Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   01-09-14 22:37

От близо месец ме обучават в едно студио, в което се обработват и монтират рекламни клипове, клипове на песни и други. Направи ми впечатление, че всички компютри с изключение на тези на шефовете са с Windows. Шефските са с Apple - настолни.
От любопитство попитах какви са параметрите на това чудо, че само шефовете ги ползват и останах много учуден.
Доколкото разбрах, нямат мощна отделна видео карта, ползват вградена ретина (или нещо такова). Рамта е колкото на лаптопа ми - 8гб, процесора i5
На всички останали компютри в офиса процесорите са i7, рамта е 16GB а видео картите са по 2GB. Тъй като съм още нов, ме е срам да се изтъпанча и да попитам - абе пичове, от гъзария ли ползвате тия 21 инчови компютро-монитори, или наистина вършат повече работа от останалите.
Ако някой може да ми обясни, ще му бъда много благодарен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-09-14 22:40

Много по-добра операционна система е IOS и използва много по-добре ресурсите на компа. С по-слаб хардуер върши повече работа. Това е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: marves   
Дата:   01-09-14 22:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 22:54

^
:D Тея няма ли да ги свалят от ефира най- накрая?

Досега единствените хора, които са се опитвали да ме убедят, че MAC OS е по- добрата система са apple фанатиците... Все пак първото нещо, което предлага MAC OS и първото, което веднага се набива на очи е визуалната шукария на системата им. Но това няма какво да ни учудва. Макар и в преработен вариант американецът залага на зрелището, което и почти винаги се оказва печелившо. Тук става въпрос за дигитално- визуалното зрелище - шукарията за окото. Изглежда по- добре и "се плъзга по- плавно".
За вирусите няма какво да говорим Вярно, доста по- малко са, но се чудя ако се разгледат като процент на базата на разпространението на Mac и се съпоставят с тези от Win какво ли ще е? Тук влиза в сила златното правило на Meчо Пух- "Колкото повече, толкова повече". Има и нещо вярно в това, че изпълняваните задачи на заден фон са по- малко. И другото най- важно: Aйпадът и айфонът се синхронизират много по- добре с MAC, отколкото с WIN PC :D

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: bpavlov   
Дата:   01-09-14 22:56


Е ти сам си си отговорил на въпроса - за тежка работа - PC, за шефска алуминиева гъзария - MAC

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 22:57

+ Terzziev сравнява конфигурации, а не цени [smilie5] Сигурно по- слабата епълска конфигурация е поне двойно по- скъпа от по- силната стандартна.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: juslen   
Дата:   01-09-14 23:06

По-добре е оптимизирана Mac OS защото Apple имат 5-10 компютъра и лаптопа със сходни компоненти, а Windows базираните системи са с хиляди различни компоненти и конфигурации-няма как да има същото ниво на оптимизация.

Същото е и при смартфоните-Apple имат 5-6 смартфона с IOS а с Android има хиляди с различен хардуер-няма как да оптимизираш перфектно операционната система отделно за всяко едно от хилядите устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: nyamago   
Дата:   01-09-14 23:08

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   01-09-14 23:17

Автор: petrov88
Дата: 01-09-14 22:57

+ Terzziev сравнява конфигурации, а не цени [smilie5] Сигурно по- слабата епълска конфигурация е поне двойно по- скъпа от по- силната стандартна.



Точно това не мога да разбера. Защо е нужно да се дадат 2500 лв за компютър, на който не могат да се правят никакви допълнителни хардуерни ъпдейти? За тези пари, човек може да си вземе някакво чудовище с Windows и добър монитор. Не съм работил на МАС и наистина не зная какви са преимуществата му, затова питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-09-14 23:21

Очаквам в темата да почнат активно да си хвалят стоката още и тези с:
1. Ай Падове
2. Ай Подове
3. Айфони
4. Ай Букове
5. Киндъли
6. Нукове

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-09-14 23:22

Всеки дето и понятие си няма си мисли, че РС-то му е по-добро от МАС-а и това е точно до момента в който не пробва същия софтуер, който ползва на РС-то на другото гадно американско творение [smilie5] и се оказва, че адоби са написали първо програмата за МАС и после са я напънали да работи на виндовс.

Малко интересни неща - IOS и Linux са на база на UNIX и са също толкова стабилни. Софтуера за МАС е по-евтин...

МАС е машина за работа, ако ще си играе игрички човек си има РС.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: kvakioh   
Дата:   01-09-14 23:33

Нито повече, нито по-малко...
Нов Мак лаптоп, при първото натискане на копче- изхвръква. Зарядното- спира да работи на трето зареждане...
ЗА 210евро нов 14 инчов лаптоп, с ниски показатели- без проблем.
Иначе си е вярно, че се ползват повече Мак за работа, за игри не.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: petrov88   
Дата:   01-09-14 23:38

Не, не се ползват за игри просто, защото повечето игри не се предлагат за MAC. Виждам, че гледате с насмешка на игрите, но не знам дали си давате сметка, че именно модерните игри са този софтуер, който най- добре (или поне най- явно) разкрива възможностите на една конфигурация.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vanquished   
Дата:   01-09-14 23:44

mihajlov2, нууковете и киндълите нямат нищо общо с Apple манията, те са за хора, които обичат да четат навсякъде, не е нито гъзария, нито е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stoikovv666   
Дата:   01-09-14 23:45

Приятно е да се работи с такава машинка. [beer]


https://www.apple.com/imac/images/index/performance/hero.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-09-14 23:46

Съвременните игри са това, което принуждава родителите да купуват нови видеокарти или цели компютри за децата си... нищо повече [smilie5] Игрите нарочно се пишат да са тежки и да не работят на стари компютри.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-09-14 23:57

Аз мак няма да си купя. Знам ,че са по-добри.
Колко е лесно.... [smilie11]

Ще си купя хубав монитор....другото е консуматив. [smilie24]
Още по лесно....

Поздрави на всички замислени.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: muzicantini   
Дата:   02-09-14 00:07

Макът е по-оптимизиран за работа специално с фотографски програми, а и като цяло изработката е много добра, операционната система е много приятелски настроена. На Мак е по-приятно да се работи, но за България е неоправдано. Цените са много високи, доста по-високи, отколкото в САЩ (за разлика от другите марки лаптопи).

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: Gravolez   
Дата:   02-09-14 00:10

Продуктите на апъл са зле откъм цена/качество. Един познат си беше взел бая скъп настолен мак (от тея дето хадруера е набутан зад монитора) и му прегряваше като играе дори не кой знае колко изискваща игра (dota 2)
За същите пари можеш да си вземеш доста сериозна машина с качествени компоненти, на който да сложил линукс или windows. Да, няма да е толкова джиджан и изпипан като апълския ОС и хардуер, но докато преди съм брал много ядове с windows откакто излязоха win 7 и 8 не ми се е налагало да преинсталирам. Слагаш и един 240GB SSD диск за операционната система (избягвайте марката PNY) и всичко си е на шест.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: sathv   
Дата:   02-09-14 00:16

Абе що си мислите, че мак са по скъпи. Ако го сравнявате с асемблейки да, ама вие с маркови компютри работили ли сте?


Simbon4o
Дата: 01-09-14 22:40

Много по-добра операционна система е IOS и използва много по-добре ресурсите на компа. С по-слаб хардуер върши повече работа. Това е :)

Това не е вярно. Имаше предимства преди и то само за определени приложения , но сега с W7 и W8.1 нещата не са така.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: BOZO   
Дата:   02-09-14 00:21

Точно че е добра ОС и използва уникално добре ресурсите за това е пълно с МАК-овски сървъри....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: stoikovv666   
Дата:   02-09-14 00:21

Единствено завиждам на мониторите им, друго не ме блазни. Скоро дори мислех над това как да вържа един на PC-то, но не беше решен все още проблема и се отказах.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-09-14 00:27

Аз като човек който не разбира от компютри мога да кажа ,че Мака не работи много по бързо работи по гладко и без много главоболия .Нещата са направени да работят за теб а не ти за тях .Драйвери мрайвери преинсталации направо ме побиват тръпки като се захвана с някое ПС.Скоро взех един евтин лаптоп на майка ми и 2 часа от живота ми минаха във инсталации.Моя мак си го ъпнах малко откъм РАМ и ССД зсам го смених и със Тайм Машин за половин час имах нов ССД хард и все едно не съм вадил стария всичко си е на мястото.Отделно ние българите сме тарикати малко я да направим една сметка кое идва по евтино .Давате примерно 2500 за мак лаптопче което идва с ОС безплатна и не ти трябва анти вирусна .ОСа я обновяват безплатно всяка година миналата МАверикс тази Йосамити .Ако си купите едно Вайо за 2 Бона и дадето пари за Уин 8 + антивирусни програми май нещата стават същите.И последно игрите ,че кой играе вече игри на компютър всички нормални геймъри си имат плейстейшъни или ексбоксове освен тия дето играят стратегии като wow ама те са безнадежден случай .А най големият мит е ,че няма програми за мак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: batsali   
Дата:   02-09-14 00:28

Правилното съпоставяне е Mac - PC и iOS - Windows. Едното е хардуер другото е софтуер. Не съм ползвал бели ябълки, но от 5 години съм само на Линукс. Както Симбончо вече каза, iOS и Linux са UNIX-базирани операционни системи и не ме учудва, че са по-добри от Windows в много отношения.

Apple правят неща, които галят окото, в това няма спор, но философията им е отблъскваща за мен дори повече от тази на Microsoft.

Смешно е да се твърдят неща като "маковете са оптимизирани за видео и фото обработка" "windows е най-добър за игри", защото тва е все едно да кажеш "опелите са по-бързи от фолксвагените". Толкова много различни параметри се пропускат в сравнението, че то на практика става безсмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Apple (Mac) е по-добър от останалите (Windows)
Автор: IshootPeople   
Дата:   02-09-14 00:49

Ако сте гледали има клипчета в нета нещо ато реклама на АППЛЕ е с един младеж и с един чичко там ги съпоставят.Отделно много ясно е че трябва да гали окото инъче всички щяхме да караме още ръбести лади или фиати мултипла :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »