Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видео с Canon 550
Автор: SSTTOO   
Дата:   19-08-14 09:45

Здравейте колеги,
някой може ли да ми каже защо като записвам видео с фотоапарата то спира автоматично на всеки 10 секунди или ако не движа апарата.Ако го местя енергично на ляво и дясно такова спиране няма, но и видеото не е видео.Нулирах всички настройки мислейки ,че аз съм напривил нещо, но нищо не се промени.Картата ми е 16Gbt клас 10. Благодаря предварително .

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: Mogila   
Дата:   19-08-14 10:58

Клас 10 ама коя марка? Най-вероятно е от картата. Само на фул HD ли прави така или и на по ниска резолюция?

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: jigsaw   
Дата:   19-08-14 14:15

В интернет пишат за този проблем и навсякаде споменават картата като проблем. Иска "бърза" карта. Ти си написал че е клас 10, но както и Mogila отбеляза, да не се окаже, че само на хартия е клас 10. Ако имаш възможност, пробвай с "читава" клас 10 и тогва давай 100лв за карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: SSTTOO   
Дата:   19-08-14 18:24

Картата е SanDisk от техномаркет, но не съм я проверявал с програма каква е истинската и скорост на запис.Иначе и дават 30Mbt/sec.
Благодаря за отговорите.Ще пробвам с друга карта.
P.S. И да само на FUL HD прави така.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: Mogila   
Дата:   19-08-14 18:26

Вземи си Санкдиск която е 45мб/сек. Не са скъпи. Аз ползвам такива за видео на 550Д и няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: aldygreen   
Дата:   19-08-14 19:42

Максималната скорост на запис, определена от възможностите на хардуера на 550D, е 21 MB/s. И да сложиш 95 MB/s, все тая. Имай предвид, че при видео 1080p имаш 5.5 MB/s., което е почти наполовина на клас 10. Освен ако картата е "менте". Затова е задължително да направиш проверка с друга карта от клас 10. Ако и тогава имаш същия проблем, причината за това ще е нещо друго.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: rapesco   
Дата:   19-08-14 21:24

Вече имаше подобна тема за скоростта на картата.
Аз съм с карта SANDISK 16gb клас 4 и записвам без проблем видео 1080р c bitrate 27000 btps, което както вече посочиха тук е около 4-5 МВ/s.

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: ivanblg   
Дата:   20-08-14 13:23

Колега,имах подобен проблем със Panasonic GH1 и SAMSUBG 16Gb clas 10,спираше на 9-10 сек.,а панасоника е отличен за видео.Оправих проблема лесно,което не значи че при теб ще е същото.Просто трябваше да форматирам картата от фотоапарата,преди да я ползвам.Като я форматирам от компютъра винаги ми спираше видеото,форматирам от камерата-нямам проблем.Дано съм бил полезен.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: baterusi   
Дата:   22-08-14 22:34

аз снимам видеото е много добро и не съм имал проблеми...мисля че всичко идва от бъгави китайски крти[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: Kalimas   
Дата:   24-08-14 11:55

Пробвай с друга карта (поне клас 10) и виж нещо по настройките и упътването. Ако не помага - техници, защото фирмуера може да се е бъгнал. Не се сещам за друго.

Аз съм с Canon 500D, Transcend 16gb/class 10 и снима 30 мин. видео без проблем.



Публикацията е редактирана (24-08-14 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Видео с Canon 550
Автор: guciguci   
Дата:   24-08-14 12:28

Стига с тея карти. Аз когато снимах видео с 550Д ,бях с няква скапана Адата,даже не съм и гледал и класа и си снимаше без никакво ограничение . Дори с Micro Sd с адаптер съм снимал. С каквото ми попадне . И пробвай каквото ти каза ivanblg . Аз винаги форматирам картата на апарата след сваляне на снимките!!



Публикацията е редактирана (24-08-14 12:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »