Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   25-08-14 11:21

Препоръчайте чанта моля, която да събира Д700 със закачен 24-70/2.8 + 17-35/2.8, 50/1.4, 85/1.8, 105/2.8, СБ700, СБ900/Никон/ + прилежащите им аксесоари - сенници, карти, зарядни, дифузьори, батерии. Предпочитам LowePRo или CaseLogic, евентуално Tamrac.
Предварително благодаря на ползващите подобен комплект, които ще споделят опит!


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-08-14 11:51

Ползвам подобна с почти същата комбинация само, че е на Канон. Удобна и здрава - вече 4 години я разнасям, но тежи зверски, когато се напълни- около 10-12 кг.
http://www.tamrac.com/products/superpro17/



Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: kvakioh   
Дата:   25-08-14 11:57

Tamrac Expedition 5 или 6, 7 като варианти.
Kata Pro-Light PL-3N1-25
Lowepro Vertex 100 AW/ Lowepro Pro Trekker 300 AW

Case Logic няма да имат за толкова техника голяма и яка раница, това е силно компромисен вариант.
Нямам подобен комплект, но горе-долу такава като размери техника и затова препоръчвам каквото бих купил днес.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   25-08-14 11:57

Gospodin, удобно ли е техниката да е на "етажи" - май такава е организацията на Тамрак?
Забравих да кажа, че тялото е с грип, а това май е важно...
Предпочитам чанта, раницата е резервен вариант.



Публикацията е редактирана (25-08-14 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-08-14 13:08

Разкарал сум етажите почти изцяло(сано 85/1.8 и 50/1.4 са един над друг. Всъщност съм я организирал така:
отляво на дясно един въху друг 85 и 50(разбира се с парче разделител м/у тях , 70-200/4, фотоапарата със завинтен 16-35/2.8 забоден надолу с обектива, 100/2.8.
Отпред са 4-5 филтъра на резба, кърпички за обективи, четки, духалка, химикалка и листчета за писане. Отзад, където има отделение за лаптоп са 2 светкавици,синхронизатори,гелове, дифузьори, кокин НД, макроринг, кабели, зарядно и др.
Всички разделители са тип велкро и може да се комбинират както си искаш, но най-добре е да се пробва и види наживо. Другият проблем е , че са доста скъпи около 250-300лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: kvakioh   
Дата:   25-08-14 14:00

Чантата винаги не е толкова удобна, заради едната презрамка.
Както и sling раниците.
ЗА толкова техника, трябва си нещо стабилно.
Раница, и ако няма покривало за дъжд, и това да се вземе допълнително. Tamrac специално нямат, защото материалите са по-плътни и достатъчно защитена е техниката. Но може винаги да се вземе допълнително.
За цените- техниката, която е описана струва доста, така че една раница за 200-25 до 300лв няма защо да се скъпи човек. Пък и се купува веднъж. Най-много два пъти.
Bumblebee-220 PL Kata
Pro Runner 300 AW
са вариантите, които добавям тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 14:15

Тамрак Експедишън е наистина сериозна раница
Струва си всеки похарчен лев.
Ергономична, устойчива на експлоатация

Единствен недостатък е, че липсва вграден качул за дъжд

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-08-14 14:18

Раницата няма нищо общо с чантата. Всяка си има предимства и недостатъци. Аз не прявя преходи над 1-2 километра и за това ми е удобна чантата, а и от едно време съм свикнал да бъде по-лесна смяната на обективи и филтри. Техниката ми е защитена добре и от прах и от вода в тази чанта, защото е предназначена за голям комплект техника + 17" лаптоп.
Познавам хора, които си купуват и раница и чанта, та да имат за дълги преходи удобството на раницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-08-14 14:30

При носене на толкова много техника се чудя дали не е по-удобно /и с по-добро разпределение на тежестта/, както и за по-голяма оперативност да се използва някаква разтоварваща система от ремъци - например нещо подобно на Vanguard ICS Vest L , която разпределя тежестта върху раменете, гърба и кръста, а техниката се слага примерно в топлодери , подходящи калъфи/чанти за обективи и т.н., окачени по системата?
Аз нито имам, нито влача едновременно толкова много техника, така че питам от чисто любопитство.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   25-08-14 14:31

И според мен е по лесен достъпа до техниката с чанта. Това е една от няколкото причини да си търся чанта, Раница си имам, но стои в шкафа.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 14:55

Понеже видях по-горе, че е даден примера с Тамрак Експедишън, затова писах преки впечатления

Според мен изброената техника е много като брой единици
Чантата едва ли ще е най-добрият избор.

При толкова много обективи е хубаво всеки един да ти е под ръка и лесен за изваждане и прибиране

Освен това е много удобно да можеш да прибереш и тялото с обектива, който последен е останал завит на него.

Например ако си с дълъг обектив, но в чантата няма място за тяло + дълъг, завит на него, си е неудобно

Трябва да разглабяш, да намериш място на дългия отделно, а тялото с друг

Абе чантата -> до определен брой и вид фототехника

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: kvakioh   
Дата:   25-08-14 14:58

Lowepro 35L AW Nova
Tamrac Zoom traveller 6
Kata ReportIT-30 PL
Lowepro Magnum 400 AW
Щом се иска чанта за рамо. Аз може би малко се обърках, затова писах за раници повече.



Публикацията е редактирана (25-08-14 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 14:58

Раницата е в пъти по-удобна за достъп до техниката
Е, зависи от раницата де.

Има там едни измислени с разни джобчета, прихващания и припъхвания отстрани, отгоре, отляво уж за по-голямо удобство
вятър и мъгла

Виж какво значи удобство. Отваряш капака и всичко е пред очите ти


https://photo-forum.net/static/forum/2014-08/drnu3497.JPG


http://www.canonclubitalia.com/public/forum/uploads/monthly_07_2012/xpost-16616-1343505032.jpg.pages



Но ако все пак изборът твърдо е чанта - чанта да бъде.
Рано или късно пак ще се купи раница :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: kvakioh   
Дата:   25-08-14 15:00

chukov, тя има вече раница, търси чанта. И аз така първоначално видях, но написано е, че раницата е налична.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 15:00

Споделям опит като човек, който всяка седмица по цял ден мъкне 12 кила техника на гърба си

Постоянно сменям обективи без капка свободно време
Ергономията тук е на 1-во място

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: vicking   
Дата:   25-08-14 15:01

Моят глас е за Urban Reporter 350

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 15:02

Викинг, няма да може да събере всичките неща в нея

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 15:03

И ако утре си кипиш още един обектив или второ тяло [smilie5]

Истината пичове е, че чанта или раница - все не стига мястото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: vicking   
Дата:   25-08-14 15:07

не гледай снимките, те са еднакви и за трите модела 150, 250 и 350. Конкретно за Urban Reporter 350:


Fits:

Pro DSLR with grip, with attached 70-200mm f/2.8 lens
2-3 extra lenses
15" laptop
Accessories and personal items


Technical Specifications:

External Dimensions: 45 x 22 x 31.5 cm (17.72 x 8.66 x 12.40 in)

Camera Compartment: 38 x 15 x 27.5 cm (14.96 x 5.91 x 10.83 in)

Weight: 1.5 kg (3.30 lbs)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 15:14

Ами гледам трябва да събере 5 обектива, светкавица и тяло?
Айде единият обектив ще е завит на тялото ...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-08-14 15:20

Ами изобщо не е така за тази чанта, защото е дълбока и без проблеми побира тяло с 70-200. Организирал съм я , като цилиндрите на стандартен четитицилиндров двигател погледнати отгоре. Във всяка една дупка има обектив , като на един от тях е тялото. Вадиш тялото с обектива и ако ти трябва друг обектив, просто го връщаш в освободената клетка, всемаш си друг и го завинтваш и така по тази система става бъзо и удобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   25-08-14 15:58

Най-често 24-70 си стои на тялото с грипа, което означава 20-22 см височина на чантата + още 5 големи места за обективи и светкавици.
Мнения за и против апарата да стои върху обектива прав?
Легнал с грипа ще е по-неудобно за вадене.
Чуков, с голяма раница може ли да се сменят обективи без да се сложи на нещо - маса, пейка, на земята?
Гледам Lowepro Nova200AW, но не знам дали ще е достатъчно висока?


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: sirkhann   
Дата:   25-08-14 16:21

Единствената чанта на LowePro, която може спокойно да побере тяло с 5 обектива, 2 светкавици и аксесоари, е от Magnum серията. За мен лично толкова много техника в чанта не става за носене...

http://www.lowepro.com/magnum

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: chukov   
Дата:   25-08-14 16:27

Голямата раница направо я мяташ където те сварата свари и сглабяш и разглабяш

за чантата, особено ако обективите са на 2 етажа не виждам как

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: krist   
Дата:   25-08-14 16:35

Lowepro Flipside 400 и 500 - могат да се въртят около кръста и стават като масичка пред теб за смяна на обективи, без махане от тялото. Не е като с чанта с един ред обективи, но пак е нещо. Кусур - няма място за лаптоп, ако се търси такова.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: vicking   
Дата:   25-08-14 17:42

Аз не знам що е таз драма. Лично считам, че раницата е за хеви метал, а чантата за леки разходки. Защо трябва да мъкнеш целия си гиър в чанта?!

P/S само да уточня, че под чанта не разбирам големите куфари, за професионално транспортиране на техника



Публикацията е редактирана (25-08-14 17:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-08-14 18:44

iva_drag, ако идваш на Фотоваканцията , ще видиш моята подредба, ако не си купиш до тогава. Но пак казвам , че пълна е много тежка. Аз за сега нямам големи проблеми, че съм над 100кила [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   26-08-14 14:15

Чанта подходяща за изброената техника е Lowepro Nova 4 AW.
в нея събирам 40д 17-50/2,8, 50/1,8, фиш 8/3,5, 70-200/4(със сенника), 430ех2(в калъфчето си, YN460(в калъфчето си), батерии за всичко, зарядни, мини софт за едната светка тригер и два приемника и нд филтър и закачен за нея статив ... след час ходене псувните се чуват гласно, а болките в рамото не закъсняват... харесвам си чантата :)



Публикацията е редактирана (26-08-14 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   26-08-14 23:26

Точно с Lowepro Nova 4 AW съм в момента и не става, нито събира Д700 с поставен 24-70 на височина, нито може да побере всичката изброена техника. Преди 5-6 години, когато я вземах май имаше модел Nova 5 AW, ама ми се видя излишно голяма, а то не е било излишно ...
Нещата отиват към Lowepro Nova 200 AW.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   26-08-14 23:54

Ами иска се заиграване и подредба аз с всички изброени неща мога да сложа на ширина тялото със закачен 70-200 пък и зависи как си налепила вътре отделенията. Мога да снимам, за да видиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   27-08-14 00:24

Дай снимка да видим как се побира техниката от първия пост в Нова 4.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   27-08-14 09:43

Ще снимам след като се прибера от работа... но така като ти гледам техниката и със закачен и незакачен обектив би трябвало да се поберат.. като единствено светкавиците ще са в торбичките си и ще са легнали отгоре на ширина по чантата

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   27-08-14 10:25

Освен чантата да събере техниката с тази техника трябва и да се работи, т.е. да се сменят обективи, батерии, което означава човек да има свободен достъп до всеки обектив или светкавица, а не всичко да е плътно натъпкано. Нова 4 е висока вътре около 18 см, а тялото с 24-70 е около 21 см, така, че весеки път като прибирам апарата трябва да махна 24-70 и да сложа 17-35, което е неудобно.
Това с светкавиците в торбички и отгоре - нещо не го разбрах - извън чантата ли?
Ще чакам снимка как си разположил ти нещата в Нова4.

Ще ми е интересно да чуя мнения за и против вертикално разположение на тялото и обектива (т.е. тежестта на тялото е върху обектива) или хоризонтално.



Публикацията е редактирана (27-08-14 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-08-14 11:28

iva_drag, за повече от 4 години нямам проблем с поставянето на обективи вертикално, както и винаги завинтения на тялото обектив, също вертикално. Не разбирам и от къде може да има проблем при подобна подредба - чантата ме е падала 2 пъти от стол и 1 път от маса без НИКАКВИ поражения по техниката.
На професионалните и полупрофесионалните тела и високия и среден клас обективи , байонетите са достатъчно здрави и надеждни, за да няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: Sokola   
Дата:   27-08-14 11:45

Ако те притеснява вертикалното разположение на тялото и обектива (т.е. тежестта на тялото е върху обектива)
можеш да поставиш "възглавнички" от двете страни на обектива да поемат тежестта на тялото.
Има ги в комплекта на някои чанти и раници.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: hEka   
Дата:   27-08-14 13:13

За толкова техника принципно аз говорех за побиране в чантата, за удобство да съгласен съм, че ти трябва по-голяма, но според мен стакава тежест удобство за каквото и да е не може да има :) относно вертикалното разположение не трбва да те притеснява въобще според мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: iva_drag   
Дата:   14-09-14 12:31

Въпроса е решен с Lowepro Nova 200 AW.
Побира всичко гореизброено, има достатъчно място и е удобна за носене.
Благодаря на отзовалите се с мнение!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за чанта
Автор: realnoncho   
Дата:   14-09-14 12:39

Хубаво е, че даваш обратна връзка. Може да помогне на други [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »