Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко съвет
Автор: НиколайМиланов   
Дата:   19-08-14 21:18

Мисля да си дам безогледалката Canon eos m + 18-55, Една светкавица дайнафос ттл 680, и един ръчнофокусен токина 135/2.8, за средноформатен пентакс 645 с два обектива - 75/2.8 и 200/4.
Заслужава ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: IDA   
Дата:   19-08-14 21:46

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-08-14 21:51

А, за филмите , проявяването и сканирането помисли ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-08-14 21:52

IDA , той говори за стария филмов Пентакс , който струва 200-300 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: НиколайМиланов   
Дата:   19-08-14 22:05

IDA, давай малко по-спокойно, не бързай да определяш кой какво прави, като нямаш какво да кажеш не се обаждай, философ.

GOSPODIN, промиването съм го уредил, на 80 процента съм уредил и сканирането. Просто искам да чуя мнения, един може да каже не се занимавай с глупости, друг - давай, качеството на средния формат е ненадминато, такива работи.


А не като тоя IDA, скрил се зад компютъра, само опашката му се подава, ама иначе църка.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: Sentel   
Дата:   19-08-14 22:09

Може би администраторите трябва да вземат мерки, относно потребител IDA, който в поредна тема хвърля безсмислен спам и дава нелепи определения за други потребители.



Публикацията е редактирана (19-08-14 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: IDA   
Дата:   19-08-14 22:22

Господине,

Пределно съм наясно, за какво пита. Да сравнява EOS-M със средноформатен филмов апарат е все едно да пита за разликата между гребна лодка и петролен танкер. Само до преди няколко дни беше пуснал цяла тема да пита, защо SD-картата му не записва, без да се усети да погледне положението на ключето за разрешение на запис. Ти наистина ли мислиш, че човек с такива познания ще се оправи със средноформатен, при това лентов апарат? Я му погледни снимките в профила да видиш, за какво ниво става въпрос. Ами ако утре пусне нова тема да пита, какво е това ISO, пак ли ще му изписваме цели фермани с обяснения? За мен това е гавра с добронамереността на хората и грубо нарушение на правилата на форума. Нека не сваляме нивото още повече.


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: h_bio   
Дата:   19-08-14 22:46

Колега, ферманите напоследък ги пишеш ти. Дори и да имаш основание не е това начина и тона.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: DeDomus   
Дата:   19-08-14 22:57

IDA Ако те дразнят "глупави" въпрос- подминавай ги. Ще си спестиш нерви и амортизация на клавиатурата.



НиколайМиланов, кефа цена няма, но бих ти предложил да си направиш сметка, колко ще ти струват консумативите за средноформатното тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: pif   
Дата:   19-08-14 23:00

Текстът беше изтрит от администратора, защото съдържа СПАМ или противоречи на правилата на Фото Форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   19-08-14 23:01

Не се занимавай с глупости а си цъкай с Канончето. То поне няма да се превърне в бездънна черна финансова дупка [smilie21].


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: pmartinov   
Дата:   19-08-14 23:02

Николай :)

Твоето въображение те кара да си мислиш,че с тази сделка ще влезеш в царството на пикселите...

Но реалността е много по-горчива !

1.Филмите ще поскъпват още

2.Филмите ще намаляват като избор

3.Колкото повече поскъпват и намаляват филмите толкова по-скъпа и некачествена ще е тяхната обработка .


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: IDA   
Дата:   19-08-14 23:05

Хайдеее, Сентел пак скочи! Ами ти Сентел, като си такъв "експерт" по средноформатна филмова фотография, в състояние ли си да дадеш достатъчно компетентен, смислен, аргументиран и изчерпателен отговор на въпроса на питащия? Хайде да те видим сега! Скачай де!

Николай Миланов,

Не се притеснявай. Напускам темата ти за да не ви преча и те оставям в компанията на един от най-добрите съвременни фотографи в България, Сентел. Той се регистрира тук едва преди броени месеци, но има забелжително фотографско портфолио и вече знае и може всичко. С него си в добри ръце. Той ще даде компетентен отговор на всичките ти въпроси.

---------------------------

"Превзели са ни."

Пиф, все още не са, приятелю. Все още можем да ги спрем, поне тук, в този форум. Това е и в техен интерес, само че те са така заслепени от собственото си его, че не са в състояние да го осъзнаят. Дали ще успеем или не, зависи само и изцяло от нас. Струва си да опитаме, защото този форум си струва да бъде спасен.



Публикацията е редактирана (19-08-14 23:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: Admin   
Дата:   19-08-14 23:28

Абсолютно прекалявате!!!
Спрете и двете страни! Държите се неадекватно.
Една нормална дискусия с нормален тон не може да се завърже.
Ако смятате, че някой начинаещ задава "глупав" според вас въпрос, просто подминете или обяснете с човешки тон, никой не се е родил научен.
Омръзна ни начинаещи фотографи да ни казват, че няма смисъл да питат каквото и да било във ФФ, защото все ще се намери някой експерт да ги охули.
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: quazimodo   
Дата:   19-08-14 23:31

IDA, ако беше вложил толкова плам в един отговор точно по темата, наистина щеше да затвориш устата на всички твои критикари[beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: Sentel   
Дата:   19-08-14 23:40

IDA, мисля, че имаш нужда от професионална помощ. Медицинска помощ. Изпадаш в някакви безумни състояния. Кой какво е превзел бе, човек? Ти в кой свят живееш? Някъде пише ли в правилата на форума да не се задават определени въпроси?
Ми подминавай.

В теми, в които мога да помогна, макар и с малко го правя. Можеш да провериш. Никъде не съм казал, че съм нещо велико, за разлика от теб и грешната ти самооценка.
И в тази тема нямаше да се обадя, понеже не разбирам, но и не друг , а ти трябва да бъдеш спрян от този форум, защото последните дни предизвикваш само конфликти с несвързаните си, агресивни изблици.
Не разбрахме и ти да имаш понятие от средноформатни системи де.

Аз спирам, не мога с неуравновесени хора да си губя времето.



Публикацията е редактирана (19-08-14 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: axlastro   
Дата:   20-08-14 09:27

Вместо да се джафкате, кажете направо като цена на едното спрямо другото дали е изгоден бартера и толкова. Той да си решава за останалото. Да провери колко струва един филм + проявяване и сканиране и да си прецени. Според мен без цифрова камера ще е тъпо - по-добре да имаш и двете.

В този ред на мисли - купи си един филмов канон EOS - вярно не е среден формат, но с правилните обективи ще ти даде много. Така ще имаш съвместимост между тела и обективи, токина-та не знам дали е М42 - ако да - вземи си и едно филмово тяло на м42, те без това са по две за лев. Мисълта ми е, че с ръчнофокусния ще ти е трудно на лентов ЕОС. Тук по-опитни колеги могат да те посъветват точно какво да вземеш. Иначе и на мен ми се върти идеята за среден формат, но не ми се струва финансово оправдано.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: НиколайМиланов   
Дата:   20-08-14 10:04

axlastro, Прав си за всичко, обаче така съм се надъхал, че направо ме тресе. Аз имам 35мм. филмов апарат и точно затова се запалих за среден формат.
Не знам само на мен ли ми се струва, но като разглеждам снимки от среден формат, мисля че са по-добри и от фул фреймовите дигитални.
Но разбирасе това може да е само в моята глава :)

А иначе, че не било оправдано откъм средства, не ме плаши. Аз ще снимам по две, три ленти на месец, изцяло само за кеф, така че няма проблем.

Другото нещо, което ме успокоява е, че обективите стават и на 645D, и евентуално като поевтинеят, след някоя и друга година, мога да скоча на един такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: kvakioh   
Дата:   20-08-14 10:21

Няма смисъл от смяната, освен ако наистина ентусиазъма е огромен.
След това става доста сложно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: s_dyakov   
Дата:   20-08-14 10:37

По скоро си вземи нещо малко и по-евтино колкото да си задоволиш интерес-а (примерно някой фолдер среден формат - виж в базара има няколко хубави) и си запази безогледалката.

Този пентакс е хубав но е малко по-голям и тежък за всекидневно носене.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: marves   
Дата:   20-08-14 10:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвет
Автор: daniil-k   
Дата:   20-08-14 12:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »