Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: kollev3   
Дата:   30-07-14 22:33

ЗДРАВЕЙТЕ КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ТАЗИ КОМБИНАЦИЯ
CPU Intel Core i7-4771 /3.5G/8MB/BOX s.1150
MB GIGABYTE H97M-D3H/H97/ s.1150
RAM Corsair DDR3 16GB/2133MHz/2x8GB/CMZ16GX3M2A2133C10
HDD Seagate Barracuda 2TB 7200/SATA3/64MB ST2000DM001
SSD Samsung SSD 840 Pro 256G 2.5" MZ-7PD256BW
NVIDIA Quadro K600
DVD-RW Asus BW-16D1HT Blu-ray Disc Drive
Power Supply RAIDMAX RX-850AE 850W
CASE RAIDMAX VORTEX 402 Middle Tower
ЩЕ СЕ ПОЛЗВА ПРЕДИМНО ЗА ОБРАБОТКА НА ЛАЙТРУМ И ФОТОШОП...ТРЯБВА ЛИ ДОПЪЛНИТЕЛНО ОХЛАЖДАНЕ...ИЛИ НЕЩО ДРУГО...

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: Lycan   
Дата:   30-07-14 22:37

Може би нова клавиатура ще е добре на първо време.

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: ratsev   
Дата:   30-07-14 23:47

Конфигурацията е супер, охлаждане едва ли - най-вероятно няма да го овърклокваш, така че и фабричното ще свърши работа. Може би един CoolerMaster Hyper 212 Evo ще е по-тих и хладен от Интелския сериен и на фона на тази конфигурация е евтин! Захранването не ми харесва - прекалено много ватове за тази система и мощността е разпределена на няколко 12 волтови линии(стара платформа), от това следва, че ефективността няма да е толкова добра, ако ползваш захранване с по-малък капацитет и по-нова технология ( това или това ) , ще си много по-доволен. Може да добавиш вентилатор между предната решетка на кутията и отделението на харддисковете. [smile]



Публикацията е редактирана (30-07-14 23:55)

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: bOzo   
Дата:   31-07-14 00:02

Ще ти трябва и хубав монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: kollev3   
Дата:   31-07-14 00:17

Заглеждам се по Eizo SX2462WFS-BK макар че ми казаха че не е кой знае какво-спрямо някакво ревю[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: prisonbreak   
Дата:   31-07-14 08:22

HDD Seagate Barracuda 2TB 7200/SATA3/64MB ST2000DM001<< По добре го замести с външен.И по тънко ще ти е.

DVD-RW Asus BW-16D1HT Blu-ray Disc Drive <<< Излишен разход.Пак спести от това.

Така ще имаш кинти и за готин монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: Tenebrus   
Дата:   31-07-14 08:55

Най-добре SSD-тата да са 2. Едното за буут, другото за Scratch, макар че с 16 рам може и да не се наложи. Ако случайно имаш желание инвестирай в още 16 гъби рам, щото рам на фотошоп никога не му е излишен. Зависи колко дебели композити ще правиш де [smilie18] ама като станат 20-30 лейъра почва да тежи :D
Но пък рам винаги може да се сложи, така че не е спешно. Добра машина :)

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: Nedelcho1   
Дата:   31-07-14 08:59

Тази конфигурация предполагам, че я е сглобявал някой гейм маниак или някой който използва тежки 3D моделиращи програми. Абсолютно е overkill за обработка на снимки. Предчуствам, че ще се изръсиш два бона за компютър и ще си вземеш монитор за 400-500лв., а именно той ти е най - важния за цялата система. Честно да ти кажа, на работата съм със "сървърна" (на сокет 2011) I7-ца, 16GB RAM и и почти не виждам разлика в скоростта при обработването на снимките спрямо допотопната вече конфигурация вкъщи, Q6600 и 8GB RAM. Отдели най - много пари за качествен монитор. Примерно от професионалната серия на NEC. Аз за моя NEC 2090Uxi се изръсих доста (според възможностите ми) преди няколко години и не съжалявам нито за миг. Чудесен монитор. Разбира се сега има и много по - добри предложения.

Моя съвет е, ако наистина ще се ползва предимно за фотообработка, отрежи малко от процесора и захранването (дори 500W ще е предостатъчно, ако няма да овърклокваш) и си вземи един читав монитор. За процесор най - високия клас i5-ца от Haswell ще ти е достатъчен.

Съветите за външен хард вместо Seagate-а ги остави. Първо, че този външен хард ще е доста по - бавен от въпросния Seagate, а и не са замислени за постоянно натоварване и употреба. Току виж ти изгори от прегряване и ще замине всичко. А да си държиш всички работни файлове на SSD-то, също не е добър вариант. Бързо ще ти отеснее като място, а и по този начин ще му скъсиш живота. Ще се налага постоянно да държиш включен този външен диск, да прехвърляш файлове. Въобще не е добър вариант.

Тук моя съвет е, да си вземеш този хард диск, който си сложил в конфигурацията, но и да вземеш един външен и да си правиш бекъп от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: jigsaw   
Дата:   31-07-14 09:07

Само имай едно на ум за паметта! Аз сърбах попарата на марковата памет, в моя случай GeIL. Аз съм със Z чипсет и паметта беше в списъка на поддържаните от дъното. Въпреки всичко периодично в Lightroom ми се чупеха RAW файлове. Сменяха се дискове, преинсталации на OS и Lightroom, но проблема си остана. На края си сложих PQI за три пъти по-малко пари и всичко заработи перфектно. Нито един тест не отчете че паметта и има проблем. Но реално паметта нямаше проблем, просто понякога тия скъпите памети са капризни и правят номера. Отделно бих ти препоръчал да не си купуваш H чипсет. Знам че e по-евтин от поредицата, но след като ще даваш всички тези пари, то поне си вземи по-високия клас Z.

Отговори на това съобщение
 Re: КОМПЮТЪР ЗА ФОТООБРАБОТКА
Автор: kollev3   
Дата:   01-08-14 00:49

БЛАГОДАРЯ ЗА УТОЧНЕНИЕТО ДЪНОТО ЩЕ Е GIGABYTE Z97-HD3/Z97/ s.1150

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »