Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   20-08-14 15:15

Здравейте, нов съм във форума и очаквам мнения за фотоапарат. Нямам предпочитания за марка и модел, предимно втора употреба ме интересува за бюджет 300-350лв. Ще снимам предимно със статив, аквариуми, предмети, както и за семейни снимки. Размера на апарата не е определящ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: jigsaw   
Дата:   20-08-14 15:18

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   20-08-14 15:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   20-08-14 15:24




А500 и подаръци - 300лв

Китовия обектив 18-55 се намира от 70 до 100лв и сте готов.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   20-08-14 15:58

Гледах пазара, но има доста стари модели и такива с дефекти за този бюджет, за това питам. Гледам Sony A500, но нямам впечатления от тази серия.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Sokola   
Дата:   20-08-14 16:23

[smilie25] в базара е пълно с Хапарати с цени много под твоя бюджет

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: goldstar   
Дата:   20-08-14 16:28

[smilie18] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: fraction   
Дата:   20-08-14 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   20-08-14 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   20-08-14 16:41

Някои хора като чуят Сони все едно не знам къде им бъркат :) , Според мен Сони А500 е много по добре от Никон Д40 и Канон 350Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   20-08-14 17:21

За сега се спирам на Sony A500, но още се колебая

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   20-08-14 18:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   20-08-14 19:13

Струва ми се Sony A500 е по доброто предложение спрямо Olympus E-PL1

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   20-08-14 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Mogila   
Дата:   21-08-14 01:11

Аз бих взел веднага това Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   21-08-14 10:50

колебая се между Pentax K-x, Sony A500, Nikon D60, Olympus E-PL1 и Sony Cyber-Shot DSC-R1

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: marves   
Дата:   21-08-14 11:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   21-08-14 12:40

Снимки направени на тъмно ISO400 с Olympus E-PL1, ме изненадаха приятно, но не знам дали китовия обектив ще се справи с малки обекти или ще трябва да купувам макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   21-08-14 12:52

Olimpus-а бива за малки, но недвижещи се обекти като от първото мнение. Ще е по-трудно. Но пък като цвят и детайл повече.
Туй Сонито от преди близо 10 години и то бива, но не е толкова добре на тъмно, а и размерите му са доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   21-08-14 12:59

Ами видях снимка на полет на гълъб с Олимпуса и ми хареса не е размазана. За Сонито и на мен ми се струва, че ще трябва скъп обектив за тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   21-08-14 13:11

Кажи какво искаш да снимаш на тъмно за да ти кажем дали става с тоя бюджет или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   21-08-14 13:22

Повечето от снимките са при стайно осветление, 100 ватова лампа, не знам колко лумена е. Светлината към обектива, когато снимам аквариуми се равнява на 20 вата луминесцентна тръба.Трябва да се снима без светкавица, защото ще има отблясъци в стъклото. Освен това да кажем при 1,5см рибка трябва да се виждат люспите.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   21-08-14 13:36

Със силата на лампите не съм запознат много но според мен си вземи фотоапарат с обектив 50мм 1.7 или 1.8 като най-достъпен.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   21-08-14 14:25

Взимам Olympus E-PL1, защото ми харесаха снимки направени на аквариуми с него. Надявам се и в моите ръце да прави такива снимки. Сега остава и да си намеря обектив с по-голямо увеличение от китовия.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Seifi   
Дата:   21-08-14 15:01

Тоя фотоапарат не фокусира много бързо, но ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: AseasRoa   
Дата:   21-08-14 17:10

Това с аквариума и рибката с люспи ми се вижда много трудна мисия. Явно и ти като мен очакваш фотоапарата да снима по-добре отколкото окото вижда, ама на практика нещата не стоят така :)

Една вечер пробвах да снимам аквариума на едни приятели с E-P1, имаше хубави големи червени рибки, красиво нещо. Разочаровах се от снимките. Проблема е, че хем ти мърдаш, хем те мърдат. Ако аквариума е на дневна светлина, може пък да се получи нещо, дневната светлина е мнооооого повече.

Това със скоростта на фокусиране... Значи аз от половин година гледам ревюта на фотоапарати, защото съм решил да си взема нова безогледалка (вчера си взех), и във всички тях най-много внимание обръщат на две неща:

1) Viewfinder
2) Автофокус, скорост на фокуса, точки на фокус

Две неща, които мен не ме вълнуват. Аз искам да видя фотоапарат с перфектни снимки, те зяпат през шпионки и ми мерят автофокуси.

Стария ми фотоапарат е пословичен с бавния си фокус, изяде много критики навремето, после с един ъпгрейд го оправиха уж. Като изключим невъзможното фокусиране на тъмно (по някаква причина даже нямам червена светлина за фокусиране), нямам оплаквания за скоростта на фокусиране. Който и да е съвременен фотоапарат със сигурност е по-бърз, така че...

Има хора с деца, има хора без деца. Едни снимат птички, други снимат улици и къщи. Едни снимат волейболисти, други снимат приятелите си. Едни взимат пари за да снимат бракуващи се индивиди, други се щракат на плажа.

Накратко - липсата на Viewfinder и "бавен" фокус няма да те спре да снимаш и няма да влоши качеството на снимката.

Аз бих препоръчал някоя безогледака. Проблема при сапунерките е, че по някаква необяснима за мен причина вкарват прекалено много шумоподтискане и кой знае още какво, дори и при най-ниско ISO. Ненужно се вкарват разни артефакти и работата се омазва. Обикновено няма опция това да се изключи, така че сапунерски снимки просто си личат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: spark82   
Дата:   21-08-14 17:23

Отлично казано, Благодаря за коментара, снимки на аквариуми се правят бавно и със статив. Чакаш момента както се казва, иначе не става нищо. Аз не разбирам от фото техника за това питам тук, основното както каза и ти е как са снимките с този апарат характеристиките за мен са без значение не съм професионалист ползвам снимки 500х500 пиксела за Интернет. Имам Kодак IS712 прави снимки на светло само с много зор става някоя и друга снимка на тъмно, но до там има финдер, които никога не съм използвал.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »