Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: 50MP от SONY
Автор: jivkojj   
Дата:   31-08-14 15:58

Глупости. А6000 следи донякъде с китака основно заради затворените бленди. Фактически е пълен ташак.

На екранчето не може да разбереш нищо. Чак като отвориш снимките, виждаш, че всичко е брак.

А6000 си показва потенциала на статични обекти и със сигмите. Даже прехваления 50/1.8 е по зле от тях като острота.

Отделно са недомислиците с обувката на светкавица, визьора, това че не мери по фокус точка.... И т. Н

А тея от сони - ръмърс са пълни шизофреници. 2 пъти пиша, че вместо тела, трябва да вадят обективи и 2 пъти ме трият. Сега сами написали същото.
Баси, чак ми е криво че снимам със сони, като гледам феновете им какви пердета са [smilie23]



Публикацията е редактирана (31-08-14 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-14 16:25

Живко ще си сваля снимките и пак ще коментираме. Аз снимах доста по интересни неща от дете на колело с доста по хубав обектив и както писах брак на екрана не видях.

Аз и с а7 снимам спорт та може би и техниката на снимане е важна

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-14 17:36

Живко от около 432 снимки днес на щерката докато яздеше я има я няма 20-30 са ми прецакани откъм фокус.....това е А6000 със 70-200/4 пробвах 3 режима - онова дето мигат квадратчетата (следящ с широка зона), това дето следи обект (избираш си го и го очертва с един провоъгълник) и с зона по избор. Изглежда и на трите се справя доста добре.

Сега имам около 200 снимки от състезанието с мотори на Ридо и ще видя там как е положението. От една страна моторите са лесни, че се движат равномерно. От друга аз до сега не съм снимал мотори и малко в движение се учих.


Между другото значи около 600 снимки съм опукал днес със А6000 с една батерия дето беше на 100% сутринта а сега е на 47%. Така че и мита за това колко били зле батериите на безогледалните, заминава в небитието. При снимане на спорт и подобни неща със серийна снимка, никакъв проблем няма да са 1000 снимки на батерия т.е. 2-3 батерии те оправят без грижи.

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: jivkojj   
Дата:   31-08-14 17:40

Знам ги аз твоите подвижни снимки, дето обекта се движи наляво-надясно пред тебе. Аз говоря към тебе или от тебе. И то не на 10 метра и нагоре разстояние

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-14 17:58

Ми...не знам човек ти си прецени. На мен за това дето искам ми върши прекрасна работа. Впечатленията ми от следящия фокус до тук са коренно ралзични от твоите.

Пак да си кажа 300/4 или 400/5,6 дори аз бих си взел за А6000. Не снимам пилци и подобни ама кефа с тоя апарат е голям.

Фокусира бързо. Дори във видео на бленда ф18 му работи автофокуса и не hunt-и като предните поколения безогледлани.



Публикацията е редактирана (31-08-14 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-14 18:35

/изтрит/
Ето ти и 1-ви кадър от серия. По-малко от 10м е разстоянието до обекта...движи се по диагонал малко. Централно пред него беше страшно, но това е доста близко.



Публикацията е редактирана (31-08-14 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-14 18:44

Живко големи глупости писа за АФ.

Аз нямам един мек кадър със моторите....(изключвам една серия дето съм пукал 1/100, но дори и те са на фокус, само че с много много motion blur. Мога да пусна един да се усети за какво иде реч. Тия мотори излитат пред мен с доста голяма скорост и апарат ги следи без никакви грижи.

Просто АФ е уникално добър. ДСЛР-ите просто може да ги ползваме за преспапиета. Това А6000 е е...и машината. Това е терминатор някакъв.

Между другото 200-те снимки деот си мислих от Ридо са 568!!! Значи със 53% батерия съм опаткал над 1000 снимки!!!



Публикацията е редактирана (31-08-14 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: stoikovv666   
Дата:   31-08-14 18:51

hotsnail, не е от апарата, просто ти си станал машина [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-14 18:51

11к/с със работещ следящ фокус. Това А6000 е изродски апарат!

Към края на престоя на Ридо като съм свикнал явно добре да водя моторите и да не им режа тиквите на мотористите имам много яки серии с по 8-9 кадъра от един скок (т.е. <1с) всичките на фокус......

Голям кеф.

ПП Стойков извинявай, оспамих ти темата. Преставам. Ама много се кефя.



Публикацията е редактирана (31-08-14 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: jivkojj   
Дата:   31-08-14 19:20

И това за теб снимки на фокус ли са [smilie11]
Особено тея с коня, дето изобщо не може да кажеш къде и дали има фокус. Явно много съм се разглезил с никона.

Снимай нещо статично пак със същата комбинация и сравни с тея мазни, дето си пуснал.

Едит:сега пак погледнах коня, че той целия се явява фокусиран. Значи поне 2 метра. Че то и сапунерка ще се справи с тая работа. Накарай дъщеря ти да скачи срещу тебе в стаята и после дай да я видим в полет. Аз щото не мога, освен по случайност ако стане нещо.



Публикацията е редактирана (31-08-14 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: stoikovv666   
Дата:   31-08-14 19:26

Има тук една опция "Блокирай потребителя " ако я използвам мисля, че ще съм прав?! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: jivkojj   
Дата:   31-08-14 19:28

Това за блокирането за мен ли се отнася?

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: hotsnail   
Дата:   31-08-14 20:01

Живко, не ми е интересно да снимам дъщеря ми как скача от дивана. Пък и тя е малко голяма. Ако я карам да прави такива глупости, ще спре да ми говори.

За мен аз си сравнявам два обектива. 70-200/4 с които съм снимал - този новия и един стар. Стария съм го използвал на доста тела. А6000 от това дето виждам се псравя повече от добре.

Виж си каква ти е скоростта на снимките. На закрито с китовия обектив трудно ще направиш 1/640, пък дори и там би било на ръба скачащо дете, да се размаже леко от движение.

Пък и снимах с никон и следящия им фокус не е никакво чудо на природата. Точно скачащи деца Д600 ми даваше доста брак.



Публикацията е редактирана (31-08-14 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: jivkojj   
Дата:   31-08-14 20:56

Щом тебе те задоволява това, ок. За мен е стъпка назад от дслр-а, но както и да е, не съм очаквал от сапунерката много.

Надявам се останалите да не се лъжат, че ще им замести огледално - рефлексния апарат, както се опитват да рекламират от сони

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-08-14 23:22

Безогледалките в момента в които им сложиш нещо над 200мм и по-светло са довиждане от към скорост...

Иначе на 10мм фишайка всички тела за бърза с фокуса на ф/22 [smilie6] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: Sentel   
Дата:   31-08-14 23:26

Извинете, че се намесвам, но тази снимка ако трябва да демонстрира безупречен следящ фокус е пълен фейл.
Ако я гледаш като пощенска марка е ок, но в реален размер си е бая намазана.

Отговори на това съобщение
 Re: 50MP от SONY
Автор: mugen   
Дата:   01-09-14 08:31

Тва като, че ли някои хора насила са ги заставили да снимат със Sony и те страдат. [smilie11]

Ами за бърз фокус има Nikon 1 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »