Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: spotter84   
Дата:   20-08-14 12:46

Здравейте на всички. Не съм сигурен има ли такава тема все още, мисля не, и затова си позволих засега да го пусдна като предложение. А именно, по пдообие на много чуждестранни фото сайтове, да има една готина тема за мнения за пордавачи в конкретната страна, или извън нея и кой, какво впечатлени има. Намирам идеята з адобра, разумна и носеща само ползи.

Позрави,


Павел

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: spotter84   
Дата:   20-08-14 12:49

Например, взаимствах това от ето този голям руски форум: http://sony-club.ru/showthread.php?t=7578



Публикацията е редактирана (20-08-14 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: Seifi   
Дата:   20-08-14 13:47

Това не е лесно за изпълнение, поради човешкия фактор. Аз вече не продавам в ebay откакто една германка се пробва да ме изнудва и заплашва с адвокати, продавача в ebay може да се прецака много лесно. Накрая на германкта и сипах да папка, но това е друга история. КОЙ ЩЕ БЪДЕ СЪДИЯ ако двете страни разказват различна версия?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: Gecata   
Дата:   20-08-14 15:59

Имало е подобни теми и преди. Като цяло във ФФ всеки внимава и гледа да бъде максимално точен. Ние сме сравнително малка общност и всеки познава всеки или познава някой който познава другия. За 10 години във форума единици са хората опитали да измамят някого чрез базара по мои наблюдения -един случан средно на две години. Аз лично съм закупил цялата си техника (някоко пъти) чрез базара и никога никой не се е опитвал да ме преметне.
Рисковете силно намаляват когато получавате или изпращате техника чрез Еконт: - 100% камерите в офисите им снимат изпращача и техниката която ви изпраща. Винаги искайте опцията преглед и тест преди да платите и накрая ако вие не разбирате много от това което купувате, повикайте ваш компетентен приятел, който да ви помогне при освобождаването на пратката.Обезателно си носете и преносим компютър с инсталирани програми за теста и ваша карта памет (ако имате).

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: spotter84   
Дата:   20-08-14 16:08

Това е наистина хубаво, че е факт! Аз дотук също съм доволен. И все пак мисля, че идеята не е лоша. Един вид да се направи като статистика..

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: Nazarov   
Дата:   20-08-14 23:03

За мен по-интересна би била тема за качеството и годността на различните видове аксесоари, които се продават като нова стока от разни търговци във форума. Например наскоро си купих един променлив ND филтър на FOTGA от тази обява:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=37880


Търговецът беше коректен и филтъра отговаря на описанието, само че е направен с криво не-оптично стъкло с неравномерна дебелина, което прави много грозен неравномерен блър върху целия кадър. Не че съм очаквал чудеса за 45 лв., но тези филтри са напълно негодни и бих посъветвал всички интересуващи се да не си купуват.

Купих си за експеримент и един китайски 39 мм. CPL от Ebay за $15. Оказа се с пластмасово "стъкло" с пълна липса на поляризационен ефект. Китайците вече правят ментета дори и на собствените си марки.

Въобще от китайската продукция има някои неща, които са използваеми и други, които не са. Добре ще е да има тема, в която да споделяме впечатленията си от такива продукти - не само негативните, но и положителните. А така и форумските търговци ще имат стимул да внасят използваема продукция.



Публикацията е редактирана (21-08-14 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: realnoncho   
Дата:   20-08-14 23:17

За тези евтини варио ND филтри се знае, че не са добра идея като качество на снимката. И аз си купих евтин китайски CPL след малко проучване и върши работа.

Въобще това са неща несвързани с базара...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: tornado.66   
Дата:   20-08-14 23:38

За 7-8 години не сам имал проблеми в базара.Не са ме излъгали един път.
Купих си доста неща.Вярно някои са по скъпи,някои по евтини.
Пазарна икономика.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: satansho   
Дата:   21-08-14 08:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за тема Репутация на продавачите в ФФ базар
Автор: axlastro   
Дата:   22-08-14 14:07

Би било относително честно да може да се пуска само положителна репутация, без конкретни обяснения - така който не е доволен просто няма да дава +. И тази система обаче не е идеална разбира се. Да не говорим, че това не е сайт за електронна търговия и не може да имаме кой-знае какви претенции към хората, които го поддържат. Аз лично съм си купувал обективи от Ebay два пъти и не мога да кажа, че съм недоволен. От тук също съм купувал доста неща - също доволен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »