Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: satyno   
Дата:   01-08-14 12:57

Дъщеря ми отива да учи във Валенсия и освен ДСЛР-а ще вземе лентова телеметричка. Знаете ли колко струва проявяването и сканирането на цветен ( чернобял ) филм в Испания? Дали е по-евтино да праща филмчетата по пощата и обработката им да става тук? Доколко един филм ( примерно Fujicolor C200, ISO 200, Срок на годност - 2013 година ) ще воалира забележимо допълнително, оставен необработен за 4,5 месеца?
/Може да ми пишете на лични с предложения за цветни и чернобели ленти, не диапозитиви/
Благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: deerstalker   
Дата:   01-08-14 13:10

По изгодно ще ти е лентите да ги проявявате и сканирате в Бг, според думите на моя позната, която живее там.
Надявам се и някой друг да напише точна цена на тези услуги в Испания. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: droid.bo   
Дата:   01-08-14 15:15

Около 25 евро ще ти струва, въпроса е в кое фото ще пожелаят да ги проявят. Повечето фото-магазини вече само с дигитални формати се занимават. За изпращане и дали ще се воалират не мога да ти отговоря. Ако ти трябва превод от нещо на испански драсни 1 лс [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: Kolev68   
Дата:   01-08-14 16:13

Да се научи да проявява поне чернобялото сама .

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: satyno   
Дата:   01-08-14 16:28

Тя може и го е правила, но не бих ѝ заръчал от скрънзалък да джурка чорби в странство [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: Kolev68   
Дата:   01-08-14 16:31

Че то удоволствието от лентата е да си я проявиш сам, не е въпрос на скръндзалък [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: e-mil   
Дата:   02-08-14 10:23

Да ги държи в хладилника в някое от затворените отделения или в затворени пликове (за избягване на конденз). Това впрочем е добре и за неекспонираните филми. Ако не може в хладилник то някъде на сухо и хладно място.

Сегашните цветни не знам колко време изкарват преди проявяване. Но ако чернобелите филми са нови не вярвам да им стане нещо за 5 месеца.
За сравнение - филмите на Вивиан Майер са стоели непроявени десетилетия извън хладилник... но пък в Испания е доста по-топло от северните щати.

http://www.vivianmaier.com/about-vivian-maier/

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1252267&t=1252267



Отговори на това съобщение
 Re: Проявяване на филми във Валенсия, Испания
Автор: kefalcho   
Дата:   02-08-14 10:38

Спокойно може да си ги проявява сама, даже мисля, че Foto r3 е във Валенсия, пазарил съм от тях през интернет.
Кефа, както са казали, е сам да си проявяваш.

ПП Много испанци си проявяват сами и не е от скрънзалък

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »