Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 13:30

Уважаеми форумци, от днес е валидна следната промяна в албум-избрано
1. В Албум избрано и категориите ще се виждат само снимки, които имат минимум 25 точки от рейтинг А. Снимките ще се появяват в албума според времето на качването им - т.е. хронологично, а не сортирани по рейтинг (ако искате да ги гледате по рейтинг, използвайте "Рейтинг А")
2. При отварянето на албум, ще виждате линк " Виж : нови предложения за албум" . В тази галерия ще можете да видите всички снимки, които все още не са минали в "албум" и ще можете да гласувате за тези, които смятате, че са неоценени и заслужават да се появят в албум. За да се избегнат манипулации с правене на фалшиви профили и избутване на собствени снимки, в тази галерия ще могат да гласуват само автори в сайта, които имат минимум 5 снимки с по 30 точки от рейтинг А - т.е. същото правило, което е валидно и в конкурсите на ФФ.

Смятаме, че с тази промяна се създава още един филтър за отсяване на по-добрите снимки в сайта. Разбира се, необходимо е да сте активни, за да работи този филтър.

[beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 13:33

Ако забележите бъгове, моля сигнализирайте.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   21-08-14 13:36

авторите се виждат , но сигурно е нарочно..
Мисля , че хубаво ще работи , но ако има активност... Напоследък явно всички са отпуск :)[beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Havga   
Дата:   21-08-14 13:51

От няколко седмици свети нотификационният ми бутон, горе в дясно и независимо дали отварям съобщенията за активност към мои снимки не се нулира.
Бихте ли се заели моля с това.
Предварително благодаря!
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   21-08-14 14:15

Супер, веднага се промени положението в албума, иначе беше станало мазало, чак да не ти се отваря. А гласуването с А рейтинг според мен трябва да е с още по висок критерия, защото 5 снимки а 30а рейтинг не е кой знае какво, по скоро трябва да са обвързани с Б рейтинг, защото има доста снимки, които трупат доста А рейтинг защото са по шарени, а имат 0Б, защото няма никаква идея в снимката. Тогава снимките в албум ще са още по подбрани и приятни за гледане. Успех![shtrak]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: gogzy   
Дата:   21-08-14 14:21

Peter_Angeliev, просто натиснете бутончето Рейтинг Б.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 14:24

Критерият е достатъчен - това е защита да не си направи някой 5-6 профила през нощта, за да избута снимка. Имаме опит с това:)
Идеята на албум-избрано е там да са по-селектирани снимки, но не само шедьоври. Има си и други филтри в сайта и то доста.



Публикацията е редактирана (21-08-14 14:24)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   21-08-14 14:30

Комбинацията от 1) и 2) всъщност е "Представяне"....можем да започнем да се обзалагаме, след колко време тъма и другите ще почнат да пускат теми "Да надзърнем в новите предложения за албум" [cool] ...да ни е честит заводЪТ за цели проводници, другари [smilie5]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   21-08-14 14:30

gogzy, знам че има рейтинг Б, но там гласуват съвсем ограничен брой хора. Идеята ми е малко по трудно да се дава и право на глас с А рейтинга, за да са още по отбрани снимките. Което ще е в плюс за всички.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Havga   
Дата:   21-08-14 14:37

Този кадър е зависнал в "нови предложения"https://photo-forum.net/i/1854606
, а същевременно е в рейтинг Б 24 часа
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Gravolez   
Дата:   21-08-14 14:38

Категориите не могат да се засичат с избрано и с предложения. Такава ли е поначало идеята на категориите? Тоест могат ли примерно да се засичат с А или с Б (тоест да виждаш само нещо което е Б и е Портрет). Щото ако могат да се засичат с А и Б може би трябва да могат да се засичат с избрано и с предложения.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 14:38

Юри, не, не е "представяне".
Нали най-големите възражения срещу "представяне" бяха че е дискриминационно. Едни автори са там и чакат, други излезли вече си пускат каквото си искат.
Е, сега всички нови снимки, независимо на кого са и колко са добри или лоши ще минават през тази предварителна галерия.
Няма дискриминация. Всички са равни.
Добрите снимки продължават напред.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   21-08-14 14:45

Този кадър е зависнал в "нови предложения"
, а същевременно е в рейтинг Б 24 часа


Това се казва елитарност! Хем Б-тата са харесали , хем не си достатъчно смилаем за масите.. [beer]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 14:46

Моето скромно мнение:

Масово не се гласува. Кадрите бързо се изгубват /някои от тях си заслужават/. Сега още по-бързо ще потъват. Поне въведете практиката в "избрано" да попадат по ред на събирането на съответния рейтинг, защото в противен случай добър кадър ще влезне в избрано директно на страница № еди коя си, а дотам никой не стига.
Лично според мен оттук насетне снимките без рейтинг се превръщат в "Представяне" и пак никой няма да ги поглежда. Мнозина, както и са споделяли, искат селекция, но.... някой друг да им я направи и те да не се затормозяват с прехвърляне на снимки за сем. албум, докато стигнат до някой приличен кадър. Лошото е, че никой не иска да прави тази селекция.

Дано промените съживят сайта, но ме съмнява.
На първа страница гледаме едни и същи кадри /нищо против кадрите - те са добри/ вече една седмица - защо ли? Защото след отнемане на "Б" права 100 Б вече е една доста сериозна миза. Защото автори с "Б" права масово не гласуват и собствениците знаят това. Защото Албум с малките си тъмбнейлчета не е най-удачната платформа за представяне на кадри. Защото при това постно гласуване, прилични снимки бързо бързо потъват.

В тази насока трябва да се направи нещо според мен.
[beer]

ПП: Преди малко цъкнах на една снимка, която с моя глас явно събра заветните точки за Албум "Избрано". Появи се на последно място от 1-ва страница на "Избрано". Вие сериозно ли смятате, че това е удачно решение за по-добро бъдеще на сайта?



Публикацията е редактирана (21-08-14 14:51)
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Havga   
Дата:   21-08-14 14:53

rimohit :))))))))
всъщност причината е различният праг - 20 Б срещу 25 А в случая в полза на А-то :)))) като елитарност
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 14:57

Ilyianb, в албума са сега много по-малко снимки и много по-дълго се задържат там. На една страница са 25 снимки. Ако смятате, че ви мързи да разгледате 25 снимки и искате да гледате само първите 5 - ОК.
Освен това , опцията тепърва започва да работи, изчакайте поне няколко дни, за да прецените дали работи.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: jigsaw   
Дата:   21-08-14 14:57

Чудесна промяна! Харесва ми подхода! Също искам да предложа още нещо.
Нека всички снимки от "Нови предложения за Албум", които не прескочат "трапа" от 25 точки за период от един месец и съответно не отидат в "Албум", да бъдат изтривани от сториджа автоматично след този период. Вярно е, че човек може сам да си изтрие снимката от профила, но може и да не го напарви. А не виждам снисъл подобни снимки да седят във ФФ. В крайна сметка това не е място за безплатно съхранение на семейните снимки. Нека опцията за изтриване да си остане като възможност за самооценка или самоконтрол, но ако все пак потребителя не го направи, то системата да го направи независимо от него. Форума доста ще "олекне" при тази чистка, но според мен това ще е само в полза на ФФ и не виждам негативи от това.

Дето се казва едно кронче в 00:05 всеки ден, отлично ще му дойде [smilie7]

Ето пример за такава снимка, можем да започнем от нея при теста [smilie18] : https://photo-forum.net/i/1816268


 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: uri64   
Дата:   21-08-14 14:58

Admin написа:


> Няма дискриминация. Всички са
> равни.
> Добрите снимки продължават
> напред.


А дано [smile] [smilie24]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: rimohit   
Дата:   21-08-14 15:00

Елитарност за автора... Но разбира се , че беше шега :))))
iliyanb така е , но по малко снимки вече ще ходят в албум и няма да потъват толкова бързо .С тези темпове на гласуване едва ли ще има повече от 2 страници снимки преминали от единия в другия албум за ден...
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Peter_Angeliev   
Дата:   21-08-14 15:01

А в момента филтъра дали работи, защото аз нямам 5 снимки с 30А рейтинг а си гласувам без проблем?[smilie11]
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 15:02

Нека всички снимки от "Нови предложения за Албум", които не прескочат "трапа" от 25 точки за период от един месец и съответно не отидат в "Албум", да бъдат изтривани от сториджа автоматично след този период.

Какъв е смисъла да се изтрият, те и без това няма как да се видят, освен в профилите на авторите. "Нови предложения" има валидност 2 седмици. Т.е. в тази галерия се виждат снимките, качени през последните 2 седмици.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 15:02

admin,

нещо май не ме разбирате. Това ли беше основното от моя пост? Основното, поне за мен, е това че масово не се гласува, това че /пак повтарям/ повечето искат селекция, но не желаят да участват в процеса на селектирането. И най-странното е че най-недоволните от "пропадането" на фото-форум, които се изходиха в доста теми в последните дни, нямат никакво отношение към гласуването, тоест не го практикуват, а много от тях и към споделянето на кадри в галериите.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: Admin   
Дата:   21-08-14 15:03

Не, филтърът още не е пуснат, до края на деня ще го пуснем.
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: iliyanb   
Дата:   21-08-14 15:04

rimohit,

да видим наистина как ще е. Опасявам се, че отново няма да се поглежда "гетото".
 Re: Промяна на албум-избрано
Автор: jigsaw   
Дата:   21-08-14 15:07

@Admin

О.К. Съгласих се. Но пък ако се трият, ще се оптимизира мястото по дисковете [beer] Загрижил съм се нещо :) Не се сърди. Както го прецените, така да е [beer]
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена