Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-08-14 21:47

Интересува ме има ли някакъв начин да се калибрира фокуса на д5300 изобщо без да се праща в нескопосния сервиз. Не намерих инфо в нета, продължавам да търся... ако някой е открил обаче.
Като цяло всичко ми харесва в това тяло, но липсата на настройка на фокуса го обезмисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: marves   
Дата:   19-08-14 23:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: nevermess   
Дата:   19-08-14 23:36

marves сподели ако знаеш как се калибрира 5300

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-08-14 23:52

Има вариант, който отдавна е приложим за повечето никони и е тотално грешен подход също така - има ограничители на огледалата, които могат да се регулират. Но това е като да си регулираш фаровете като повдигнеш задницата на колата. На старите 11 точкови модели регулирането е лесно и се разглобява малко, после трябва малко шестограмче и нещата заспиват. Така си калибрирах Д5000-то и в момента с всеки обектив кове фокуса до мм точно. Проблема на 5300 е, че ми харесва всичко без липсата на фокус аджъстмент и днес пробвах едно в магазина и си имаше фабричен фронт фокус. Дори да ми се занимаваше да търся перфектна бройка, а не ми се занимава - това си е излишна хамалогия. Варианта за сервиза не искам да стигам до него понеже отзивите са отвратителни...
Затова ще се радвам на всяка информация за сервизно меню на д5200/5300 или данни за разглобяване и ръчна настройка като на по-старите модели възможна ли е...

Това което ми хареса в д5300 - много по-добро 1080 видео от повечето камери в момента на пазара(включително сони). Въртящ дисплей с добра резолюция и размер и не много висока цена. Матрицата също е много добра и за снимки... мисля че идеално ще ми пасне за всякакви задачи. Проблема ми е - аф му е много хубав, само ако е калибриран и не мога да го калибрирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Pavlov   
Дата:   20-08-14 07:40

Симо, ако още не си го купил - скачай на D7100 [cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-08-14 10:08

Нямам толкова снимане, че да избия 7100. А за кеф 5300 ще ми даде същите резултати. И което е най-важното в избора - видеото. 7100 няма добро видео и не става за снимане на такова понеже дисплея е фикснат. Търся видео от никон понеже сони не предлага в тия пари свястно такова и явно сонито ще остане за фън, тилт и второ тяло.
Ако не беше видеото никона може да си остане и д5000 при мен :), максимум 5100 или 7000 заради по-добрата матрица.

Тъпото както казах е фокус аджъстмента. Направили са добра машинка и са преценили, че ще се ползва с китак на бленда 8.0... или можеби по чужбина има сервизна подръжка.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Sentel   
Дата:   20-08-14 10:43

Матрицата на D5300 е по-нова от на D7100, няма никакъв бандинг и е на Сони, а не на Тошиба.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Emoxide   
Дата:   20-08-14 11:07

Sentel, от къде имаш това инфо, сподели... стана ми интересно
А имаш ли данни как е цветопредаването и микроконтраста, различават ли се резултатите от Sony и TOSHIBA матриците в Nikon ?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-08-14 11:25

Не знам каква е матрицата, но на 5100, 5200, 5300 не е като на 5000 и други по-стари модели достъпа до калибриращите болтове отдолу.
МНОГО Е ШИБАНО
Не знам защо, но са решили да го сглобят от две парчета корпуса не 3 като на 5000... И за да свалиш предното разглобяването е брутално и трябва да се отлепят гуми... На 5000 си свалих долния капак като пич, калибрирах си го и го затворих. Тези новите ще са ...
И остава чуденето дали Multicam 4800DX изобщо може да се калибрира като стария Multicam 1000

ПС Някой дето чува руския, ако намери материал някакъв някъде да си признае. Аз на английски нищо полезно не открих.



Публикацията е редактирана (20-08-14 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Sentel   
Дата:   20-08-14 12:43

Emoxide написа:

> Sentel, от къде имаш това инфо,
> сподели... стана ми интересно
> А имаш ли данни как е
> цветопредаването и
> микроконтраста, различават ли се
> резултатите от Sony и TOSHIBA матриците
> в Nikon ?

Ето от тук.

За резултати не знам, не съм гледал, на Тошиба сензорът също е с много добри показатели, само дето не позволява много сериозно изкарване на сенките, защото се забелязва въпросният бандинг.
Матрицата е същата като в Д5200, тествах го лично и заради този бандинг не си го взех. А Д5300 ми идваше вече скъп.

Simbon4o,
Д5300 мисля, че е без метална конструкция вътре, а е от карбон ли - не знам точно, за да е по-лек, както и D3300 и може би затова е промяната. Иначе съм гледал за Д5100 /ако не бъркам в момента/ и май пак лесно става въпросната калибрация.



Публикацията е редактирана (20-08-14 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: nevermess   
Дата:   20-08-14 19:22

Simbon4o това за което говориш ти решава проблема само ако апарата има някакво голямо отместване спрямо всичките ти обективи. Това се оправя сравнително лесно дори в сервиз като Профайлд.
Има доста теми, които показват, че понякога за различни отбективи имаш нужда от различна калибрация на фокуса, а това в тела като 5ХХХ серията на Никон няма как да стане. Профайлд отказват калибриране на обективи (дори не се опитаха в моят случай).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-08-14 21:49

До сега проблем с отделен обектив съм нямал. Обикновенно след центроване на системата(което не е извършено в завода както се предполага че трябва) нещата заспиват. И точно понеже Профайлд не се справят си търся начин сам да се справя. Ако не стане работата ще пропусна по-модерното тяло и ще взема я 5100, я 7000 след време, че все пак 5000 е с архаична матричка. Видеото ще се наложи с друго да го снимам...
Но е жалко понеже 5300 е наистина с много добро видео. Като изключим маджик лантерна за канон и панасониците сток това е най-доброто 1080 на пазара за момента, което съм виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: virosh   
Дата:   20-08-14 22:29

Защо не прочетеш ето това - https://nikonhacker.com/viewtopic.php?f=8&t=694
.
Изглежда обещаващо, но както са написали колегите - вдигни си една виртуална машинка и го дръпни/инсталирай на нея а не на компа с който работиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-08-14 22:35

Мда метнах го в папката с много полезни материали. Още няма ехе файл за 5200 камоли 5300, но ще го следя. Май ще върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: zbonev   
Дата:   23-08-14 17:17

Ако си ползвал този хакнат сервизен софтуер, в официалния сервиз го виждат това и гаранцията ти става невалидна - там някъде го пишеше това и е добре да се знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Simbon4o   
Дата:   24-08-14 10:22

Сякаш ще чакам д5400 [smilie5] и ще се надявам 7200 да е с въртящ дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: uri64   
Дата:   24-08-14 12:00

Прати го в централния европейски сервиз в Дюселдорф или до Лондон. Малко скъпо ще излезе заради пътя, но доказано оправят качествено. А може и да се ползва някоя по-бавна куриерска тарифа за по-тънко.



Публикацията е редактирана (24-08-14 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разглобявал д5200/5300 или знаещ сервизно меню?
Автор: Sentel   
Дата:   24-08-14 16:32

А какъв е смисълът и ползата от оторизиран сервиз на марката в България, като не могат да се справят с даден, очевидно не рядко срещан проблем?
То като трябва да пращаш продукта на хиляди километри за ххх сума и срок от минимум месец, егати филма се получава.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »