Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Препоръка за чанта
Автор: vicking   
Дата:   25-08-14 17:42

Аз не знам що е таз драма. Лично считам, че раницата е за хеви метал, а чантата за леки разходки. Защо трябва да мъкнеш целия си гиър в чанта?!

P/S само да уточня, че под чанта не разбирам големите куфари, за професионално транспортиране на техника



Публикацията е редактирана (25-08-14 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-08-14 18:44

iva_drag, ако идваш на Фотоваканцията , ще видиш моята подредба, ако не си купиш до тогава. Но пак казвам , че пълна е много тежка. Аз за сега нямам големи проблеми, че съм над 100кила [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   26-08-14 14:15

Чанта подходяща за изброената техника е Lowepro Nova 4 AW.
в нея събирам 40д 17-50/2,8, 50/1,8, фиш 8/3,5, 70-200/4(със сенника), 430ех2(в калъфчето си, YN460(в калъфчето си), батерии за всичко, зарядни, мини софт за едната светка тригер и два приемника и нд филтър и закачен за нея статив ... след час ходене псувните се чуват гласно, а болките в рамото не закъсняват... харесвам си чантата :)



Публикацията е редактирана (26-08-14 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   26-08-14 23:26

Точно с Lowepro Nova 4 AW съм в момента и не става, нито събира Д700 с поставен 24-70 на височина, нито може да побере всичката изброена техника. Преди 5-6 години, когато я вземах май имаше модел Nova 5 AW, ама ми се видя излишно голяма, а то не е било излишно ...
Нещата отиват към Lowepro Nova 200 AW.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   26-08-14 23:54

Ами иска се заиграване и подредба аз с всички изброени неща мога да сложа на ширина тялото със закачен 70-200 пък и зависи как си налепила вътре отделенията. Мога да снимам, за да видиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   27-08-14 00:24

Дай снимка да видим как се побира техниката от първия пост в Нова 4.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   27-08-14 09:43

Ще снимам след като се прибера от работа... но така като ти гледам техниката и със закачен и незакачен обектив би трябвало да се поберат.. като единствено светкавиците ще са в торбичките си и ще са легнали отгоре на ширина по чантата

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   27-08-14 10:25

Освен чантата да събере техниката с тази техника трябва и да се работи, т.е. да се сменят обективи, батерии, което означава човек да има свободен достъп до всеки обектив или светкавица, а не всичко да е плътно натъпкано. Нова 4 е висока вътре около 18 см, а тялото с 24-70 е около 21 см, така, че весеки път като прибирам апарата трябва да махна 24-70 и да сложа 17-35, което е неудобно.
Това с светкавиците в торбички и отгоре - нещо не го разбрах - извън чантата ли?
Ще чакам снимка как си разположил ти нещата в Нова4.

Ще ми е интересно да чуя мнения за и против вертикално разположение на тялото и обектива (т.е. тежестта на тялото е върху обектива) или хоризонтално.



Публикацията е редактирана (27-08-14 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-08-14 11:28

iva_drag, за повече от 4 години нямам проблем с поставянето на обективи вертикално, както и винаги завинтения на тялото обектив, също вертикално. Не разбирам и от къде може да има проблем при подобна подредба - чантата ме е падала 2 пъти от стол и 1 път от маса без НИКАКВИ поражения по техниката.
На професионалните и полупрофесионалните тела и високия и среден клас обективи , байонетите са достатъчно здрави и надеждни, за да няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: Sokola   
Дата:   27-08-14 11:45

Ако те притеснява вертикалното разположение на тялото и обектива (т.е. тежестта на тялото е върху обектива)
можеш да поставиш "възглавнички" от двете страни на обектива да поемат тежестта на тялото.
Има ги в комплекта на някои чанти и раници.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   27-08-14 13:13

За толкова техника принципно аз говорех за побиране в чантата, за удобство да съгласен съм, че ти трябва по-голяма, но според мен стакава тежест удобство за каквото и да е не може да има :) относно вертикалното разположение не трбва да те притеснява въобще според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   14-09-14 12:31

Въпроса е решен с Lowepro Nova 200 AW.
Побира всичко гореизброено, има достатъчно място и е удобна за носене.
Благодаря на отзовалите се с мнение!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: realnoncho   
Дата:   14-09-14 12:39

Хубаво е, че даваш обратна връзка. Може да помогне на други [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »