър, на който не могат да се правят никакви допълнителни хардуерни ъпдейти? За тези пари, човек може да си вземе някакво чудовище с Windows и добър монитор. Не съм работил на МАС и наистина не зная какви са преимуществата му, затова питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-09-14 23:21

Очаквам в темата да почнат активно да си хвалят стоката още и тези с:
1. Ай Падове
2. Ай Подове
3. Айфони
4. Ай Букове
5. Киндъли
6. Нукове

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-09-14 23:22

Всеки дето и понятие си няма си мисли, че РС-то му е по-добро от МАС-а и това е точно до момента в който не пробва същия софтуер, който ползва на РС-то на другото гадно американско творение [smilie5] и се оказва, че адоби са написали първо програмата за МАС и после са я напънали да работи на виндовс.

Малко интересни неща - IOS и Linux са на база на UNIX и са също толкова стабилни. Софтуера за МАС е по-евтин...

МАС е машина за работа, ако ще си играе игрички човек си има РС.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kvakioh   
Дата:   01-09-14 23:33

Нито повече, нито по-малко...
Нов Мак лаптоп, при първото натискане на копче- изхвръква. Зарядното- спира да работи на трето зареждане...
ЗА 210евро нов 14 инчов лаптоп, с ниски показатели- без проблем.
Иначе си е вярно, че се ползват повече Мак за работа, за игри не.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 23:38

Не, не се ползват за игри просто, защото повечето игри не се предлагат за MAC. Виждам, че гледате с насмешка на игрите, но не знам дали си давате сметка, че именно модерните игри са този софтуер, който най- добре (или поне най- явно) разкрива възможностите на една конфигурация.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vanquished   
Дата:   01-09-14 23:44

mihajlov2, нууковете и киндълите нямат нищо общо с Apple манията, те са за хора, които обичат да четат навсякъде, не е нито гъзария, нито е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stoikovv666   
Дата:   01-09-14 23:45

Приятно е да се работи с такава машинка. [beer]


https://www.apple.com/imac/images/index/performance/hero.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-09-14 23:46

Съвременните игри са това, което принуждава родителите да купуват нови видеокарти или цели компютри за децата си... нищо повече [smilie5] Игрите нарочно се пишат да са тежки и да не работят на стари компютри.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-14 23:57

Аз мак няма да си купя. Знам ,че са по-добри.
Колко е лесно.... [smilie11]

Ще си купя хубав монитор....другото е консуматив. [smilie24]
Още по лесно....

Поздрави на всички замислени.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: muzicantini   
Дата:   02-09-14 00:07

Макът е по-оптимизиран за работа специално с фотографски програми, а и като цяло изработката е много добра, операционната система е много приятелски настроена. На Мак е по-приятно да се работи, но за България е неоправдано. Цените са много високи, доста по-високи, отколкото в САЩ (за разлика от другите марки лаптопи).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   02-09-14 00:10

Продуктите на апъл са зле откъм цена/качество. Един познат си беше взел бая скъп настолен мак (от тея дето хадруера е набутан зад монитора) и му прегряваше като играе дори не кой знае колко изискваща игра (dota 2)
За същите пари можеш да си вземеш доста сериозна машина с качествени компоненти, на който да сложил линукс или windows. Да, няма да е толкова джиджан и изпипан като апълския ОС и хардуер, но докато преди съм брал много ядове с windows откакто излязоха win 7 и 8 не ми се е налагало да преинсталирам. Слагаш и един 240GB SSD диск за операционната система (избягвайте марката PNY) и всичко си е на шест.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: sathv   
Дата:   02-09-14 00:16

Абе що си мислите, че мак са по скъпи. Ако го сравнявате с асемблейки да, ама вие с маркови компютри работили ли сте?


Simbon4o
Дата: 01-09-14 22:40

Много по-добра операционна система е IOS и използва много по-добре ресурсите на компа. С по-слаб хардуер върши повече работа. Това е :)

Това не е вярно. Имаше предимства преди и то само за определени приложения , но сега с W7 и W8.1 нещата не са така.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 00:21

Точно че е добра ОС и използва уникално добре ресурсите за това е пълно с МАК-овски сървъри....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-09-14 00:21

Единствено завиждам на мониторите им, друго не ме блазни. Скоро дори мислех над това как да вържа един на PC-то, но не беше решен все още проблема и се отказах.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-09-14 00:27

Аз като човек който не разбира от компютри мога да кажа ,че Мака не работи много по бързо работи по гладко и без много главоболия .Нещата са направени да работят за теб а не ти за тях .Драйвери мрайвери преинсталации направо ме побиват тръпки като се захвана с някое ПС.Скоро взех един евтин лаптоп на майка ми и 2 часа от живота ми минаха във инсталации.Моя мак си го ъпнах малко откъм РАМ и ССД зсам го смених и със Тайм Машин за половин час имах нов ССД хард и все едно не съм вадил стария всичко си е на мястото.Отделно ние българите сме тарикати малко я да направим една сметка кое идва по евтино .Давате примерно 2500 за мак лаптопче което идва с ОС безплатна и не ти трябва анти вирусна .ОСа я обновяват безплатно всяка година миналата МАверикс тази Йосамити .Ако си купите едно Вайо за 2 Бона и дадето пари за Уин 8 + антивирусни програми май нещата стават същите.И последно игрите ,че кой играе вече игри на компютър всички нормални геймъри си имат плейстейшъни или ексбоксове освен тия дето играят стратегии като wow ама те са безнадежден случай .А най големият мит е ,че няма програми за мак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: batsali   
Дата:   02-09-14 00:28

Правилното съпоставяне е Mac - PC и iOS - Windows. Едното е хардуер другото е софтуер. Не съм ползвал бели ябълки, но от 5 години съм само на Линукс. Както Симбончо вече каза, iOS и Linux са UNIX-базирани операционни системи и не ме учудва, че са по-добри от Windows в много отношения.

Apple правят неща, които галят окото, в това няма спор, но философията им е отблъскваща за мен дори повече от тази на Microsoft.

Смешно е да се твърдят неща като "маковете са оптимизирани за видео и фото обработка" "windows е най-добър за игри", защото тва е все едно да кажеш "опелите са по-бързи от фолксвагените". Толкова много различни параметри се пропускат в сравнението, че то на практика става безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-09-14 00:49

Ако сте гледали има клипчета в нета нещо ато реклама на АППЛЕ е с един младеж и с един чичко там ги съпоставят.Отделно много ясно е че трябва да гали окото инъче всички щяхме да караме още ръбести лади или фиати мултипла :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   02-09-14 00:58

За 2500 можеш да си вземеш доста добър ultrabook (включително някой джиджан dell alienware), която няма да е mac и ще е с уиндоус и ще си сложиш безплатно avira. И ще е по-добра от всеки мак за тия пари. Това, че геймърите налитат на конзоли просто не е вярно. Конзолите не си струват парите, трудно се пиратства на тях и хардуера им е мнооого по-назад от компютъра, който вероятно вече имаш. Даже вече ги правят със същите процесори, които са масово производство, че да е по-лесно за тях самите и за разработчиците на игри. Слагаш един hdmi кабел в телевизора, взимаш си два гейм контролера за usb (ако исаш може и wireless) и си джиткаш от компютъра каквото искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-14 01:16

Gravolez знаеш ли какво значи Exclusives? Има много яки игри примерно за PlayStation, предполагам има и за XBox, дето просто няма как да се играят на компютър. Та да не намесваме нещо дето не му е тука мястото. На компа си джиткаш usual shit.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: anow   
Дата:   02-09-14 01:32

Относно "скъпите" цени на епъл направих едно бързо сравнение между 3 Ултрабука в сходен клас и със сходни характеристики (извадил съм най-важните в сравнението) :


DELL XPS 13 Ultrabook™ Touch Price$1,649.99 (взета от : http://www.dell.com)

Processor 4th Generation Intel® Core™ i7-4510U processor (4M Cache, up to 3.1 GHz)
Display 13.3 inch LED Backlit Touch Display with Truelife and FHD resolution (1920 x 1080)
Memory 8GB DDR3L-RS 1600Mhz (On Board)
Hard Drive3 256GB Solid State Drive
Video Card Intel® HD Graphics 4400
Dimensions & Weight:
Height: 0.2” – 0.7” (6mm - 18mm) / Width: 12.4” (316mm) / Depth: 8.1” (205mm)
starting at 3.035 (1.37kg)



Samsung ATIV Book 9 Plus (13.3” QHD+ Touch / Core™ i7) Price:$1,799.99 (взета от :http://www.samsung.com/)

Processor CPU Intel® Core™ i7 Processor 4500U Speed 1.80 GHz Turbo Boost 3.0GHz CPU Cache 4MB L3
Display 13.3" touchscreen Resolution 3200 x 1800
System Memory 8GB
Storage 256GB SSD
Graphics Intel® HD Graphics 4400
Dimensions 12.58" x 8.78" x 0.54"
Weight 3.06 lb (1.38kg)




13-inch MacBook Air $1,449.00 (взета от : http://www.apple.com)

Processor 1.7GHz Dual-Core Intel Core i7, Turbo Boost up to 3.3GHz
Display 1440 by 900 (native)
Memory 8GB 1600MHz LPDDR3 SDRAM
Storage 256GB PCIe-based Flash Storage
Graphics Intel HD Graphics 5000
Dimentions Height: 0.11-0.68 inch (0.3-1.7 cm) Width: 12.8 inches (32.5 cm) Depth: 8.94 inches (22.7 cm)
Weight 2.96 pounds (1.35 kg)



Както се вижда голямата разлика е в дисплеите. Ако на дела и самсунга се сложи подобен дисплей, като на макбука, цените горе доло ще се изравнят. Така че не съм много съгласен че епълите били скъпи (тоест те са скъпи, но не са по-скъпи).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   02-09-14 01:33

Знам, че има такива. Производителите на конзоли се грижат да има такива неща, че иначе ще им се свие още повече пазара. Но има бая игри, които не са ексклузивно за дадена платформа и малко по-късно се появяват портове за PC.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marrio31   
Дата:   02-09-14 01:42

apple печелят пари основно от айфон и айпад,това предполагам на всички е ясно,но вече има андройд и нещата са различни,ако не извадят по-големи дисплей,дори и болните мозъци ще се замислят



Публикацията е редактирана (02-09-14 01:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: bpavlov   
Дата:   02-09-14 02:06


Защото намесихте Адобе, да си припопмним, че допреди има няма година-две, Фотошопът за оптимизирания Мак беше само 32-битов...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 02:16

Има Aperture, за какво му е на мака 64 битов шоп...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: bpavlov   
Дата:   02-09-14 02:52


Бозо, верно ли не му трябва на Мака 64-битов Шоп?
И Индизайн и Илюстратор също не му трябват 64-битови, защото дизайнерите са спокойни хора и докато скролнат картинката, могат да излюпят десетина семки, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: localhost   
Дата:   02-09-14 04:08

bpavlov: a за Windows да не беше 128 бита [smilie5] ?

като вземете да се втелявате.

anow по-горе ви е дал добро сравнение. маковете са направени за по-лесна и удобна работа. за хора с пари и малко свободно време. а ако имаш доста свободно време можеш и собствено PC да си сглобиш - и какво от това?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: imitev   
Дата:   02-09-14 06:51


Мак, РС - все ми е тая -> сядам и започвам да работя...

Другото е суета и празни приказки!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 08:18

anow, а в България разликата при подобни модели е 850лв:

Toshiba Z30

Makbook Air

Аз преди година си взех ултрабук за 750лв, който използвам при пътуване(не чак толкова често) и не виждам с какво ще подобря ползването, ако си взема такъв за 3к.

Научете се, че не може да обобщавате, при определени условия едното е по-добро, при други условия друго [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: insofia.net   
Дата:   02-09-14 08:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: localhost   
Дата:   02-09-14 08:38

noncho: това е така заради педалското ценообразуване на ябълките.

Ето пример за същият модел в различните страни/валути и в левове:

AU $1499 2354

US $1449 2160

UK £1,209 2988

DE EUR1.449 2833

После кажи че не са ...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gogzy   
Дата:   02-09-14 08:41

Повечето от спорещите тук дори не знаят с каква операционна работят маковете [smilie5] . Как да им се довериш? iOS е за телефони, таблети. Други съпоставят процентно вируси. Идвам където кажете с лаптопа, връзваме се към една мрежа и ще чакам да ми заразите машината с вирус. До тогава ще съм на ваши разноски на пиене, или докато не ме приберат от Пирогов за алкохолно натравяне [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-09-14 09:13

Vanquished, нарочно включих в списъка с продуктите на Aple киндълите и нуковете, защото техните собственици обикновено имат същото безапелационно мнение като на ползващите джаджите на Ейпъл, че всички останали електронни книги са пълен боклук. А примерно Покетбук имат много сериозни устройства, разпознаващи много повече файлови формати, много разширени настройки, възможности за качване на допълнителни програми за четене, отворена и достъпна за настройване и бъзикане операционна система /Линукс/ и т.н. Плюс възможност за създаване на каталози, библиотеки, списъци, папки. Елементарен пример - Покетбукът позволява инсталиране на всякакви шрифтове със всякаква големина и стил. Естествено има модели с вградена подсветка, тъч скрийн и висока резолюция на дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: pesho13   
Дата:   02-09-14 09:22

Като прочета, че на МАК не му трябвало антивирусна ми идва да си прегриза сам гръкляна.....

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 09:30

аз пък кой знае защо съм се нагледал на рекламни и видео едит студия които са оборудвани само с мак... еле пък видео студията които ползват един от най-добрите софтове за монтаж - файнал кът...

за геймърчетата и програмисчетата гаражното РС винаги ще е актуално...

предишният ми аймак издържа 6 години без да барам нищо по него, а преди гаражното РС искаше само нови части преинсталации и тем подобни шитни...

всеки е свободен да говори каквото иска... аз моето спокойствие ссъм си го Усигурил вече 10та година [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 09:46

IT-то беше с Делл до скоро...6 години без да го игаси....
Изгоря му мрежовата платка накрая...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: mitku   
Дата:   02-09-14 09:49

Абе то и Опел е "немското си е немско", има 4 колела с гуми и двигател, и върви (понякога)... и Порше е немско и има 4 колела с гуми и двигател, и върви (почти винаги). Но все пак има някои разлики, които на село на кЪра не се забелязват, а струват "едни пари", но все пак за някои хора, които го ПОЛЗВАТ (а не само гледат през витрината), явно си заслужава. [smilie5]
То и с Мак-овете е така. Като започне човек да ги ползва и му влязат под кожата "малките нещица", за който "някой се е сетил" и после не иска да погледне друго освен пак Мак. Но лошо няма хората да си мислят, че гроздето е кисело. [smilie3]



Публикацията е редактирана (02-09-14 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 09:49

аз съм си направил изводите за себе си с дълго време тестване на мак и РС... второто бе с по-добри характеристики и с по-лоша производителност на натоварен фотошоп сравнено с по-слабият ми тогава мак...

за какво да слушам тогва някакви цифри от чели нещо в нета си след като сам съм си направил нужното...

за за основният софт на мака също няма какво да говоря, толкова по интуитивен и лесен за работа е...

както казах не убеждавам никой, не искам и никой мен да ме убеждава да се върна на недоразумение като винбоза.... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 09:49

Поредният спор на тема "кои плодове са по-вкусни - ягодите, ананасите или мангото?" [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 10:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 10:28

не вярвам на сълзи а на собствен опит...

имаше си тестове които се пускат на компа и се засича време един същи екшън за шоп с н количство слоеве и обработки

вярвам на очите си и хронометъра и мога да прочета характеристиките на компютрите така че... говори си

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 10:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: exobexo   
Дата:   02-09-14 10:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: insofia.net   
Дата:   02-09-14 10:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 10:47

bpavlov, защо му е на мака 64 бит индизайн и илюстратор след като има най-великата програма - aperture. :D
Важното е да има визия - както казваше един съфорумец - срамно е да седнеш с клиент и да извадиш нещо по-долу от последен модел айфон. [smilie18]
Ябълките са толкова издръжливи и конструктивно съвършенни, че по совалките НАСА само макбукове качват, заради високата надеждност, интуитивност на ОС и т.н и т.н.
Толкова са интуитивни продуктите и софта на ябълките, че няма нищо по-приятно от това да си качиш музика в айпод или да споделяш файлове от айфон към други устройства без участие на интернет. Интуитивна навигация, интуитивни калъфки мъст хев за обхват...
Прекланям се пред маркетинга на епъл, респект!
Убеден съм на 95%, че ако епълските продукти са евтини никой няма да ги купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: джъмбо   
Дата:   02-09-14 10:56

дам грозденцето е киселко убеждавам се все повече... [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 11:20

е това вече въобще не е солиден аргумент...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 11:22

интересно нещо е тоя форум...колкото по-безмислен е даден спор, с толкова по-голямо увлечение хората се хвърлят в него...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: realnoncho   
Дата:   02-09-14 11:23

Аз сървъри на Епъл още не съм виждал, пък всички викат че били за работа [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: estate   
Дата:   02-09-14 11:47

Гъзария ,това е MAC,Alienware и другите екзотики.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: virosh   
Дата:   02-09-14 11:50

Нончо, аз съм виждал. Даже съм се качвал. В старата фирма имахме клиенти които ползваха някакъв стар Мак за уеб сървър... Отели ми се вола докато намеря къде е пустият му Apache там.[smilie5]

Иначе по темата - това е поредният безмислен спор. Има си хора които са свикнали да работят на Мак, такива на PC и такива които като мен са свикнали да работят под Linux. Всеки сам си решава кое му е по-удобно и кое му върши по-добра работа.
А въпросните операционни системи не са универсални и всяка една от тях си има плюсовете и минусите (както всичко останало на този свят).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: batsali   
Дата:   02-09-14 12:05

Изложих се по-горе, верно. iOS е за телефони [smilie5] Не ме е срам, аз и не знам в момента кой е последният уиндоус, просто, защото не го ползвам.

Наистина са безсмислени тия спорове, но лошото е, че голяма част от спорещите не могат да отделят интерфейс от ОС от платформа от архитектура.

За информация само - киндъла работи с линукс, андроид е някаква амалгама от java машина и линукс, интернета съществува на линукски сървъри, суперкомпютрите като цяло са линукс машини, в в хола телевизора ми работи също с линукс, линукс имам и на лаптопа, от който пиша....


И за да се впиша в духа на дискусията - ЛИНУКС Е НАЙ-ДОБРАТА ВИДЕО КАРТА НА ПЛАНЕТАТА! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 12:17

абе хич не е ясно дали BSD-то ми не е по-добро от Linux-а ти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: batsali   
Дата:   02-09-14 12:18

Шегуваш се, BSD не правят видео карти... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 12:19

я ги зарежете тия платформи и операционни системи, ами кажете кое е по-добро - безогледалките, дслр-ите или телеметриците [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: old_firehand   
Дата:   02-09-14 12:26

Темата е с грешно заглавие ,правилното - В какво MAC OS е по добър от Windows

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 12:28

[smilie21]


http://s00.yaplakal.com/pics/pics_original/9/0/3/1386309.jpg



Не е грешно заглавието. МАC OS си е оптимизирана за техните устройства. Виждал съм такава, качена с емулатори на обикновен лаптоп, виждал съм и windows на макбуук... не е същото.



Публикацията е редактирана (02-09-14 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: bpavlov   
Дата:   02-09-14 12:55



Един много прост показател издава, че маковете са направени за галене на крехкото его на потребителите, а не за сериозна работа - дисплеите им са само глоси. Лъщи баце, яко шукар. И 27-цата, професионалната, и тя лъщи. Интересно тия глупаци от EIZO и NEC, как не са се сетили и те да правят глоси лъскавини

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 13:10

EIZO са лаици, нито имат лъскави дисплеи, нито ги слагат в тънки алуминиеви корпуси. Освен това са ръбести и нямат ама никакъв fashion look. Отзад са им праснали някакви разтегливи стойки и много технологични отвори за охлаждане, а и логото им е едно такова незначително и дискретно, вглеждам сe за да го видя къде е - нито свети, нито прилича на нещо фешън. Не мога да разбера кой ги купува тези матови грозни дисплеи, та тая марка е непозната за 90% от хората, изобщо не е фешън и я няма по клиповете на Азис. А ретината си е с wOw ефект, то цвят, то гамут, като тръгнеш да шарпиш е идеално, а и в офиса може да виждаш зад тебе какво става. Само не знам епъл как са пропуснали да продават марково брандирано одеалце iBlanket за потребителите на макбук като ползват интуитивно продукта на открито ей така да се завиват заедно с макбука през глава [smilie18]



Публикацията е редактирана (02-09-14 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 13:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 13:29

Така и така се заговори и за телефоните, то там обаче ретината отдавна не е това, което беше. След amoled и IPS hd, fhd а сега и Qhd (за което не намирам никакъв смисъл) ретината направо си куца.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 13:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 13:37

Понеже iMac се справял еди как си за време спрямо незнам какво си - 27 инчовия мак е 2000$ в щатите.
За същите пари тук се взима това:
Intel Xeon Six core 3.33GHz W3680
2 x 300GB Sata WD Raptor 10000rpm
12288 MB DDR3 ECC
ATI Radeon R9 290 4096MB DDR5
+
EIZO EV2736WFS-BK 27" IPS 2560x1440 (матов!)

Сравнявайте с каквито искате таскове, мака се напъва като глист на буца и трябва да настига.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-09-14 13:51

99% от хейтващите са чували за мак само щото кръстника на шурето баджинака имал преди 10 години .А 99% от хейтващите Уина първо са работили на Уин .Цените на МАК в САЩ са напълно нормални но пак казвам всеки си имамнение .Надали Ани Лейбовиц ,Юри Аркурс,Зак Ариас и Джоел Гримс и още много добри фотографи ползват МАК за да си чешат егото .Това,че българските фолк кифли са принизили дадена марка до "мода"го има само в нашите краища по балканите .А на Епъл и дреме за държавица която е на половината население на един Лос Анджелис а и 80% от това население е неплатежоспособно.



Публикацията е редактирана (02-09-14 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Emoxide   
Дата:   02-09-14 14:04

Според мен, макар, че не съм навътре в компютърните технологии, всичко опира до опита на ползвателя да си подбере и настрои както машината така и софтуера към своите нужди.

Преди 20-тина годинки в училище ползвахме някакви дърти макове, които все още бяха IBM-базирани, да се учим на Adobe Illustrator по графичен дизайн. Е наистина разликата с настолното PC беше фрапантна. MAC е по-лесно и интуитивно настроена оперативна система, удобна дори за лаици. По онова време Win 95 беше "големия пробив" [smilie18]

Помоему, Windows е за по-разбиращи ползватели, които не се влияят от гладък и приветлив интерфейс, но знаят как да си инсталират само това от тази ОС, което им е нужно, за да работи системата бързо. Е, има си и LINUX за съвсем напредналите. Към днешна дата Win 8 е добро нещо, но си гълта ресурс, според мен съвсем умишлено нещата са преднамерено такива. А това, че ОС-X работи леко е поредния маркетингов трик, от Apple.
Стремежа на всички производители е да не се наруши обратнопропорционалната зависимост -> поскъпване на musthave техниката, спрямо поевтиняването на технологиите...



Публикацията е редактирана (02-09-14 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 14:14

Премиерата е на 9.09 - очаква се дни по-рано пред епъл стор-овете да налягат интуитивно събрали се фенове [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 14:29

IShoot, какво си тръгна да се пениш сега? Я кажи колко от изброените от теб фотографи са американци? Ммм, май почти всички ;) Патриотизъм, пропаганда и прочее... Всеки американец ще ти каже, че MADE IN USA е най- доброто, от коли до жени! То затова всички нагъват Mcdonalds, KFC, Starbucks и си карат пародиите на коли и чак песни пеят за тях. Резултатът е, че децата тук дават мило и драго за поредния Бигмак, а за тези по- напредналите да качат сника как държат чашка кафе със зеленото лого.
Какъв производител на МОБИЛНИ телефони беше Моторола навремето, а и сега? Американски, такъв ;) Moжеше ли тогава да се мери с Нокия? Хахаха...
Обаче Моторола беше най- показваният телефон в американските филми ( като изключим по- нататъшното включване на BB), телефон, който стъпка по стъпка отстъпи на iphone.... За компютрите е същото. В над 80 % от филмите и всякакви видеа, кампании, и прочее ще видиш продукт с логото на APPLE. Американската машина работи на пълни обороти и рибките кълват ли, кълват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 14:39

Че какъв производител е Моторола - този, който е изобретил клетъчния телефон. Нищо работа. [smilie5]
За другото си прав. написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   02-09-14 14:43

Sentel, удебелих МОБИЛНИ, защото първата моторола не беше от най- удобните за пренасяне. Като цяло визирах времето, в което телефоните започнаха да навлизат по- масово.



Публикацията е редактирана (02-09-14 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Sentel   
Дата:   02-09-14 15:06

Така е - съгласен съм с теб. Пропагандата в САЩ е много силна. Както виждаме целият свят се влияе от нея. То и тук така - Никон, Канон, Сони... все едно всички са крупни акционери, че скачат като ощипани като споменеш нещо срещу техниката, която ползват.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-09-14 15:35



За добро настроение :

https://www.youtube.com/watch?v=ct1_r_61sk8


[cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-09-14 16:56

Не се пеня просто казвам нещата
БАй дъ уей новият Ай фон няма да е по голям от Самсунги и СОнита за които ти трябват нови гащи .И бай дъ уей Юри Аркурс е Датчанин :) .Айде темата няма да я чепкаме че стана малко ФФ срещу кроп всички казват че ФФ е по -добре ама никой не знае защо :) същото като и с L обективите на Канон :)
А защо никой не казва фанатизираните PS фенове които спаха за да си вземат PS4.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Rand   
Дата:   02-09-14 17:09

Това ще да са били айфенове, които не могат да разцъкват игри на ОС Х. Спането пред магазина, когато пуснат нов продукт не е нещо ново за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kosmodisk   
Дата:   02-09-14 17:25

Без да искам да се въвличам в спора PC vs MAC, моето мнение като човек, който се занимава със софтуер и хардуер от много време, е, че 95% от хората, казващи че маковете са по-бързи, говорят заучени фрази или са с промити мозъци.
Останалите 5% може би си спомнят времето когато Епъл ползваха РИСК процесори и правеха някой прости сметки в по-малко цикли на процесора.
В момента всичко под капака на ПЦ/Мак е едно и също. Разликата е само в операционната система.
Човек ако малко разбира как да си конфигурира Windows за PC ,няма и да погледне Мак.

А за тези, дето споменаха колко е велик Aperture.
Защо ли Епъл спират да го разработват? Хвърляйте се на PC докато е време

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   02-09-14 17:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Emoxide   
Дата:   02-09-14 18:17

kosmodisk, много точно казано [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: nevermess   
Дата:   02-09-14 18:58

kosmodisk [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: muzicantini   
Дата:   02-09-14 19:33

Не е по-бърз, говорим за по-приятен и интуитивен за работа. Което си е чист глезалък де.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: sathv   
Дата:   02-09-14 19:37

E кое му е по приятното бе? Я му заври едно по екзотично устройство и си до тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   02-09-14 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   02-09-14 20:33

Много се опитвах да не ставам и аз част от тази тема, но не се сдържах :) Преди да започна да кажа само малко факти:

Пиша софтуер от около 16 години. Бях и върл фен на Windows и въобще Microsoft. За последните 6-7 години, почти не пропускам големи конференции като Build, TechEd, имам и 2 ходения до Apple WWDC. С всяка изминала година, все повече идват с макове дори на конференциите на Microsoft. Дори в БГ се появяват все повече хора с макове. Вярно, много хора и то професионалисти, а не "фотографи" с космодиск, го ползват само заради хардуера и пускат windows-и на виртуални машини, просто защото е много по-бързо, удобно, 10 часа батерия са си нещо нормално и какво ли още не. Запитайте се защо хора, които работят в Microsoft пристигат на конференции и командировки с макове?!? Същото не може да бъде казано за хората в apple средите. От към софтуер MS единствено водят с cloud решенията си, но също стават последователи и копират едно към едно неща които се случват на другият бряг.

Лично аз съм Mac потребител от 2 години, в офиса ползвам windows-и, така че съм на двете системи едновременно. Повече никога няма да си купя машина за Windows. Никога. Нито за мои познати (за които купувам също аз). За фотообработка също. Дано Microsoft променят нещо, иначе от към OS го закъсват яко. И има защо...

Забелязвам, че повечето хора които дават хейтърски мнения или никога не са имали макове, или само слушат какво се говори за тях. Поне повечето мнения са супер не аргументирани. Ама то няма как.. няма как да се затвориш в една дупка и тя да стане твоят свят. Излез, поживей, виж, опитай и тогава се върни и говори.



Публикацията е редактирана (02-09-14 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: insofia.net   
Дата:   02-09-14 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: novi4ok   
Дата:   02-09-14 22:46

gchokov, и аз мислех да пропусна, но заради такива като теб не издържам.
2 години си мак-юзър? Е, аз от десет години в работата си използвам интензивно един мак, който се сменя на всеки две години, за да е "най-актуалното и най-доброто" и една PC работна станция, която е на същия цикъл. И между другото- проходил съм на мак. Още през осемдесетте. Занимвам се с видео. И отговорно ти заявявам, че ако не бяха капризите на шефа ми никога нямаше да се дават пари за "легендарния" Мак. И наистина е легендарен - само легенди се носят за качествата му, но уви, без никакво покритие. Защото не ми дава нищо повече пт ПС-то, но струва два пъти повече. И е безсмислица. А колкото до конференциите - вЕрвай ми, и аз ходя редовно и такова нещо, като "масово" няма! Просто маковете са направени така, че да се набиват на очи. Това е. А където съм бил, Маковете, според мен, са в съотношение поне едно към петдесет спрямо нормалните лаптопи.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   02-09-14 23:00

@novi4ok - ок, спокойно вярвам ти [smile]
Само не разбрах, защо точно сменяте мака. За да е най-актуалният и новият, то същото не важи ли и за PC системите? При това положение, пак добре ви кара, цели 2 години.. може да ги сменяте на всеки 6 месеца, ептем да сте в крак с шаренкото..

Нещо отново не виждам солиден аргумент в мнението ти, но да знаеш че ти вярвам иначе - доста често хората не си признават, че не знаят какво правят но за сметка на това, продължават да го правят. Няма лошо, аз споделих мнение.. не е лошо и потребителите като мен и теб да имат избор :)

Лека нощ. Бях до тук така или иначе с тази тема.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   02-09-14 23:14

Абе не ви разбирам, честно. Аз мога да си ползвам уин рс и мак без да изпадам в кризи на личноста. Хеле пък да споря до смърт кое било по-добро.
Както се казва в една архи тъпа реклама - "Който иска да мези, който иска да вчера,бе!"[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-09-14 23:35

Аз съм работил на Мак и съм за с двете ръце ако мога да си го позволя без излишен напън.

Понеже немога и не ми е приоритет за момента ползвам Нексус 4 телефон на гугъл / андроид + обикновен вече стар лаптоп.
Скоро ще си зема някоя по-нова машинка за 1500 лв от "новите" с която ще си бутам още 2-3 годинки и ще ми е достатъчно.

Е да не забравяме и Канон 7д мк2 [smilie18] [smilie19]



Публикацията е редактирана (02-09-14 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: rimohit   
Дата:   02-09-14 23:53

Комшията каза , че никон били по добри .. ?![smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 00:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: batsali   
Дата:   03-09-14 00:39

Боб или леща?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: uri64   
Дата:   03-09-14 01:05

Един ден боб (с наденички ако може), друг ден леща....

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Emoxide   
Дата:   03-09-14 01:11

някои хора карат немски коли други френски...
кой е по-добър SEAT Ibisa или Dacia Sandero ? [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: langel   
Дата:   03-09-14 09:41

Само да споделя, че някои от най-върлите Мац защитници в темата държат на показ в офисите и ателиетата си по един Епъл за да "впечатляват" клиентелата.
Иначе служителите им, които всъщност бачкат, си работят на РС с Уиндоус.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: pmartinov   
Дата:   03-09-14 10:15

Комплекси,суета и еснафщина.



[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: proof_15   
Дата:   03-09-14 10:31

Нека си кажа и аз моето мнение.
През 2009 си купих първия МакбуукПро13 (и все още е единствения, който имам) и откакто го имам не бих си купил отново Уин. Не защото, както много хора се изказват, че са светкавично по-бързи или каквото и да е, а защото ТОГАВА беше единствения компютър, който знаех, с който може да се работи толкова лесно. Основното му предимство (според мен) беше "тракпада". С всичките си "джесчърс" (движения с 2;3;4.. пръста) се спестяваше много време и усилия за смяна на програми, прозорци, скролл и т.н. Разбира се и дисплея му е невероятен (поне пак преди толкова време не бях виждал друг лаптоп с такива благинки), програмите се инсталираха по-лесно, блутууд, безжичния интернет, всичко беше вградено много приятно в операционната система. Все още си е, малката разлика е, че Уиндоус също доста напреднаха и долу горе са се изравнили. В този ред на мисли не бих се върнал към Уин(ако имам пари да си купи пак МАК) не защото е по-лош, а защото съм свикнал страшно много с Мак ОС и го предпочитам.
Не съм си изпил кафето още, толкова от мен. Дано да съм помогнал :) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   03-09-14 10:39

По-скоро шкембе vs гурме [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Тед   
Дата:   03-09-14 12:16

Автор: proof_15
Дата: 03-09-14 10:31

Нека си кажа и аз моето мнение.
През 2009 си купих първия МакбуукПро13 (и все още е единствения, който имам) и откакто го имам не бих си купил отново Уин. Не защото, както много хора се изказват, че са светкавично по-бързи или каквото и да е, а защото ТОГАВА беше единствения компютър, който знаех, с който може да се работи толкова лесно. Основното му предимство (според мен) беше "тракпада". С всичките си "джесчърс" (движения с 2;3;4.. пръста) се спестяваше много време и усилия за смяна на програми, прозорци, скролл и т.н.
-----------------------------------------------------------
Само по тази точка да спомена, че при наличие на Wacom таблет- особено в горния клас, тракпада на MAK изглежда като детска играчка. Мишката / при наличие на таблет / се използва рядко и китката ти е свободна.
За комбинации - от драйвъра настройваш до 5 пръстта кавито си искаш комбинации, бързите бутони - експреский, тач ринг /колелото сетинг/ и редиъл менютоо ти предлагат невероятен букет от опции и customs. Без да включвам писалката.

Цени на хардуера - Епъла при равни др.условия е напомпал неимоверно клиента, като го кара да мисли, че е платил за нещо различно.

Винаги съм мислил, че кАймаКа е Unix с Х графична среда, която я има отпреди да съществува. Но успяха да изкарат от това милиарди.

Питайте с коя банка може да правите интернет банкиране на Сафари или Лисицата под МАК :) - да, може да видите инфорамцията, но преводи повечето банки са зачеркнали тези Браузъри /на МАК ОС/, поради сигурността.

Много читав хардуер няма поддръжка на драйвъри под МАК....ограничен си. И много софтуер под WIN, който го няма под МАК, обратното не важи - има реципрочност. /сигурно има и някое изключение/. В смислъ софт за МАК, който да ти липсва под WIn.

Джагите към МАК са ги натоварили с екстра цена, за една бяла пластмаса.

Смяната на компоненти е ....
Да не говоря за някои оптимизации за ретина дисплеите на МАК на софтуери...за която е необходима оптимизация за повечето пиксели .... , а някои не искат да оптимизрат...

Погледнато в друга посока - Андроид и IOS :)

Перфектният хардуер е този, който ти върши безупречно работа със софтуера и задачите, които извършваш /не съм хейтър на МАК/. Ако не може да те задоволи - инсталираш си на същата машина друга OS. - както правят 99% от Макаджиите :)
бтв бая народ хвърли МакБуците и си взе здрави лаптопи. / процесите са променливи понякога/.

Най-добре е на една машина да имате WIN, Leopard i Linux - всичките ви турбо претенции за прозиводителност ще бъдат задоволени.

А да иначе да влезеш в ОФИС и някой да блее пред БЯЛ ЛЪЩЯЩ ДИСПЛЕЙ е признак за креативност, прозиводителност, престиж и интелект за работа с конзоли, команди и прочие.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: tuizzl   
Дата:   03-09-14 12:16

Аз лично за парите на един MAC бих си взел един workstation на DELL, HP или Lenovo. Грешка е да сравнявате MAC със сглобено PC, понеже сглобеното PC не е се оптимизира правилно хардуер-софтуер в повечето магазини, а при MAC всичко си идва фабрично оптимизирано или можеш да конфигурираш, но само точно определени компоненти. Това е само мое лично мнение тествал съм няколко MAC-a, но не съм работил с тях дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kosmodisk   
Дата:   03-09-14 12:19

gchokov:
[много хора и то професионалисти, а не "фотографи" с космодиск]

Приемам от това което си написъл, че с ирония намекваш, че аз не съм нито професионалист в професията си, нито фотограф... Щом си казал, още утре си продавам фото-техниката, напускам работа и отивам в Ъгъла на срама.

Това че ходиш по конференции прави ли те професионалист?
Ами ако ти кажа, че 80% от хората по конференции са или джуниър или средно ниво, защото хората на по-високо ниво и отговорности просто нямат време, а и нещата, които се обсъждат отдавна вече ги знаят и използват!

Личните ти наблюдения не са солиден аргумент.
Аз като ти кажа, че познавам много хора, които ползват iOS на PC с Virtual Box или VMWare, и никой който прави обратното?

Да, за тиинейджърите е модерно да са с Iphone и Mac, това не ги прави нито гурута в професията си, ни то по-добри фотографи.

Няма да отговарям на теб повече, щом започваш с лични нападки.
Лети си с Мак-а щом ти харесва.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: CaracolStudio   
Дата:   03-09-14 12:26

Тед

На няколко банки им ползвам безпроблемно банкирането както с токен така и без със Сафари и нямам проблем .До сега никога не ми е липсвала програма която да я има за УИН а за мак не .А обратното го има няма Final Cut за уин :) Отделно покажи ми който си харесаш лаптоп ДЕЛ СОни на 2 години да му държи батерията 5-6 часа :) .

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   03-09-14 12:35

Относително е да се каже, защо Мас e по добрата система, но най-общо казано е заради цялостната философия на компанията. Стив Джобс и компания извеждат компютинга на друго ниво и го правят явно добре.

Маковете са просто друг тип компютри, с друг клас компоненти. Има много маркетинг в това, но не такъв само на брошури, ами в реална производимост и параметри.

Но както във всяко нещо .. и това е с времето си.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 12:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Тед   
Дата:   03-09-14 12:54

Автор: CaracolStudio
Дата: 03-09-14 12:26

Тед

На няколко банки им ползвам безпроблемно банкирането както с токен така и без със Сафари и нямам проблем
---------------------------------------------------------------

ОББ, УНИкредит? - преводи ? с МАК? брей...това ново ---ще го проверя :) Те освен IE друго не прзнават.

Софтуер- счетоводен, юридически, медицински? инженерен, графичен? МАК ?...недей ме разсмива:)
Периферия...? тв и ДВБ тунери, саунд карти, принтери, скенери и какво ли не? Всичко с драйвъри под МАК? брех...
За игри - не ме интересуват.
Е след време може да се обърнат нещата.

Навремето МАК имаха друга архитектура и процесори / G-тата /...като всичко стана INTEL ...се обезсмсили. /лично мнение /.

Споделям втор: tuizzl
Дата: 03-09-14 12:16

Аз лично за парите на един MAC бих си взел един workstation на DELL, HP или Lenovo.

Една сървърна машина от тези прозиводители е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   03-09-14 13:04

Ако някой се нарича "мак юзър" явно е от апъл сектата. Все едно влизаш в някъв клуб или нещо такова в момента в който си вземеш апълски продукт. Сякаш имаш нужда да оправдаеш покупката на апълски продукт, че е нещо повече от поредната джаджа, която просто върши някаква работа докато не се счупи или не я смениш със следващата.



Публикацията е редактирана (03-09-14 13:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   03-09-14 13:07

Не случайно всички DJ са с мак или и те от газария го правят .Просто искат като пускат да не се чува онова ДЪЪЪН запазена марка на УИН заедно със синият екран ,

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Rand   
Дата:   03-09-14 13:12

Какъв син екран?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 13:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Тед   
Дата:   03-09-14 13:22

Този DJ например от тази събота 7 часа нищо не му заби, а беше с двe WIn базирани лаптопа [smilie24]


http://s23.postimg.org/f0tj3jtbf/image.jpg



Перфектно си вършеше работата - при положение, че имаше музканти и певец.

Все същите стереотипи, и блокажи породени от модата, рекламата и желанието да си по-различен.

Може ли една и съща пица единия да ти я продава за 1 лв., а другия за 2 лв., като ти обяснява глупости за производителности, здравина, вируси и сини дисплеи....

Кой пък от WIN тука са видели син екран? Като се скапе някой хардуер /памет, диск и прочие - да/.

Аз спирам, щото темата е безсмислена.
Въпрос на личен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vga   
Дата:   03-09-14 13:41

Аз съм виждал син екран. Хиляди пъти, от 92-ра докъм 2010-а. Ти не си ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: AlexValtchev   
Дата:   03-09-14 13:51

хахаах ето ти отговора :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   03-09-14 13:56

Най-ценното при мак-а, е че съчетава десктоп компютъра с висока производимост. (Те са едни от първите, които го правят)

Това при другите компютри, се извдежда в друг клас. Тъй наречения, професионален.

Наистина разликата в цена качество е малка ..и в много от случаите не е в полза на Apple (разбирай, не е по евтино)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: nyamago   
Дата:   03-09-14 14:06

Тая жестока тема все се катери най-отгоре [smilie10]

Само ако някой възроди една тема за Канон срещу Никон може да я бие [smilie11]

Всеки, който взима страна тук е куку! [smilie6] [smilie18] [smilie3] [smilie6] [smilie5]

Редките изключения, искрици на надежда, че разумът не е безнадеждно заминал оттук, бяха авторите с позиция 'Да!' (вместо 'или - или'). Или дори: " Да - И Linux! " (И Android, И iOS, И BSD, И всеки друг нюанс на UNIX, И Chrome OS, и изобщо каквото ви е по вкуса и ви върши работа за конкретния случай. Ай стига с тия взаимни изключвания и племенни вражди [smilie22]

И молба към админите - да направят нещо тая тема да не се качва повече най-отгоре, че даже аз се включих. Срам! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   03-09-14 14:18

[smilie5] ама то това с компютрите е заболяване! подреждането на върусите, бъговете и другите измислици, е жизненоважно.

Това трябва да е правецшка мъдрост [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   03-09-14 14:31

Не случайно всички DJ са с мак или и те от газария го правят .Просто искат като пускат да не се чува онова ДЪЪЪН запазена марка на УИН заедно със синият екран ,

Така е, едно е в тъмната и задимена чалготека да ти свети ябълката на гърба на дисплея, а друго е да не свети нищо. А и тук важи този стремеж от тези Wanna be djs да си накупят всичко, което ползват звездните им кумири. А там става въпрос отново за маркетинг и много пари. Известно ли ти е, че Тиесто от известно време си партнира с HP, a също дори засне и рекламен клип за Acer, което от своя страна повиши продажбите, а клиентелата е ясна...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: muzicantini   
Дата:   03-09-14 14:49

На мен на гърба на дисплея ми свети Asus, корпусът ми е алуминиев сребрист, доволен съм от към гъзария :D:D

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 14:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   03-09-14 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   03-09-14 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   03-09-14 15:17

Може Тиесто и а Правец да заснеме реклама ама пак си ползва МАКА :)
То и Роналдо има реклама на галаксито ама .
Айде наистина тая тема е безкрайна ,и докато сме на DJ вълна един поздрав за УИН феновете .https://www.youtube.com/watch?v=mKkLjJHwRec

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: asahi   
Дата:   03-09-14 15:28

Работил съм техническа работа в рекламна фирма. Подходът е следния:
Във фронт офиса се слага готина мадама и Мак. Клиентът като влезе трябва да е наясно защо ще му вземем скъпо.

В "работилницата" работят PC-та. Производителни са колкото трябва. Струват по-малко от Маковете, ремонтират се в рамките на час-два, имат драйвери за всичко, взаимозаменяеми са, не се налага персонала да свиква с нова ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: imitev   
Дата:   03-09-14 15:41


Тва неква измислена рекламна фирма...

Истинските ползват мац... Даже отпред слагат грозна мадама с пц - да изглежда ретро някакси [smilie18]

PS: Само в бг рекламните агенции ползват виндовс. По света са на мац.

PSS: Разбира се управлението на машините за печат и т.н. е с компютри под виндовс...

PSSS: Все ми е тая на какво ще работя - сядам и започвам. Софтуера е еднакъв. Дреме ми за операционната система, стига да мога да работя цял ден без рестарт...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: muzicantini   
Дата:   03-09-14 15:43

Не знам за кой асус говориш, аз съм с N550 , тъчпада е песен, голям е, гладък е, даже и снимки си обработвам с него, като ме мързи да ида до бюрото с мишката.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   03-09-14 16:22

CaracolStudio,
На двугодишния ми win лаптоп едната батерия държи 4-5 часа, другата 6-7 (9 cell). На мястото на CD-то мога да пъхна HDD или допълнителна батерия в движение, без да гася лаптопа. Да, мога да сменявам батерия за секунди. Като натисна на фул скрийн екрана наистина става фулл скрийн. Не знам дали е важно, но интуитивно мога да увелича размера на шрифта на ОС, така че да е четлив. Интуитивно winлаптопа помни в кое приложение на какъв език съм писал и не се налага да превключвам BG/EN постоянно.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: didesignbg   
Дата:   03-09-14 22:53


http://images.anandtech.com/reviews/mac/MacPro2013/DSC_4694.jpg


Айде на печените чушки, има и с катък и с чесън [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: shamelessEyes   
Дата:   04-09-14 00:11

didesignbg, изивинявай, че ти го казвам ама си забравил голата мацка на десктопа!

..такава липса ..при тази визия ... мани-мани!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   04-09-14 00:30

Гроздето е кисело мани мани :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   04-09-14 02:39


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: langel   
Дата:   04-09-14 09:06

Автор: marves
Дата: 03-09-14 14:55

Като сме на темата....


Само да те светна, че на показаната ябълка върви Windows.

И за още нещо да въ светна :

За разлика от тукашните снобски изхвърляния, във форума на плод-зеленчука голяма част от професионалистите дискутират дали и как проблемите им ще се оправят, ако си инсталират Уиндоус.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: ludiakolio   
Дата:   04-09-14 09:11

Нито едното не е по-добро.Мойта статистика е ,че хората,които познавам и наистина разбират и се занимават професионално с програмиране и не само,си работят на уин или на линукс,а други които правят студиййна или филмова обработка с мак.За всеки влак си има пътници.Факт е ,че уин-а е най-масовия ос ,а това води след себе си както и предимства така и недостатъци.От моят личен опит бачкам с уин и линукс и нищо не ми липсва.На мак съм изкарвал за 5-6 месеца заради специални проекти и впечатленията ми са,че наистина има добри врътки,но като цяло се чувствам ограничен и все нещо ми липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Twingo   
Дата:   04-09-14 09:27

В замунда лесно може да се намери Mac OS. И така едно пц като боклуците на епъл ще струва двойно по-малко. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   04-09-14 12:48

Twingo
Изтегли си от замунда МАК ОС и си го инсталирай на ПЦто .Ако успееш ще ти стисна ръката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   04-09-14 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Chipsy   
Дата:   04-09-14 13:28

Чак пък потресаващо зле не е, влез само в TonyMacx86 и може да се подкара почти всякакъв интелски хардуер. АМД не може, ама то за умрелите или добро, или нищо [smilie18]
Аз работя и с двете ОС еднакво успешно, но предпочитам OSX за работа и рестартирам в Уин само в редките случаи, когато излезе някоя нова игра.
Защо предпочитам OSX? Заради прекрасния имейл клиент, календар, preview, липсата на вируси, глезотийки с меджик маус и тракпад-а, дизайн на системата.
Защо не ползвам епъл хардуер? Защото не мога да си го сглобя сам, да му туря водно и да ъпгрейдвам видеото, когато се налага. Няма как да бучна на МакПро-то едно 780Ti, както е сега десктопа, който е доста по-скъп от един среден мак.
И двете системи, Windows и OSX, имат предимства и недостатъци, но не виждам защо трябва да се плюе едното или другото по стар български хейтърски обичай [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   04-09-14 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: insofia.net   
Дата:   04-09-14 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   04-09-14 15:03

Горките, как ли ще живеят без новия айфон ако премиерата се забави с две седмици? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: landstar   
Дата:   04-09-14 22:53

По-нагла, алчна и търгашеска компания от епъл трудно се намира. Всяко общуване с него се заплаща, като че ли не е компютър ами някакво благоволение свише. Преди години от любопитство си взех един мини-мак. Голяма битка беше, абсолютно неподдатливо на настройки и обучение добиче. Принудих се да пусна уиндоус под неговата ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   04-09-14 23:58

Iandstar

С риск да те обидя дето аз съм лаик с компютрите с МАКА се справям в пъти по лесно .Незнам какво не си успял да направиш ама всичко е направено за тъпи американци .

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   05-09-14 00:15

То точно тва е, че много неща не могат да се правят на системи, които са опростени. Няма да позволят определени неща, за да не оплескаш нещо или да не останеш недоволен. Например едно от нещата, които правят с iPhone за да гарантират, че потребителя е щастлив е че ако wifi сигнала е слаб iphone-а просто все едно не го засича. С друг телефон ще го хванеш и ще се озориш там ама ще стане нещо след малко псуване. Обаче на iPhone ползувателите им е спестено това да имат скапан wifi заради слаб сигнал. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   05-09-14 03:44

хахаха, тук има тонове непознаване и неразбиране.
факт е че грамотен пц пич веднъж опитал гроздето не се връща [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kosmodisk   
Дата:   05-09-14 13:09

Chipsy,
всичко което си описал можеш да имаш с Windows/ Linux като отделиш малко време да свалиш и конфигурираш съответните програми.
Разликата е, че ако не ти харесва нещо в Mac OS - твой си проблем. Както са решили от Епъл, така ще го ползваш.
А фразата "липса на вируси" при нещо с "i" отпред звучи смешно. Там изобщо не ти трябват вируси за да правиш всякакви мизерии.
Ако не следите новините, потърсете последния скандал с Епъл и колко мизерно се оправдават, че не са виновни те, а това че хората не знаели как да ползват услугите им...
Аз пък се питам защо хора, които сами си казаха, че не разбират от компютри, дават крайни компетентни мнения без аргументи?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   05-09-14 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   05-09-14 13:23

Ами като са достатъчно глупави "звездите" да си качват голотиите на облак ще е така .А относно новият ай фон на 9ти излиза можете хейтърите са започнете да маструбирате :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Chipsy   
Дата:   05-09-14 13:40

написа:

> Chipsy,
> всичко което си описал можеш да
> имаш с Windows/ Linux като отделиш малко
> време да свалиш и конфигурираш
> съответните програми.
> Разликата е, че ако не ти харесва
> нещо в Mac OS - твой си проблем. Както
> са решили от Епъл, така ще го
> ползваш.

Под Линукс нямам нито Лайтруйм, нито Фотошоп, нито Файнъл Кът, нито Премиер. Уиндоус, освен 7, не става. Нито 8 ми е интуитивен за ползване, нито 8.1. Да не отваряме дума за метро интерфейса и това, че няма нито един свестен мейл клиент. И само не споменавай Тъндърбърд-а, финансиран от Бинг. Повечето ми клиенти ползват Facetime вместо Скайп и е задължително да го имам. Отделно от вградения TimeMachine на Мак е страхотен, при срив на диск за половин час компютъра ти е в състоянието, което си го оставил преди.
Хубавото тук е, че имаш избор - харесва ти Мак, ползваш Мак. Не ти харесва - алтернативи много. Хейтъри на едното и на другото има бол, никой не е длъжен да харесва едното или другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   05-09-14 13:45

[smilie21]



Публикацията е редактирана (05-09-14 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kosmodisk   
Дата:   05-09-14 13:47

Те половината сигурно изобщо не са знаели, че си качват снимките в облак, но нали от Епъл са решили,освен ако сам не го изключиш, всички снимки автоматично да се синхронизират... Всички са виновни, освен Епъл разбира се.
А пък новия iPhone no comment - с години се биеха в гърдите как по-голям екран и по-заоблен телефон на никой не му трябва...

Автор: Chipsy
Дата: 05-09-14 13:40

И аз така мисля. Който каквото му харесва да ползва, но без натякване и изтъкване на неща, които не са верни от неразбиране.



Публикацията е редактирана (05-09-14 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   05-09-14 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: ivaivalito   
Дата:   05-09-14 15:02

Факт е ,че Ябълката са иноватори е не толкова откакто го няма Джобс ,но главните действащи са все още там .Големината на размера на телефона лично мое мнение не искам да я пипат ,но пазара го изисква .Малко или много колкото и добър да си трябва да се съобразяваш с пазара .Живи примери от близкото минало Нокия която така и не разбра ,че в смартфоните е бъдещето и Кодак който така и не разбра ,че в цифровитеапарати е бъдещето .Инъче тези изключително богати фирми преди време .

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   05-09-14 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IDA   
Дата:   05-09-14 15:35

Ето ви и едно

мнение на професионалисти

по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   05-09-14 15:44

IDA, те хората говорят че за MAC не биха дали толкова пари, ти за HP Z... къде бееее? [smilie5]

В по-горните мнения, виждаме че вече имаме и експерти по IT сигурност и интерактивен дизайн[smilie5]. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kefalcho   
Дата:   05-09-14 15:50

Явно аз според линка на Ида подсъзнателно съм нацелил да си взема HP Z с два процесора, щото си мислех и за Apple ,единствено само дето ми е от по старата версия, без i [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   05-09-14 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   05-09-14 16:05

allyx - един форумен съвет - спри да се излагаш [smilie5]
Колкото до HP, не виждам причина през живота си да доложа задачата "сглобяване на компютър" на друг човек или още по-малко - на фирма. - типичното нещо на българина, всичко сам да си прави, и на всичко експерт, но после все някой друг му е виновен за нещо. Това, че ти избираш да си правиш всичко сам, не значи че хората имат желанието да си губят изобщо времето с подобни занимания, освен когато не им е хоби разбира се. Я кажи, сам ли си сглоби фотоапарата? В избата ли произведе матрицата?
Баш майстора...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   05-09-14 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   05-09-14 16:14

Тя цялата тема стана тролска, но ако искаш мога да ти изкарам малко статистика кои са най-големите тролове в нея, макар че няма да ти хареса резултата [thankyou] Аайде със здраве и уважавайте на хората избора повече - всеки мери по собствена преценка и ценности.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: GZS   
Дата:   05-09-14 16:15

Фотоапарата не се сглобява с няколко "мушкания" на платки в слотове [smilie5] . Напълно подкрепям аликс, предимствата от това да си сглобиш компютър, така да се каже по твоя мярка, са много: качество (абсолютно зависещо от нас), максимална производителност за нуждите ни, цена, лесен ъпгрейд (ако сме преценили правилно какво ни трябва в момента а и за в бъдеще) и т.н.. На днешно време петокласниците сами си ги правят тези неща. Да на който не му се занимава и няма "мега" знанията, готовите конфигураций са неговата опция.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-09-14 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   05-09-14 16:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: GZS   
Дата:   05-09-14 16:20

А за тези където казват че Мак ОС не става за РС, или поне не върви както на мак, мога да кажа само едно: Да може би така беше, едно време, времето преди да минат на интел платформа [smilie3] .

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   05-09-14 16:23

gchokov,
Сега остава да допуснеш, че има хора, които цял живот продават и сглобяват конфигурации, включително имат наблюдения и върху сервизната дейност - т.е дефектни партиди хардове, дънни платки, памет и т.н.
В тоя ред на мисли е много, ама много по-добре такъв човек сам да си асемблира системата, от колкото да разчита на пъпчивия индонезийски бот, действащ циклично на някоя поточна линия.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: GZS   
Дата:   05-09-14 16:32

Малко и по темата на дискусията. Имам един приятел, софтуерен девелопър, който свърши някаква работа (за 1 ден има няма) на една фирма и когато дойде време за плащане, му предложиха ако иска вместо тия 1000лв да му дадът един мак, почти нов, малко ползван. Приятелят ми го взе и после като разказваше историята ми каза: "Взех го защото никога няма да мога да влезна в магазина и да си купя мак - никога няма да стане това" [cool] ... След 3 години ползване беше много доволен че не забива, нямал проблеми, детето блъскало по клавиатурата и т.н. но... си сложи Уиндоус за да може да си върши някои работи... и така. Аз си извадих поуки от тази история.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   05-09-14 16:35

Не сравнявай фотографска система с компютърна КОНФИГУРАЦИЯ.
.
.
Без да отварям сайтове и прочее ще си позволя да кажа, че според мен единственото истинско нововъведение, което видяхме в iphone беше капацитивния мултитъч дисплей. Понятието смартфон съществуваше доста отпреди apple да го наложат. В момента веднага се сещам за моделите на Sony Ericsson P800/900, а също и други, но явно това са модели, които си изпревариха времето. Майкрософт също представиха таблет преди около 14 години (Оригиналния surface), но и тогава той не получи нужното внимание.
От друга страна видяхме колко "революционни" идеи предложиха Apple при представянето на последните си два телефона (5 и 5s). Решения, които по- скоро предизвикаха смях у потребителите с Андроид устройства. Taзи година на базата на това, което видяхме на първото голямо изложение през Февруари, последвано от IFA, което се провежда сега отново преспокойно ще кажа, че представянето на новия Аpple след дни отново ще предизвика усмивки от съжаление у хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   05-09-14 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vladis   
Дата:   05-09-14 16:42

Накратко - iПичовете си имат Mac, winПичовете си имат Vaio. Белички лапточета за да се забелязват отдалече.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: localhost   
Дата:   05-09-14 18:13

баси още си взривявате мостове тука бе хора [smilie5]

тя войната свърши преди много време [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   05-09-14 18:50





Публикацията е редактирана (05-09-14 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: prozium   
Дата:   06-09-14 15:37

Мен тази тема ме накара, да си сложа Виртуълбокс на лаптопа и да инсталирам хакинтош :D Честно казано не съм работил с макОС, а ми е интересно да видя за какво иде реч.
Иначе работата е ясна - пц-то си го правиш сам и си го сглабяш за твоите нужди. Макът го хвалят толкова много с дизайн ... аз си взех възможно най-ръбатият лаптоп и с помощта на 3д принтер малко по малко започвам да го правя като творение на H.R Giger, така че днес дори и това може да се костюмизира.
Андроид вс Иос ... там нещата са ясни. Днес за 350$ човек може да си купи телефон с 8 ядра, 3гб рам и 64гб флаш, ипс матрица и 13мегапиксела камера, а това всичко с цианогенски андро. Въобще кой би се хвърлил върху измислицата на апле не ми е ясно ? С таблетите е същата история.
В край на сметка май линукс ще се окаже най-ползваната ОС на този свят, което е светъл лъч в инче затворените кодови катедрали.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: axlastro   
Дата:   06-09-14 22:27

А ако сравним някой наточен мак с два Xeon-a и Quadro видеокарта кой ще е по-добър за видео и фото обработка? Иначе кефят като дизайн и удобство за работа. За съжаление много от програмите, които аз ползвам ги няма за мак.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: tuizzl   
Дата:   07-09-14 12:03

axlastro разбира се, че един workstation с два "Xeon-a и Quadro" ще издуха мак-а за същите пари. Много компании вече минават на HP или на DELL workstations. Просто тук се прави сравнение между потребителски или геймърски десктопче и мак, което според мен е напълно погрешно и винаги мак-а ще се справя по-добре от глобеното десктопче, защо ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   07-09-14 12:48

:) хайде покажете резултати от съоръженията си
http://browser.primatelabs.com



Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   07-09-14 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   07-09-14 14:04

??? ам ти верно за пръви път кацаш на primatelabs.com Idioterne

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   07-09-14 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   07-09-14 14:51

сори ма не се сдържах [smilie5] идиотерне е мноого готин филм и между другото моята програмка за твоя изненада има и безплатна версия
та колко си далече значи?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Chipsy   
Дата:   07-09-14 15:10

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/757385


Някой ако има със сходна конфигурация под Windows нека пусне 32-бит версията на Гийкбенч да видим има ли разлика някаква.

4770K@4Ghz - 14539 multicore, 3784 single core - 32bit, че 64 битовата е платена и не ми се занимава [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-09-14 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   07-09-14 15:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Chipsy   
Дата:   07-09-14 15:13

написа:

> Разбира се 32 битова :) не съм фен на
> орязани софтове, пък и нали
> макаджиите се кълнат в
> "удобството" и "усещането" за
> бързина, а не реалната такава [beer]

64 бит е платена, затова 32 бит. Освен просташко заяждане и хейтене, друго можеш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kvakioh   
Дата:   07-09-14 15:45

ЗА мак няма поне 25% от софтуера, използван за научни цели. Доказно и факт.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: prozium   
Дата:   07-09-14 16:38

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/757587


Single-Core Score Multi-Core Score
Geekbench 3.1.6 Tryout for Windows x86 (32-bit)
3305 11628

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: psychoiho   
Дата:   08-09-14 22:08

Преброихте се разбирачите в тази тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: didesignbg   
Дата:   08-09-14 22:25

32bit
2500К
sc 3662 mc 11830
гледам че рамта(1600) ме дърпа стабилно назад, не ми се занимава да развъртам вентилаторите иначе за този кратък тест предполагам ще мине и на 5г.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: realnoncho   
Дата:   08-09-14 22:52

didesignbg,

Това на колко процесор, при мен са 3637/11508 на 4.2 (за да видим дали има толкова голяма разлика от рамта).

Иначе според мен тест, който не може да ми накара процесора да работи на максимална мощност не е много обективен.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: didesignbg   
Дата:   08-09-14 23:20

4.5


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: realnoncho   
Дата:   09-09-14 00:22

Значи си прав, по-бързата памет (2133,С9) почти изравнява повечето клок [beer]

Разликата при паметта е доста осезаема:
Single-core 3620 vs 4414
Multi-core 3672 vs 4846



Публикацията е редактирана (09-09-14 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: didesignbg   
Дата:   09-09-14 00:37

добра рам[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Chipsy   
Дата:   09-09-14 00:56

Като гледам, поне според този тест, кой знае каква разлика между Санди и Хасуел в сингъл няма. Има при мулти-кор, но това го отдавам на HT-то на процесора. 2500K на 4.2-4.5 е съвсем малко по-бавен от 4770K на 4.0 в сингъл.



Публикацията е редактирана (09-09-14 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   09-09-14 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: netizen   
Дата:   09-09-14 09:03

В тая тема бая хора с излишно свободно време се наблюдават. Ама нищо, всеки израства за различно време [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: imitev   
Дата:   09-09-14 11:17

Двестаааа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   09-09-14 12:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   09-09-14 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: insofia.net   
Дата:   09-09-14 13:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   09-09-14 21:01

Последният коментар "кърти мифки"

Айде да ударим един тъпан тука. Гледате ли събитието на Apple? Фанатиците, във възторг ли сте?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   09-09-14 22:15

petrov88 .. присмял се хърбел на щърбел[smilie5]
Тук нали говорихме за компютри, или важното е да изтролите и хейтите с колегата ти учен? [smilie3]



Публикацията е редактирана (09-09-14 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   09-09-14 22:25

Не аз намесих телефоните в темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   09-09-14 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kefalcho   
Дата:   10-09-14 12:22

[smilie7]и аз съм без работа днес

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/770970

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Marten   
Дата:   10-09-14 17:15

kefalcho написа:

> [smilie7]и аз съм без работа днес
>
> http://browser.primatelabs.com/geekbench3/770970


Ако правилно съм разбрал.. моят гаден overpriced лаптоп на Apple изкара повече точки от някакъв двупроцесорен workstation на HP.. :)

цък



Публикацията е редактирана (10-09-14 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kefalcho   
Дата:   10-09-14 19:37

ами така излиза [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: realnoncho   
Дата:   10-09-14 19:44

Marten,

Тоя процесор е четириядрен и това си го пише в теста.
Иначе си е друго да сравниш нов МакПро с машина на години, една такава умилителна гордост лъха [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kefalcho   
Дата:   10-09-14 19:49

... ей сега пробвах още два пъти теста и точките ми паднаха още[smilie24] [smilie18] ...няма повтаряемост при резултатите с един и същ комп[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: imitev   
Дата:   10-09-14 19:51

Даже на мартен процесора е 4 двуядрени...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Lycan   
Дата:   10-09-14 22:12

Сега остава едно сравнение на килограми и всичко ще си дойде на мястото.
За ретина дисплея, ссд обемите и фюжън драйв няма и дума да отварям [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: jey6   
Дата:   10-09-14 22:22

процесора му е 4 двуядрени? Какво значи тва?
Едното е стационарен work station с интел ксеон, другото е лаптоп с интел и7...
На колко години е тая машина?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Marten   
Дата:   10-09-14 22:31

jey6 написа:

> процесора му е 4 двуядрени? Какво
> значи тва?
> Едното е стационарен work station с
> интел ксеон, другото е лаптоп с
> интел и7...
> На колко години е тая машина?

Не съм сигурен за коя машина питаш, но лаптопа ми е на малко повече от 2 години..

цък



Публикацията е редактирана (10-09-14 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: jey6   
Дата:   10-09-14 22:51

За ХП-то питах, защото реалнончо казва, че е старо.
И дори да е малко по-старо... Това е стационарен компютър с интел ксеон, а мак-а е лаптоп с и7 и си е постижение да го бие.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: prozium   
Дата:   11-09-14 00:50

Кое е постижението ? Моят лаптоп e на година и по показатели е доста над МКБ-то и ми излезна 1000е . Не виждам как сравняваш стар ксенон с и7. Уъркстейшънът може да изтърпи много по-голямо натоварване за по-дълъг период от време, докато кой да е мобилен процесор ще е прегрял и взел отпуска много преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kefalcho   
Дата:   11-09-14 01:23

Всъщност компа ми струваше 200 евро на старо, и дойде в перфектно състояние, отделно още сто евро за нвидиа куадро 2000, за това което съм го взел съм предоволен, смятам че за тези пари нов ще е много далеч от тези показатели... а и да не забравя, не съм анти ейпъл фен, просто никога не съм ползвал а и не мога да си позволя в момента да пробвам макбук[beer] иначе съм любопитен[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   11-09-14 01:38

Ето и моето http://browser.primatelabs.com/geekbench3/774403



Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   11-09-14 02:16

Няма такова нещо като "ейпъл", произнася се горе-долу като "епъл ".Бая се замислям напоследък за една епълска машина.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: batsali   
Дата:   11-09-14 06:54

Абе тия епъли колко мегапиксела са?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   11-09-14 09:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kefalcho   
Дата:   11-09-14 12:15

Я днес компа ми е на кеф, показателите му се[smilie18] покачиха[smilie18] [smilie18]
http://browser.primatelabs.com/geekbench3/776127



Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   11-09-14 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: mmjm   
Дата:   11-09-14 12:52

Взимаш една зелена ябълка, отхапваш я и от яд, че си счупил зъб за някакъв си киселяк я засилваш през прозореца, който се оказва затворен, след което разбираш кое е по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: hristomar   
Дата:   11-09-14 16:35

8 MP ама АФ с фазова детекция и наличие на оптична стабилизация при 6 плюс. Видео до 240 кадъра при по-ниска от 1080p резолюция. Макс. отворена бленда 2,2. ARM64 и 64bit iOS от една година вече. IPS дисплей срещу супер- дупер- амолед с предървен контраст. Стилен алуминиев корпус срещу пласмасаряк за 1400лв с формата на шпакла. За да настигнат милионите бройки южнокорейците ще пуснат през следващата една година 20 модела ютии с 16-20МП камери [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   11-09-14 16:50

Малко южнокорейски характеристики:
Display
5.1” FHD Super AMOLED (1920 x 1080), 432 ppi

Camera
Main(Rear) : 16MP (1/2.6”, Phase Detection AF)
HDR (Rich tone), Selective Focus, Virtual Tour Shot

Video
UHD@30fps, HDR, video stabilization

IP67 certificated Dust & Water Resistant

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: realnoncho   
Дата:   11-09-14 16:53

Маркетингът работи :)

Гледай тука EXIF:
https://photo-forum.net//i/1760715


F2, 8mp, IPS... 150$ преди година и половина [smilie25]


Да кажат поне че има по-голям сензор добре, ама с такива обяснения как всичко е фантастично и страхотно...



Публикацията е редактирана (11-09-14 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   11-09-14 16:56

Да, ама на леновото не му е масивен алуминий корпуса и нямаш премиум усещане... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   11-09-14 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   11-09-14 17:13

Да, ама не е с масивен корпус от алуминий и няма премиум усещане като го държиш в ръка... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   11-09-14 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: imitev   
Дата:   11-09-14 17:38

Абе ти говориш, но отсрещният не те чува премиум, ами такова едно пошло, плебейско...

пп: аз нямам смарт фонь[smilie5] Бедна работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   11-09-14 18:39

А си е срам да извадиш пред клиент нещо по-старо от последен модел iPhone... някак си е по-премиум... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: langel   
Дата:   11-09-14 20:42


Автор: BOZO
Дата: 11-09-14 16:56

Да, ама на леновото не му е масивен алуминий корпуса и нямаш премиум усещане... [smilie18] [smilie18]


Мда, на К900 е стоманен [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   11-09-14 20:44

Неръждавейка... а друго си е премиум усещането на цветния метал... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: firebird   
Дата:   12-09-14 11:43

Може ли да питам само, да не би да се изчерпаха темите - Канон или Никон? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-14 12:46

И аз да попитам.. BMW или Audi? (За allyx въпроса може да бъде, BMW или Opel?)



Публикацията е редактирана (12-09-14 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: netizen   
Дата:   12-09-14 12:48

Кучетата си лаят, кервана си върви [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   12-09-14 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   12-09-14 13:10

На новата вектра какво и е?
С BMW сложна работата, трябва ейнджъл айс да слагаш, алуминиевото окачване не понася околната действителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   12-09-14 13:12

Трябва предметите да служат на хората, а не обратното. Трябва да не те е страх да ги счупиш от употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: gchokov   
Дата:   12-09-14 13:29

allyx - Ама аз и така го правя :) Нали все пак сме фото форум -

..ето я обиколката на Хърватия:

https://farm6.staticflickr.com/5572/14873051171_7f2cf39c45_c.jpg

Road trippin' [Explored] by Georgi C, on Flickr

..ето го магнитчето:

https://farm4.staticflickr.com/3909/14643241538_78a744ae0b_c.jpg

Splitska Village, Island of Brac, Croatia [Explored] by Georgi C, on Flickr

Бъзиках се за Опела. Без лоши чувства..

Приятен петък :) [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-09-14 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: allyx   
Дата:   12-09-14 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »