Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 13:30

Уважаеми форумци, от днес е валидна следната промяна в албум-избрано
1. В Албум избрано и категориите ще се виждат само снимки, които имат минимум 25 точки от рейтинг А. Снимките ще се появяват в албума според времето на качването им - т.е. хронологично, а не сортирани по рейтинг (ако искате да ги гледате по рейтинг, използвайте "Рейтинг А")
2. При отварянето на албум, ще виждате линк " Виж : нови предложения за албум" . В тази галерия ще можете да видите всички снимки, които все още не са минали в "албум" и ще можете да гласувате за тези, които смятате, че са неоценени и заслужават да се появят в албум. За да се избегнат манипулации с правене на фалшиви профили и избутване на собствени снимки, в тази галерия ще могат да гласуват само автори в сайта, които имат минимум 5 снимки с по 30 точки от рейтинг А - т.е. същото правило, което е валидно и в конкурсите на ФФ.

Смятаме, че с тази промяна се създава още един филтър за отсяване на по-добрите снимки в сайта. Разбира се, необходимо е да сте активни, за да работи този филтър.

[beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 13:33

Ако забележите бъгове, моля сигнализирайте.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   21-08-14 13:36

авторите се виждат , но сигурно е нарочно..
Мисля , че хубаво ще работи , но ако има активност... Напоследък явно всички са отпуск :)[beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Havga   
Дата:   21-08-14 13:51

От няколко седмици свети нотификационният ми бутон, горе в дясно и независимо дали отварям съобщенията за активност към мои снимки не се нулира.
Бихте ли се заели моля с това.
Предварително благодаря!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   21-08-14 14:15

Супер, веднага се промени положението в албума, иначе беше станало мазало, чак да не ти се отваря. А гласуването с А рейтинг според мен трябва да е с още по висок критерия, защото 5 снимки а 30а рейтинг не е кой знае какво, по скоро трябва да са обвързани с Б рейтинг, защото има доста снимки, които трупат доста А рейтинг защото са по шарени, а имат 0Б, защото няма никаква идея в снимката. Тогава снимките в албум ще са още по подбрани и приятни за гледане. Успех![shtrak]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: gogzy   
Дата:   21-08-14 14:21

Peter_Angeliev, просто натиснете бутончето Рейтинг Б.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 14:24

Критерият е достатъчен - това е защита да не си направи някой 5-6 профила през нощта, за да избута снимка. Имаме опит с това:)
Идеята на албум-избрано е там да са по-селектирани снимки, но не само шедьоври. Има си и други филтри в сайта и то доста.



Публикацията е редактирана (21-08-14 14:24)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   21-08-14 14:30

Комбинацията от 1) и 2) всъщност е "Представяне"....можем да започнем да се обзалагаме, след колко време тъма и другите ще почнат да пускат теми "Да надзърнем в новите предложения за албум" [cool] ...да ни е честит заводЪТ за цели проводници, другари [smilie5]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   21-08-14 14:30

gogzy, знам че има рейтинг Б, но там гласуват съвсем ограничен брой хора. Идеята ми е малко по трудно да се дава и право на глас с А рейтинга, за да са още по отбрани снимките. Което ще е в плюс за всички.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Havga   
Дата:   21-08-14 14:37

Този кадър е зависнал в "нови предложения"https://photo-forum.net/i/1854606
, а същевременно е в рейтинг Б 24 часа
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   21-08-14 14:38

Категориите не могат да се засичат с избрано и с предложения. Такава ли е поначало идеята на категориите? Тоест могат ли примерно да се засичат с А или с Б (тоест да виждаш само нещо което е Б и е Портрет). Щото ако могат да се засичат с А и Б може би трябва да могат да се засичат с избрано и с предложения.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 14:38

Юри, не, не е "представяне".
Нали най-големите възражения срещу "представяне" бяха че е дискриминационно. Едни автори са там и чакат, други излезли вече си пускат каквото си искат.
Е, сега всички нови снимки, независимо на кого са и колко са добри или лоши ще минават през тази предварителна галерия.
Няма дискриминация. Всички са равни.
Добрите снимки продължават напред.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   21-08-14 14:45

Този кадър е зависнал в "нови предложения"
, а същевременно е в рейтинг Б 24 часа


Това се казва елитарност! Хем Б-тата са харесали , хем не си достатъчно смилаем за масите.. [beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 14:46

Моето скромно мнение:

Масово не се гласува. Кадрите бързо се изгубват /някои от тях си заслужават/. Сега още по-бързо ще потъват. Поне въведете практиката в "избрано" да попадат по ред на събирането на съответния рейтинг, защото в противен случай добър кадър ще влезне в избрано директно на страница № еди коя си, а дотам никой не стига.
Лично според мен оттук насетне снимките без рейтинг се превръщат в "Представяне" и пак никой няма да ги поглежда. Мнозина, както и са споделяли, искат селекция, но.... някой друг да им я направи и те да не се затормозяват с прехвърляне на снимки за сем. албум, докато стигнат до някой приличен кадър. Лошото е, че никой не иска да прави тази селекция.

Дано промените съживят сайта, но ме съмнява.
На първа страница гледаме едни и същи кадри /нищо против кадрите - те са добри/ вече една седмица - защо ли? Защото след отнемане на "Б" права 100 Б вече е една доста сериозна миза. Защото автори с "Б" права масово не гласуват и собствениците знаят това. Защото Албум с малките си тъмбнейлчета не е най-удачната платформа за представяне на кадри. Защото при това постно гласуване, прилични снимки бързо бързо потъват.

В тази насока трябва да се направи нещо според мен.
[beer]

ПП: Преди малко цъкнах на една снимка, която с моя глас явно събра заветните точки за Албум "Избрано". Появи се на последно място от 1-ва страница на "Избрано". Вие сериозно ли смятате, че това е удачно решение за по-добро бъдеще на сайта?



Публикацията е редактирана (21-08-14 14:51)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Havga   
Дата:   21-08-14 14:53

rimohit :))))))))
всъщност причината е различният праг - 20 Б срещу 25 А в случая в полза на А-то :)))) като елитарност
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 14:57

Ilyianb, в албума са сега много по-малко снимки и много по-дълго се задържат там. На една страница са 25 снимки. Ако смятате, че ви мързи да разгледате 25 снимки и искате да гледате само първите 5 - ОК.
Освен това , опцията тепърва започва да работи, изчакайте поне няколко дни, за да прецените дали работи.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: jigsaw   
Дата:   21-08-14 14:57

Чудесна промяна! Харесва ми подхода! Също искам да предложа още нещо.
Нека всички снимки от "Нови предложения за Албум", които не прескочат "трапа" от 25 точки за период от един месец и съответно не отидат в "Албум", да бъдат изтривани от сториджа автоматично след този период. Вярно е, че човек може сам да си изтрие снимката от профила, но може и да не го напарви. А не виждам снисъл подобни снимки да седят във ФФ. В крайна сметка това не е място за безплатно съхранение на семейните снимки. Нека опцията за изтриване да си остане като възможност за самооценка или самоконтрол, но ако все пак потребителя не го направи, то системата да го направи независимо от него. Форума доста ще "олекне" при тази чистка, но според мен това ще е само в полза на ФФ и не виждам негативи от това.

Дето се казва едно кронче в 00:05 всеки ден, отлично ще му дойде [smilie7]

Ето пример за такава снимка, можем да започнем от нея при теста [smilie18] : https://photo-forum.net/i/1816268


 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   21-08-14 14:58

Admin написа:


> Няма дискриминация. Всички са
> равни.
> Добрите снимки продължават
> напред.


А дано [smile] [smilie24]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   21-08-14 15:00

Елитарност за автора... Но разбира се , че беше шега :))))
iliyanb така е , но по малко снимки вече ще ходят в албум и няма да потъват толкова бързо .С тези темпове на гласуване едва ли ще има повече от 2 страници снимки преминали от единия в другия албум за ден...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   21-08-14 15:01

А в момента филтъра дали работи, защото аз нямам 5 снимки с 30А рейтинг а си гласувам без проблем?[smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 15:02

Нека всички снимки от "Нови предложения за Албум", които не прескочат "трапа" от 25 точки за период от един месец и съответно не отидат в "Албум", да бъдат изтривани от сториджа автоматично след този период.

Какъв е смисъла да се изтрият, те и без това няма как да се видят, освен в профилите на авторите. "Нови предложения" има валидност 2 седмици. Т.е. в тази галерия се виждат снимките, качени през последните 2 седмици.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 15:02

admin,

нещо май не ме разбирате. Това ли беше основното от моя пост? Основното, поне за мен, е това че масово не се гласува, това че /пак повтарям/ повечето искат селекция, но не желаят да участват в процеса на селектирането. И най-странното е че най-недоволните от "пропадането" на фото-форум, които се изходиха в доста теми в последните дни, нямат никакво отношение към гласуването, тоест не го практикуват, а много от тях и към споделянето на кадри в галериите.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 15:03

Не, филтърът още не е пуснат, до края на деня ще го пуснем.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 15:04

rimohit,

да видим наистина как ще е. Опасявам се, че отново няма да се поглежда "гетото".
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: jigsaw   
Дата:   21-08-14 15:07

@Admin

О.К. Съгласих се. Но пък ако се трият, ще се оптимизира мястото по дисковете [beer] Загрижил съм се нещо :) Не се сърди. Както го прецените, така да е [beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: J0R0   
Дата:   21-08-14 15:09

Няма начин да не се поглежда в "гетото", защото всички нови снимки са там, без изключение.
Всяка нова снимка, независимо на кого е.
А тия които са по-добри ще излизат по-бързо.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: cTpaHHo   
Дата:   21-08-14 15:41

Брей, и аз днеска влизам да погласувам и си викам "Какво става, толко по-качествена продукция за последните дни"...а то каква била работата.
Адмирирам промяната.
Прогнозирам недостатъчна гласуваемост в новото подразделение с новите предложения за Албум ;)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Chipsy   
Дата:   21-08-14 15:49

Aз все още се опитвам да разбера логиката на този сайт, при която като кликнеш на снимка от първа страница и ти отваря някаква категория от снимки, в която доста често даже я няма снимката, на която си кликнал първоначално.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   21-08-14 15:59

Да, много е странна навигацията из снимките и албумите. И аз много пъти съм се дразнил като цъкна на снимка, а то ми отвори албум. После отварям няква снимка и долу има няква лента със снимки, която като цъкна един два пъти на нея да прегледам някоя и друга снимка и върви после търси как да се върнеш в другия изглед на албума.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: ishootraw   
Дата:   21-08-14 16:01

Това е една добра посока и начало за промяна, но тя трябва да дойде и от самите нас си. Поздрави!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   21-08-14 17:41

Хората обаче не гласуват и наистина хубави кадри потъват. Напоследък само се воайорства.:) Не съм против промените, само дано не се окаже, че заради някои с по 10 профила останалите ще го отнесат. Дано да подейства мотивиращо, а не обратното!!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   21-08-14 17:54

Понеже отгоре пише 'Албум 6 часа' - значи ли, че тези вдясно от дискусиите са вече минали филтрите? [smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-08-14 17:59

"За да се избегнат манипулации с правене на фалшиви профили и избутване на собствени снимки, в тази галерия ще могат да гласуват само автори в сайта, които имат минимум 5 снимки с по 30 точки от рейтинг А"

Освен гореизброените причини няма да могат да гласуват и хора , които имат снимки, но не са ги пуснали за гласуване, както и такива, които нямат снимки. Направо да се раздадат пагоните и да се знае йерархията.[smilie8]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   21-08-14 18:10

Добре е, че се прави нещо за подобряване на нещата, не дотам добре е, че пак всичко опира до количество гласове и точкогонство и че представителния албум ще се определя от масовия вкус (или от други, вече до болка коментирани, фактори). Тъй като много от любимите ми автори и техни снимки нямат шансовете да достигнат заветните 25 точки (отчасти, защото са "елитарни" или защото авторите им изобщо не искат да участват в никакви гласувания!), си запазвам старата практика да влизам директно в профилите на избраните от мен автори, за да се наслаждавам на творбите им, тъй като не е сигурно, че ще ги намеря в албума. Явно трудно е (сигурно невъзможно) да се намери приемливо за всички решение, заобикалящо точковите системи или засиленото администриране. Надявам се реформата да сработи, но съветвам и другите потребители да надникват директно в профилите на авторите, които харесват. Преди време бях отворил тема за "невидимите профили", може би подобни теми ще спомогнат и сега за ориентацията в новосъздалата се обстановка. Както темите на тьма за "Представяне"!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   21-08-14 18:13

Обещавам - никакви теми за рекламиране на снимки - вече ще съм наистина черна[smilie3]


Не може ли в Албум-предложения да има опция за сортиране по рейтинг А, да се знае кои имат някакъв шанс?

Освен това не може да се преминава към следващата снимка, което съвсем ще откаже народа да гласува там.



Публикацията е редактирана (21-08-14 18:20)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   21-08-14 19:02

тези теми не бяха никак лоши и популярността им го доказва...лоша е системата която поражда тяхната необходимост...дано последните промени са за добро...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 19:12

За гласуването и новите правила:

Току що прегледах албум "Нови предложения за Албум" отзад напред, за да подкрепя снимки близо до прага от 25т. Преди да гласувам обаче поглеждам профила на автора и най-вече "гласуване", ако видя, че не е гласувал скоро или има много малко гласувания последната година, пропускам...

Същото може да се ползва за снимките престояли необходимото време, за да се вижда автора във всеки албум. Губи се време, но нещо не ми е кеф да подкрепям егоцентрици, които не поглеждат друго освен собствените си кадри. В крайна сметка ФФ е форум а не изложба.

Админите, и кво стана ся, преди гледах 2 албума: "избрано" и "представяне", сега трябва да гледам 3: Албум, "Нови предложения за Албум" и "представяне"...

ПП: Във връзка с горното бих искал от админите следната опция:

Някъде около бутоните за гласуване да има един ред:

Автор от 20ХХ; XXX гласувания за последната година

Не вярвам реализацията да е проблем в техническо отношение.



Публикацията е редактирана (21-08-14 19:42)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: bo6o   
Дата:   21-08-14 19:45

philip, не си прав, защото преди година, когато тепърва прохождах с първия си апарат, без понятие от основни понятия, се чуствах недостоен да гласувам, камо ли да коментирам във ФФ. Това значи ли, че не съм заслужавал внимание - сигурно, но не поради описаните от теб причини.
Промяната бива, дано да има ефект...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   21-08-14 20:01

Аз гласувам хронологично.

Влизам вечер и прелиствам всички нови снимки.

Които ми харесва - гласувам.

Когато стигна до снимките, които вече съм гледал, спирам.

С новата система ще се получи пълен бъркоч - снимките, набиращи по-бавно рейтинг, ще се появяват назад в избрано между снимките, които хората вече са гласували. Т.е. ще остават незабелязано там.

Аз не знам защо Admin един път не излезе с няколко варианта и не попита потребителите на форума какво мислят, ами винаги ги съчинява едни недомислени промени, които реално не изкореняват проблемите, от които всъщност форума страда. С новата промяна нещата стават външно по-лицеприятни, вътрешно - още по-хаотични.

А най-голяма нужда има от редизайн на това снимките да се представят големи и хубави, а не в MMS формат 120х160 пиксела.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 20:03

bo6o, винаги гледам откога авторът е във форума.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: bo6o   
Дата:   21-08-14 20:09

Това, че съм от 2009, не значи че не се уча от Април миналата година, защото от тогава мога да си позволя техниката...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   21-08-14 20:26

[smile]



Публикацията е редактирана (21-08-14 21:02)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 21:15

bo6o, това, че се учиш не означава, че нямаш вкус, тоест не ти пречи да гласуваш за онова, което ти харесва. Ако чакаме гласове само от експерти... всички рейтинги тук ще пропаднат[smilie25]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 21:21

С новата система ще се получи пълен бъркоч - снимките, набиращи по-бавно рейтинг, ще се появяват назад в избрано между снимките, които хората вече са гласували.

Бавно бавно, колко да е бавно? За 25т говорим, не за 250. Една снимка, не събере ли за няколко часа или половин ден 25т, все тая, значи не е предизвикала интерес. Освен това сега в албум снимките стоят дълго време и може да се разгледат от всички.
По-спокойно, обмислили сме го и има точна причина да е така.
А причината е следната - няма смисъл да се появяват отгоре отдавна потънали безинтересни снимки, които събират 25т по 5 дни и на 6-тия приятел на автора я "бутва" за да излезе най-отгоре в албума. Абсолютно същата е и системата с рейтинг Б над 100т, подреждат се по хронология на качването и си работи идеално тази система.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 21:32

Admin, а за опцията по-горе нещо против?

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 21:39

Има някакъв бъг. Не мога да гласувам за една от снимките в "Нови предложения за албум". Въобще не се появяват бутоните.

Едит: Грешката е моя. Авторът не желае [smile]



Публикацията е редактирана (21-08-14 21:40)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-08-14 21:51

Има логика в новите промени [smilie24] Времето само ще покаже дали е на прав път политиката [smile]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 21:51

philip, да тази опция да се вижда броя на гласуванията сме я обсъждали, не е проблем да се пусне.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-08-14 21:55

Говореше се преди време и за –рейтинг. Ще се позабавляваме поне [smilie18]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   21-08-14 21:56

Добре, а какво се случва с главната страница? Идеята за по-големи превюта и мобилна версия на сайта обмисля ли се?

Дано новите промени са за добро [smilie24]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: stoikovv666   
Дата:   21-08-14 21:58

Да за големите превюта наистина ще е сериозен напредък за сайта, с 2 ръце за! [cool]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   21-08-14 21:59

Admin, сърдечно благодаря, ще я очаквам [smilie24]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 22:01

Да, прави се мобилна версия.
По-големите тъмбове са готови като версия, трябва да ги пуснем скоро.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   21-08-14 22:08

Супер! Това вече е новина [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: musicfan4o   
Дата:   21-08-14 22:15

А когато се преглеждат снимките от "Нови предложения за Албум" има ли вариант да се показват останалите снимки след като се отвори дадена снимка? Или на всяка снимка трябва да се връщаме с back към тъмбснатите снимки?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 22:20

Да, ще го оправим това
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Karola   
Дата:   22-08-14 00:36

При опит да гласувам за снимка от нови предложения в албум излиза съобщение, че не отговарям на критериите за гласуване при положение, че не е така?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   22-08-14 01:30

Би трябвало да е ок вече! Преди малко го пуснахме и трябваше да мине един скрипт, явно не е бил приключил.



Публикацията е редактирана (22-08-14 01:32)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   22-08-14 02:26

00:25 (Софийско време 02:25, петък) - скриптът явно още не е приключил (?!) защото все още не ми се разрешава да гласувам. А би трябвало да имам право?

[smilie11]



Публикацията е редактирана (22-08-14 02:26)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: shamelessEyes   
Дата:   22-08-14 02:31

Добре звучи,
но линка за "виж нови предложения" не ми стой добре така (просто усещане). Покрай това, може да се помисли за по-голяма промяна на навигацията, което ще направи по ефектно и пълноценно усещането при цъкане по главните линкове.

Най-малкото може да се акцентира с друг цвят или бутон линка към "Виж: Нови предложения за Албум"

поздрави!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Lycan   
Дата:   22-08-14 02:57

"Албум - избрани снимки от всички галерии" и "Виж: Нови предложения за Албум"
трябва да са ГОЛЕМИ БУТОНИ - да тежат, да вадят очи и да могат с палец да се натискат



 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   22-08-14 05:08

HTML [smilie18]

Виждам още една добра новост:
В албумите "избрани снимки" и "Нови предложения" вече не се показват броя на коментарите при позициониране на мишката над кадрите.[smilie24]



Публикацията е редактирана (22-08-14 06:30)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   22-08-14 09:03

Изчезна постоянно червенеещата нотификация 1
Супер!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   22-08-14 09:04

Седя и си мисля. След като "виж нови предложения за албум" е най-ниската категория и там са снимките на всички, не трябва ли да се почва с нея и от нея да има опция "виж албум".
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: horhancho   
Дата:   22-08-14 09:22

Подкрепям предложението на philip да се вижда броя на гласовете на даден автор в последната година. Така няма да се гласува за автори, които не гласуват за чужди снимки и ще се увеличи стимула за гласуване.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   22-08-14 09:25

Абе и така не е лошо... Нали "елита" не иска да гледа лоши кадри , та някой трябвада му ги отсее [smilie5]
А това с гласуването , съм се изумявал , като гледам как някой топ автори влизат , и цъкат по един два гласа на седмица за снимката на първа страница и първите две с най- много рейтинг Б....
Все едно нямат мнение ами гласуват , каквото им предложи някой ...
Пък и нека не забравяме , че не е това най-важното, а възможността да общуваме със себеподобни [beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   22-08-14 10:41

rimohit, не са само топ авторите...[smile], а за общуването си прав![smilie24]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   22-08-14 12:52

Сега вече скриптът работи и погласувах 'на воля', започвайки от последната страница (не не всяка от десетките страници се намери нещо, за което да се гласуа, но докато стигна до началото, доста гласове пуснах : )

Срещнах снимки с "авторът не желае да се гласува" - не би ли трябвало в тези 'Прдложения за Албум' да са само снимки, качени за гласуване??

Подкрепям предложението 'Предложения за Албум' да излезе на (много) по-видно място в навигацията:

- Сега остава скрито, особено за който не е чел тази тема. И дори който знае линка - гласуването остава малко като 'опция', второстепенна дейност при влизане в сайта, бе която може (и за която, след обикалне на 'по-важните' линкове и страници, не остава от ценното ни време).

- Публиката (и стопаните на сайта!) държат ли да се гласува повече? Дайте тогава малко по-предна позиция на тази възможност (без крайната мярка да се прави задължително за 'отключване' на останалото съдържание - и такива предложения имаше дори).
- - -

Вече ми се струва, че се забелязва подобрение във видимото ниво на сниките, но е рано да се съди. От всички зависи да видим не след дълго резултати от промените!
[shtrak]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   22-08-14 14:06

Бих желал да попитам admin с какво профилът ми ме ограничава да гласувам за кадри в "предложения за албум"?
Благодаря[beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   22-08-14 14:14

С нищо, не би трябвало да има проблем, сега ще проверим
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sandart   
Дата:   22-08-14 14:43

rimohit написа:

> Изчезна постоянно червенеещата
> нотификация 1
> Супер!

При мен не виждам промяна в това отношение - нотификацията с червен балон и цифра 4 още присъства...

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   22-08-14 15:07

Това "предложения" си е като "Представяне". Само че сега всички трябва да влизат, защото и "нашите хора" оттам минават. Освен ако пак не ги домързи и решат да чакат "свитата" да свърши работата...

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: ElBandido   
Дата:   22-08-14 15:11

admin, мисля че вас питат хората пък и на мен ми е любопитно да знам мнението ви по този въпрос:

Автор: iliyanb
Дата: 22-08-14 09:04

Седя и си мисля. След като "виж нови предложения за албум" е най-ниската категория и там са снимките на всички, не трябва ли да се почва с нея и от нея да има опция "виж албум".
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   22-08-14 15:35

Не, не трябва.
И преди си беше така - албумът е по-представителната част и се вижда приоритетно. Има си линк към новите предложения . За сега системата работи добре.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   22-08-14 15:42

admin,

При мен системата все още не работи добре, т.е. не мога да гласувам. Бих препоръчал да се преустанови временно приемането на кадри в сайта, така че, когато нещата заработят, да работят наистина. Може пък някой да се нуждае от моето и на такива като мен гласче, за да влезе в "представителната извадка". Много странно бивам препращан към правилата на конкурс "нощен живот".

Вчера можех да гласувам където си искам.



Публикацията е редактирана (22-08-14 15:44)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   22-08-14 18:28

Снимките в 'Предложения' специално за гласуване ли са качени (това, което се наричаше 'Избрано' и имаше лимит за бройки на седмица), или всичко, което всеки качва в профила си?

Питам защото, както споменах по-горе, гласувайки попаднах на снимки с "авторът не желае да се гласува за снимката".

Заедно с продължаващите забрани на някои (отговарящи на изискванията) членове да гласуват, това говори за нестабилност на системата и нужда от още работа за спешно изглаждане.

[smilie24]



Публикацията е редактирана (22-08-14 19:48)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   22-08-14 18:30

За да мине снимката нагоре само А гласовете ли се броят или и Б?
За да мога да гласувам за снимки в предложения се гледат само А точките на моите снимки или сумата от А и Б?

Edit: Прочетох правилата и май си отговорих на въпроса. А би трябвало да вкючва и Б-тата.



Публикацията е редактирана (23-08-14 02:50)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   22-08-14 18:37

При мен проблемът с гласуването е решен.[beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: musicfan4o   
Дата:   22-08-14 19:07

Незнам дали това е новост или бъг, но като качих нова снимка и пишеше, че не желая да се гласува, въпреки че бях натиснал стрелката да се гласува. Трябваше да дам редактиране и от там да сложа отметка, че желая да се гласува за снимката.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   22-08-14 22:35

При мен не е решен, не мога да гласувам в новия албум[smilie2]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SaS   
Дата:   23-08-14 13:47

Здравейте, относно гласуването, от днес работи ежедневно обновяване и би трябвало правата вече да са 100% актуални.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 14:42

тьма, явно и ти си от плебеите, които нямат достатъчно нашивки по пагоните, за да могат да гласуват.[smilie7]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-14 15:03

Възстановено - изтрих този пост само секунди сед като го пуснах, но гледам че вече има отговори. Бях попитал:

Защо някои автори, които са изтрили снимките си или не ги пускат за гласуване (тяхно право, сигурно имат сериозни причини) - в същото време държат те самите да имат право да гласуват?

[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-08-14 16:41)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 15:12

nyamago, аз например отдавна имам 27 снимки в профила си, но не са пуснати за гласуване, а коментари не липсват и не ги трия.
Във Фотофорум трябва да има снимки - имам снимки, е сега зорлем искат да ме накарат да пускам снимки за гласуване , за да мога да гласувам. [smilie8]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   23-08-14 15:15

тъма, имаш само 4 снимки над 30 рейтинг, затва не можеш да гласуваш за предложения :)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SaS   
Дата:   23-08-14 15:43

@nyamago,

За Предложения за Албум, както и в Албум има условие снимките да са пуснати в общата галерия, но няма филтър дали да се гласува за тях.
Принципно ще го добавя, но то не е изключващо условие.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: koliovite   
Дата:   23-08-14 15:57

Хахаха, страшно падение ме сполетя. Без да съм го искал за времето, което съм регистриран тук, от гласуващ в рейтинг Б, стигнах до положение да не мога изобщо да гласувам.

Както и да е нито снимам добре, нито гласувам често, така че нямам претенции по този повод. Но с всяка промяна на рейтинговата система ми става все по-трудно да се ориентирам и да намирам фотографията, която харесвам. "Албум-всичко" доскоро ме спасяваше като единственото място, където можеше да се видят снимките по хронологичен ред. Липсва и възможност за добавяне на любим автор или ако трябва да взаимствам от други платформи, опция Follow. Помислете моля за това.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-14 16:44

GOSODIN написа:

> ... сега зорлем искат да ме накарат да пускам снимки за гласуване , за да мога да гласувам...

Не е зорлем, гласуването е доброволно! Наистина ли държиш много да гласуваш? Тази привилегия, докато забраняваш да се гласува за твоите, е малко... асиметрична. Намираш ли го за редно?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-08-14 16:58

Всичко да се върти само около някакви точки и рейтинги е доста елементарно. Не забранявам да се гласува- хората , ако искат пишат коментари. Омръзна ми да споря с телевизора. Станахме бетер математически форум.[smile]
Изкуството не се измерва с килограм-метър-секунда
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   23-08-14 17:07

пуснах за гласуване, добре е да можеш да помагаш да се излиза от тоя албум с предложения, аз обичам да гледам всички снимки


...и вече мога, благодаря

но си оставам от плебеите[smile]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   23-08-14 18:38

Обаче аз все пак не харесвам новата система, че подрежда снимките според това, кога са пуснати за гласуване, а не кога са влезнали в избрано. Аз лично много се обърквам и се налага да превключвам на режим "всички снимки", което си е баш старата версия.

Аргументът да се предпочете сегашния модел беше "щото някой може да дойде по ФБ и да избута с един глас снимка от 24 на 25 точки". И какво, голям праз. Може да не е била оценена навремето и да могат сега повече хора да я видят, получавайки втори шанс. Този формализъм внася невероятен хаос и не позволява човек да следи хронологично фотографиите.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   23-08-14 20:55

sirkhann[smilie24]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   23-08-14 21:05

Аз пък не се интересувам от хронологията и гласувам за онова, което ми харесва, независимо от датата му. Случвало ми се е да гласувам (и коментирам) някоя забелязана хубава снимка и после да се окаже, че е отпреди 7 години и отдавна вече има 500 гласа... Много важно, моят няма да и навреди, нито да я позлати - но е знак за впечатлението, което ми е направила...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   23-08-14 21:14


Автор: GOSPODIN
Дата: 23-08-14 16:58

Всичко да се върти само около някакви точки и рейтинги е доста елементарно. Не забранявам да се гласува- хората , ако искат пишат коментари. Омръзна ми да споря с телевизора. Станахме бетер математически форум.[smile]
Изкуството не се измерва с килограм-метър-секунда



[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: kirilius   
Дата:   24-08-14 06:49

Да споделя едно наблюдение след промените. Тъкмо сега влязох в категория "Домашни любимци" и ... там няма нито една снимка [smilie8]
Отидох на рейтинг за категорията и се разходих по всични месеци назад за тази година. Общо намерих десетина снимки. В някои месеци изобщо нямаше снимки [smilie10]
Т.е. има снимки в категорията, но не са минали определен праг и не се виждат.
В "Хумор" положението е подобно.

Ако искам да видя последно качените снимки в дадена категория независомо от рейтинга, къде трябва да ида?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   24-08-14 12:15

Господинов, написахте 10 мнения как сте ощетен, че не можете да гласувате в предложенията.
Не виждам за какво е тази офанзива като и без друго от началото на годината сте гласувал 6 пъти.
Няма смисъл.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   24-08-14 13:53

Хаааа ами това прави тези 6 гласа много ценни, защото са уникални....много, много по ценни дори от сапфирите на студента Сапфиров....да не говорим за бедния Хараламби от Червени ВРЪХ [smilie18]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 14:09

Проблемите ви се решават като бъдете по-активни. Няма как да влизате един път седмично и да искате да видите всички снимки. Виждат се хубавите снимки в съответните категории.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   24-08-14 14:26

точно защото влизам всеки ден и гледам наред всички снимки, сега ми е неудобно с това връщане постоянно към албума - не може ли да се поработи в тази насока, да мога да си гледам следващата снимка, без толкова да се измъчвам, стар човек съм вече[smilie2]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 14:39

Ако влизаш 4-5 пъти на ден в албум представяне няма как да пропуснеш хубав кадър. Като мине определения рейтинг и снимката се вижда в съответната категория.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 14:51

Освен това веднъж снимката като мине предложения се вижда както преди в Албум и в категорията в която е пусната.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sirkhann   
Дата:   24-08-14 14:53

Трябва да разглеждаш всичко наново. В днешно време всички се бият за времето и за вниманието на потребителя. Имаш много кратко време да задържиш вниманието на човек, защото целият свят е построен в посока на отвличането. Аз казвам защо системата е неоптимална математически и поведенчески А дали някой иска да я промени към по-добро, е негово решение. Резултатите са за всички, обаче.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   24-08-14 15:30

Ако сте активни, което би трябвало да е така ако имате интерес, снимките ще събират рейтинг и ще излизат от представяне за 1 час примерно. Ако е само да си чешите езиците и да търсите под вола теле няма смисъл. Хубавите снимки излизат ведната от предложения и съм сигурен, че ще се виждат в Албум до 1-2 часа след слагането им.

Албума горе в менюто и този който е Албум избрано е едно и също.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 16:09

Admin, има една малка групичка от "Б" автори (за съжаление - хипер активни с гласуването си), които са с няколко обиколки пред другите. Те "владеят" форума и докато не се справите с тях каквото и да измислите няма да свърши работа. За да се вдигне нивото на форума е необходимо точно на тях да им отнемете "Б" привилегията и нещата малко по малко ще се нормализират.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-14 16:18

> "... има една малка групичка от "Б" автори (за съжаление - хипер
> активни с гласуването си), които са с няколко обиколки пред другите.

Кои са те? Имена, дати на раждане, номер на обувките? Кога точно и какво точно са нарушили? Защо са лоши?

Стига с тези "едни хора", "всички ги знаем" и "една жена каза". Защо ги криете - искате да продължават така ли? Или ви е трах от техния божествен гняв?

И има ли ги наистина тези митични групички, за които откакто влязох във форума нерекъснато слушам, но никой не даде НИКАКВО доказателство, че съществуват, нито посочи поне един от тях...

Какво става тук?

[smilie22]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   24-08-14 16:27

Е, и това доживях да чуя - недоволство от хора които гласуват много и то с Б !!!!! Живо доказателство, че каквото и да се направи - все ще има някой, който иска обратното!

Спортувайте с фотоапаратите бе хора!!!! [cool]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 16:29

Въпрос: Какво става със снимките, които са добри, но авторите не желаят да се гласува за тях?
Отговор: Ще си останат ведно с помията от "албум-предложения" и никой няма да ги види.
Въпрос: Ами защо не ги пуснеш за гласуване?
Отговор: Защото не искам псевдо "Б"-та да ми оценяват снимките.

Помислете и за авторите, които не желаят снимките им да се гласуват поради изкривения начин за отделяне на добрите от лошите кадри! Те най-вероято искат снимките им да се гласуват, но не желаят да се подмазват на псевдо фотографи, които по някакъв начин са се добрали до привиегията да гласуват "Б".
Само за сведение ще кажа, че преди 2 години качих снимка на един възрастен човек. Направих си експеримент и започнах едно голямо подмазване, чак лой се стичаше по клавиатурата. Снимката събра 151-Б точки. Изтрих я. Пуснах я преди няколко месеца, но без да се подмазвам. Резултат - НИКАКЪВ. Зле, много зле!!! Та другари админи, изхвърлете коремоногите бета и оставете тези, които разбират
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: mmjm   
Дата:   24-08-14 16:36

Това много напомня този скеч.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 16:46

Петя, наистина ли не го проумяваш? Има автори, които ще те гласуват единствено и само ако ти си гласувала за тяхна снимка. Те наистина са хиперактивни в гласуването си, но отразяват само тези, които са ги гласували. Влизат във форума, "обхождат" собствения си профил обстойно и започват да гласуват всички, които са им ударили удивителна под някоя тяхна снимка. Не разбираш ли, че ако искаш да блеснеш с хубави кадри тук е напълно невъзможно ако не се подмазваш. Мен това ме гнети!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: MYanev   
Дата:   24-08-14 17:00

Не знам каква е идеята на правилата за гласуване -
"... в тази галерия ще могат да гласуват само автори в сайта, които имат минимум 5 снимки с по 30 точки...", но си е чиста дискриминация.
Както в някой арабски държави, нямаш право да гласуваш защото си жена и си нямаш "..." - няма да гласуваш.
Дори да сложите рейтинг С и Д, няма да се оправят нещата, и някой няма да станат по-добри или по-лоши фотографи от останалите.
Тук 99% сме любители, колко от регистрираните са професионалисти?
По-добре да се коментират прoблемите в снимките,(нали е фото-форум), от колкото да бъдат избутани в няква категория
като хора от долна раса, недъгави и темподобни.
Защо не вземете да изтривате профилите на тези, които не са достигнали рейтинг Б за две седмици, така няма начин да
не останете най-добрите и така ще има само хубави снимки във форума?
С тези правила може да амбицирате някой с права да гласува, за която и да е снимка, с цел да я набута в категория Албум, че да ви нашари красивите кадри с малко "грозни и недодялани" примерно.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-14 17:16

Невъзможно е да се угоди на всеки. А нужно ли е? [smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Lycan   
Дата:   24-08-14 17:17

fit_ness, какво му е обидното на "Нови предложения"? Ако не искаш гласове има ли значение къде ще са ти снимките тук?
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 17:20

MYanev,
Тук идеите са две. Първата идея е на собствиниците на сайта. Те искат добре работещ сайт, който да носи приходи с възможно най-малко инвестиции. За това бетата се избират измежду нас, а не да се наемат профисионални критици (казах критици а не фотографи защото тук се шири мнението, че фотографите са и критици)
Втората идея е свързана изцяло с потребителите на сайта. Някои потребители търсят начин да заобиколят правилата, да пробият системата...и успяват. Админите знаят кои са, но им е изгодно да ги държат, защото тези потребители са си доста активни, а това е доходоносно за собствиниците(повече активност - повече реклами)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 17:34

HTML, да има значение къде ще са, но не искам това да се определя от поети и писатели, а от резбиращи от фотография хора



Публикацията е редактирана (24-08-14 17:37)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: MarinY   
Дата:   24-08-14 17:49

Интересно!
По руските, канадски и подобни, вървежни сайтове, има ли безкрайни съвети от недоволни потребители, как да си "оправят" системата?

Избираш си общество и се съобразяваш с правилата му. Или си правиш твое и налагаш личните си разбирания. По-ясен принцип за успокояване на топката в отношенията, във всяка група, няма.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   24-08-14 18:09

> "... Някои потребители търсят начин да заобиколят правилата, да пробият системата...и успяват.

Кои точно правила нарушават (заобикалят)? И кое пробиват на системата? Колко печелят от това и кого ощетяват - с колко?

> "... това е доходоносно за собствиниците(повече активност - повече реклами)

Как си представяш горе-долу доходите от реклами (поделени между трима) - колкото депутатска заплата? Сергия на пазара? Даване на мазе под наем на студенти?

И ако един сайт (с доказана обществена полза) има И някакви (предполагам - смешно ниски) доходи, какво лошо има? Дори да бяха високи доходи - грях ли е, или престъпление? И несправедливо ли е? (Всеки може лесно да има същите доходи: прави един сайт и събира в него няколко десетки хиляди потребители - колко му е?..)

И за чий *#& изобщо се споменаха нечии доходи в тая тема?!?
[smilie9]



Публикацията е редактирана (24-08-14 18:18)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 18:26

nyamago, идеята на точките е следната:
1. Дори и малко дете когато види точките на даден автор да прецени дали той е добър и колко.
2. Да се самоконтролират авторите когато решат да експериментират с нови прийоми и техники на обработка и /или/ снимане. Нисък рейтинг - значи нещо не съм го направил както трябва!
3. За собствено удовлетворение, че авторът е станал по-добър (рейтинга на кадрите му прогресивно се вдига)

Какво виждаме в случая? Доста слаби снимки с висок рейтинг. Искате имена? Ами нали когато ви покажа слаба снимка ще скокнат приятелчетата "Б" и ще започнат да Му защитават "творчеството" и ще ми обясняват, че аз не мога да му стъпя и на малкия пръст?!?!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   24-08-14 18:53

Засега системата работи - по-активните потребители в сайта стават негови модератори. В това има известна справедливост.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 18:57

geokar, може би си прав. Най-активните стават нещо като модератори. Ако не ни устройва нивото, което предлагат просто не ни е мястото тук.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   24-08-14 19:36

[smilie3]

чудесно би било, ако може да се вижда кой и как е гласувал



Публикацията е редактирана (24-08-14 20:18)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   24-08-14 20:42

fit_ness - Казвам ти от опит - ако качваш стойностни снимки рано или късно ще бъдеш забелязан и оценен. И то без да се подмазваш на никой. Не съм го правила и не мисля да почвам! Ако снимките ти не се харесват огледай се - може би нещо не е както трябва с тях!
Не е срамно човек да се учи, срамно е да не иска да се развива, защото си мисли, че е велик и другите просто нямат вкус!
Тези мои снимки които се харесват тук - се харесват и в 500px, а там съм със съвсем друго име, точно за да си сверя часовника!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 20:58

Петя, Петя, ако искаш да си сверяваш часовниците ще ти кажа най-сигурният начин. Правиш си профил тук. Започваш да качваш снимки и по никакъв повод не коментирай каквито и да било кадри. Нито твои, нито чужди. Тогава горе-долу получените гласове ще са реални. Има и По-хард метод за сверка. Аз работя по него. Рядко казвам, че нещо ми харесва. По- често отправям критики. Така съм сигурен (или почти), че рейтингът ми е близо до истинския. Коремоногите започват да ме отбягват а на мен това ми е целта;) Техният вот не ме вълнува.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Lycan   
Дата:   24-08-14 21:03

Елитарната фотография е в музеите.
Рейтинг на база популярност е съвсем нормално да понамирисва на чалга кликове. Така че липсата му при добра фотография също може да се отчете като показател.
Все пак тези сайтове в голяма степен се възприемат само като предмет на забавление
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: petial   
Дата:   24-08-14 21:16

Те са предмет на забавление - ако някой ги приема по друг начин неминуемо ще страда!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 21:22

Само още нещо искам да добавя и спирам. Рейтингът е нещо много важно. По него бихме могли да следим за нивото на кадрите си а от там и нивото ни като фотографи (дори и любители). Който казва, че рейтинга не го интересива - лъже. Интересува го, но тъй, като не получава толкова точки колкото "гоуемите" се дразни. Въпросът е какво да се направи, че рейтингът на всички да е реален.
В момента положението е следното: Колкото си по-активен, толкова повече рейтинг имаш.
Оценките трябва да са огледало на кадрите ни а не огледало на активноста ни във форума. Ето тази пролука използват псевдо майсторите във форума.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   24-08-14 21:25

fit_ness , много си прав, в повечето случаи става точно така - аз на теб, ти на мен - порочна система, никога не гледам снимките на тези, които ми пишат коментари - гледам си тъпо и упорито всичко, което се пуска в албумите

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-08-14 21:29

Тьма, спомням си когато махнаха този бутон (опция), с аргумент:
"че наличието му се отразява на коментирането".

И аз съм Да се върне! ..и без друго, само с удивителни действат някои "поети" [smilie5]

пп. това революция ли е тука, сега? Много интелигентна, браво!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SameButDifferent   
Дата:   24-08-14 21:30

Ясно е, че не може да има угодия за всеки, но засега нововъведенията изглеждат обещаващо. Има стимул да се гледат всички снимки. А кой за какво гласува остава личен избор.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   24-08-14 21:34

Оценките трябва да са огледало на кадрите ни а не огледало на активноста ни във форума

Малко или много оценките са свързани с активността. Ако Вие не сте активен и хората виждат, че гласувате за 10 снимки на месец или дори за по-малко, защо очаквате другите да са активни и да гласуват за Вашите снимки? Ето по-горе в темата форумец писа, че не гласува за снимки, на хора които не са активни и чакат наготово някой да се погрижи за гласуването и рейтинга.
Ние админите няколко пъти пресичаме опити за явно приятелско групиране и сме махали възможността за гласуване с Б на много хора. Тук говорим за друго обаче - няма как да сте неактивен и да си сверявате часовника.
Това може да стане само ако назначено жури се грижи за оценяването.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fit_ness   
Дата:   24-08-14 21:53

Admin, прав си, че трябва да сме активни, но не активноста ни да се състои само и единствено във хвалебствени думи с цел да подтикнем автора да ни върне приятния жест. Според мен активност в този форум означава градивна критика. Опитвал съм се, но или съм бил блокирван на момента или оплют на лични или и двете. Веднъж се опитах да обясня на "Б" автор, че кадърът му е слаб. В замяна получих лично съобщение от сорта "Храни куче да те лай". Човека е доста активен и гласуваше всичките ми кадри. Когато го изкритикувах получих въпросното лично съобщение и вече спря да ме гласува. сигурно под "храни куче..." е имал предвид, че ми е давал точки?! Така ли ме е хранил?! Или е имал предвид, че съм куче;) Тук критиката не се приема. Нашенска работа?!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Kalimas   
Дата:   24-08-14 22:14

Един въпрос, като вляза в дадена категория, има ли начин да се видят новите предложения само за дадената категория? Така трябва да гледам всички категории, а понякога ми се гледат снимки само от една.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: serjy   
Дата:   25-08-14 08:48

гласувам редовно, НО никога не се подписвам отдолу с "!!!, +++, аууу, оооо, супер" и т.н.т... излиза, че съм неактивен в сайта [smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: algaivel   
Дата:   25-08-14 09:23

Влязох в новата секция и се опитах да гласувам - за части от секундата се показва някакво доста дълго съобщение, което не успях да прочета от първия път, та се наложи втори път ... От съобщението се разбира, че профила ми не отговаря на изискванията за гласуване в тази секция ...


Мисля, че внимателно изчетох правилата, но така и не разбрах причината за съобщението.
Някой друг има ли подобен проблем ?

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: sky-fan   
Дата:   25-08-14 09:53

Трябва да имаш 5 кадъра в профила, всеки с мин 30А рейтинг.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   25-08-14 10:20

Вярно sky-fan. Тя няма 5, а сигурно към 500. Това ще да е проблема[smilie5]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: marves   
Дата:   25-08-14 10:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: SaS   
Дата:   25-08-14 14:33

Линка е оправен.
Algaivel в базата данни е означена като да има права за гласуване.
Може би трябва да се логне наново, ако не го е правила от дни.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: algaivel   
Дата:   25-08-14 16:50

Благодаря SaS - всичко е наред вече [beer] [beer] [beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   25-08-14 17:42

Добре е новите правила да намерят отражение в изписаните "правила" на сайта, както и да се поправят там недоразуменията, предизвикани от някои промени, като например дублиращите се първа и втора алинея на точка 3.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   26-08-14 09:16

Фото Форум е полезен и привлекателен за всякакви потребители и не всички се интересуват от рейтингите. Посещаемостта на потребителите е съвсем различна, някои преглеждат албумите ежедневно, други ежеседмично, а трети доста по-рядко.

Активност при гласуване трябва да се очаква най-вече от авторите, които качват снимки за гласуване. Струва ми се, че ако качиш една снимка и очакваш оценка, редно е ти самият да избереш поне 10, за които да гласуваш. В тази връзка:

Admin, искам си ОПЦИЯТА:) с едно допълнение ако може:

Брой качени снимки за гласуване през последната година
Примерно:

Автор от 20ХХ; за последната година: XXX гласа; XXX качени снимки

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   26-08-14 09:28

Според мен също е редно при преминаване на снимка, от албум нови предложения в избрано, снимката да отива на първа позиция а не примерно на втора или трета страница в зависимост от кога е качена.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: DilianVelev   
Дата:   26-08-14 10:18

> Admin, прав си, че трябва да сме активни, но не активноста ни да се
> състои само и единствено във хвалебствени думи с цел да
> подтикнем автора да ни върне приятния жест. Според мен
> активност в този форум означава градивна критика. Опитвал съм се,
> но или съм бил блокирван на момента или оплют на лични или и
> двете. Веднъж се опитах да обясня на "Б" автор, че кадърът му е слаб. В
> замяна получих лично съобщение от сорта "Храни куче да те лай". Човека
> е доста активен и гласуваше всичките ми кадри. Когато го
> изкритикувах получих въпросното лично съобщение и вече спря да ме
> гласува. сигурно под "храни куче..." е имал предвид, че ми е давал
> точки?! Така ли ме е хранил?! Или е имал предвид, че съм куче;) Тук
> критиката не се приема. Нашенска работа?!

@fit_ness:

Това е интернет, активноста е важна. И пак, това е интернет, хора има всякакви. Всеки си има собствен вкус, собствени предпочитания. Кадър, който за теб е бил "слаб", на някой друг може да му харесва, това за теб проблем ли е?
Когато някой с рейтинг Б, гласува за твоя снимка, това по какъв начин ти помага? До някъде разбирам, всяка следваща снимка, да следиш дали има разлика в гласовете, да прецениш дали си се справил по-добре (харесано от повече хора, не винаги значи по-добро).
А когато някой се засегне от личното ти мнение, защо изобщо трябва изобщо да ти пука? Представи си примерно, качваш снимка, която според твоя вкус, и твоето мнение, е по-добра от предишните, но разлика в гласовете няма. Това ще ти промени ли мнението за снимката?
А пък това, че било нашенска работа..... Такива хора има навсякъде, мисълта че такива неща се случват само тук, само повече влошават нещата [shtrak]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   26-08-14 12:01

Philip, изобщо да вземем да в ведем норми за брой качени, брой гласувани, брой коментирани, качеството е изобщо без значение. Да живее Социалистическото Съревнование!



Публикацията е редактирана (26-08-14 12:04)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   26-08-14 13:15

Geokar, не става дума за никакви норми. Просто считам, че който качва снимки и очаква да се гласува за тях, трябва също да бъде активен в това отношение.

Така като видя, че даден автор за определен период е качил 50 снимки за оценка, а е гласувал само за 20, да ме прощава, ако ще кадърът му да е уникален!

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: stoikovv666   
Дата:   26-08-14 13:21

philip, ако ще автора и за една снимка да не е гласувал, ако ми хареса кадъра го оценявам без значение кой автор седи зад снимката.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   26-08-14 13:33

Stoikovv666 естествено, твое право е право да гласуваш за каквото и както си искаш!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: pstoev   
Дата:   26-08-14 21:40

Нека да видим...
и все пак, надписа " Виж: Нови предложения за Албум" не е достатъчно забележим. Що не го уголемите в цветен бутон или да разделите страницата на две - горе новите, долу влезлите..
......
Но пак не разбирам, защо усложнявате нещата с нови системи, когато старата "Представяне" си работеше(филтрираше) Идеално!!!!!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   27-08-14 08:09

Peter_Angeliev: "Според мен също е редно при преминаване на снимка, от албум нови предложения в избрано, снимката да отива на първа позиция а не примерно на втора или трета страница в зависимост от кога е качена."

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: pstoev   
Дата:   27-08-14 08:42

Мога да констатирам, новото правило е неефективно откъм "селектиране" и галериите още повече зациклят![smilie23]



Публикацията е редактирана (05-09-14 17:47)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: serjy   
Дата:   27-08-14 10:28

сегашния вариант, мисля, е по-добър, щото преди тези, дето можеха да пускат по категориите не се стараеха и имаше страшни бози, а тези дето се бореха да излязат от представяне се стараеха и имаше интересни неща, които никой не забелязваше. сега всеки трябва да гледа да мине първата цедка [beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: ІАрлинаІ   
Дата:   27-08-14 10:54

Според мен не е много ефективен този нов албум,първо защото и сега преминават "бариерата" всякакви снимки,а други се изгубват по пътя.Второ на мен изобщо не ми е удобно да разглеждам първо един албум, после да ходя да гледам друг,защото не мога да разчитам,че сме овце и всеки би пресял както и аз:) Даже за мен беше странно,че от последните две снимки,които качих по-слабата според мен премина в избрано. Накратко реално не смятам,че този албум е полезен или улеснява нещата по някакъв начин.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: geokar   
Дата:   27-08-14 11:22

"Удобно" може би не е, но натоварва потребителите с отговорности, които, струва ми се, всеки, който иска интерес към собствените си снимки трябва да поеме. Албумът е в пъти по добър, отколкото преди седмица и сега много по-широк кръг потребители имат "правото" да вадят снимките от своеобразния нов вариант на "представяне". Намирам старта на реформата за много успешен.

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Kalimas   
Дата:   27-08-14 16:53

Отново да си задам въпроса, че още няма отговор.

Защо няма начин да се гледат нови предложения само за дадена категория, а трябва да се гледат всички качени в последните дни.

Освен това, мисля че няма да е лошо да има директен линк, някъде в менюто, който да води към новите предложения.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: тьма   
Дата:   27-08-14 22:16

Като гледам какво става, узрява ми една идея за тема - Защо, аджеба, тази снимка е преминала в Албум-избрано - но се зарекох - никакви теми повече[smilie3]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: CDman   
Дата:   29-08-14 08:48

Един дерт по малко [smilie5]

Наздраве ![beer]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   03-09-14 12:14

Установих, че в предложения съм добавил снимка, за която не съм цъкнал checkbox-а, че може да се гласува за нея. Не може ли да се направи така, че да не може да се добавят такива снимки, че да не се задръстват предложенията. И евентуално веднъж снимката като е добавена да не може да се пипа checkbox-а
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: realnoncho   
Дата:   03-09-14 13:30

А тая сутрин първото което беше преминало в албум избрано дето го затриха админите заедно с профила?

Или както казах Админ по-нагоре:
"Добрите снимки продължават напред."
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-09-14 14:06

Аз лично се отказах да качвам снимки тук,не че е загуба за фотофорум,но въпросът е принципен.Не ми харесва постоянно да се променят правилата и толкова често.Винаги ще има недоволни мрънкачи!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   03-09-14 14:14

Намирам последната промяна за добра - струва ми се, че виждам вече положиелен ефект. Въпреки (!) че получих нула (0) гласове за някои снимки, които съм бил наивен да си харесвам (и дори са били рекорди другаде, но може тук да е сверка на часовниците и приземяване на егото) - при все това, подкрепям промяната.

[shtrak]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: mini4iki   
Дата:   03-09-14 14:30

Аз също, така е много по-добре, браво за идеята и реализацията ѝ [beer]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   03-09-14 14:33

Ех, realnoncho случват се и такива работи[smilie3]

nyamago май си прав, сега всички преминават през едно място, а за другото, важното е ти да си ги харесваш...

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   03-09-14 14:43

realnoncho получихме сигнал за това, за което говориш. Проверих гласувалите и коментиралите - избутваха го нарочно.
Както и да е, простотията не ходи по гората..



Публикацията е редактирана (03-09-14 14:44)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: nyamago   
Дата:   03-09-14 15:01

> nyamago май си прав, сега всички преминават през едно място, а за
> другото, важното е ти да си ги харесваш...

Остави моите, аз съм тук много повече за да гледам, отколкото да показвам. Сега гледам доста по-добри снимки като цяло, поне така ми се струва.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: philip   
Дата:   03-09-14 15:53

nyamago: "Сега гледам доста по-добри снимки като цяло, поне така ми се струва."

Няма как, сега поне 7 потребители трябва да гласуват за кадър, за да влезе!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: serjy   
Дата:   04-09-14 11:16

може да го направите 7А или 1Б, щото понякога има добри неща, които А потребителите подминават.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   04-09-14 11:23

Б е извадка от А. Т.е. хората даващи Б, дават и А едновременно
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: realnoncho   
Дата:   10-09-14 22:06

Ето този веднага влезе [smilie25]
https://photo-forum.net/i/1859918
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: ivanino   
Дата:   11-09-14 13:38

realnoncho, това, което си показал в предния пост, е още едно категорично доказателство, че каквито и промени да се правят в сайта, никой не е в състояние да промени необяснимото желание на мнозинството от хората тук, да раболепничат, да се подмазват, да "удрят" по едно рамо или просто да ближат з.дници на определени автори - независимо от това дали или какви "бози" пускат (да ме извини авторът на горното "творение" - освен ако не се базика с аудиторията!) Лошото е, че такива практики водят сайта към нищото...! [smitten]

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Poki213   
Дата:   11-09-14 13:50

абе, хора, това някаква детска градинка за възрастни ли е тука?

недоумявам, а и не само аз, за безумните рейтинги, точки и прочие бъзикни въведени само и само да не може някой който си прехвърлил картата да му излизат снимките и да се гласува за тях.

явно администраторите са се увлекли сериозно в "Играта на форуми"... [smile]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: ElBandido   
Дата:   11-09-14 13:52

сайта е в нищото много отдавна [shtrak]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: GuitarString   
Дата:   11-09-14 14:42

И аз недоумявам защо сериозни фотографи имат нужда от това. Явно фотографската зрялост не се покрива с житейска такава...

 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Sentel   
Дата:   11-09-14 15:49

Пичове, който не е подкрепил тези шедьоври, нека го направи сега:
https://photo-forum.net//i/1848868

https://photo-forum.net//i/1775356


и оригинала на първата... "творба":
https://photo-forum.net//i/1697233


Доста сериозни разлики. Някак си идеята е представена на друго ниво и светлината е уловена по-добре. [cool]
https://photo-forum.net//i/1668145

https://photo-forum.net/i/1667199


Само рейтингови творби...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: mihalo   
Дата:   11-09-14 16:39

Аз гласувам за оригинала на първата творба, там авторът намига на МАЛЕВИЧ.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: idoru   
Дата:   11-09-14 16:47

Божке, колко имам да уча докато стигна нивото на тези гении, блуждаещи из фото-форума...

Според мен трябва на носителите на "Б" рейтинга да се позволи да трият по своя преценка чужди профили, чиито коментари не са ги накефили. Какво ти блокиране - давай със секирата [cool]



Публикацията е редактирана (11-09-14 16:47)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   11-09-14 16:49

Щом и хора от Б са гласували, кой съм аз та да не подкрепя тези фотографии.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: lmitov   
Дата:   11-09-14 20:39

Аз също ще престана да качвам снимки - и за мен тези постоянни промени и рейтинги ми дойдоха до гуша.



Публикацията е редактирана (12-09-14 00:10)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Refa   
Дата:   11-09-14 22:43

Един човек се опита да разведри атмосферата и как му се нахвърлиха!
Точно пък творчеството на Автора на "Снимка на 13-та страница..." е едно от малкото останали хубави неща тук, заради които още влизам.
Положението май е безнадеждно...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: realnoncho   
Дата:   11-09-14 22:54

Изразявам си мнението, просто това нещо няма място в албум. А това какво било творчеството на автора и по това да съдим дали може да "разведрява" е смешен двоен стандарт.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: ivjordan   
Дата:   11-09-14 23:02

Аз да се намеся неподготвен, ама този "велик автор" получава рейтинги, а онзи друг автор, който публикува едни анатомични снимки преди седмица, май беше изтрит, както като творчество, така и като профил. Едни двойни стандарти се наблюдават тука... Още повече, че по света се правят публични изложби (в реномирани галерии) на снимки на анални отверстия, така че авторът от миналата седмица си беше един вид артист, което не попречи на админите да го изтрият.
Сега, за равновесие в природата, очаквам да бъде изтрит и настоящия автор с бели и черни квадрати.
В противен случай, очевидно форумът и по-специално качването в него се модерира тесногърдо и едностранчиво като се фаворизират избрани бездарници за сметка на талантливи, но неразбрани художници.
Айди, со здраве!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Refa   
Дата:   11-09-14 23:06

Много насериозно се вземате, блюстителите на реда, в сайт за забавление.
 

 Тази тема е затворена