Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Магнитен или цифров запис ?
Автор: tornado.66   
Дата:   19-08-14 11:50

Лично аз най-цените работи ги записвам на магнитен носител-VHS.

Имам аудио касети на 30-35 години и видео касети на 20-25 години и има няма нищо.

А откакто има дигитален запис 10-12 години много загуби на файлове,надраскани,негодни дискове.
Много загуби.

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: vga   
Дата:   19-08-14 12:12

Може би е време да се огледаш и да установиш, че в 21-ви век всичко ценно е в Облака [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: marves   
Дата:   19-08-14 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: AseasRoa   
Дата:   19-08-14 12:40

HDD също е магнитен носител, и да му изгори електрониката данните пак са си там. Доказани са с времето, относително малки на размер спрямо обема данни и относително евтини.

Дискове не харесвам от много време, няма друга масова технология да се е изложила така. Не им е проблема в надраскването, просто масово са направени от бързо старееща пластмаса.

Дисковите устройства са също толкова паянтови и нескопосани. В даден момент когато не може да се прочете диск се чудиш - от диска ли е, от устройството ли е, а най-вероятно е и от двете.

Музикалните дисковете са друга песен, тия ще издържат и 100 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: batsali   
Дата:   19-08-14 13:04

Всичко опира до това да се знае как работят различните технологии и да се използват правилно. На калпав стопанин магнита му крив. [smilie5] Като са важни неща се копират на няколко места. Аз не съм имал загуби за последните 10 години.

А тия аналогови записи, дето си мислиш, че нищо им няма - има им, просто няма с какво да се сравнят.

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: ss_sgp   
Дата:   19-08-14 13:06

Съществува и магнитен цифров запис, който е и най-сигурния и с най-голям капацитет. И най-скъпият съответно.

"Облакът" в случая е по-скоро най-неудачният вариант. Малък обем + не е сигурно доколко може да се разчита, че услугата ще съществува примерно след 40г.



Публикацията е редактирана (19-08-14 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: nyamago   
Дата:   19-08-14 13:12

Спря да ме вълнува този проблем - откакто осъзнах относителната ценност на всичко, което съм искал да запазя. Ако нещо случайно се окаже ценно за човечеството - човечеството ще го запази, няма да разчита на мене. А което ми се струва 'ценно' на мене, всъщност не си струва усилието, инвестициите и сраховете как по-добре да го запазя...

И сега нехая, и ми е по лек живота :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: vga   
Дата:   19-08-14 13:37

Ама разбира се, че Облакът е неудачен. Ако Youtube спре няма да има как да разберем предварително и да си качим клиповете другаде, сигурно... [smilie18]

Като ги заплещите такива... Като си плащаш такса към голяма компания те ще ти съхраняват данните по-добре отколкото ти някога ще можеш. Ако щете вярвайте на тях и техните професионални системи, ако щете вярвайте на себе си. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: tornado.66   
Дата:   19-08-14 14:50

В крайна сметка всеки си решава сам.

То и DV технологията е магнитна лента.

В крайна сметка не съм чувал за дигитални луканки,уиски и пържоли.

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: vga   
Дата:   19-08-14 14:52

Защото едното няма нищо общо с другото. Ако искаш да запазиш нещо си го качи във Фликър, Youtube или Vimeo. Безплатно и практически без ограничения.

Иначе и кочияшът не е чувал за двигател с вътрешно горене, ама... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: tornado.66   
Дата:   19-08-14 15:19

Няма проблем за качването в интернет,ама има и авторски права и има хора много държат на това.

Има печатни издания дават сума пари за снимки някои хора.
Сещай се.

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: batsali   
Дата:   19-08-14 15:34

Торнадо, просто си взимаш два харддиска, копираш всичко, което искаш и на двата, единия го зазимяваш в гардероба и от време на време оеднаквяваш съдържанието на двата. Няма нищо сложно, не са нужни сложни схеми и много обмисляне. Ако искаш правиш си колкото искаш копия и хардовете ги разнасяш в различни градове и села, ако случайно някоя къща изгори или те оберат всичко се пази. Можеш да ги наблъскаш и в сейфове с по един пазач от пред.

Така информацията ти ще просъществува през вековете.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: pif   
Дата:   19-08-14 15:49

В ДНК-то на човек има 2-3 свободни терабайта. Само трябва да си измислиш рекордер и после четец. То май само вирус може да се намеси там. Ама ще трябва и подтискане на имунната система. А после ще си трябва четящо устройство.
Така докато си жив ще имаш безброй копия на файловете си. А после все някой косъм ще остане да го прочетът наследниците ти.
За подробности как да стане може да попитате Андрей първи. Той правеше подобни експерименти (само че май с няколко байта а не терабайта).

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: fredito   
Дата:   19-08-14 16:33

С много бързата промяна на хардуерната система от АТА,SATA,SATAII,eSATA и тн.г се усложняват Процесите на старата система.Системно сме принудени да проследяваме революционните технологии на бъдещето![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Магнитен или цифров запис ?
Автор: krach   
Дата:   20-08-14 10:37

Магнитни носители?![cool] едно на ръка че са доста обемни VHS а пък през хилядите години, които ги съхраняваш току виж си ги сложил до някой високоговорител или до магнитчетата на хладилника.
Стареенето на ДВД - ами ако си седи в индивидуална кутийка/калъфка в шкафа, НЯМА как да се надраска. Няма какво да и стане. Ако си ги държиш в шпиндел на бюрото което всеки ден го грее слънце, нормално да дадат фира.
Относно хардовете има 2 типа хард дискове. Развалени и такива които ще се развалят. Кой каквото иска да си говори. Въпрос на време е.
batsali - Хората са го измислили. Или на компа или отделен сторидж който работи в РАИД. Кеф ти на 2 кеф ти на колкото искаш хардове.
Друг сигурен вариант е на хартиен носител. Въпроса е какво правим с пожара/мухала/влага/ножица

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »