Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет при покупка на вариообектив
Автор: Kpuc5000   
Дата:   26-08-14 22:06

Здравейте, първо да Ви поздравя за страхотния сайт/форум! Посещавам го от две години, но никога не ми се е налагало да пиша, защото винаги намирах отговор на въпросите си!
От близо седмица съм се решил да си купувам нов вариообектив за тяло Nikon D7000, до момента съм ползвал само 18-105 китовият обектив, но на моменти ми идва къс - трябват ми още мм.
Преди известно време продадох обектив, които ползвах със старото си тяло 55-300mm VR и бях много доволен от него.
Стига разкази, нека се върна на въпроса си.. Обмислям покупката на вариообектив : http://www.tamron.eu/en/lenses/16-300mm-f35-63-di-ii-vc-pzd/
Не намирам ревю на български език и също така не съм сигурен дали обектива си заслужава... Бих бил много благодарен, ако ме посъветва те към какво да се насоча, като бих желал да имам само един вариообектив, а не да сменям два, също след известно време мисля да си купя и Ултраширокоъгълен вариообектив като Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR, но за него друг път, че финансите няма да стигнат...
Благодаря предварително на всички отзовали се на помощ колеги!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: Sokola   
Дата:   26-08-14 22:17

Открий ВИП Трейдинг ООД,те нали са официалния вносител на Тамрон за Бг.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: fotorafi   
Дата:   27-08-14 12:15

Като стар никонаджия, над 30 години, изпробвах и ползвах много и различни обективи, лични и служебни. От Наско, техника знам, че тамроните имат слабост: недобра механика с много пластмаси и множилния кабел в зум обективите от много свиване и разтягане се прекъсва... Ако имаш бюджет, купи си най-добрия никорски 2,8/80-200 мм АF D. Твоят апарат има вграден мотор за AF можеш да си купиш малко по-евтиния вариант без мотор в обектива, а не AF-S. Цената му е малко висока ,около 1200 лв.Можеш и да опиташ и друг вариант, по-евтини обективи, да им се изкефиш и след време да го продадеш и да опиташ с друг. НЕ СИ КУПУВАЙ ВАРИО,чийто диапозон започва от късофокусен, нормален и теле. Много различни групи лещи, се движат напред-назад. AF също измества лещите.Имал си 55-300 и си бил доволен.Защо ти е 16-300? става и доста тъмен 6,3. Преминах на безогледалните системи Фуджи и разпродавам всичко никонско. Мога да ти предложа SIGMA AF macro D 70-210 mm/4-5,6 UC II /ултра компактен/. Две капачки, сенник, добра механика, чисти лещи и атрактивна цена...80 лв
София, 0886-711-193, Рафи за тест и опити. Идваш с апарата си у нас и пробваш и взимаш решение

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-14 12:31

18-105+ 70-300VR или Тамрон 70-300VC, това са вариантите, които дават добри резултати откъм техника и същевременно са изгодни финансово. Всичко под това, 55-300, 55-200, нещо друго си някак не върви.
За 80-200/2.8 [smitten] [smitten] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: harvester_vn   
Дата:   27-08-14 15:00

Kpuc5000 написа:

> Обмислям покупката на вариообектив tamron 16-300mm
> също след известновреме мисля да си купя и Ултраширокоъгълен вариообектив като Nikon AF-S Nikkor 16-35mm f/4G ED VR,


Сега ако обясниш и с какво точно 16те милиметра на Никора са по-широки, че даже са и ултра... от 16те на Тамрона.... [smilie18]



Публикацията е редактирана (27-08-14 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: mihajlov2   
Дата:   27-08-14 16:19

fotorafi го е написал съвсем ясно - не си купувай вариообектив с много широк диапазон - като Тамрона, за който питаш. Защо - просто куца качеството на изображението. То при обектив с диапазон 18-200 качеството е малко или повече посредствено, да не говорим пък за такова чудо, като 16-300... Ако искаш прилична картинка в широк диапазон на фокусните разстояния, за съжаление ще трябва да сменяш обективи. Хората по-нагоре са ти дали достатъчно идеи - примерно 18-105 плюс 70-300.
Най-общо казано - колкото е по-голяма кратността на вариото, толкова по-зле става картинката. Оптимално качество на картинката в целия диапазон на вариото се постига обикновено при обективи с кратност на вариото не повече от 3. Например: 16-35, 18-35, 11-16, 10-20, 17-50, 17-55, 16-50, 14-24, 24-70, 50-150, 70-200, 80-200... Да не мислиш, че производителите са натряскали всичките тези обективи само за да ни вземат паричките / е, и този момент го има в известен смисъл[smilie18] /?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: batsali   
Дата:   27-08-14 23:03

Не съм голям разбирач, а и сравнително малко обективи съм пипал, особено варио, но ми се струва, че искаш такъв огромен диапазон и 105мм ти е късо, защото те мързи [smilie3] Какво снимаш, когато ти идва къс обектива? Защо не си вземеш по-малко разкрачено варио с по-добро качество, както вече се написа, а отделно твърд телеобектив? Китовия го продай. Да знаеш, че няма универсален обектив.



Публикацията е редактирана (27-08-14 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: LONG68   
Дата:   28-08-14 04:58

Голям диапазон наистина не е решение.Аз също имам д7000,ползвам 70/300vr.нещата между тялото и обектива се получават добре.Успех с решението.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: Pac   
Дата:   28-08-14 14:40

Щом си доволен от 18-105, може и Тамрона да ти е ОК, но по-добре опитай някой по-истински обектив и ще забравиш за тези. Сложи една твърда 50-ка и веднага ще усетиш разликата в снимките. Гъвкавостта почти винаги е за сметка на качество. От това, което съм чел смятам, че Сигма 17-70 ф/2.8-4 е добър компромис, сравнително добра картинка с удобен диапазон. В дългия край Тамрон 70-300, но по-новия модел (USD), като евтин вариант. Иначе както споменаха вече, Никор 70-200 (или 80-200) ф/2.8 са класа.



Публикацията е редактирана (28-08-14 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: Kpuc5000   
Дата:   31-08-14 23:47

Какво мислите за Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D?
Видях че е на доста атрактивна цена в синтезиса и се чудя дали да го взема?
Като за начало най-вече го искам от любопитство, а и мисля да се доверя на съвета на Pac..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: ivjordan   
Дата:   01-09-14 00:01

^Ако е само за проба, не го купувай, въпреки чудесната цена. Потърси да го вземеш от някого за тест. Ако не можеш, купи го втора ръка, върви на около 150 лева и ще го продадеш без загуба.
Аз лично не съм очарован от 50 мм на кроп и предпочетох 35, точно след проба с 50/1,8Д. Не че е лош обективът, просто дължината идва малко калпава. На закрито е дълъг, навън е къс. Освен това, усетът за обектива е "пластмаса". Много е калпав като усещане. Това не му пречи да снима добре, но си е въпрос на вкус.

П.П. Ако до сега не си ползвал твърд обектив, който и да вземеш, на първо време ще те вбеси. Ако имаш желание, вероятно на втори прочит ще те очарова, но се подготви за първоначалното разочарование и не го "хвърляй" в базара, преди да си му свикнал.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: Kpuc5000   
Дата:   01-09-14 00:09

Благодаря за съвета.
Като цяло до сега точно за това си мислех и излязох на вън с китовият обектив и направих няколко снимки на 50мм, но като се замислих ми се вижда доста. Предполагам утре през дена ще изляза пак, но мисля че 35мм ще бъде моя избор.
Проблема като цяло са финансите, а трудно се навивам на нещо втора употреба...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: ivjordan   
Дата:   01-09-14 00:24

Аз винаги съм съветвал точно това, без да съм някакъв специалист: Залепваш с изолирбанд китовия зуум и снимаш само на избраната дължина. Е, нямаш 1,8 бленда, но поне ще усетиш дължината.
Хората, които са почнали от старите филмови тела, имат някакъв изграден усет към твърдия обектив, защото тогава други нямаше, но когато си свикнал на варио е доста трудно да "превключиш" на твърд. Факт е обаче, че и до ден днешен твърдите са по-качествени, вероятно заради по-простата конструкция.
Един твърд в чантата, без значение от дължината, е просто задължителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при покупка на вариообектив
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-09-14 08:27

Старите 50/1.8 D и 35/2 D са си много хубави обективи, но на тела с многопикселни матрици като D7100 особено започват да издишат на широко отворени диафрагми - 1.8-2-2.8. Т.е. изображението "омеква". Не знам как са с D7000, но задължително трябва да се пробват с него. Затова по-добре 35/1.8 G или 50/1.8 G.



Публикацията е редактирана (01-09-14 08:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »